Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...
 BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...
 Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 

Cafeneaua Orange

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
2723 replies to this topic

#2557
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 29.10.2007
A aflat careva ceva despre Popascu? Lipsește de vreo 3 săptămâni. Este bine?

#2558
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,884
  • Înscris: 06.11.2018
La multi ani @Alex_23! https://forum.softpe...ti-ani-alex-23/

#2559
ciprian_celebrul

ciprian_celebrul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 23.07.2007

View Postbikermanro, on 21 februarie 2021 - 20:57, said:

A aflat careva ceva despre Popascu? Lipsește de vreo 3 săptămâni. Este bine?
Posibil  a citit istoria  neamului românesc și pe cea  a bisericii universale  și  a înțeles că neamul românesc este încreștinat direct de Sf. Apostol Andrei , suntem a 2 -a Biserică Orodoxă de rit latin , avem credința adevărată revelată pe învățăturile apostolilor nu pe  unii prozeliți cu servieta în mână. Si zic să nu uite că etnogeneza   poporului român a acceptat și ” ghiaurii” ici șa .

#2560
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Cineva a băut aghiazmă, prea multă aș putea zice...:)

#2561
ciprian_celebrul

ciprian_celebrul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 23.07.2007

View Postcrislacor, on 23 februarie 2021 - 10:04, said:

Cineva a băut aghiazmă, prea multă aș putea zice...Posted Image
Ce vă mai place șaorma.  Posted Image Posted Image

Edited by ciprian_celebrul, 23 February 2021 - 14:48.


#2562
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Citeam deunăzi că a descins potera la Fundeni, scormonind după niște hoți în halate, cărora nu le ajung salariile mărite și ras-mărite de PSD așa că au pus de o mică mare speculă mafiotă cu medicamente oncologice.
Oameni, nu? Cu păcate omenești.
Sunt de iertat? Nu știu, să îl întreb pe tata, care a murit de cancer, și pe mama, care alerga în toate părțile după oncologicele trebuincioase lui tata.
De la medicii ăștia cu halate neprihănite gîndul m-a dus la doctorița aia vestită, cu cabinet la 200 km de mine, care mi-a luat 150 de lei fără chitanță si mi-a zis "cautați-mă, sunați-mă", iar acum nu răspunde la telefon.
O fi și ea în vacanță la munte, ca oamenii, deh.
Iar eu stau pe ghimpi ca nesimțitul și vreau să îi stric ei relache-ul. Ce dacă plodul meu e cum e, la munte cred ca e de-a dreptul frumos.

Edited by Taxon, 27 February 2021 - 13:24.


#2563
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Din nou despre medici. Unii medici. Și despre spitalele din Romania, unde joci la loterie dacă te internezi, iar șansele tale de a scapa din ele mai zdravan decît ai intrat depind de hazard. Sau de îngerul păzitor. Sau de baftă. Sau de pile, alegeți ce vă convine.
Vezi și ultimul caz, al fetiței opărite la Huși, care a fost evaluată în prima instanță cu arsuri în proporție de 80-90%.
După care a urmat iar o bîlba tipică sistemului nostru medical, în care cică trebuie să avem încredere, ce ne facem, unde o ducem, ca în final fata să ajungă la Iași unde alți medici au estimat o afectare de 40% din suprafața corpului.
Haidi, bre, doctorii lu pește, chiar așa diferență? Ce-i acolo la voi, prostie, incompetență sau ce?
Iar eu să vă port încredere și stimă?

Edited by Taxon, 01 March 2021 - 08:36.


#2564
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Aseară îmi povestea nașul de un scandal în Județeanul de la Brăila. Poveste covidoasă de genul cărora poate ați mai auzit și voi, de cînd cu necazul ăsta.
Azi citesc una și mai și.
”Tatăl meu a murit în data de 17 decembrie 2020, la ATI. Nu am încredere în cei de acolo, sunt toți corupți, vor doar plicuri cu bani. De-a lungul anilor nu s-a rezolvat nimic fără plic”. Așa începe destăinuirea unei sibience, avocat de meserie, care susține că a făcut plângere penală împotriva Spitalului Clinic Județean după decesul tatălui său.
Dar povestea e mult mai lungă și infinit mai grețoasă, chiar de o iei cu sare și piper.

Edited by Taxon, 08 March 2021 - 13:16.


#2565
hyper1971

hyper1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 02.02.2018
Daca se confirma socant este putin zis.

#2566
Andrei_Dumi

Andrei_Dumi

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 140
  • Înscris: 31.07.2018

View Postbikermanro, on 21 februarie 2021 - 20:57, said:

A aflat careva ceva despre Popascu? Lipsește de vreo 3 săptămâni. Este bine?

Intr-un fel nu pot sa spun ca ii simt lipsa, genul lui de postari parca nu isi aveau locul pe aria asta a forumului ( topic de tehnologie )  si oarecum si acaparase acest topic

Edited by Andrei_Dumi, 09 March 2021 - 20:21.


#2567
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 29.10.2007
La cafenea se discută diverse lucruri, nu tot despre Orange. Părerea mea.

#2568
Andrei_Dumi

Andrei_Dumi

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 140
  • Înscris: 31.07.2018

View Postbikermanro, on 09 martie 2021 - 20:21, said:

La cafenea se discută diverse lucruri, nu tot despre Orange. Părerea mea.

Atunci sincer nu vad rostul sa existe 2 cafenele ( cea de orange si cea de digi ) pe aceasta arie, trebuia facuta o singura cafenea pe tot forumul softpedia si gata, parere personala

#2569
iozsi

iozsi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 30.05.2008
Adevarul este ca de cand nu mai posteaza Popascu, topicul este foarte interesant si animat, intru zilnic sa vad ultima postare de obicei veche de 5-6 zile. Acum nu il mai acapareaza Popascu, il acapareaza inactivitatea...

#2570
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 27.06.2007

View Postbikermanro, on 09 martie 2021 - 20:21, said:

La cafenea se discută diverse lucruri, nu tot despre Orange. Părerea mea.
Pentru "diverse lucruri" exista deja arii dedicate, iar pe ariile respective nu-mi amintesc sa fi vazut discutii despre telefonia mobila. Nu vad de ce s-ar posta opinii pe  teme politice, sociale, etc. pe arii tehnice.

View Postiozsi, on 09 martie 2021 - 20:47, said:

Adevarul este ca de cand nu mai posteaza Popascu, topicul este foarte interesant si animat, intru zilnic sa vad ultima postare de obicei veche de 5-6 zile. Acum nu il mai acapareaza Popascu, il acapareaza inactivitatea...
Atunci se poate inchide. Si asa in ultima vreme nu mai semana a "cafenea", era un fel de tribuna pentru "monologurile lui Popascu". Nu am nimic personal cu el, sper sa fie OK si ii urez tot binele din lume, dar recunosc ca nu eram tocmai fanul postarilor lui...
Oricum nu am inteles niciodata rolul acestor "cafenele" pe ariile operatorilor de telefonie...

#2571
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Softpedia abunda de cafenele, nu stiati?
Si te aduni in cea in care iti place cel mai mult, ca si in viata reala.
Nu iti place undeva? Evita, nu intra, doar trebuie sa fie si alte locuri mai pe gustul tau.
Dar sa vii sa gonesti toti oamenii din cafenea, doar ca nu iti place tie ce aroma pluteste in aer ... no-no-no.

#2572
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
UNDE MERGE MIA, MERGE SI SUTA

A rămas celebră sintagma "P.C.R." de pe vremuri, dar însemnînd nu Partidul Comunist Roman, cum ar putea crede cei mai tineri, ci Pile Cunoștințe Relații.
Celebra și încă în plina funcționare, dupa cum citeam azi, la o cafea, despre chestiunea vaccinurilor paralele.
https://www.news.ro/...021032220058538
Si citind asta, mi-am adus aminte si de un articol mai vechi din "Libertatea".

Acum, deh, trebuie să îi înțelegem și pe îngerii în halate albe, medici, asistente și alți mînuitori de seringi umplute cu pfizere, ca, deh, pîna la urma oameni sunt și ei. Nu?

Edited by Taxon, 11 March 2021 - 13:01.


#2573
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Dedicatie pentru popascu, cu salutari de la Galati:
http://bridgegalati....php?st=1&dona=1

#2574
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004

View Posthyper1971, on 08 martie 2021 - 14:29, said:

Daca se confirma socant este putin zis.

Pentru nerespectarea procedurii privind legarea pacienților, respectiv lipsa registrului de contenție și a acordului, directorul de îngrijiri al spitalului a fost amendat cu 2.000 de lei, iar pentru lipsa parafei medicilor specialiști sau primari în foile de observație unde există doar parafa medicului rezident an I sau II s-a aplicat o amendă medicului șef ATI, acesta fiind și coordonatorul de rezidențiat, în valoare de 10.000 de lei.
https://www.cotidian...-legati-la-ati/

Mai ramine de vazut...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate