Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

crestere euro exagerata

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#37
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postrosix, on 23 ianuarie 2019 - 15:36, said:

Pai astia sunt banii (in LEI) care acum sunt bagati masiv in cumparare de EURO... S-a suparat vacarul pe sta (bancile pe Teodorovici) si nu mai baga bani in titluri, baga bani in euro.. Ordinele sunt clare, cumparati baieti cat mai mult, sa sufere chiaburii cu credit de casa in euro.
Nu s-a suparat nimeni pe nimeni. Pur si simplu nu mai e rentabil sa investesti in lei.
Asa e peste tot pe planeta asta.

#38
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 12.01.2018
ce-o fi SPECULA colegul că nu mă prind?și ne mirăm c-am stat sub comunism50 de ani

#39
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014
Io cred  ca Isarescu (om rau) urmareste softpedia si vazand ca Galeo saptamana trecuta a lansat un topic cum ca si-o vor fura bancile hraparetze, ca statul pesedist se imprumuta de la poolime cu 4,5% pe an, evitand bancile hraparetze, deci Isarescu om rau, vrea sa-l saboteze pe Galeo si pe noi amarastenii de cumparam titluri centenar, depreciaza intentionat o moneda fffff bine ancorata care are in spate genii: valcov, orlando,veo.... care au realizat cea mai mare crestere economica din ue, au marit pensii/salarii......

#40
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostJammalan-the-Prophet, on 23 ianuarie 2019 - 15:37, said:

Da cand au schimbat euro aia in lei i-ai pupat in dos ca sprijineau leul?

Nu i-au schimbat in lei ca sa ajute poporul ci ca sa imprumute ministerul de finante la 4.5% (in UE nu le da nici drku dobanda asta) stii bine...  Acu s-a invartit roata... ca asa e viata asta, o ruleta.

Edited by rosix, 23 January 2019 - 15:48.


#41
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 12.01.2018
ați auzit de ultima ordonanță prin care CEC-ul bancă de stat O dă la toți cu 1% dobândă?

#42
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014

View Postvdesigns, on 23 ianuarie 2019 - 14:47, said:

Motivele pentru care creşte euro sunt nerealiste, nesimţite şi părerea mea e că Isărescu fiind de sorginte Pnl în apropierea alegerilor face astfel de măgari pe spinarea romanilor cu motive ca:


- Taxa pe lăcomie adica se ia din profitul bogaţilor bancheri şi se dă la sărmani motiv de a creşte euro!


- Consumam mai mult din import asta e motiv ce de de ani de zile îl aud, importăm energie şi alte astfel de aberaţii


De ce nu a scazut euro si când Uk a ieşit din EU, când a avut un atentat terorist, revolta de acum de la Paris, sa prăbuşit un Airbus, Cedo face selectie din cereri, se admit cei care platesc mai mult la avocati, nu dreptate etc


În contextul în care România doreşte să implementeze euro dar nu suntem acceptaţi adică cică ţara nu are drumuri, case, şcoli, spitale etc suficient de renovate, modernizate o astfel de creştere ar fi normală în contextul în care nu dorim să adoptăm euro?!


Să ne gândim ce sa întâmplat cu leul după revoluţie când dobitoci de la Bnr l-au devalorizat de aiurea umilind poporul!


Cum ajută creşterea euro să rezolvăm aceste probleme?


Se doreşte din nou umilirea, exterminarea romanilor ca după revoluţie?


Cred că cei de la Bnr sunt nişte proşti, dobitoci şi ar trebui să îşi dea demisia!


Altă problemă e cum euro e mai mare ca dolarul în contextul în care în EU sunt 100 de naţii, limbi, granite totul se desfăşoară mai greu fără a fi mai dezvoltată economic ca Sua!?
Stai sa vezi ce subdezvolata-i Japonia, care yenul ii de vreo 30 de ori mai slab ca leul: deci japs is de 30 de ori mai muci ca noi.

#43
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 12.01.2018
te contrazici singur.chiar acum S-A ÎNVÂRTIT ROATA

#44
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,544
  • Înscris: 30.08.2017
Pff, iar si-a schimbat Soros leii in euro. Al dracului mos, cum incearca el sa destabilizeze economia solida a tarii.

#45
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postgeorge_alexandru, on 23 ianuarie 2019 - 15:47, said:

Pff, iar si-a schimbat Soros leii in euro. Al dracului mos, cum incearca el sa destabilizeze economia solida a tarii.

Nu Soros, frate, bancile din Romania.. alea la care mergi tu, ca un sclav, cu coada intre picioare sa discuti de un credit de casa iar ei iti spun sa plimbi ursul, ca nu te incadrezi, ele facandu-si norma din imprumutat Ministerul de Finante si facand pipi pe clienti.

Edited by rosix, 23 January 2019 - 15:53.


#46
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014

View Postvdesigns, on 23 ianuarie 2019 - 14:47, said:

Motivele pentru care creşte euro sunt nerealiste, nesimţite şi părerea mea e că Isărescu fiind de sorginte Pnl în apropierea alegerilor face astfel de măgari pe spinarea romanilor cu motive ca:


- Taxa pe lăcomie adica se ia din profitul bogaţilor bancheri şi se dă la sărmani motiv de a creşte euro!


- Consumam mai mult din import asta e motiv ce de de ani de zile îl aud, importăm energie şi alte astfel de aberaţii


De ce nu a scazut euro si când Uk a ieşit din EU, când a avut un atentat terorist, revolta de acum de la Paris, sa prăbuşit un Airbus, Cedo face selectie din cereri, se admit cei care platesc mai mult la avocati, nu dreptate etc


În contextul în care România doreşte să implementeze euro dar nu suntem acceptaţi adică cică ţara nu are drumuri, case, şcoli, spitale etc suficient de renovate, modernizate o astfel de creştere ar fi normală în contextul în care nu dorim să adoptăm euro?!


Să ne gândim ce sa întâmplat cu leul după revoluţie când dobitoci de la Bnr l-au devalorizat de aiurea umilind poporul!


Cum ajută creşterea euro să rezolvăm aceste probleme?


Se doreşte din nou umilirea, exterminarea romanilor ca după revoluţie?


Cred că cei de la Bnr sunt nişte proşti, dobitoci şi ar trebui să îşi dea demisia!


Altă problemă e cum euro e mai mare ca dolarul în contextul în care în EU sunt 100 de naţii, limbi, granite totul se desfăşoară mai greu fără a fi mai dezvoltată economic ca Sua!?
Esti catranit tare.
Te-a prins cu banii in lei?
Io zic ca macar tehnic va fi un rebound zilele urmatoare, leul isi ve reveni nitel. Pe termen mediu va atinge si pragul de 5ron/euro.

#47
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View Postvdesigns, on 23 ianuarie 2019 - 14:55, said:


ce instabilitate e mai mare acum dintr-o data ?
Ordonantele guvernului incompetent condus de infractori le-ai uitat?

Discursurile lui orlando si valcov ?

Tu crezi ca ministrii de finante pot sa vorbeasca orice si oricand fara efecte pe piata?

Uite ca aia de afara nu mai vor sa bage euro in economia condusa de infractori si incompetenti. Poti sa-i obligi?...nu!

#48
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,544
  • Înscris: 30.08.2017

View Postrosix, on 23 ianuarie 2019 - 15:51, said:

Nu Soros, frate, bancile din Romania.. alea la care mergi tu, ca un sclav, cu coada intre picioare sa discuti de un credit de casa iar ei iti spun sa plimbi ursul, ca nu te incadrezi, ele facandu-si norma din imprumutat Ministerul de Finante si facand pipi pe clienti.

Mie mi-au zis ca ma incadrez...probabil difera de la caz la caz. In alta ordine de idei, probabil sunt si banci de-ale noastre printre cei care ataca leul, dar vina principala o au cei care au creat acest context.

#49
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Ce naiba cautati oriunde tapi vinovati si ispasitori cand motivele le stim toti!  Chiar si psdstii o stiu!  Problema la ei e ca NICIODATA VINA LOR!  Asta-I problema-caz rezolvat. Va doare??  Situatii nasoale economic cer masuri drastice economice!   Intrebarea de 1 million:  cati santeti de accord cu severitatea economica ce vine??   Gata sampania> inapoi la bere la pet de 3 lt.

#50
sbanica

sbanica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 14.09.2006

View Postgumball3000, on 23 ianuarie 2019 - 15:27, said:

Nu, boss, ca noi nu vrem pareri avizate.
Suntem satuli de experti cu doctoratele terminate in tinerete, mai bine sa ne spuna analfabeta si cu taranusul condamnat penal cum e cu economia si cu justitia in care infractorii trebuie sa zburde liberi pe straji, iar judecatorii sa steie dupa bare.
Desigur, sătui, e voie. psd-ul nu are nevoie de experți. Ei sunt experți în tot ce mișcă.

Edited by sbanica, 23 January 2019 - 16:16.


#51
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Ar fi o solutie sa calmeze temporan cresterea!  Da e cu 2 taisuri.  Risc mare sa o sporeasca:   Bugetul pe 2019!  Eu unul nu as paria ca va scadea cursul.

Erata-temporar.

#52
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014
Daca pe Isarescu nu ma lasati sa-l gasesc vinovat, atunci sigur is tehnocratii, Ciolos si tacsu Soros.

#53
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Uite aici teoria conspiratiei(reala):  Anul are 12 luni!  Bugetul trebuia sa fie demult gata facut si aprobat.  Santem in 23.01.2019 si nici macar un simulacru de buget nu se vede.  Trece luna,injur(Posted Image) de 10 feb. va aparea ceva dupa modificari,dezbateri va fi aprobat pe 28.02.  Asta da smecherie economica a la valcov si teo...ici!  Iar lapte si miere. Banii pt.12 LUNI calculate ii vor avea disponibili pe toti intregi pt 10 luni.  Ca atata are anul mai nou!  Ceva contraziceri?   Am emis-o PT. CA POT!  REPLICA E COPIATA DE LA ALTUL. Posted Image

#54
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Bugetul e tot pe 12 luni, poti sa-l votezi in iulie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate