Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 

Motorola Moto G7 series

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1391 replies to this topic

#217
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Mulțumesc pentru răspuns!E bun că are bateria asta cu care nu cred că mai ai grijă că rămâi curând fără, usb c, procesor pe 14 nm,4gb RAM,64 rom!Nu știu dacă are busolă,ar fi super să aibă!

Edited by Therockstar, 13 April 2019 - 12:24.


#218
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
Nu are busola

#219
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Păcat,dar era de așteptat la prețul ăsta Motorola nu pune așa ceva,la Xiaomi găsești însă!

#220
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 10.04.2009
https://altex.ro/tel...SMTMOTOG7POWBK/

900 lei

#221
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pentru cine vrea ceva mai compact, a aparut si G7 Play, la Altex, in doua variante de culoare: Deep Indigo si Gold. Deocamdata pretul este destul de sus pentru ceea ce ofera> 650 lei

Edited by MembruAnonim, 14 April 2019 - 10:27.


#222
catamunt

catamunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 20.03.2007
G7 Power 850 la Altex in noaptea asta și G7 plus 1200

#223
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Pentru baterie l aș lua,dar ecranul HD de 6,2 nu știu cum se descurcă!

#224
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
La același preț este Xiaomi note 5 care ar părea o idee mai bun, însă trebuie să te înveți cu miui!😀

Edited by Therockstar, 15 April 2019 - 21:20.


#225
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Te inveti cu MIUI, nu e complicat, dar tot timpul vei ravni la Android curat, nu vei avea niciodata pace. Cel putin eu asa simt, ca iubitor de Android stock si actual posesor de Redmi 5 Plus. Dar urmeaza un One Plus 7...am auzit numai cuvinte de lauda despre soft-ul lor si o sa sar si eu cat de curand in corabia 1+.

Edited by antinVidia, 17 April 2019 - 17:00.


#226
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Asta așa e, îți dau dreptate,de asta îmi place Motorola 😀,am avut Xiaomi Mi A1,eram tentat de un A2 dar am văzut useri nemulțumiți și nu am făcut pasul cu toate că ar fi trebuit să fie un upgrade față de A1!One plus nu am avut și nici nu am văzut dar nu au și ei un miui al lor?Au android curat?

Edited by Therockstar, 17 April 2019 - 17:38.


#227
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Oxygen OS au One Plus. E Android curat + multe multe optiuni de customizare, suport teme si cateva aplicatii utile. E in genul softului Motorola, dar cu mai multe optiuni in setari.
Nu au reclame ca MIUi,nu au zeci de aplicații inutile si actualizarile vin cu viteza luminii. Deasemenea, One Plus inca actualizeaza si aparatele vechi de 3-4 ani.

#228
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013

 Therockstar, on 17 aprilie 2019 - 17:31, said:

Asta așa e, îți dau dreptate,de asta îmi place Motorola 😀,am avut Xiaomi Mi A1,eram tentat de un A2 dar am văzut useri nemulțumiți și nu am făcut pasul cu toate că ar fi trebuit să fie un upgrade față de A1!One plus nu am avut și nici nu am văzut dar nu au și ei un miui al lor?Au android curat?
Daca poți să iei Oneplus, eu zic sa nu te mai gândești, am înțeles că sunt super. Și eu as fi vrut unul, dar nu am avut posibilități, așa că "nu m-am întins mai mult decât îmi este plapuma" și mi-am luat un G7 power, de care sunt foarte mulțumit, până acum, in special de baterie.

#229
eftincanicusor

eftincanicusor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 20.01.2016
Pe langa Moto z2 play care functioneaza impecabil, am marit familia cu  Moto g7 power.Punctul forte este bateria,semnal bun(RDS-TELEKOM) wi-fi ok,serviciul Volte & VoWiFi functional,vizibilitate acceptabila la soare.Ca si minusuri: lipsa led notificari,cam greu pentru mana unei domnisoare.Mult mai multumit in comparatie cu xiaomi mi a2 lite.

Edited by eftincanicusor, 19 April 2019 - 16:54.


#230
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Cum este ecranul care este de 6,2 și doar HD,se vede bine?

#231
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013

 Therockstar, on 19 aprilie 2019 - 17:39, said:

Cum este ecranul care este de 6,2 și doar HD,se vede bine?
Din punctul meu de vedere (am avut Xiaomi redmi note 5 pro-full hd), se vede foarte bine, chiar daca e doar hd.

#232
eftincanicusor

eftincanicusor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 20.01.2016

 Therockstar, on 19 aprilie 2019 - 17:39, said:

Cum este ecranul care este de 6,2 și doar HD,se vede bine?

Nu stiu cat de pretentios esti tu, eu il tin pe 80% luminozitate,fata de xiaomi mi a2 lite este mult mai ok.Fac comparatie strict cu ce am avut eu.Poate alte  tel stau mult mai bine la contrast.Eu l.am ales pentru baterie + conectare instantaneu la gps.Apropo, l.am lasat aseara cu 99% si dimineata era cu 98%.Daca apar ceva nemutumiri pe parcurs , va promit ca le expun ce cea mai mare sinceritate.

Edited by eftincanicusor, 19 April 2019 - 19:58.


#233
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Mulțumesc pentru răspuns și amabilitatea de a oferi aceste detalii și comparații cu telefoane avute și apropiate ca și hardware!👍

#234
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Eu am luat un G7 Plus. Dacă e cineva interesat sa afle detalii despre el, poate pune întrebări și îi răspund cu plăcere oricând.
Inainte am avut un G6 Plus. Am luat G7 Plus pentru ecran si design, care imi place mai mult.
Plusuri la G7 Plus: ecranul arata mult mai bine, culorile sunt mai placute (deși blue-ish), teardrop-ul ala e drăguț tare (deși putea fi mai mic). Camerele sunt mai bune la G7 Plus din punct de vedere al culorilor, dar NU cu aplicatia de cameră stock, care are o mare problemă cu noise-ul (in special la poze facute pe lumina slabă) și cu supraexpunerea pozelor făcute afară la lumină bună. Cu GCam situația e mult mai buna, noise puțin, claritate, culori mai bune, dinamic range mai bun.
Bateria la G7 Plus tine mai puțin decât la G6 Plus. Cu G6 scoteam cam spre doua zile de utilizare si 6 ore SOT, cu G7 trec greu de 24 de ore, 5-6 ore SOT. G7 se si încălzește pe spate, ceea ce G6 nu făcea deloc.
Sunetul in convorbiri e mai puternic pe G7, sunetul in căști... depinde de noroc. Cel pe care l-am testat inițial bubuia urechile, cel pe care l-am cumpărat e... mediu spre mediocru, undeva sub G6. Speakerul e ok (cel de sus se aude mai încet decât celălalt dar efectul de stereofonie e drăguț).
G7 Plus stie 4G pe ambele sim-uri si știe VoLTE by default pe Orange. G6 plus stia 4G pe un sim si 3G pe celălalt, fără VoLTE.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate