Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Liviu Dragnea s-a internat la o clinica privata

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
249 replies to this topic

#55
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 10.08.2005

View Postgeorge_alexandru, on 19 martie 2019 - 09:40, said:



Nu stiu cum se face ca, de fiecare data cand cineva expune magariile pesedeului, apar unii cu "Da Basescu...". Si iar ma simt nevoit sa vin cu link-ul despre Whataboutism

https://en.wikipedia...ki/Whataboutism
Pai este un caz similar, eu n-am auzit ca un judecator sa ignore sau un avocat sa obiecteze 'whataboutism' cand se prezinta un 'precedent'.
Daca aveti inregistrare / transcript cu asa ceva am casuta postala deschisa.

#56
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008

View PostEMotanuIO, on 19 martie 2019 - 09:56, said:

pe vremea aia nu apucase inca sa-nchida spitale. Ah stai nu el, ci boculete


Guvernul PSD, care s-a laudat cu deschiderea de spitale, desfiinteaza spitalul din Baia Sprie

Ministerul Sănătăţii propune închiderea a opt spitale din Moldova. Numărul de paturi disponibil în regiune ar urma să fie redus drastic

Boc inchidea spitale pe criza economica - pesedeul inchide s[pitale dupa 6 ani de crestere economica!

#57
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,000
  • Înscris: 14.09.2004

View Postioppo, on 19 martie 2019 - 09:58, said:

Eu ma bucur ca s-a dus la privat. E un material bun pentru opozitie... daca aceasta nu ar fi prea proasta (in special PNL) sa profite. Pana acum trebuia sa fie umplute toate satele tarii cu afise/flyere cu faptul ca Dragnea se trateaza la privat in timp ce romanii mor de bacterii in spitalele de stat. Platite reclame/filmulete cu acest fapt  la posturile vizionate de prostime: taraf, etno etc
Voi va operati la stat el se duce la privat. Posted Image
Cu poze din spitale de stat cu mucegai si gandaci si poze din spital privat. Ii baga pe psdisti sub ALDE in sondaje dupa o campanie ca asta.

#58
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,620
  • Înscris: 30.08.2017
De remarcat ca nici unul din pesedistii de serviciu n-a zis "Bai Livache, esti chiar bulangiu". Bine, nici asteptari prea mari n-aveam.

#59
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008

View PostOriginalCopy, on 19 martie 2019 - 10:01, said:

Sex-toy-ul lui o administra, Boc. Basescu o conducea.

Pai cand a venit Boc prim ministru erau milioane de romani afara, majoritatea plecati in timpul maretelor guvernari Nastase - Tariceanu!

#60
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,380
  • Înscris: 29.07.2013
Trollii si flammerii au fost sanctionati.
Continuati la subiect!

#61
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,455
  • Înscris: 20.02.2008

View Postgeo76com, on 19 martie 2019 - 10:00, said:

Voi va operati la stat el se duce la privat. Posted Image
Cu poze din spitale de stat cu mucegai si gandaci si poze din spital privat. Ii baga pe psdisti sub ALDE in sondaje dupa o campanie ca asta.
Exact!
Eu chiar nu pot intelege ce opozitie fac astia... e la mintea cocosului ca acum PSD e prins cu chilotii in vine si cu fata la zid. Nu am pretentii de la PNL dar macar de la USR si PLUS ma asteptam sa actioneze.

#62
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,850
  • Înscris: 25.10.2004

View Postgeo76com, on 19 martie 2019 - 09:45, said:


De citeva zile ma cam doare spatele de la cazma...Dar mainile....mainile sint in stare buna....Posted Image
PS
La nevoie ma imbrac in negru si imi trag fesul pe ochi..Posted Image
ahaaa, tu esti ala care-l tot cauta noaptea? a dreaku cazma, e ascutita bine.

[ https://serving.photos.photobox.com/501933950608648a7233a70c8aa74cad5c5028dcd7e762b2afd0ef0556c676c5907622d5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#63
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,000
  • Înscris: 14.09.2004
Oare daca se face un protest spontan in fata spitalului vin jandarmii pentru protectia unei institutii private ? Posted Image
Macar vreo 200 de persoane sa ii cante la geam lui Livache Posted Image
Colindatori....

#64
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,620
  • Înscris: 30.08.2017

View PostMarianG, on 19 martie 2019 - 09:58, said:

Pai este un caz similar, eu n-am auzit ca un judecator sa ignore sau un avocat sa obiecteze 'whataboutism' cand se prezinta un 'precedent'.
Daca aveti inregistrare / transcript cu asa ceva am casuta postala deschisa.

Situatiile sunt extrem de diferite. In instanta se foloseste precedentul pentru a justifica/sustine sentinta. Adica in cazul x l-am achitat pentru ca in cazul y am procedat la fel.

In situatia de fata de diferit...e ca si cum ai zice: e ok sa fiu furat, pentru ca intr-o situatie similara (Basescu) am fost furat. Trecand peste faptul ca regula precedentului exista doar in anumite sisteme juridice (in general cele anglo saxone), ele sunt reglemanetate prin lege. Faptul ca Dragnea trebuie sa ma fure pentru ca m-a furat si Basescu nu e reglementat in vreo lege.

Edited by george_alexandru, 19 March 2019 - 10:09.


#65
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 10.08.2005

View Postgeorge_alexandru, on 19 martie 2019 - 10:01, said:

De remarcat ca nici unul din pesedistii de serviciu n-a zis "Bai Livache, esti chiar bulangiu". Bine, nici asteptari prea mari n-aveam.
pai nu vorbim cu Livache, iar atacul la persoana se sanchioneaza.

Livache este un bulangiu onest cand e vorba de sanatate, pacat de asigurarea obligatorie.

#66
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,620
  • Înscris: 30.08.2017

View Postgeo76com, on 19 martie 2019 - 10:09, said:

Oare daca se face un protest spontan in fata spitalului vin jandarmii pentru protectia unei institutii private ? Posted Image
Macar vreo 200 de persoane sa ii cante la geam lui Livache Posted Image
Colindatori....

Le explodeaza neuronul daca ii pui in situatia asta.

#67
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

View Postgeorge_alexandru, on 19 martie 2019 - 09:20, said:

Daca ar ajunge aceste informatii la electoratul PSD, poate o parte din ei si-ar pune intrebari cu privire la caracterul duplicitar al liderilor PSD. Dar mass media este in mare parte aservita, sistemul este de asa maniera incat singurele voci care razbat pana la aceste mase de prosti sunt controlate de PSD.
Partea si mai trista e ca pentru multe interventii sau analize nesubventionate (sau pentru care platesti ca sa nu astepti 1 an de zile sa le faci gratis) platesti tot cam la fel sau chiar mai putin la privat decat la stat.
Si nu vorbesc din auzite.

#68
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,343
  • Înscris: 22.04.2017

View Postgeo76com, on 19 martie 2019 - 09:38, said:


Sandor nu sint aia campioni la malpraxis in ultimul an ?
Good choice Livache ! Very good choice Posted Image
Nu,  ala.i statul român. El are monopol pe ucenicia medicilor. Problema a fost de atitudine acolo, nu ceva tehnic.

#69
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,000
  • Înscris: 14.09.2004

View Postcatalinn, on 19 martie 2019 - 10:08, said:

ahaaa, tu esti ala care-l tot cauta noaptea? a dreaku cazma, e ascutita bine.

[ https://serving.photos.photobox.com/501933950608648a7233a70c8aa74cad5c5028dcd7e762b2afd0ef0556c676c5907622d5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Aia e alta scula. Din pacate nu am apucat sa ii prind mestesugul.
Am bagat-o prea des in pamint incit profesorii mi-au spus ca e mai ieftin sa plateasca pe cineva decit sa rup eu coasa in fiecare zi..Posted Image
Dar stii ce bine taie o cazma ascutita ? Eu retez si crengi si radacini grosute cu ea. Posted Image

#70
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 10.08.2005

View Postgeorge_alexandru, on 19 martie 2019 - 10:09, said:



Situatiile sunt extrem de diferite. In instanta se foloseste precedentul pentru a justifica/sustine sentinta. Adica in cazul x l-am achitat pentru ca in cazul y am procedat la fel.

In situatia de fata de diferit...e ca si cum ai zice: e ok sa fiu furat, pentru ca intr-o situatie similara (Basescu) am fost furat. Trecand peste faptul ca regula precedentului exista doar in anumite sisteme juridice (in general cele anglo saxone), ele sunt reglemanetate prin lege. Faptul ca Dragnea trebuie sa ma fure pentru ca m-a furat si Basescu nu e reglementat in vreo lege.
Doar ca nu vorbim de furt, ci despre unde se trateaza clasa politica.

Edited by MarianG, 19 March 2019 - 10:13.


#71
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,455
  • Înscris: 20.02.2008

View PostMarianG, on 19 martie 2019 - 09:58, said:

Pai este un caz similar, eu n-am auzit ca un judecator sa ignore sau un avocat sa obiecteze 'whataboutism' cand se prezinta un 'precedent'.
Daca aveti inregistrare / transcript cu asa ceva am casuta postala deschisa.
Ahaaa... deci daca strabunica lui Liviu a fost violata de rusi in al doilea razboi mondial, putem considera asta o scuza ca si nepoata lui blonda sa fie siluita si violata.

#72
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

View Postxcit, on 19 martie 2019 - 09:45, said:

basescu s-a operat la viena trimis de 2 comisii de medici, nu s-a dus asa de capul lui....hamsteru trebuia sa se interneze la carol davilla ca sa faca investigatii si sa se spuna ce are. El s-a ascuns de iccj ca sa fim corecti, va place sau nu, asta e, un sobolan fricos
Exact, imi amintesc si eu ca nu au vrut sa-l opereze in tara. Cred ca din lipsa de aparatura. Am inteles dintr-un articol semnat de dr. Ciuhodaru ca de putin timp exista la Iasi un aparat identic cu cel de la spitalul din Viena. Pana aici suna bine dar ce te faci cu infectiile spitalicești? Imi povestea o ruda despre cazul unui prieten in varsta de 50 de ani care a facut AVC, l-au operat in București dar dupa 3zile a facut infectie nosocomială. Veterinarul cățelului meu a murit la 47 de ani de la o infectie postoperatorie, arhitecta Casei Poporului, Anca Petrescu a murit de infectie post operatorie in Timișoara si lista e luuunga....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate