Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...
 

Copiii care nu demonstrează că sunt vaccinați nu mai au voie la școală ... in Italia

* * * * - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
463 replies to this topic

Poll: Vaccinare (107 member(s) have cast votes)

Sunteti de acord cu o astfel de lege in Romania?

  1. Voted Da, este cat se poate de utila (94 votes [87.85%] - View)

    Percentage of vote: 87.85%

  2. Nu, cred tot ceea ce se spune despre faptul ca vaccinarea e periculoasa si afecteaza grav sanatatea (6 votes [5.61%] - View)

    Percentage of vote: 5.61%

  3. Nu ma pronunt, inca am dubii ca vaccinul este util si ca ne apara sanatatea dar nici rau nu cred ca face (7 votes [6.54%] - View)

    Percentage of vote: 6.54%

Vote Guests cannot vote

#433
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,609
  • Înscris: 20.10.2006
Corect. La fel si cu vaccinurile. Si mai explic odata mai simplu: persoana A lucreaza in spatiu public cu persoana B. Persoana A nu vrea sa se vaccineze, persoana B vrea ca ii e frica de virusii aia. De ce sa oblige pe persoana A sa se vaccineze cat timp oricum persoana B s-a vaccinat ca ii era frica de virusi deci e imuna? Pot exista o infinitate de persoane A si o infinitate de persoane B, cat timp toti cei din categoria B sunt vaccinati pentru ca asa vor ei care e problema pentru ei daca cei din categoria A nu sunt vaccinati ca doar categoria B e imuna la virusul ala, A face si isi asuma, si doar A e afectat.

View Postemilmihai, on 04 aprilie 2019 - 17:39, said:

Tot ce ai spus tu nu afecteaza pe alti!Dar daca nu te vaccinezi si iei virusul poate suferi mutati si pe urma sa ne afecteze si pe noi!Ce crezi ca spun acum familiile celor morti de rujeola?Nu mai bine se vaccinau si acum erau in viata!Desteapta aia care milita contra vaccinurilor si a murit de gripa porcina care are vaccin crezi ca nu a regretat pe patul de moarte ca nu s-a vaccinat?Madam militanta contra vaccinului din RO dupa emisiune si-a inchis toate conturile de pe retele cand a făcut-o dl doctor de marou!

Si cred ca sti ca a fost interzis fumatul in locurile publice tocmai din cauza ca un fumator face rau celor din jurul lui!
Nici nevacinarea mea nu sau a ta nu afecteaza pe altii care sunt vaccinati, nu? Treaba cu familiile celor morti la fel puteau muri si in accident de masina catre doctorul care se ocupa de vaccinari, si la fel gandesc oricum si familiile sinucigasilor: mai traia daca nu se sinucidea. Tipa aia a riscat, si-a asumat riscul si asta e.

Da, fumatul in spatiile publice inchise face rau altora din public, dar obligatia de a face injectii cum e? Ca vaccinurile sunt injectii.

Edited by LunaCrystal, 04 April 2019 - 18:28.


#434
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018

View PostChayah, on 04 aprilie 2019 - 14:54, said:

Știi sigur asta??????? Posted Image

100%

https://www.telegrap...or-so-long.html

in loc sa pui intrebari proaste , mai bine ai cauta despre subiect si atunci nu mei avea nevoie sa intrebi. ca iti da peste nas realitatea. e ok , iti dau eu peste nas , e acelasi lucru. STIINTA nu se discuta. e stiinta. virusul ala sau bacteria aia nu stie de dumnezeul parintelui sau de orientarea culturala. ala e VIRUS.

A CREDE in ceva nu inseamna ca realitatea se schimba. este REAL faptul ca vacinul pt copii salveaza vieti. nu numai , fara vaccine , eram si acum cu boli gen...:

"Diseases that used to be common in this country and around the world, including polio, measles, diphtheria, pertussis (whooping cough), rubella (German measles), mumps, tetanus, rotavirus and Haemophilus influenzae type b (Hib) can now be prevented by vaccination."

#435
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009
Of mama mea,cum zice un cunoscut!Inteleg ca vrei sa risti,dar prin riscurile voastre ale ne vaccinatilor riscam si noi caci unele virusuri pot suferi mutati in voi si vaccinul facut de noi sa nu mai aiba efect!Spune tu cate cazuri de deces-uri din cauza vaccinurilor stii?Deci sa inteleg ca tu esti green!Nu iei pastile ,nu te tratezi altfel decat natural!

#436
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018

View PostLunaCrystal, on 04 aprilie 2019 - 18:24, said:

Corect. La fel si cu vaccinurile. Si mai explic odata mai simplu: persoana A lucreaza in spatiu public cu persoana B. Persoana A nu vrea sa se vaccineze, persoana B vrea ca ii e frica de virusii aia. De ce sa oblige pe persoana A sa se vaccineze cat timp oricum persoana B s-a vaccinat ca ii era frica de virusi deci e imuna? Pot exista o infinitate de persoane A si o infinitate de persoane B, cat timp toti cei din categoria B sunt vaccinati pentru ca asa vor ei care e problema pentru ei daca cei din categoria A nu sunt vaccinati ca doar categoria B e imuna la virusul ala, A face si isi asuma, si doar A e afectat.


Nici nevacinarea mea nu sau a ta nu afecteaza pe altii care sunt vaccinati, nu? Treaba cu familiile celor morti la fel puteau muri si in accident de masina catre doctorul care se ocupa de vaccinari, si la fel gandesc oricum si familiile sinucigasilor: mai traia daca nu se sinucidea. Tipa aia a riscat, si-a asumat riscul si asta e.

Da, fumatul in spatiile publice inchise face rau altora din public, dar obligatia de a face injectii cum e? Ca vaccinurile sunt injectii.

1. e un punct de vedere foarte ingust ce ai prezentat tu mai sus. pentru ca pot sa fie 2 care is nevaccinati. ca nu esti numai tu impotriova vaccinului.
2. daca pui viata copilului in pericol atunci nu esti capabil/a sa fii mama sau tata. atunci tre sa vina sa iti ia copilu aia de la social pt ca ii pui viata in pericol. nu ar trebuii sa fie nici o diferenta intre parinti betivi si cei care nu isi vaccineaza copiii. ii pui in pericol de multe ori chiar mai rau.
3. e GRESIT sa mergem pe ideea ca parintele e zeul suprem. ca si specie trebuie sa ne aliniem la niste responsabilitati de baza. niste legi care sa fie comune indiferent de cultura sau credinta. si nimeni nu ar trebuii sa ignore stiinta si realitate.
4. copilu nu poate sa isi asume. ca nu poate sa ia decizia la nastere daca vrea sa fie vaccinat sau nu. parintele ia decizia asta. si parintele NU ar trebuii sa ia nici o decizie. ar trebuii sa fie toti vaccinati prin lege.

eu nu inteleg cu poti sa vezi alta realitate decat exista. adica... nu e ca si cum traim in universuri paralele. piatra si lemnul exista la fel pentru mine si pentru tine. nu poti nici tu nici eu sa disputi existenta lor. la fel cum nici unu din noi nu poate sa dispute logica de baza. ce spui tu e o nebunie. nu e sanatos. pui credinta personala si opinia personala inaintea stiintei. si din cauza asta . parintele nu tre sa ia decizie. tre sa fie prin lege , la spital cu follow up pana la orice varsta se fac vaccinele. fara exceptii.

pentru cativa excentrici si neinformati sau omeni care cred in fantasme NU merita stricat sistemul logic si stiintific medical. ba mai mult , trebuie schimbate legile. si putin trebuie sa intereseze pe stat de sentimentele oamenilor cand vine vorba de medicina versus fantasme si vindecari prin rugaciuni.

#437
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018

View Postemilmihai, on 04 aprilie 2019 - 18:50, said:

Of mama mea,cum zice un cunoscut!Inteleg ca vrei sa risti,dar prin riscurile voastre ale ne vaccinatilor riscam si noi caci unele virusuri pot suferi mutati in voi si vaccinul facut de noi sa nu mai aiba efect!Spune tu cate cazuri de deces-uri din cauza vaccinurilor stii?Deci sa inteleg ca tu esti green!Nu iei pastile ,nu te tratezi altfel decat natural!

https://www.cheatshe...-vaccines.html/

ia si citeste. nu numai ca putem sa ne imbolnavim si noi de la nevaccinati , insa efectele secundare ale vaccinelor is din astea de gen febra , diaree , durere de cap , etc... adica fix nimic. doare mai tare acu de la intepatura. pt o durere de cap PROBABILA sa pun viata unui copil in pericol in viitor? niciodata si nu exista rationament alternativ. cel putin nu unul coerent sau logic.

Emile man , problema e ca tre sa te lupti cu prostia si neinformarea , nu cu partea stiintifica. pentru ca cei care sunt impotriva vaccinelor nu iau in considerare stiinta de baza. ei traiesc in alt univers. nu pot sa respect un punct de vedere atat de ingust. il accept ca exista punctul asta de vedere exista si oamenii astia exista , insa nu trebuie sa il respect. pentru ca este gresit.


o sa ajungem in europa si vest sa credem in ceva si sa se transforme in realitate. pe principiul nevaccinarii putem lejer sa elaboram. de maine e gresit sa mai stam in locuinte , tre sa ne mutam toti in padure ca asa era acum 10000 de ani. sau sa renuntam la curentul electric pt ca pe timpul lui Robin Hood nu era folosit. sa dam drum la orice ne trece prin cap. orice ni se pare noua ca vrem sa schimbam in fantasy land sa aplicam in realitate. ca de ce nu?

asta e ca brexitul dar poate mai grava. si uk ul s a lovit de realitate. asa se lovesc de realitate si parintii aia cu copilu mort de la o mizerie de rubeola care putea fi prevenita cu un ac la o varsta cand copilu nici nu si mai aduce aminte.

daca am ajuns sa dezbatem stiinta e grav rau de tot. e o discutie sub elevata. cred ca doctorii si oamenii de stiinta , is de comun acord pe tema asta. nu cred ca subiectul trebuie dezbatut stiintific. trebuie sa ajungem la o concluzie logica pt care oamenii astia au ajuns in situatia asta in primul rand. cand a ajuns credinta realitate si stiinta credinta? e grav rau de tot man.

#438
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostvapeClouds, on 04 aprilie 2019 - 18:49, said:



100%

https://www.telegrap...or-so-long.html

in loc sa pui intrebari proaste , mai bine ai cauta despre subiect si atunci nu mei avea nevoie sa intrebi. ca iti da peste nas realitatea. e ok , iti dau eu peste nas , e acelasi lucru. STIINTA nu se discuta. e stiinta. virusul ala sau bacteria aia nu stie de dumnezeul parintelui sau de orientarea culturala. ala e VIRUS.

A CREDE in ceva nu inseamna ca realitatea se schimba. este REAL faptul ca vacinul pt copii salveaza vieti. nu numai , fara vaccine , eram si acum cu boli gen...:

"Diseases that used to be common in this country and around the world, including polio, measles, diphtheria, pertussis (whooping cough), rubella (German measles), mumps, tetanus, rotavirus and Haemophilus influenzae type b (Hib) can now be prevented by vaccination."

Stai, domle, că mă confunzi. Eu sunt dintr-aia cu vaccinarea :D.

Deci sunt șocată că Steve Jobs a putut sa ia asemenea decizie tâmpită. Nu pot crede în ce hal au fost aduși oamenii :ewwpu:.

#439
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,609
  • Înscris: 20.10.2006

View Postemilmihai, on 04 aprilie 2019 - 18:50, said:

Of mama mea,cum zice un cunoscut!Inteleg ca vrei sa risti,dar prin riscurile voastre ale ne vaccinatilor riscam si noi caci unele virusuri pot suferi mutati in voi si vaccinul facut de noi sa nu mai aiba efect!Spune tu cate cazuri de deces-uri din cauza vaccinurilor stii?Deci sa inteleg ca tu esti green!Nu iei pastile ,nu te tratezi altfel decat natural!

Sa se vaccineze si contra acelor mutatii cine vrea. E dovedit cumva stiintific ca virusii sufera mutatii din cauza nevaccinarii? Soc anafilactic de la alergii nu poate fi de la vaccinuri? Intreb ca nu sunt medic sa stiu. Pastile se iau in cazul in care esti bolnav, nu daca esti sanatos. Si evident nu la orice vanataie te umplii de pastile, e la aprecierea medicilor cand e cazul sa le iei, nu e dupa bunul plac (decat daca esti insusi tu medic specializat pe afectiunea de care suferi).

#440
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostLunaCrystal, on 04 aprilie 2019 - 19:32, said:


Sa se vaccineze si contra acelor mutatii cine vrea. E dovedit cumva stiintific ca virusii sufera mutatii din cauza nevaccinarii? Soc anafilactic de la alergii nu poate fi de la vaccinuri? Intreb ca nu sunt medic sa stiu. Pastile se iau in cazul in care esti bolnav, nu daca esti sanatos. Si evident nu la orice vanataie te umplii de pastile, e la aprecierea medicilor cand e cazul sa le iei, nu e dupa bunul plac (decat daca esti insusi tu medic specializat pe afectiunea de care suferi).

Cică dacă e dovedit științific, mor aici!! :ewwpu:
Ca tare le aveți voi cu studiile științifice, dacă nu pricepeți o chestie atât de simpla ca importanța vaccinării.

#441
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,609
  • Înscris: 20.10.2006
Pai intreb e superstitie sau certitudine? Eu pricep destul de usor, intrebarea e documentatie unde exista?

View PostvapeClouds, on 04 aprilie 2019 - 19:03, said:

1. e un punct de vedere foarte ingust ce ai prezentat tu mai sus. pentru ca pot sa fie 2 care is nevaccinati. ca nu esti numai tu impotriova vaccinului.
2. daca pui viata copilului in pericol atunci nu esti capabil/a sa fii mama sau tata. atunci tre sa vina sa iti ia copilu aia de la social pt ca ii pui viata in pericol. nu ar trebuii sa fie nici o diferenta intre parinti betivi si cei care nu isi vaccineaza copiii. ii pui in pericol de multe ori chiar mai rau.
3. e GRESIT sa mergem pe ideea ca parintele e zeul suprem. ca si specie trebuie sa ne aliniem la niste responsabilitati de baza. niste legi care sa fie comune indiferent de cultura sau credinta. si nimeni nu ar trebuii sa ignore stiinta si realitate.
4. copilu nu poate sa isi asume. ca nu poate sa ia decizia la nastere daca vrea sa fie vaccinat sau nu. parintele ia decizia asta. si parintele NU ar trebuii sa ia nici o decizie. ar trebuii sa fie toti vaccinati prin lege.
1. Pot sa fie si 1000 de nevaccinati si 1 vaccinat, ala vaccinat e protejat, aia conteaza.
2. Se cam exagereaza, nu poti zice ca pui viata in pericol a copiilor prin nevaccinare. Cati din cei nevaccinati au murit din cauza asta? Si comparativ cati au murit in incendii?
3. Da, nu e zeul suprem parintele, de acord cu asta. Dar asa cum unii decid sa ii duca la cursuri de muzica si altii la cursuri de inot la gradinita si decizia asta ar trebui sa le apartina.
4. Ok, vaccinurile la nastere, dar restul cand sunt mari sau chiar majori?

Edited by LunaCrystal, 04 April 2019 - 19:41.


#442
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009

View PostLunaCrystal, on 04 aprilie 2019 - 19:32, said:

Sa se vaccineze si contra acelor mutatii cine vrea. E dovedit cumva stiintific ca virusii sufera mutatii din cauza nevaccinarii? Soc anafilactic de la alergii nu poate fi de la vaccinuri? Intreb ca nu sunt medic sa stiu. Pastile se iau in cazul in care esti bolnav, nu daca esti sanatos. Si evident nu la orice vanataie te umplii de pastile, e la aprecierea medicilor cand e cazul sa le iei, nu e dupa bunul plac (decat daca esti insusi tu medic specializat pe afectiunea de care suferi).
Of mama mea!

View PostLunaCrystal, on 04 aprilie 2019 - 19:39, said:

Pai intreb e superstitie sau certitudine? Eu pricep destul de usor, intrebarea e documentatie unde exista?


1. Pot sa fie si 1000 de nevaccinati si 1 vaccinat, ala vaccinat e protejat, aia conteaza.
2. Se cam exagereaza, nu poti zice ca pui viata in pericol a copiilor prin nevaccinare. Cati din cei nevaccinati au murit din cauza asta? Si comparativ cati au murit in incendii?
3. Da, nu e zeul suprem parintele, de acord cu asta. Dar asa cum unii decid sa ii duca la cursuri de muzica si altii la cursuri de inot la gradinita si decizia asta ar trebui sa le apartina.
4. Ok, vaccinurile la nastere, dar restul cand sunt mari sau chiar majori?
OF OF MAMA MEA!

#443
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,609
  • Înscris: 20.10.2006

View PostvapeClouds, on 04 aprilie 2019 - 19:26, said:

https://www.cheatshe...-vaccines.html/

ia si citeste.

pe principiul nevaccinarii putem lejer sa elaboram. de maine e gresit sa mai stam in locuinte , tre sa ne mutam toti in padure ca asa era acum 10000 de ani. sau sa renuntam la curentul electric pt ca pe timpul lui Robin Hood nu era folosit. sa dam drum la orice ne trece prin cap. orice ni se pare noua ca vrem sa schimbam in fantasy land sa aplicam in realitate. ca de ce nu?
Nu prea e confortabil sa citesc intr-o limba straina, dar fac o exceptie si o sa citesc.

Cum zici tu, daca cineva vrea sa traiasca in padure nu e ilegal sa o faca, exista pustnici, daca cineva nu vrea sa aiba curent nu se branseaza/isi tine sigurantele in pozitia oprit, nu e nici o lege sa il oblige sa aiba curent.

#444
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009
In evul mediu in timpul epidemiilor de ciuma astia erau marginalizati,a-ti merita aceias soarta!

#445
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,609
  • Înscris: 20.10.2006
Ei uite ca sunt de acord cu asta, cu izolarea bolnavilor pe o insula/zona cu acces interzis pentru restul pentru a nu se raspandi boala. Revi liber in societate cand te vindeci. De ce sa tai libertatea de a alege la toata populatia cand pot sa o tai doar celor care sunt bolnavi dreptul la libera circulatie pana trece boala (deci temporar).

Edit: Da stiu, exista perioade de incubatie la multi virusi, alea sunt la risc, nu ai ce face.

Edited by LunaCrystal, 04 April 2019 - 20:26.


#446
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018

View PostLunaCrystal, on 04 aprilie 2019 - 19:39, said:

Pai intreb e superstitie sau certitudine? Eu pricep destul de usor, intrebarea e documentatie unde exista?


1. Pot sa fie si 1000 de nevaccinati si 1 vaccinat, ala vaccinat e protejat, aia conteaza.
2. Se cam exagereaza, nu poti zice ca pui viata in pericol a copiilor prin nevaccinare. Cati din cei nevaccinati au murit din cauza asta? Si comparativ cati au murit in incendii?
3. Da, nu e zeul suprem parintele, de acord cu asta. Dar asa cum unii decid sa ii duca la cursuri de muzica si altii la cursuri de inot la gradinita si decizia asta ar trebui sa le apartina.
4. Ok, vaccinurile la nastere, dar restul cand sunt mari sau chiar majori?

1. mai citeste. nu stau sa fac medicina cu tine. nu doar abera. CITESTE! DOCUMENTEAZA TE!
2. mai multi mor pt ca is nevaccinati decat de la vaccine. vezi africa te rog.
3. cred ca nu vrei sa te gangesti rational. a duce copilul la muzica nu e la fel cu un vaccin medical. o logica total irationala.
4. dupa 18 ani fiecare face ce vrea.

View PostChayah, on 04 aprilie 2019 - 19:32, said:

Stai, domle, că mă confunzi. Eu sunt dintr-aia cu vaccinarea Posted Image.

Deci sunt șocată că Steve Jobs a putut sa ia asemenea decizie tâmpită. Nu pot crede în ce hal au fost aduși oamenii Posted Image.

credinta duce la prostie.

am mai vazut oameni care citesc conspiratii pe net si le iau de reale. sa nu te surprinda prostia omului si coruptia penibila a spiritualitatii. pana si desteptii si bogatii pica in plasa spiritualitatii. si ignora realitatea.

nu am mila pt oamenii astia.

View PostLunaCrystal, on 04 aprilie 2019 - 20:23, said:

Ei uite ca sunt de acord cu asta, cu izolarea bolnavilor pe o insula/zona cu acces interzis pentru restul pentru a nu se raspandi boala. Revi liber in societate cand te vindeci. De ce sa tai libertatea de a alege la toata populatia cand pot sa o tai doar celor care sunt bolnavi dreptul la libera circulatie pana trece boala (deci temporar).

Edit: Da stiu, exista perioade de incubatie la multi virusi, alea sunt la risc, nu ai ce face.

ce spui cu insula is cazuri EXTREME si extrem de rare. nu mai e cazul , TOCMAI PT CA AU FACUT VACCINE.

in africa , DA , is zone unde daca da rubeola in ei mor pe capete. in europa e mult mai greu tocmai pt ca in europa se vaccineaza de 1000000 de ori mai mult.


Vaccinele is facute tocmai sa nu folosim insula. Nu te scapa de tot , insa te scapa de cele de baza , si culmea alea de baza , netratate si fara imunizare is foarte periculoase.

E ca si cum ai spune.... NU , nu vreau sa sting gazul inainte sa ies pe usa , pentru e o probabilitate sa nu explodeze. insa daca stingi gazul , ai terminat problema.

Simples!

#447
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View PostLunaCrystal, on 04 aprilie 2019 - 20:23, said:

Ei uite ca sunt de acord cu asta, cu izolarea bolnavilor pe o insula/zona cu acces interzis pentru restul pentru a nu se raspandi boala. Revi liber in societate cand te vindeci. De ce sa tai libertatea de a alege la toata populatia cand pot sa o tai doar celor care sunt bolnavi dreptul la libera circulatie pana trece boala (deci temporar).

Edit: Da stiu, exista perioade de incubatie la multi virusi, alea sunt la risc, nu ai ce face.
Bree , e mai ieftin daca scapi de cei ca tine  si mai sanatos bineinteles ,nu va obliga nimeni la nimic daca stati in rezervatie
Un vaccin costa 10-30 lei un tratament pt o boala infectioasa costa  zeci de mi lei  , daca ai noroc sa scapi .

Vezi ca e un topic cu Olivia Ster  , ce zici facem un topic si despre tine ? Insisti in prostii fara margini si refuzi cu obstinenta sa te documentezi ,bine inteleg  un manual de microbiologie nu e cum ai citi pe facebook , trebuie sa ai o baza  sau o inteligenta nativa ,dar nici noi nu suntem obligati sa-ti facem tie cultura igenico-sanitara si nici macar  pe cea generala

Edited by ciine, 04 April 2019 - 20:58.


#448
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009

View Postpasilla, on 04 aprilie 2019 - 17:44, said:

Asta e gresit. Era suficienta marcarea acelor spatii publice, in asa fel incat cei nefumatori sa fie informati.
Am fost fumator,si iti spun ca as interzice tigarile!Pai veneam cu autobuzul de la oras,un drum de 30-35min si umflatul de sofer nu putea sa stea fara tigara perioda asta si aprindea tigara la volan si ne afuma pe toti.

#449
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postemilmihai, on 05 aprilie 2019 - 10:46, said:

Am fost fumator,si iti spun ca as interzice tigarile!Pai veneam cu autobuzul de la oras,un drum de 30-35min si umflatul de sofer nu putea sa stea fara tigara perioda asta si aprindea tigara la volan si ne afuma pe toti.

Sa-l intzepe si pe shofer, sa nu mai infecteze lumea cu fumu de tzigara! De ce numai noi sa ne intzepam, sa-i incepe si pe aia care refuza! Sa fie toti intzepatzi, nu numai noi!
Cine nu face dovada ca a fost intzepat, sa nu-i dea voie sa intre pe forum!

Edited by criztu, 05 April 2019 - 13:51.


#450
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,145
  • Înscris: 03.07.2008
Urgență de sănătate publică în New York. Autoritățile au emis ordin de vaccinare obligatorie



https://m.digi24.ro/...-ERuw8yl2ml6uiY

Quote

... persoanele care nu se vaccinează sunt pasibile de amendă...



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate