Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?
 Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 

PlayStation 5

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
4386 replies to this topic

#109
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Au jocuri exclusive, platesc producatorii si isi scot parleala asa, e o strategie. Eu as da, dar nu-mi permit.

#110
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Nici de mi-as permite n-as cumpara-o.Nu merita.

#111
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 09.05.2018
Au jocuri exclusive......... - Sa cam dus cu exclusivitatiile astea , fiindca si concurenta are destule exclusivitati.......
Cat despre pret.....vor fi impatimiti care vor da si 1000$ doar ca sa le aibe primii.......la fel ca si la iphoane........chestie de capriciu........

#112
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Care concurenta, ca nu e decat una, XBOX. Care e a lui Microsoft, care detine Windows. Deci ?

#113
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 09.05.2018
Si.......vrei sa imi spui ca ms-ul nu are si nu va avea destule exclusivitati.......dar deja devenim off-topic aici

#114
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postwather, on 04 august 2019 - 13:53, said:

Au jocuri exclusive......... - Sa cam dus cu exclusivitatiile astea , fiindca si concurenta are destule exclusivitati.......
Cat despre pret.....vor fi impatimiti care vor da si 1000$ doar ca sa le aibe primii.......la fel ca si la iphoane........chestie de capriciu........
Ma *** pe ele de exclusive.Pentru asta e importanta o consola,pt exclusive?Suportul 2nd si 3rd party cel mai important.Bine,nici ca la M$ cu nica exclusive dar nici ca la Nintendo cu o gramada de francize moarte si 2-3 ramase de doamne-ajuta.La capitolul exclusive Sony iese castigator dar nu asta conteaza.
Hai sa  nu fim fanboy,sony-pony sau ceva de genul.Eu apreciez toate consolele in afara de VirtualBoy.

#115
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postwather, on 04 august 2019 - 14:04, said:

Si.......vrei sa imi spui ca ms-ul nu are si nu va avea destule exclusivitati.......dar deja devenim off-topic aici
Nope. Doar ca va lansa mai repede pe xbox.

View PostCrbl2001, on 04 august 2019 - 14:59, said:

sony-pony sau ceva de genul.
Bony

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WGeYt8ONxxA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#116
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Am vz.pe YT un clip in care spunea ca PS5 va avea compatibilitate cu toate jocurile de la PS1 la PS4.....cam greu de crezut.....

#117
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
PS2 a fost compatibil cu PS1.PS3 Phat(varianta cu 4 porturi usb) a fost compatibila cu PS1 si 2.
PS3 Phat(cel cu doua porturi),PS3 Slim si Super-Slim au fost compatibile doar cu PS1.
PS4-ciucadana.
PS5-cam imposibil,cel mai probabil doar cu PS4,daca va folosi o arhitectura asemanatoare,ca sa ruleze pe "real hardware",cum rula PS1 pe PS2.
Sau prin emulare fie hardware fie software,ca la PS3.Atunci ar fi posibil.

Edited by Crbl2001, 05 August 2019 - 19:04.


#118
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View PostCrbl2001, on 04 august 2019 - 07:04, said:

eu n-am sa dau in vecii vecilor 1000 de euro pe o "bestie" care in 2 ani va fi total depasita de PC-uri
In 2 ani? Sunt deja cu 2 generatii in urma PC-urilor de cand se lanseaza.

View Postwather, on 04 august 2019 - 13:53, said:

Au jocuri exclusive......... - Sa cam dus cu exclusivitatiile astea , fiindca si concurenta are destule exclusivitati.......
Nope ... nu s-au dus .. inca sunt de ceva vreme si concurenta inca nu a recuperat.

View Postwather, on 04 august 2019 - 14:04, said:

Si.......vrei sa imi spui ca ms-ul nu are si nu va avea destule exclusivitati.......dar deja devenim off-topic aici
Va avea, in viitor .. in ANI de zile .. ani in care Sony va continua sa pompeze in exclusivitatile proprii.
Daca SOny nu se retrage din jocul exclusivitatilor vor avea mereu un palmares sup[erior lui Microsoft cu cateva zeci de titluri... ZECI. Ca sa faci cateva zeci de exclusivitati AAA sa devina insignifiante trebuie ca numarul de AA-uri exclusive la fiecare concurent sa depaseasca cateva sute bune, si inca nu e cazul.

View PostCrbl2001, on 04 august 2019 - 14:59, said:

Pentru asta e importanta o consola,pt exclusive?
100% pentru exclusivitati. Eu doar pentru asta am PlayStation ... ca sa am acces la exclusivitatile lor, restul este pe PC. Anul asta dupa ce am terminat Detroit: become human am pus consola in dulap si acolo a ramas, ca exemplu.

#119
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postro_explorer, on 06 august 2019 - 13:02, said:

inca sunt de ceva vreme si concurenta inca nu a recuperat.
Nu mai vorbiti de concurenta. Concurenta e doar Microsoft, care are Windows. Nu o sa fie tampiti sa-si bata cuie in talpa. O sa lanseze jocul mai repede pe XBOX si atat. Dupa un timp va fi lansat si pe PC. Da, sint jocuri doar pe XBOX, dar alea bune le poti numara pe degete.

#120
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postro_explorer, on 06 august 2019 - 13:02, said:


In 2 ani? Sunt deja cu 2 generatii in urma PC-urilor de cand se lanseaza.


Nope ... nu s-au dus .. inca sunt de ceva vreme si concurenta inca nu a recuperat.


Va avea, in viitor .. in ANI de zile .. ani in care Sony va continua sa pompeze in exclusivitatile proprii.
Daca SOny nu se retrage din jocul exclusivitatilor vor avea mereu un palmares sup[erior lui Microsoft cu cateva zeci de titluri... ZECI. Ca sa faci cateva zeci de exclusivitati AAA sa devina insignifiante trebuie ca numarul de AA-uri exclusive la fiecare concurent sa depaseasca cateva sute bune, si inca nu e cazul.


100% pentru exclusivitati. Eu doar pentru asta am PlayStation ... ca sa am acces la exclusivitatile lor, restul este pe PC. Anul asta dupa ce am terminat Detroit: become human am pus consola in dulap si acolo a ramas, ca exemplu.
In 2 ani de la lansare va fi depasita TOTAL de pc-uri.E mai bine?

#121
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postro_explorer, on 06 august 2019 - 13:02, said:

100% pentru exclusivitati. Eu doar pentru asta am PlayStation ... ca sa am acces la exclusivitatile lor, restul este pe PC. Anul asta dupa ce am terminat Detroit: become human am pus consola in dulap si acolo a ramas, ca exemplu.
Poti sa te uiti la filme pe Blu-ray. :)

#122
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View PostIon_de_la_Raion, on 06 august 2019 - 13:08, said:


Nu mai vorbiti de concurenta. Concurenta e doar Microsoft, care are Windows. Nu o sa fie tampiti sa-si bata cuie in talpa. O sa lanseze jocul mai repede pe XBOX si atat. Dupa un timp va fi lansat si pe PC. Da, sint jocuri doar pe XBOX, dar alea bune le poti numara pe degete.
Miroase a fanboy pe-aici...
Stiu nintendo nu mai pot fi considerati competitori seriosi de cand cu Wii(pana atunci au avut console beton,care a aproape in fiecare generatie erau superioare dpv hardware fata de concurenta),dar fac jocuri ale naibii de bune(unele)
Iar M$ au jocuri superbe.hw SUPERB.Xbox 1 X e cea mai puternica consola de pe piata,cu true 4k.Nu ca la Sony cu upscaling-ul lor.(am Pro,stiu ce vorbesc)

View PostIon_de_la_Raion, on 06 august 2019 - 13:10, said:


Poti sa te uiti la filme pe Blu-ray. :)
exista blu-ray playere....

#123
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Exista, dar daca tot ai PS-ul... :)

View PostCrbl2001, on 06 august 2019 - 13:14, said:

M$ au jocuri superbe.hw SUPERB.Xbox 1 X e cea mai puternica consola de pe piata,cu true 4k.Nu ca la Sony cu upscaling-ul lor.(am Pro,stiu ce vorbesc)
Degeaba, daca nu au soft exclusiv. Aproape orice apare pe XBOX, apare si pe PC, asa ca de ce sa-ti iei XBOX ?

#124
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View PostCrbl2001, on 06 august 2019 - 13:14, said:

cu true 4k.
Ia si joaca ceva gen Metro Exodus in 4K HDR cu ray tracing pe un 2080Ti si apoi lanseaza-l pe orice alta consola vrei tu .... sa imi spui ce impresie ai :D
Dupa aia vino si spune-mi din nou cum e cu true 4K ala ....

#125
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Eu zic sa ne limitam la discutii strict despre console, comparatiile cu desktopuri nu isi au rostul.

#126
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Pai ne limitam la console ... dar trebuie sa avem o baza, o referinta.

In era in care un PC "top-de-top" ajunge azi la cca 3000€, de ce sare lumea de cur in sus ca o consola top de top ar fi 1000? Asta e pretul tehnologiei. In plus, 1000 euro azi nu inseamna acelasi lucru ca 1000 euro acum 10 ani.

Deci da, vorbim de console de top si de faptul ca tehnologia costa bani, oricum te uiti la ea.

Edited by ro_explorer, 06 August 2019 - 13:42.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate