Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Cum putem fi de folos ?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
214 replies to this topic

#145
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,878
  • Înscris: 26.01.2010

View Posttehnics, on 12 ianuarie 2019 - 00:45, said:


Doar ca @belvue nu crede asta, ea are impresia ca prietena ei o minte,

Inseamna ca nu sunt suficient de bune prietene incat sa nu fie nevoie sa ''creada''. Prietenei mele nu i-ar fi rusine niciodata sa-mi spuna ce se intampla cu ea iar eu sunt la fel. Indiferent de cat de jenanta e situatia in care ma aflu ii spun tot ce am pe suflet.

#146
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postarg, on 11 ianuarie 2019 - 11:20, said:


o pana (probabil palmă) data in masa care face zbang e mult mai eficienta decat o injuratura si tot asa....
practic sunt chestii fara traume dar care au impact psihic major.

Îți cam place să dai cu pumnu-n masă.

Cred că felul în care îți impui tu punctul de vedere e unul greșit și primitiv. Am spus asta în cel mai elegant mod cu putință ca să nu jignesc și să nu iau puncte.



View Postbelvue, on 11 ianuarie 2019 - 22:06, said:

Fiecare din noi avem momente cand suntem foarte prosti. Asta nu inseamna ca e normal sa ni se intample toate relele din lume doar pentru ca suntem prosti si o meritam. Poate putem fi ajutati.

Cat despre prietena mea, nu am spus ca l-a facut imputit si porc de fata cu mine. Eu dormeam jos, iar ei erau la etaj. Am auzit zgomot si urlete si am urcat sa vad ce se intampla. Ea mi-a povestit in ziua urmatoare ce s-a intamplat. De fapt a fost ceva de genul "banii mei iti plqc, dar pe mine nu ma placi, ma dai afara din casa mea". De unde s-ar putea deduce ca ea l-ar fi luat pentru bani ,ceea ce nu este corect, ea avand un venit destul de consistent.

Ce am boldat e de fapt explicația situației și povestea cuplului.

#147
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009
Probabil ca cearta si reprosurile dureaza de mult,are dreptate omul,este bun doar cand ia salariu!Asa facea si cumnata mea cu fratele meu,cand se umfla muschi pe ia il gonea si el venea noaptea acasa!Facea chestia asta si dupa ce ia facut 2 copii pana ia zis masa:ce faci cu copii daca nu se mai intoarce?cine ii creste!Si s-a linistit fata!Mai au certuri dar nu cu izgonit din casa!Asa ca BATAIA SI CEARTA nu vin din senin!

#148
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

View PostNoua_pe_site, on 12 ianuarie 2019 - 01:35, said:


Inseamna ca nu sunt suficient de bune prietene incat sa nu fie nevoie sa ''creada''. Prietenei mele nu i-ar fi rusine niciodata sa-mi spuna ce se intampla cu ea iar eu sunt la fel. Indiferent de cat de jenanta e situatia in care ma aflu ii spun tot ce am pe suflet.
Oarecum as spune. Sunt persoane care prefera sa aiba si ele secretele lor, oricat de buni prieteni ar avea. Iar asta nu e de condamnat. Dar tu sa tragi concluzii, altele decat iti spune cineva si apoi sa dai sfaturi pe baza concluziilor tale....mi se pare gresit.
De aia ii recomand sa nu se bage pentru ca posibil nu stie toata povestea.

#149
belvue

belvue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.10.2015
Faptul ca a fost sau n-a fost prima oara nu are nici o importanta, fapta ramane aceeasi. Inteleg ca esti un om coleric, totudi tu cum de ai reusit sa nu-ti lovesti sotia ? Cumva pentru ca nu poti lovi pe cineva fata de care ai sentimente ?
Eu personal sunt absolut sigura ca oricat de coleric ar fi un om si oricat ar fi de enervat, beat, frustrat etc , n-ar putea lovi pe cineva la care tine, care inseamna ceva pentru el. De asta divortul mi se pare absolut necesar intr-o astfel de situatie.

Edited by belvue, 13 January 2019 - 00:34.


#150
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,898
  • Înscris: 20.10.2015

View Postbelvue, on 13 ianuarie 2019 - 00:33, said:

Eu personal sunt absolut sigura ca oricat de coleric ar fi un om si oricat ar fi de enervat, beat, frustrat etc , n-ar putea lovi pe cineva la care tine, care inseamna ceva pentru el.

Te inseli, nu are legatura una cu alta

#151
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009
Daca spui ca era beat ce te miri ca a putut-o lovi?Eu zic ca tu sa-ti vezi de viata ta si nu o invata pe ia sa divorteze!Este o decizie la care trebuie sa ajunga singura!Ce te faci daca divorteaza si pe urma regreta?Nu pe tine te acuza ca ai influentat-o!Si tu nu spui tot!In prima postare spui ca a venit beat ia ia zis sa se culce in alta camera ca pute si....!Pe urma revi si spui ca ai auzit discutie despre bani!La tine se potriveste piesa lui Ligia-Fraiero!Dai sfaturi fara sa cunosti intrega poveste!

Edited by emilmihai, 13 January 2019 - 10:32.


#152
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
stiu eu pe unu care-si dadea cu bautura pe el sa miroasa bine, batea nevasta si a doua zi zicea ca a uitat...

#153
_carpatos

_carpatos

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 512
  • Înscris: 11.12.2018
Eu n-o inteleg pe asta cu "era beat". Adica daca esti beat nu mai esti tu sau cum ? Nu devenim alti oameni la betie, ba din contra , devenim noi insine. Doar ne descatusam de inhibitiile care ne fac sa nu fim noi insine atunci cand suntem treji. Faptul ca unul devine violent la bautura inseamna ca si cand e treaz este un caracter infect , dar fie ca e las, fricos, viclean etc nu-si da arama  pe fata cand e treaz.
Bunicu avea o vorba : "exista 2 categorii de barbati: unii care-si bat nevasta si unii care n-au curaj / sange in instalatie sa o faca. "

#154
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009
Cauta :Efectele alcolului sa vezi ce se intampla cand esti baut!

#155
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
si femei de 3 feluri:
care nu merita batute
care merita batute
care merita batute dat stiu sa evite.

#156
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,898
  • Înscris: 20.10.2015

View Post_carpatos, on 13 ianuarie 2019 - 12:23, said:

Eu n-o inteleg pe asta cu "era beat". Adica daca esti beat nu mai esti tu sau cum ?

Oh, cum? Ai o gandire foarte logica si clara la betie.
Posted Image
Ce tampenie!

View Postarg, on 13 ianuarie 2019 - 12:28, said:

si femei de 3 feluri:
care nu merita batute
care merita batute
care merita batute dat stiu sa evite.

Nu exista asa ceva. NIMENI, nici chiar Dragnea, nu merita sa traiasca in frica

View Postemilmihai, on 13 ianuarie 2019 - 10:28, said:

Daca spui ca era beat ce te miri ca a putut-o lovi?Eu zic ca tu sa-ti vezi de viata ta si nu o invata pe ia sa divorteze!Este o decizie la care trebuie sa ajunga singura!Ce te faci daca divorteaza si pe urma regreta?Nu pe tine te acuza ca ai influentat-o!Si tu nu spui tot!In prima postare spui ca a venit beat ia ia zis sa se culce in alta camera ca pute si....!Pe urma revi si spui ca ai auzit discutie despre bani!La tine se potriveste piesa lui Ligia-Fraiero!Dai sfaturi fara sa cunosti intrega poveste!


Ia aicea poza asta:

Attached Files



#157
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009

View PostTsunnnami, on 13 ianuarie 2019 - 16:23, said:

Oh, cum? Ai o gandire foarte logica si clara la betie.
Posted Image
Ce tampenie!



Nu exista asa ceva. NIMENI, nici chiar Dragnea, nu merita sa traiasca in frica



Ia aicea poza asta:
Nu am nevoie!tine-o pentru tine!Daca spui ca am gresit arata si unde nu doar te baga in seama  cu mine!

Si ca sa stii toate greselile le-am facut cu rea intentie!
Mulţumesc celor ce îmi corectează erorile gramaticale şi nu cele tehnice.
aşa voi deveni un electronist la fel de bun ca e
i
.
Toate greselile le-am facut cu rea intentie

Edited by emilmihai, 13 January 2019 - 16:31.


#158
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,024
  • Înscris: 31.07.2007

View Postbelvue, on 11 ianuarie 2019 - 10:20, said:

Cum am putea sa ajutam o persoana in aceasta situatie?

Vrei sa ajuti sotia sau sotul?

#159
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009

View Postedy_wheazel, on 13 ianuarie 2019 - 16:30, said:


Vrei sa ajuti sotia sau sotul?
Cred ca vrea sa se ajute pe ia sa devina sotia lu'sotul prietenei!

#160
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,898
  • Înscris: 20.10.2015

View Postemilmihai, on 13 ianuarie 2019 - 16:28, said:

Nu am nevoie!tine-o pentru tine!Daca spui ca am gresit arata si unde nu doar te baga in seama  cu mine!

Si ca sa stii toate greselile le-am facut cu rea intentie!
Pakat E buna kartea

Dupa semnul de punctuatie, se lasa spatiu.

Daca spui ca era beat ce te miri ca a putut-o lovi?Eu zic ca tu sa-ti vezi de viata ta si nu o invata pe ia ea sa divorteze!Este o decizie la care trebuie sa ajunga singura!Ce te faci daca divorteaza si pe urma regreta?Nu pe tine te acuza ca ai influentat-o!Si tu nu spui tot!In prima postare spui ca a venit beat ia ea ia zis sa se culce in alta camera ca pute si....!Pe urma revi(i) si spui ca ai auzit discutie despre bani!La tine se potriveste piesa lui Ligia-Fraiero!Dai sfaturi fara sa cunosti intrega poveste!

Cam astea fusera.
Ce-i drept am fost cam rau

View Postemilmihai, on 13 ianuarie 2019 - 16:28, said:

Si ca sa stii toate greselile le-am facut cu rea intentie!
Mulţumesc celor ce îmi corectează erorile gramaticale şi nu cele tehnice.
aşa voi deveni un electronist la fel de bun ca e
i
.
Toate greselile le-am facut cu rea intentie

Nu prea cred, dar scuza-ma. mare branza, mai zambim si noi

#161
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009
Fratele meleu! Daca nu iti place cum si ce scriu ignora!pentru EA faci pe Prutenu cu mina! Sunt curios daca atunci cand vorbesti cu cineva si in fraza faci referire la o EA Spui ea sau ia!

Edited by emilmihai, 13 January 2019 - 17:03.


#162
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,898
  • Înscris: 20.10.2015

View Postemilmihai, on 13 ianuarie 2019 - 17:02, said:

Fratele meleu! Daca nu iti place cum si ce scriu ignora!pentru EA faci pe Prutenu cu mina! Sunt curios daca atunci cand vorbesti cu cineva si in fraza faci referire la o EA Spui ea sau ia!

Ghiet loust

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate