Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Infidelitate

* * * - - 12 votes
  • Please log in to reply
2154 replies to this topic

#19
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,543
  • Înscris: 30.08.2017

View PostMembruAnonim, on 15 ianuarie 2019 - 12:43, said:

Wow, câtă importanță îi dați sexului oral! Posted Image

Sexul oral cimenteaza relatii, dar si distruge casnicii. Si daca ai sti cum e la capatul celalalt...

Edited by george_alexandru, 15 January 2019 - 12:46.


#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postgeorge_alexandru, on 15 ianuarie 2019 - 12:46, said:

Sexul oral cimenteaza relatii, dar si distruge casnicii. Si daca ai sti cum e la capatul celalalt...

Dacă nu v ați trăit tinerețea ...

Eu nu înțeleg de ce nu vă alegeți neveste compatibile și sexual. Pe bune că nu înțeleg.

#21
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,543
  • Înscris: 30.08.2017
Cine a zis ca nu mi-am ales?

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dacă fluturi din gene la un supt, sincer, nu cred că ți ai ales ce trebuie. :lol:

#23
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postthebestversionofmyself, on 15 ianuarie 2019 - 11:37, said:

Relatia noastra s-a racit. Eu am fost concentrata pe copii,
Greseala mare de tot, iar el a considerat ca nu il mai iubesti , si-a cautat dragostea in alta parte. A fost vina ta si din cauza asta consecintele trebuie sa ti le asumi. Ai doua optiuni, ori treci peste aventura lui si ii oferi ce a cautat la alta, ori distrugi casnicia. Tu esti de vina si tu trebuie sa repari ce ai distrus. Cu dragostea nu e de glumit.

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postpacopaco1967, on 15 ianuarie 2019 - 12:58, said:

Greseala mare de tot, iar el a considerat ca nu il mai iubesti , si-a cautat dragostea in alta parte. A fost vina ta si din cauza asta consecintele trebuie sa ti le asumi. Ai doua optiuni, ori treci peste aventura lui si ii oferi ce a cautat la alta, ori distrugi casnicia. Tu esti de vina si tu trebuie sa repari ce ai distrus. Cu dragostea nu e de glumit.

Du te, dom le, cu prostiile astea de aici! Si el a gasit calea cea mai usoara, nu? S a aruncat repede in patul alteia. Lol

#25
JohnnyUSA

JohnnyUSA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 27.01.2006
Cazul tau nu este ceva nou. Se intampla destul de des astfel de lucruri. Vinovatii suntem doar noi, oamenii. De ce?
Nu stim sa comunicam, sau poate unora ne este teama sa comunicam sau.. si daca comunicam, comunicam degeaba pentru ca nu suntem in stare sa ne facem intelesi, suntem intelesi gresit samd.

Prin "programare" suntem diferiti, astfel, nevoile noastre difera. Cine suntem noi sa judecam nevoile altcuiva? Totodata, nu putem judeca nevoile altora prin prisma nevoilor noastre. Nu este corect sau cinstit. Intotdeauna intr-o relatie trebuie gasita o cale de mijloc in orice. Stiu, expun o situatie rar intalnita in zilele noastre, dar, daca nu se gaseste acea cale de mijloc, atunci se acumuleaza frustrari si in timp.. se ajunge in situatii ca a ta.

Este de blamat el pentru ca si-a gasit amanta deoarece tu te-ai racit fata de el dupa aparitia copiilor? Chiar este pus pe scaunul electric? Eu as fi mai bland(chiar daca pe tine te doare acum). De ce mai bland?Din din cauza de... NEVOI(nevoile lui). Esti de blamat tu pentru ca te-ai racit fata de el odata cu aparitia copiilor? Poate ca da, poate ca nu. Copii sunt "un dar de la Dumnezeu", reprezinta fructul dragostei voastre. Dar... ar fi bine sa nu uitam de noi pentru ca se ajunge in situatii ca a ta.

In cazul de fata a fost el. In alte cazuri o EA nu mai primeste antentia de care are nevoie si-si gaseste alinare in alta parte.

Infidelitatea doare al dracu' de rau. Crede-ma ca si pe EI ii doare al dracu', nu numai pe VOI. Cu toate astea, daca vreti sa se mai repare ceva, ar fi bine sa stati de vorba ca doi oameni maturi ce sunteti si sa discutati toate frustratile/nemultumirile.. samd in amanunt, puteti face asta? Voi stiti mai bine, doar voi puteti repara ceva, IMPREUNA, nu poti repara nimic singura, trebuie sa vrea si el. Totodata, nu vei rezolva nimic postand pe un forum, nici macar alinare nu vei simti, noi ne putem da cu parerea doar generic (unii o fac la misto, altii chiar cu bune intentii). Dar, ma repet, aici nu rezolvi nimic.

LE: Am uitat sa adaug poate cel mai important lucru. Copii nu au nicio vina in deranjul dintre voi doi. Cum a spus cineva mai sus, ei simt mai multe decat credem noi si sunt lucruri care-i pot afecta serios pe termen lung. De aceea, purtati o discutie serioasa si stabiliti un lucru clar. Luptati amandoi sa reparati tot ce s-a stricat sau.. mai bine va despartiti. Aici nu-i vorba de orgoliile voastre, aici este vorba de copii care sunt nevinovati si care merita un mediu sanatos in care sa creasca. Un mediu sanatos nu poate fi dat de o atmosfera constant incarcata de frustrari si rabufniri sau de amantlacuri de ambele parti. Asta ar fi o crima.

Edited by JohnnyUSA, 15 January 2019 - 13:26.


#26
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012
Si ?

Ce ar fi primul cuplu fara dragoste ?!

Si ca te-a inselat .. tin minte o doamna care era cam indignata : se pare barbat-su nu o inselase! Si ea isi zicea "sa fi fost eu singura tampita?"(a nu, sotul dnei era un domn bine sub toiate aspectele - inalt, destul de aratos, famelie excelenta, pozitie sociala buna , marafeti destui. educatie, cult .... Dar chiar asa de ce numai ea?[dna in cauza fusese , totusi o frumusete.])

#27
JohnnyUSA

JohnnyUSA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 27.01.2006
Din punctul meu de vedere, un cuplu fara dragoste este un cuplu format din doi oameni care-si bat joc de viata lor. Si asta o vor realiza abia atunci cand anii vor trece si vor imbatrani si retrospectiva asupra anilor trecuti (pe care nimeni nu ti-i mai da inapoi) va fi mai dureroasa decat iminentul sfarsit al vietii.

Stiu, sunt un idealist intr-o societate de consum unde implinirile vietii se masoara de cele mai multe ori in cifrele din contul bancar.

Edited by JohnnyUSA, 15 January 2019 - 13:27.


#28
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Doi oameni care se iubesc nu se insala, e clar ca nu e te mai iubeste.

Nu stiu cum va gasiti asemena parteneri, voi nu va dati seama de la inceput ce fel de oameni sunt, nu va dati seama de la inceput ca omul nu te iubeste asa cum esti cu defecte si calitati ? Auzi, mai vin unii so zic ca ai si tu partea ta de vina, pai daca tu l-ai iubit si nu l-ai inselat, ce parte de vina sa ai ?

Mai devreme sau mai tarziu copiii isi vor dea seama ca intre voi nu mai este nimic si atunci ce sens are sa stai intr-o astfel de relatie, asta nu mai e casnicie.

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostJohnnyUSA, on 15 ianuarie 2019 - 13:24, said:

Din punctul meu de vedere, un cuplu fara dragoste este un cuplu format din doi oameni care-si bat joc de viata lor. Si asta o vor realiza abia atunci cand anii vor trece si vor imbatrani si retrospectiva asupra anilor trecuti (pe care nimeni nu ti-i mai da inapoi) va fi mai dureroasa decat iminentul sfarsit al vietii.

Stiu, sunt un idealist intr-o societate de consum unde implinirile vietii se masoara de cele mai multe ori in cifrele din contul bancar.

Problema este că fiecare definește dragostea cum vrea și cum simte.

#30
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,265
  • Înscris: 06.01.2007
Dragostea e un produs foarte volatil. De multe ori nu-ti dai seama decat atunci cand iti moare sau se imbolnaveste partenerul-partenera. Sau pleaca se duce la altul/alta.
Dar asa, in viata de zi cu zi, nu-ti prea dai seama daca mai exista sau nu.
Si in plus e si stupid sa tot stai sa te intrebi daca exista sau nu. Nu e ca un obiect pe care-l pastrezi undeva si-l mai cauti din cand in cand sa vezi daca-i acolo.

#31
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 29.01.2016

View PostMembruAnonim, on 15 ianuarie 2019 - 12:48, said:

Dacă nu v ați trăit tinerețea ...

Eu nu înțeleg de ce nu vă alegeți neveste compatibile și sexual. Pe bune că nu înțeleg.
La un momendat sunt compatibile. Dupa niste ani, unele devin incompatibile, din motive stiute de ele doar. Barbatii raman cu acelasi instinct de Jerry, acela de a cauta si intra in gaura.
Asa ca, mai bine ar analiza ea de ce "fraierul" a schimbat gaura. Jerry nu schimba casa, daca ii plac gaurile de acolo...Eventual doar in vizita, dar tot acasa revine, daca ii e mai bine...

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMagicwisewolf, on 15 ianuarie 2019 - 13:39, said:


La un momendat sunt compatibile. Dupa niste ani, unele devin incompatibile, din motive stiute de ele doar. Barbatii raman cu acelasi instinct de Jerry, acela de a cauta si intra in gaura.
Asa ca, mai bine ar analiza ea de ce "fraierul" a schimbat gaura. Jerry nu schimba casa, daca ii plac gaurile de acolo...Eventual doar in vizita, dar tot acasa revine, daca ii e mai bine...

Eu nu cred că una cu un apetit sexual sănătos se schimbă peste ani. Nu alegeți bine.

#33
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 29.01.2016

View PostMembruAnonim, on 15 ianuarie 2019 - 13:01, said:

Du te, dom le, cu prostiile astea de aici! Si el a gasit calea cea mai usoara, nu? S a aruncat repede in patul alteia. Lol
Oare chiar sunt prostii ? Eu nu cred. Greseala, e, in cel mai bun caz a amandurora. Exceptand cazul in care el este un curvar desavarsit si atunci nu ai ce sa ii faci, pentru restul situatiilor sunt de vina clar 2 persoane, nu doar una, adica doar Jerry.

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMagicwisewolf, on 15 ianuarie 2019 - 13:43, said:


Oare chiar sunt prostii ? Eu nu cred. Greseala, e, in cel mai bun caz a amandurora. Exceptand cazul in care el este un curvar desavarsit si atunci nu ai ce sa ii faci, pentru restul situatiilor sunt de vina clar 2 persoane, nu doar una, adica doar Jerry.

Așa i. Nu vreau să dau vina pe el sau pe cineva. E clar că acolo este o problemă a amândurora.

Așa se întâmplă când considerăm că fidelitatea este un bun garantat și când ne privim partenerii ca pe niște posesii.

#35
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 29.01.2016

View PostMembruAnonim, on 15 ianuarie 2019 - 13:43, said:

Eu nu cred că una cu un apetit sexual sănătos se schimbă peste ani. Nu alegeți bine.
Si ca sa alegi bine, tre sa stai in teste cat ? 5-7-10 ani ? Copiii schimba niste lucruri la un moment dat. Oricine are copii stie asta. Trebuie timp si rabdare sa ajunga cei 2 inapoi pe fagasul de dinainte. De multe ori, nu se mai ajunge deloc. Nu inseamna ca au ales gresit, oamenii se schimba, mai mult sau mai putin. Si asa, 2 oameni care la un moment dat se iubeau nebuneste, ajung sa nu se mai suporte. Din senin, nu prea are cum.

#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMagicwisewolf, on 15 ianuarie 2019 - 13:46, said:


Si ca sa alegi bine, tre sa stai in teste cat ? 5-7-10 ani ? Copiii schimba niste lucruri la un moment dat. Oricine are copii stie asta. Trebuie timp si rabdare sa ajunga cei 2 inapoi pe fagasul de dinainte. De multe ori, nu se mai ajunge deloc. Nu inseamna ca au ales gresit, oamenii se schimba, mai mult sau mai putin. Si asa, 2 oameni care la un moment dat se iubeau nebuneste, ajung sa nu se mai suporte. Din senin, nu prea are cum.

Și eu am trecut printr o sarcina și ceva probleme de sănătate cu fii miu. După ce au trecut, am revenit la starea inițială. Acum, nah, nush cum o fi la menopauză, dar mai am! = )))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate