Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

taierea cocosului

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#109
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
acu vreo 3 ani prin septembrie zisei si eu sa mi cresc un porc de Crăciun ca tot țăranu.. am cumpărat unu de vreo 50 kg si hai sa l cresc. cum sunt eu mai prietenos asa.. mai vb si cu porcu cand îi dadeam haleala.. porcului începu sa i placa glasul meu.. al naibi se urca pe gard si incepui sa l frec pe cap asa.. al naibi porc îi placea si să vezi ce grohaia si se ntindea golanul.. apoi luai o perie daia cu coada sii faceam frecții pe schinare cu ea.. îi placea la nebunie. apropo, Georgica îl botezasem. bai si ajunsesem într-un stadiu.. de atunci cand veneam acasa si mi auzea gura cand îl intrebam ce mai face bai grohaia si fugea prin cocina si sarea n sus de bucurie cate un sfert de ora apoi se urca pe gard si si astepta portia de frecat cu peria n tre urechi..
veni si Crăciunul cu ziua fatală.. io m a dusei cu cutitul.. Georgica nu mai putea de bucurie sarea si grohaia fericit.. se urca pe gard sa l mângâi.. plm.. cum dracu sa i tai beregata??, nu am putut.. asa ca am chemat pe altu si io am plecat sa nu m a mai vada.. :(
oricum parca nu l am putut manca cu poftă.. :(
de atunci nu am mai crescut.

#110
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Nasol moment.....

#111
pacaliciosu01

pacaliciosu01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 04.01.2019

 silesax, on 01 februarie 2019 - 03:18, said:

acu vreo 3 ani prin septembrie zisei si eu sa mi cresc un porc de Crăciun ca tot țăranu.. am cumpărat unu de vreo 50 kg si hai sa l cresc. cum sunt eu mai prietenos asa.. mai vb si cu porcu cand îi dadeam haleala.. porcului începu sa i placa glasul meu.. al naibi se urca pe gard si incepui sa l frec pe cap asa.. al naibi porc îi placea si să vezi ce grohaia si se ntindea golanul.. apoi luai o perie daia cu coada sii faceam frecții pe schinare cu ea.. îi placea la nebunie. apropo, Georgica îl botezasem. bai si ajunsesem într-un stadiu.. de atunci cand veneam acasa si mi auzea gura cand îl intrebam ce mai face bai grohaia si fugea prin cocina si sarea n sus de bucurie cate un sfert de ora apoi se urca pe gard si si astepta portia de frecat cu peria n tre urechi..
veni si Crăciunul cu ziua fatală.. io m a dusei cu cutitul.. Georgica nu mai putea de bucurie sarea si grohaia fericit.. se urca pe gard sa l mângâi.. plm.. cum dracu sa i tai beregata??, nu am putut.. asa ca am chemat pe altu si io am plecat sa nu m a mai vada.. Posted Image
oricum parca nu l am putut manca cu poftă.. Posted Image
de atunci nu am mai crescut.
Asa e cand confunzi pisica cu porcu  Posted Image

#112
hdlt

hdlt

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 05.03.2017
Vin si eu cu aceeasi neliniste...cum sa tai pasarile fara atata sange si mizerie...
Am vazut pe '' Cottage Australia...'' e o emisiune pe Paprika, un tip care chema un fel de macelar mobil si-i taia puii. Ce era interesant era un fel de cleste cu care presa vertebrele gatului pasarii si apoi o baga intr-un con cu capul in jos si-i taia gatul...curgea sangele..etc. Conuri am vazut ca se comercializeaza in tara ...dar retul nu stiu de unde se poate procura.

Va scriu asta, pentru ca ne strangem 4 insi sa taiem un curcan...

Fiti blanzi!

#113
curvymomylore

curvymomylore

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 06.03.2017
Vaishamar
Romania tara fara barbati

#114
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Da ce dracu ii faceti 4 insi la curcanul ăla ?
Pt un porc de câți e nevoie, de un pluton intreg ? :)

#115
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 13.10.2010
Fazanul asta s-a luat la intrecere cu trenul :(  n-au stat pe ganduri baietii, i-au curmat suferinta
Attached File  IMG-20210126-WA0002.jpg   335.23K   18 downloads

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate