Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Motorola Moto G7 series

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1391 replies to this topic

#181
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
"Una ar fi viteza de net mobil. LTE-A (2CA) Cat7 300/50 Mbps vs. LTE-A (2CA) Cat13 600/50 Mbps"

Pe hârtie. In realitate oricum suntem limitati de vitezele oferite de operatorii de telefonie, puterea semnalului, etc.

@Therockstar   Pana acum sunt mulțumit. Daca cauți autonomie mare, ti-l recomand,nu te va dezamagi. Dacă nu te interesează bateria, ai si alte opțiuni

#182
Adi1177

Adi1177

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.03.2019
Salutare. Sunt foarte interesat de achizitionarea unui Moto G7 Power insa am mare nevoie de NFC. Exista cumva momentan vreun magazin in Romania care vinde versiunea cu NFC? (XT1955-7 din ce am citit)
Sau daca nu, de unde se poate achizitiona aceasta versiune din afara tarii? Am incercat UK, Germania, Franta si Italia si este disponibila numai varianta fara NFC, XT1955-4 .
Multumesc.

#183
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
La noi doar modelul XT1955-4 se importa in mod oficial. Habar n-am in ce tari se comercializa varianta cu NFC.
Cei de la Quickmobile au obiceiul sa aduca produse care nu sunt destinate pt piata din Romania dar nu recomand nimănui sa cumpere de la ei. Plus ca e posibil sa nu se potrivească anumite benzi de frecventa gsm, nefiind destinat pieței din Romania.

#184
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Sunt multe dezavantaje la Power fata de Plus:

Ecran mai slab, camere mai slabe, notch mai mare, spate mai urat (design), mai gros si mai greu, procesor o idee mai slab, lipsa NFC (??). Daca ar fi doar ecranul, ai trece cu vederea in favoarea bateriei monstru, dar se așeaza mai multe dezavantaje in balanta si parca tot Plus-ul arata mai bine.

Edited by antinVidia, 29 March 2019 - 07:02.


#185
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
Daca era diferenta doar la ecran si atat nu mai cumpăra nimeni Plus-ul

#186
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostLyw, on 29 martie 2019 - 07:02, said:

Daca era diferenta doar la ecran si atat nu mai cumpăra nimeni Plus-ul

Da, corect.
Plus-ul e in planul meu de actizitii pe 2019, dar mai astept putin sa vad Moto Z4 si Moto One Vision, apoi voi decide pe care il iau.

#187
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
La bugetul asta te apropii de Pocophone care stim cu toții ca e superior cam la toate

#188
budugudan80

budugudan80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.10.2010

View PostLyw, on 29 martie 2019 - 07:13, said:

La bugetul asta te apropii de Pocophone care stim cu toții ca e superior cam la toate
La Pocophone in afara de procesor mai bun in rest nu am citit nimic bun de el: nu are slot card, camera este cam mediocra, mai in toate review-urile s-a specificat asta, mai multe bug-uri de soft pentru telefonul destinat pentru piata din europa. Sincer, nu ma incanta cu nimic un procesor ceva mai bun si cu un telefon cu mai multe minusuri. M-am obisnuit cu 2 sim-uri si cu slot card separat (inca actualul G4 Plus), si parca ma atrage din ce in ce mai mult un G7 Plus. Sigur o sa mai scada un pic pretul poate in perioada sarbatorilor de paste. Pocophone 2 o sa apara in curand, am tot citit ca au mai rezolvat din problemele primului.

#189
Adi1177

Adi1177

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.03.2019
Lyw, multumesc foarte mult pentru reply. Am sa arunc o privire pe QuickMobile sa vad ce si cum. Referitor la frecventele gsm, nu reprezinta o problema pentru mine deoarece nu mai locuiesc in Romania de ceva vreme. Sunt dezamagit de faptul ca Motorola a decis sa lase la o parte NFC-ul pentru modelul Power. Momentan detin un P20 Lite de care sunt foarte multumit mai putin bateria. Fiind plecat de dimineata pana seara tarziu am nevoie de o autonomie buna si Power-ul pentru mine este ideal insa am nevoie si de NFC. Multumesc inca o data si daca cineva da peste vreun magazin care comercializeaza varianta cu NFC, va astept cu un post aici😁 .

#190
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pe niciun model din seria G7 nu functioneaza oglindirea pe Smart TV?

#191
budugudan80

budugudan80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.10.2010

View PostAdi1177, on 29 martie 2019 - 09:29, said:

Lyw, multumesc foarte mult pentru reply. Am sa arunc o privire pe QuickMobile sa vad ce si cum. Referitor la frecventele gsm, nu reprezinta o problema pentru mine deoarece nu mai locuiesc in Romania de ceva vreme. Sunt dezamagit de faptul ca Motorola a decis sa lase la o parte NFC-ul pentru modelul Power. Momentan detin un P20 Lite de care sunt foarte multumit mai putin bateria. Fiind plecat de dimineata pana seara tarziu am nevoie de o autonomie buna si Power-ul pentru mine este ideal insa am nevoie si de NFC. Multumesc inca o data si daca cineva da peste vreun magazin care comercializeaza varianta cu NFC, va astept cu un post aici�� .
G6 Play are si baterie si NFC (modelul pentru europa). Am un coleg care il detine, foarte multumit de el

Edited by budugudan80, 29 March 2019 - 12:03.


#192
Adi1177

Adi1177

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.03.2019
Intradevar G7 Play are autonomie buna insa cei 2Gb de ram sunt cam putini iar acel notch pentru mine cel putin este un pic cam mare. Multumesc oricum.

#193
budugudan80

budugudan80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.10.2010

View PostAdi1177, on 29 martie 2019 - 12:59, said:

Intradevar G7 Play are autonomie buna insa cei 2Gb de ram sunt cam putini iar acel notch pentru mine cel putin este un pic cam mare. Multumesc oricum.
G6 play si nu G7 play

#194
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005

View PostantinVidia, on 29 martie 2019 - 07:08, said:

Da, corect.
Plus-ul e in planul meu de actizitii pe 2019, dar mai astept putin sa vad Moto Z4 si Moto One Vision, apoi voi decide pe care il iau.
Cine știe ce mai apare…
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mGs3a3BieGI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sursa.

#195
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 30.10.2007
No, gsm arena spun ca acesta nu e Moto G8 ci P40Note aka Moto One Vision.

Edit:
Attached File  Screenshot_20190402-163220.png   408.25K   20 downloads

Edited by sisifjunior, 02 April 2019 - 16:33.


#196
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
G8-ul nu are sens sa apara asa repede dupa G7. Sigur este vorba de One Vision (P40).

#197
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Pentru conformitate: pare a fi Motorola P40 Note aka Motorola One Vision Power…

#198
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018

View PostantinVidia, on 29 martie 2019 - 06:59, said:

lipsa NFC (??).
Moto G7 power vandut de Orange Romania are NFC.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate