Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Majorare tarife Telekom Mobil - Aprilie 2019

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#55
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Am calculat și ca să închid toate trei abonamente trebuie sa le plătesc 500 de lei rate la terminale.
Nu cred că se vor înghesui prea multi dar mi se pare că au premeditat treaba.

Edited by mariusr1976, 08 March 2019 - 21:41.


#56
Waff

Waff

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.07.2018
M-am uitat pe factura si aparent am rate echipament 24 + lei pe un telefon Allview cumparat cu 1 leu care oricum s-a stricat dupa 6 luni ... Sa vad daca reziliez acum sau mai astept pana spre toamna cand imi expira... Clar e premeditat totul dupa ce am citit pe forum pe aici ca au bulit linia telefonica sa nu mai poti ajunge prin robot la sectiunea speciala pentru rezilieri, daca nu mai raspund la mailuri pe [email protected] si vor sa ne apucam sa lingem plicuri ca in 1918 ca sa putem trimite la sediul lor. Ce piedica urmeaza sa mai puna? Poate o sa respinga tot ce vine de la Posta Romana si vor sa fie musai trimise prin Pink Post sau ceva...

edit: acum inteleg ca oamenii au primit diferite adrese la care pot trimite plicul cu rezilierea. In functie de ce servicii au si cu ce pare din Telekom lucreaza probabil :))

Edited by Waff, 09 March 2019 - 00:10.


#57
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019

View Postrosix, on 08 martie 2019 - 20:27, said:

Nu stiu, chiar daca nu reziliem, macar sa arucam cu rahat pe Facebook in acesti tzepari, care nu au o relatie corecta cu clientul.

Deci continui sa dai banii hotilor pentru calitatea Germana mult promisa ? Iti spun eu ca anul asta vor incheia cu minim 15% scadere pe venituri.

#58
mercedesbenz

mercedesbenz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 31.01.2014
Io pe zi ce trece, si citiind comentariile de pe aici, ma conving ca suntem un popor de idioti!
Mi-e lene sa dezvolt, rog sa fiu bannat!
Va multumesc!

#59
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Bun ,daca prin a lua un telefon in rate ,care cica era la pret redus....ne face dobitoci...atunci ai nimerit-o.
Asta e. Am luat-o. Treaba a fost premeditata.

#60
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,848
  • Înscris: 26.02.2010
În rate, cred ca se refera la cei care au optat pentru sistemul de rate, abonament + rata telefon, care este evidențiată separat pe factura.

#61
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
Eu sunt multumit de serviciile lor, eu nu inteleg ce ar vrea unii de la niste servicii de comunicatii, sa-i spele pe picioare?

#62
mercedesbenz

mercedesbenz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 31.01.2014

View Postrich1974, on 09 martie 2019 - 12:02, said:

Eu sunt multumit de serviciile lor, eu nu inteleg ce ar vrea unii de la niste servicii de comunicatii, sa-i spele pe picioare?

Nu, toata lumea vrea moka daca se poate!
Cand au venit cu net nelimitat (primii), cu abonament de 5 euro fara contract, au investit in 4G ridicandu-se peste Vodafone, e, pe astea nu le mai vede nimeni.
In schimb, toata lumea moare si reziliaza pt ca urmeaza sa plateasca 2 lei in plus la un abonament prapadit.
Astia suntem noi romanii: 2 lei ne fac, de 2 lei suntem!

#63
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Ia uite unde erau marii magnati ai petrolului, pentru care cativa lei nu reprezinta nimic...este vorba despre un principiu, ei modifica fara sa clipeasca contracte aflate in derulare, in defavoarea clientului, este clar ca de la ei te poti astepta la orice de acum incolo.

#64
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Bun, dar eu daca am telefon fix si Voce Zero voi plati si pentru ala 3 lei pe langa celelalte servicii?

#65
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018

View Postbrasoveanul, on 09 martie 2019 - 18:37, said:

este clar ca de la ei te poti astepta la orice de acum incolo.
Nu ca nu te-ai fi putut astepta si pana acum la aceleasi surprize "placute".

#66
mercedesbenz

mercedesbenz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 31.01.2014

View Postbrasoveanul, on 09 martie 2019 - 18:37, said:

Ia uite unde erau marii magnati ai petrolului, pentru care cativa lei nu reprezinta nimic...este vorba despre un principiu, ei modifica fara sa clipeasca contracte aflate in derulare, in defavoarea clientului, este clar ca de la ei te poti astepta la orice de acum incolo.

Domnule brașovean, nu sunt vreun magnat al petrolului, sunt o persoană care spre deosebire de dvs a înțeles că această scumpire de 2 lei care vă afectează atât de mult, provine de la minunata taxă pe lăcomie instituită de minunatul guvern PSD.
Ca să vă explic mai clar, e ca atunci când crește TVA-ul: toate preturile se duc în sus.
Acum știți cui trebuie să mulțumiți pt asta?!

#67
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Hai nu exagera. E posibil că mâine guvernanți sa scoata acea taxa.
Ghici ce????
Abonamentul tau va rămâne la fel. De ce ?
Mergi pe aria poieni și țineți discursul anti.... pe acolo.

Edited by mariusr1976, 09 March 2019 - 20:52.


#68
mercedesbenz

mercedesbenz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 31.01.2014
Să aștepți tu să scoată taxa.
Și merg pe ce arie vreau, cu ce discurs vreau.

#69
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Opa ,încet ...dar te rog nu polua și aceasta arie cu postările anti....mă doare in cot.
Știu,ai și tu îndatoririle dumitale dar le poți face acolo unde este vorba despre politica.
Am văzut cum și ce faci.

#70
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019

View Postbrasoveanul, on 09 martie 2019 - 18:37, said:

Ia uite unde erau marii magnati ai petrolului, pentru care cativa lei nu reprezinta nimic...este vorba despre un principiu, ei modifica fara sa clipeasca contracte aflate in derulare, in defavoarea clientului, este clar ca de la ei te poti astepta la orice de acum incolo.

Sa fim seriosi stim ca sunt peste Vodafone la calitatea pe mobil dar mai dureaza cativa ani pana Vodafone ajunge pe locul 4 sau 5. Ai vazut cum le scad veniturile.
Problema Telekom este ca trebuie sa fie peste Digi la partea de servicii fixe si peste Orange la mobil pentru a conta...altfel degeaba.

View Postmariusr1976, on 09 martie 2019 - 20:48, said:

Hai nu exagera. E posibil că mâine guvernanți sa scoata acea taxa.
Ghici ce????
Abonamentul tau va rămâne la fel. De ce ?
Mergi pe aria poieni și țineți discursul anti.... pe acolo.

Ce taxa  ? Telekon cand a primit 5% pe cifra de afaceri a majorat cu 1 cent tarifele in Germania ? NUU!!!
Chiar ne considerati prosti pe noi romanii ? Sa nu te mai mire cand ne apropiem din ce in ce mai mult de este si scuipam pe vest.

#71
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Care 2 lei? Vine in plus cate 2 lei la fiecare abonament/serviciu, nu este 2 lei pe un pachet de servicii. Din cate vad pe contul facebook Telekom, majorarea nu se face  la chirie echipamente, rate telefoane si televizune (din ce stiu tv-ul  a suportat o majorare deja anul trecut) in rest totul se majoreaza (oricum erau deja majorate tarifele fiindca euro a crescut intr-un an cat zece ) .Eu pentru telefon fix+internet fix ar trebui sa platesc cam vreo 4 lei.Sunt unii care au pe numele lor abonamente de internet si la oras si la tara etc . Deci cu cat ai mai multe servicii in pachet cu atat platesti mai mult.    Am FTTH la usa si de la Orange deci e posibil sa ma mut la ei.Poate le fac o surpriza celor de la Telekom si portez si numarul fix la concurenta:D

Edited by stlk, 09 March 2019 - 22:04.


#72
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Fibra e a telekomului deci tot la ei vei fi.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate