Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Masina (de jucarie :) ) cu volan pe telecomanda?

* - - - - 7 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 10.05.2004
odrasla mea se apropie de varsta majoratului scolii de soferi Posted Image. si pentru ca tin la masina familiei, m-am gindit ca un pic de exercitiu pentru incadrarea spatiala nu strica. scop in care caut o masinuta cu telecomanda, dar care sa aiba pentru controlul directiei volan in loc de stick-ul clasic. si daca ar avea si un mod de slow speed ar fi si mai bine.
Cind eram eu copil am avut asa ceva; e drept ca telecomanda era legata de masina cu un cordon, care continea printre altele si un cablu in manson, cu care miscarea volanului de pe telecomanda ajungea mecanic la rotile masinii.
Din pacate cam toate modelele pe care le-am vazut prin magazine au controlul directiei cu un stick stinga/dreapta, care nu mi se pare potrivit, pentru ca in general ofera un control tipul stinga maxim / inainte / dreapta maxim, fara posibilitatea unui reglaj mai fin al directiei.

ceva idei?




PS. nu stiu daca topicul e bine deschis aici; ar merge si la Unde / Cind / Cum, ar merge si pe aria de copii (e drept, mai maricei). M-am gindit ca prin prisma scopului discutia este mai apropiata de aria Auto, dar daca nu e bine rog un moderator sa-l mute unde-i este locul.

Edited by suri, 01 March 2019 - 09:19.


#2
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
mai degraba ar merge la fun topicul astaPosted Image

#3
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Dacă are PC, ia-i un volan (eventual cu pedale) și instalează-i un joc cu mașini, eventual un simulator. Ieși mai ieftin și orientarea spațială e net superioară.

#4
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005
Ce te-ncurci?! Du-l la un simulator auto: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3b4HAN5rZu8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sau ăsta: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nN5kK6WrEqU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mircel, 01 March 2019 - 09:31.


#5
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nu mai exista poligon auto pe undeva , sa-l duci si sa-l lasi cu masina ta sa o zapaceasca ? Ce e mai important, masina  sau odrasla ?

Edited by Baxon, 01 March 2019 - 09:30.


#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
WTF I'm reading here?

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 suri, on 01 martie 2019 - 09:18, said:

odrasla mea se apropie de varsta majoratului scolii de soferi Posted Image. si pentru ca tin la masina familiei, m-am gindit ca un pic de exercitiu pentru incadrarea spatiala nu strica. scop in care caut o masinuta cu telecomanda, dar care sa aiba pentru controlul directiei volan in loc de stick-ul clasic. si daca ar avea si un mod de slow speed ar fi si mai bine.

Uite-așa traumatizezi un adolescent.

Săracul copil.

Edited by waterman, 01 March 2019 - 09:36.


#8
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011
Think big!
Ia-l de mânuță și du-l la Noriel să probeze mașini ca asta:

Attached File  res_49e91cb2d1ac10de6178b7be5f751251_full.jpg   209.76K   6 downloads

Are volan, are pedală, cred că și claxon.

Edited by Sabinatu, 01 March 2019 - 09:37.


#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Bine ca n-am avut un asa tata... Posted Image

#10
invest20042001

invest20042001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 04.02.2008
Ai o parere prea proasta despre fiul dumitale.

Mai bine lasa-l fara permis si spune-i ca e retardat, ca nu merita sa se urce el in loganul dumitale .....


p.s.   - nu mai ai masinuta de jucarie cu care te-ai antrenat dumneata cand erai de varsta lui?

#11
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011
Dacă ajungi la Noriel să-i iei și o Barbie, ca să învețe și ce e femeia.



#12
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Poti sa-i iei un carucior din ala pentru persoanele cu dizabilitati , o sa sara in sus de fericire la majorat Posted Image

Sau daca ai zis ca ti-ai luat astra k nou si nu vrei sa-l dai, de ce nu ii cumperi un cotet la 1000euro ca sa invete pe el ? Sau ca sa iesi mai ieftin, iti faci casco.

#13
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Ce vrei tu ... cam asta este rolul scolii de soferi.
Iar daca in timpul scolii de soferi nu o sa se prinda de ea incadrarea spatiala ... o sa zgarie cu matizul toate masinile din parcare.

Edited by honeymik, 01 March 2019 - 09:57.


#14
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Gizăse ce comportament de tată.

Prelată ai luat la Opelul ăla sau o ții în sufragerie ?

Inițial m-am gândit că ai vreun Lamborghini ceva Konigsegg și de aia ești grijuliu cu mașina.

Edited by waterman, 01 March 2019 - 10:04.


#15
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 ursamajor, on 01 martie 2019 - 09:23, said:

Dacă are PC, ia-i un volan (eventual cu pedale) și instalează-i un joc cu mașini, eventual un simulator. Ieși mai ieftin și orientarea spațială e net superioară.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/swsYZ1oU1js?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

 waterman, on 01 martie 2019 - 10:03, said:

Inițial m-am gândit că ai vreun Lamborghini ceva Konigsegg și de aia ești grijuliu cu mașina.
daca avea asa ceva, il durea-n p**a de masina, trust me...il lasa pe fi-su sa farame 10, nu una.

auzi la el, "un pic de exercitiu pentru incadrarea spatiala nu strica"...ba nene, matale gandesti
cu capu' sau cu...capu'? ce spanac de orientare si de spatiu la o masinuta pentru copii de 3-5
ani? are you f*ckin' kiddin' me or just being ridiculous?? du-l nene la scoala de soferi, ca d-aia
au aia masini acolo, sa-l invete. nici macar nu e indicat sa-l inveti tu, chiar si pe rabla familiei,
pentru ca avand in vedere ce-ti debiteaza mintea...nu cred ca esti mai "sus" de categoria "sofer
de duminica". sau n-ar trebui sa fii...

sa ne intalnim in trafic cu unu' pe care l-a invatat tac-si ca e bine cu "incadrarea spatiala" pe o
masinuta cu telecarici...gizas. bine ca nu te-ai facut instructor auto, ca-i invatai pe amaratii aia
cu valiza si coada de matura, ca doar nu-i  lasai tu sa-ti strice pretioasa rabla omorand motorul
pana invatau plecarea de pe loc...le faceai si traseu in miniatura, adica diorama, pentru a merge
p-acolo cu masinutele...

Edited by dygey, 01 March 2019 - 10:39.


#17
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
eu zic ca e mai bine cu stickul...invata ceva folositor, face muschi la degete, o sa primeasca complimente

#18
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007

 suri, on 01 martie 2019 - 09:18, said:

Din pacate cam toate modelele pe care le-am vazut prin magazine au controlul directiei cu un stick stinga/dreapta, care nu mi se pare potrivit, pentru ca in general ofera un control tipul stinga maxim / inainte / dreapta maxim, fara posibilitatea unui reglaj mai fin al directiei.

@suri... esti troll? Ce naiba debitezi aici?
Chiar vreau sa vad si eu ce modele de masinute ai vazut tu prin magazine, pentru odrasle care se apropie de varsta scolii de soferi si care sa faca asa ceva. Chiar sunt interesat.
Link urgent sau ai pierdut!
Auzi... masinute teleghidate, cu telecomanda, pentru ... pfaiii... scoala de soferi? Incadrare spatiala? Ce naiba?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate