Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Aventura numita Instalarea Servicii RDS

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#37
zizooboy

zizooboy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.03.2019
Au fost deja 2 programari,ultima fiind confirmata chiar de DIGI_Helper,si tot nu sa miscat nimic,deja e comedie in acte.

#38
zizooboy

zizooboy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.03.2019
Dupa multa telefoane,si convorbiri atat cu @catalinman cat si @Digi_Helper azi au venit in sfarsit baietii de la instalari,in cele din urma.

Multumiri  @catalinman cat si Digi_Helper de ajutor Posted Image

Edited by zizooboy, 27 March 2019 - 14:46.


#39
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.09.2013
Daca tot am gasit topicul asta sa va povestesc si eu ce-am patit cu artistii de la digi.Am facut contract pentru internet si cablu tv intr-un bloc nou, unde are si digi abonati.Prima echipa care a venit n-a gasit niciun cablu de-al apartamentului pe casa scarii, unde ar fi trebuit sa fie.Dupa alte sesizari a venit o alta echipa, a gasit cablul de net, l-au legat in cutia lor.Cablul tv nu l-au gasit...Nu aveti infrastructura, zic ei.Pai sa-l pozam printr-un pat cablu, apoi il bagam prin plinta si-l ducem la tv le spun eu.Dar nu putem in timpul programului ci doar dupa program...daca vreti ne intelegem si nu anuntam ca aveti si cablu!!!Incredibil, cu asa oameni o sa mergem inapoi nu inainte!!!!Sper sa citeasca cineva de la rcs sau digi ce am scris pe aici, sa faca ordine in OGRADA!!!

#40
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008
Ar fi f-tere sa-ti apara si prima factura. Daca imi amintesc bine cu ani in urma fusese un topic asemanator in care omul s-a trezit cu facturi de achitat pt perioade cand nici macar nu-i instalasera cablul. Sper sa nu fie cazul si sa-ti rezolvi pana la urma.

Edited by misu183, 30 March 2019 - 08:00.


#41
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.09.2013
In contul de client apare internetul montat, iar la cablu tv....in curs de instalare.

#42
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006

 raducut123, on 30 martie 2019 - 07:54, said:

Daca tot am gasit topicul asta sa va povestesc si eu ce-am patit cu artistii de la digi.Am facut contract pentru internet si cablu tv intr-un bloc nou, unde are si digi abonati.Prima echipa care a venit n-a gasit niciun cablu de-al apartamentului pe casa scarii, unde ar fi trebuit sa fie.Dupa alte sesizari a venit o alta echipa, a gasit cablul de net, l-au legat in cutia lor.Cablul tv nu l-au gasit...Nu aveti infrastructura, zic ei.Pai sa-l pozam printr-un pat cablu, apoi il bagam prin plinta si-l ducem la tv le spun eu.Dar nu putem in timpul programului ci doar dupa program...daca vreti ne intelegem si nu anuntam ca aveti si cablu!!!Incredibil, cu asa oameni o sa mergem inapoi nu inainte!!!!Sper sa citeasca cineva de la rcs sau digi ce am scris pe aici, sa faca ordine in OGRADA!!!
Si tu le-ai luat numele si le-ai facut reclamatie oficiala la firma sau ai ales sa scrii aici pe forum in speranta ca se intampla ceva?

#43
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.09.2013
Am si nume.Am rabdare si bunsimt sa mai astept vreo 2 -3 zile sa vad daca se intampla ceva.Bineinteles ca voi face si o a 4 sau 5-a sesizare in care voi scrie si asta.

#44
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Bre lasa asteptatul intelepciunii divine ca s-a pierdut pe drum. Vrei sa se schimbe ceva in tara asta? Fa-le reclamatie direct fara mila.

#45
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.09.2013
Mai grav e ca la toate sesizarile mele n-am primit raspuns...un mail, sau telefon ceva...cred ca-i doare in basca!Vedem daca Ancomul are ceva de spus saptamana viitoare!

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 raducut123, on 30 martie 2019 - 07:54, said:

[...]Pai sa-l pozam printr-un pat cablu, apoi il bagam prin plinta si-l ducem la tv le spun eu.Dar nu putem in timpul programului ci doar dupa program...daca vreti ne intelegem si nu anuntam ca aveti si cablu[...]
Si uite aici am eu probleme in a crede ceea ce s-a postat. Poate nu se stie dar trebuie justificata fiecare bucatica de cablu folosit de cei de la echipele lor de instalari / service deci "ne intelegem" si "nu anuntam ca aveti si cablu" nu prea fac casa buna in aceiasi propozitie. Doar daca nu cumva cei care au fost acolo de fapt nu erau interesati sa munceasca pentru a castiga un ban, ei fiind deja bogati fac aceste lucruri de placere. Si tot de placere dau bani la companie si explicatii pentru ce s-a intamplat cu cablul. Astea se intamplau acum 10 ani poate dar nu in anul Domnului 2019.

#47
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.09.2013
Ma nene, artistii de la digi au zis ca sa cumpar eu materialele(cablu, pat cablu, dibluri..) si vin ei dupa program sa pozeze cablul!

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si ti-au zis si ca in caz de probleme iti asiguri singur service-ul? In anumite conditii ai echipe separate care se ocupa de CaTV si de internet / telefonie mai ales ca nu ai spus magicul FTTH.

#49
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.09.2013
Niste golani, caractere de cea mai joasa speta...Unde dracu sa mai gasesti muncitori seriosi?Prima echipa nu a gasit niciun cablu, a doua l-a gasit pe cel de net....Daca mai vine alta, cred ca-l gaseste si pe cel tv.

Edited by raducut123, 30 March 2019 - 15:14.


#50
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Si ce ai vrea? Din cate am inteles, blocul e nou, cablat de dezvoltator, ce vina au cei de la digi ca ala a lucrat cu Dorel&co? In mod normal trebuia sa ti se vada capetele de la cabluri in casa, macar, daca n-au fost instare sa puna si prizele. Daca se vedeau, se putea descarci si unde ajung, daca Dorel n-a fost instare sa le marcheze.

#51
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Tu n-ai inteles, ei iti instaleaza serviciile, cablul, nu fac amenajari interioare cu canalet. Pentru amenajari interioare, unii fac asta dupa program.
Tehnicianul nu face amenajari interioare, nu intra in fisa postului.
Intr-o societate ideala, se specifica clar de la semnarea contractului cum se desfasoara instalarea, ce se poate si ce nu se poate, se vine prima data sa se vada situatia, sa se faca un necesar de materiale, durata si costul interventiei (dureaza mai mult, platesti mai mult), iar in tarile cu apa calda, daca esti zgarcit, exista self-install.

Edited by asasinuxp, 30 March 2019 - 16:19.


#52
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.09.2013
@asasinul oi fi si tu vreun mesterica?Sau tehnician?Eu n-am spus ca nu vreau sa platesc!Ma deranjaza faptul ca dupa program se poate si in timpul programului nu!Acestia sunt scursuri ale societatii cu care n-ai ce intelegere sa ai!Exclus!Sunt satul de astfel de mesteri, muncitori, tehnicieni sau astfel de specimene!Sunt de acord ca dezvoltatorul e un dobitoc si 1/2 care a dat numai buleli!Pentru asta platesc eu costuri suplimentare de instalare, mi le asum, n-am incotro!Da fa in plm treaba, zi-mi cat costa, fa-o si du-te!

#53
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Ce inseamna sa-ti mearga mai mult gura decat mintea... Nu sunt tehnician, fac parte din categoria celor care-si rezolva singuri problemele. Nu cer nimanui munca extra, daca ai reciti ce am scris, tehnicianul imi asigura serviciul, restul, ori le fac eu, ori platesc pe cineva sa se ocupe, dar care sa vrea asta. Nu accept "ne intelegem noi, ne auzim dupa program". Din pacate tu faci parte din acea categorie de romani care vrea sa i se faca, ca el plateste.

#54
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Echipa aia a fost trimisa la tine sa instaleze serviciile, stiind ca blocul e cablat. Ca tu nu ai cablurile, ghinion. Ei pleaca de la sediu cu o lista de lucrari pt ziua respectiva, trebuie sa le execute, nu au timp sa stea toata ziua la tine, sa-ti traga cabluri, jaluzele, gresie si faianta, ce-i asa greu de priceput? Au fost domni, s-au oferit sa vina in timpul lor liber, sa te ajute sa-ti rezolvi problema.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate