Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Falimentul ROMANIEI in 2019

* * - - - 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
535 replies to this topic

#1
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

Quote

Informații-ȘOC despre FALIMENTAREA României! Vor să ÎMPRUMUTE 25 de miliarde de euro! „Nevoia de finantare va fi de cel puțin 14 miliarde EUR (deficitul) plus refinanțarea datoriilor existente (totalul fiind sigur peste 25 miliarde EUR)”, dezvăluie analistul financiar Andrei Caramitru pe Facebook. „Căderea lui Dragnea și a PSD-ului va veni de la lipsa de bani și criza economică in care intram. Nu mai au nici o șansa, vor fi obligați sa înceapă sa taie din salariile bugetarilor.”, mai scrie analistul.

vin vremuri sumbre in 2019 mai ales ca dupa ce si EU a inchis tiparnita...cresterea lunara a PIB-ului EU e din ce in ce mai mica...in scadere abrupta.

Attached File  49671210_10216380226472095_8695760065027637248_n.jpg   39.51K   95 downloads

ce ma ingrozeste pe mine e faptul ca avand deficitul acesta de 3% anual...ne vindem tara bucata cu bucata. si nenorocitii nu fac drumuri, fabrici sau alte investitii...ci sunt dati drept mita pentru voturi sau folositi pentru mituirea baronetului penal. prin regula de 3 simpla..daca 7% cat e in articol inseamna 14 miliarde...rezulta ca 3% cat mancam anual din indatorarea suplimentara a tarii, ar fi vreo 6miliarde de euro. cu banii astia cheltuiti deampulea, ai face printr-o economie intr-un singur an...si comarnic brasov si sibiu-ramnicu valcea! daca tinem cont de efectul exponential daca ar fi folositi ca si cofinantari la fondurile UE..probabil ca din 6 miliarde, faci 12 (tinand cont de 15% contributie care merge pana la 50% cu exproprieri etc)

pentru handicapati (in special fanii pesedeu), deficit inseamna ca tara nu produce acei bani..dar ii consuma, de unde?...intinzand mana. exact ca un milog care produce nimic..dar consuma, mancare, lumina etc.

as fi vrut sa aud hotii hotilor...ba gata...anul 2019 facem deficit 3%..adica 6 miliarde de euro..dar astia sunt banii pentru cele 2 autostrazi ce trec muntii.
in 2020 mai facem deficit 3% dar astia sunt banii sa facem autostrada moldova, si transilvania.

in schimb, nespalatii ii transforma in...dublam salarlii la bujetarii x..marim penslii la y...sporuri si pensii speciale... adicatelea...cacat la dunare si cresterea supraftei tarii la delta dunarii concomitent cu... vanzarea tarii.

niciodata in istoria recenta, bugetul tarii nu a fost mai spart decat in perioadale in care..."liberalul"..pieliceanu - 5 neveste - famile traditionala...uneltea impreuna cu ciumatii rosii..la vanzarea tarii si amanetarea viitorului ei....adica 2007-2008..si 2017-2018.

ar trebui sa fie evident (pentru orice handicapat) ca nu e voie sa-ti platesti salariile din imprumuturi..ci din inprumuturi sa faci investitii..asa incat atunci cand vine criza..tai investitiile. ca altfel se intampla ce a fost nevoit basescu sa faca!

3% an de an..6 miliarde...in 10 ani...ai vandut jumate de tara.

Edited by christig, 06 January 2019 - 18:57.


#2
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 christig, on 06 ianuarie 2019 - 18:51, said:

vin vremuri sumbre in 2019


Au fost vremuri si mai sumbre, au fost ani de razboaie, de genociduri, de epurare religioasa si etnica
au fost crize economice, a fost foamete si mai este si acum, au fost calamitati naturale,
si iata...... si azi dimineata ne-am trezit si am coborat din pat.

Edited by vio69a, 06 January 2019 - 18:54.


#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013
Colegul @Christig trage un semnal de alarma in al 12-lea ceas!Posted Image

#4
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
asta e, vor confisca toti banii de la banci
ghinion

#5
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

 christig, on 06 ianuarie 2019 - 18:51, said:

3% an de an..6 miliarde...in 10 ani...ai vandut jumate de tara.
Eu sunt absolut convins ca PSD va castiga alegerile parlamentare in 2020 - restul e irlevant.
Degeaba vrei tu si eu sa se faca investitii si sa se reduca datoriile, daca majoritatea romanilor vor 100 de lei in plus la pensie si 200 la salariu, noi nu putem face nimic.

#6
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

 christig, on 06 ianuarie 2019 - 18:51, said:

vin vremuri sumbre in 2019 mai ales ca dupa ce si EU a inchis tiparnita...cresterea lunara a PIB-ului EU e din ce in ce mai mica...in scadere abrupta.

49671210_10216380226472095_8695760065027637248_n.jpg

ce ma ingrozeste pe mine e faptul ca avand deficitul acesta de 3% anual...ne vindem tara bucata cu bucata. si nenorocitii nu fac drumuri, fabrici sau alte investitii...ci sunt dati drept mita pentru voturi sau folositi pentru mituirea baronetului penal. prin regula de 3 simpla..daca 7% cat e in articol inseamna 14 miliarde...rezulta ca 3% cat mancam anual din indatorarea suplimentara a tarii, ar fi vreo 6miliarde de euro. cu banii astia cheltuiti deampulea, ai face printr-o economie intr-un singur an...si comarnic brasov si sibiu-ramnicu valcea! daca tinem cont de efectul exponential daca ar fi folositi ca si cofinantari la fondurile UE..probabil ca din 6 miliarde, faci 12 (tinand cont de 15% contributie care merge pana la 50% cu exproprieri etc)

pentru handicapati (in special fanii pesedeu), deficit inseamna ca tara nu produce acei bani..dar ii consuma, de unde?...intinzand mana. exact ca un milog care produce nimic..dar consuma, mancare, lumina etc.

as fi vrut sa aud hotii hotilor...ba gata...anul 2019 facem deficit 3%..adica 6 miliarde de euro..dar astia sunt banii pentru cele 2 autostrazi ce trec muntii.
in 2020 mai facem deficit 3% dar astia sunt banii sa facem autostrada moldova, si transilvania.

in schimb, nespalatii ii transforma in...dublam salarlii la bujetarii x..marim penslii la y...sporuri si pensii speciale... adicatelea...cacat la dunare si cresterea supraftei tarii la delta dunarii concomitent cu... vanzarea tarii.

niciodata in istoria recenta, bugetul tarii nu a fost mai spart decat in perioadale in care..."liberalul"..pieliceanu - 5 neveste - famile traditionala...uneltea impreuna cu ciumatii rosii..la vanzarea tarii si amanetarea viitorului ei....adica 2007-2008..si 2017-2018.

ar trebui sa fie evident (pentru orice handicapat) ca nu e voie sa-ti platesti salariile din imprumuturi..ci din inprumuturi sa faci investitii..asa incat atunci cand vine criza..tai investitiile. ca altfel se intampla ce a fost nevoit basescu sa faca!

3% an de an..6 miliarde...in 10 ani...ai vandut jumate de tara.
Si daca aceste lucruri nu se vor intampla ? Nu crezi ca acel neica analist e pasibil de vre-o pedeapsa?

#7
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Ete scart, taie din lefurile bugetarilor sau le ingheta.

Autostrazile nu se fac din lipsa banilor, autostrazile nu se fac ca nu exista firme serioase, gen prind contracte si apoi dorm.

#8
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
cand incepi ca asociat la UBS eu zic ca are valoare omu

Edited by mihnearau1, 06 January 2019 - 19:04.


#9
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 vio69a, on 06 ianuarie 2019 - 18:53, said:

Au fost vremuri si mai sumbre, au fost ani de razboaie, de genociduri, de epurare religioasa si etnica
au fost crize economice, a fost foamete si mai este si acum, au fost calamitati naturale,
si iata...... si azi dimineata ne-am trezit si am coborat din pat.
Tu ești normal la cap?
În România, la ora actuală sunt războaie, genociduri, epurare religiasă și etnică, crize economice, foamete și ce ți-o mai inventa neuronul?

 mihnearau1, on 06 ianuarie 2019 - 19:02, said:

asta e, vor confisca toti banii de la banci
ghinion
asta e, vei muri în România comunistă a lui Dragnea.
ghinion

De fapt mă bucur.

Edited by ericmario, 06 January 2019 - 19:11.


#10
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
mie imi suna un pic ca o ofensiva a bancilor
incep cu zvonurile

 ericmario, on 06 ianuarie 2019 - 19:07, said:

asta e, vei muri în România comunistă a lui Dragnea.
ghinion
De fapt mă bucur.

si eu

#11
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007

 vio69a, on 06 ianuarie 2019 - 18:53, said:

Au fost vremuri si mai sumbre, au fost ani de razboaie, de genociduri, de epurare religioasa si etnica
au fost crize economice, a fost foamete si mai este si acum, au fost calamitati naturale,
si iata...... si azi dimineata ne-am trezit si am coborat din pat.
Off: Daca au fost  nu inseamna ca ar trebui sa mai vina.
Toti conducatorii ar trebui sa aibe acest tel, sa fie mai multa bunastare.(si asta nu doar din vorbe si minciuni)
Si nu v-ati saturat voi sa veniti cu aceiasi placa "da vezi ca si aia au facut aia, dar vezi ca atunci a fost mai rau".
Daca nu aveti ceva util de comentat mai bine va abtineti!
On : vin vremuri nasoale pentru ca trebuie sa acopere gauri, pentru ca sunt pusi in functii doar pupimcuristi care nu au nimic de a face cu functia in care sunt numiti.
Meritrocratia la noi in tara nu mai exista. Tupeul, nesimtirea, astea ne conduc.

#12
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

 ovidiufgs, on 06 ianuarie 2019 - 19:07, said:

Meritrocratia la noi in tara nu mai exista. Tupeul, nesimtirea, astea ne conduc.

da-mi exemplu de tara unde exista meritocratie, mai ales in sistemul politic

#13
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
@mihnearau1

Coreea de Nord, mama Rusie... și mai sunt.

Edited by ericmario, 06 January 2019 - 19:13.


#14
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 xmanyacs77, on 06 ianuarie 2019 - 19:02, said:

Colegul @Christig trage un semnal de alarma in al 12-lea ceas!Posted Image
A cam trecut si de ora 24,......

#15
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018
Da... vine apocalipsa. Din nou ... .
Nu v-ați plictisit încă de știrile astea alarmiste?

#16
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Se zvoneste ca deficitul real e de 5% , se tace malc , nu avem buget pe 2019  deci e cumplit de groasa.
De imprumutat pot sa se imprumute , dar la ce costuri  si cine le v-a platii ?????Oare votantii psd????

#17
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,631
  • Înscris: 15.01.2017

 vio69a, on 06 ianuarie 2019 - 18:53, said:




Au fost vremuri si mai sumbre, au fost ani de razboaie, de genociduri, de epurare religioasa si etnica
au fost crize economice, a fost foamete si mai este si acum, au fost calamitati naturale,
si iata...... si azi dimineata ne-am trezit si am coborat din pat.
Dar niciodata nu a fost un partid numit PartidulSaracilorcuDuhul condus de un penal si de niste idioti utili.

#18
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Dezinformari platite de Seoros!

Tara merge minunat! Domnu' Valcov stie cum sa faca bani! e din Oltenia(deci are nasu' format) si a reusit, dintr-un simplu salariu de primar, sa adune lingouri de aur. Ca o furnicuta a muncit! n-aveti grija!

La Ministerul de Finante, in momentul in care eu scriu aceste randuri, rasuna urmatoarea melodie:

Spoiler

Bugetu' e pe maini bune! in ciuda la dujmanii platiti de Seoros! in ciuda la deficit! in ciuda la Iohannis! sâc! Posted Image

Unui rege la buget!

Edited by Alecsandru010, 06 January 2019 - 19:12.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate