Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Campanie anti-trolling

* * * * - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
405 replies to this topic

#397
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011
Era opinie despre moderare. Whatever, am mai avut disuctia asta.

Bottom line, Tomaso a explicat foarte elegant cum e cu majoritatea/minoritatea pe primele pagini ale acestui topic.

Eu chiar consider ca e de datoria noastra sa ne asiguram ca minoritarii pot sa isi exprime liber parerile, adica sa nu permitem ca dupa exprimarea unei astfel de opinii sa se discute userul, nu ideea.
Sau mantra cu "deci votezi PSD daca ii critici pe astia". Exemplu concret, topicul de azi. Una zice de abolirea proprietatii si altii sar cu gura ca, vai, topicul e despre spalarea PSD. Wtf?

#398
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011
Vocalitatea unora ai inteles tu ca ma deranjeaza? :(

View Postiladi, on 05 martie 2019 - 16:17, said:

Eu sunt curios de un lucru: Ce crezi tu ca s-ar intampla daca ai ramane singura la moderare in Poiana?
Lol, e imposibil sa faca un singur om fata. Unde vrei sa ajungi?

#399
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008

View Postcatalina1, on 05 martie 2019 - 16:15, said:

sa nu permitem ca dupa exprimarea unei astfel de opinii sa se discute userul, nu ideea.

Sunt perfect de acord cu tine. Cum facem asta in lipsa rapoartelor? Nimeni nu sta sa citesca toata Poiana.

#400
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011

Quote

Nu e deloc lunga. O dovedeste Softpedia. Te contrezi cu mine de parca eu as fi in mana cu bidineaua de manure.  In realitate bidineaua e la colegi. Eu sunt realist si vad acest aspect.
Iar la noi e galeata cu care curatam. De acord? Noi trebuie sa ne asiguram ca ideile contra vantului nu duc la a te murdari.

#401
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

View Postiladi, on 05 martie 2019 - 16:22, said:

Cum facem asta in lipsa rapoartelor? Nimeni nu sta sa citesca toata Poiana.
Voi ar trebui sa va ganditi cum sa puneti pumnul in gura mai putin, nu mai mult. Cum sa lasati mai multe discutii libere, nu mai putine.

Si sa nu ne spui noua de "rapoarte". Fiindca voi pur si simplu nu reactionati la rapoartele care nu convin dpdv ideologic. Sunt o gramada de nesimtiti din zona "rezistenta" care jignesc in stanga si-n dreapta dar nu patesc niciodata nimic!

Edited by TruthHurts, 05 March 2019 - 16:30.


#402
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011
Huh? Ce discutii nu sunt lasate libere in mod direct?

#403
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

View Postcatalina1, on 05 martie 2019 - 16:30, said:

Huh? Ce discutii nu sunt lasate libere in mod direct?
Orice discutii care arata caracterul josnic, mincinos, agresiv, duplicitar al multora dintre cei carora li permite toata ziua sa fie in gura cu "ciuma rosie" si sa-i jigneasca non-stop pe cei care nu-s de acord cu abuzurile sistemului de pseudo-justitie mizerabila de la noi(ba ca-s prosti, ba ca-s hoti, ba ca etc,)

De ce sa fie permis sa spui ca pro-pesedisti sau anti-kovesistii sunt prosti sau hoti, si de ce sa-ti iei suspend daca spui acelasi lucru despre rezistenti?

HA? E asta libertate de exprimare si nu ne-am prins noi inca?

Edited by TruthHurts, 05 March 2019 - 16:37.


#404
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Aia e ma.
Sa nu-i spui hotului ca e hot.
Si sa nu ne luam de "domnul" Dragnea si partidul comunist PCR 2.0 =  PSD :)
Voi nu faceti altceva decat sa cresteti ura pe acest partid, prin dorinta de a inchide gura celor care critica sau jignesc liderul suprem.

#405
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,250
  • Înscris: 29.12.2006

View Postalthea, on 03 martie 2019 - 08:36, said:

Ați putea ignora un user care evident minte sau se contrazice doar ca să provoace reacții?



E o vorbă după care eu îmi ghidez viaţa: "Cine poate spune cu calm că totul e în regulă, atunci când în jurul lui oamenii toţi îl provoacă, acela poate cuceri lumea".

E la fel şi aici: cine are puterea de a-şi controla trăirile emoţionale, nu va intra niciodată în discuţii personale mai mult decât trebuie. Nu mai spun de expresiile vulgare !

Eu de exemplu am fost şi sunt provocat uneori în cele mai josnice moduri, de multă vreme, însă, cel mai bine e să nu se răspundă deloc. Pentru aşa ceva e nevoie de putere de stăpânire a trăirilor. Cel mai bine e când omul acţionează, nu când reacţionează. Dacă e nevoit să reacţioneze, arată că nu mai stăpâneşte lucrurile.

Sigur, peste tot în viaţă avem parte de oameni care doresc enervarea şi provocarea, şi, la fel cum spuneam mai sus, e nevoie de stăpânire de sine puternică. Omul trebuie să ştie când să se oprească, că altfel provocatorul îl va învinovăţi de fel de fel de lucruri, şi e imposibil ca dintre "oamenii legii", să nu existe măcar unul care să nu răspundă dorinţei provocatorului.

Eu nu mă plâng de Softpedia deoarece, o spun pe-aia dreaptă: m-a primit pe gratis, îmi permite să scriu pe gratis, iar asta mă face să nu reproşez nimic. Sigur, unii apreciază pe unii moderatori, alţii apreciază pe ceilalţi. Fiecare cu afinităţile sale. Eu apreciez în mod deosebit un moderator de pe Softpedia, care are puterea să critice o idee pe care doar cu o lună înainte o lăudase, şi ne contram pe tema asta. Posted Image
Eu până acum îl consider ca fiind singurul moderator echidistant, deşi, odată-n viaţă m-ar putea şi suspenda. Posted Image Chiar şi atunci aş considera că a făcut-o cu bună credinţă.


Concluzia mea asta e: să nu se răspundă deloc celor care provoacă, celor care folosesc limbaj violent, sau care discută persoana. Cine se poate stăpâni, arată că e responsabil de vorbele şi faptele sale.

Edited by lupini, 05 March 2019 - 16:50.


#406
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Colegii moderatori, continuăm discuția aici:
https://forum.softpe...actici-unitare/

Închid topicul pentru că nimeni n-o să mai discute despre subiectul lui de-acum încolo.
Vă mulțumesc pentru opinii!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate