Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

"Elvis has left the building" sau cum iti bati joc de ai tai

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
79 replies to this topic

#19
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007
pai e vina lor pentru ca au permis ca asemenea dobitoace sa coabiteze. trebuia sa-i scoata afara de cum au inceput maimutareala, asa cum trebuia sa-i reducem noi la tacere pe cei care au adus Romania in halul asta. e vina noastra pentru ca le-am permis.
omul ala, grigore, are si el demnitatea lui, macar e un artist care a reprezentat Romania cu succes prin lume. si pentru ce?...ca sa-si bata joc niste cimpanzei de arta si de munca lui la el acasa, pentru ca-i de-al nostru, da-l in plm?! aham...in plus, taranii se certau cu el, ca nu mai vrea domnle' sa cante, nu cu maimutele care au provocat situatia.
asa m-am saturat de filmul asta!

Edited by morenno, 12 December 2018 - 05:03.


#20
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Cand esti artist si lucrul asta ti se-ntampla de ceva ori, ajungi sa intelegi ca nu esti respectat. Daca iti cumperi un bilet la un concert, trebuie sa ai bunul simt sa ajungi la timp. La fiecare opera pe care am vazut-o anul asta sau anii trecuti, IMPOSIBIL sa nu fi auzit de n ori telefoanele sunand ! Si asta nu se intampla in Romania, tovarasi ! Exista o regula la intrarea in sala : La ora inceperii piesei, usile se inchid si accesul nu mai este posibil. Mai greu cu telefoanele si cu pozatul cu blitz. Nu poti convinge taranii din Norvegia ca trebuie respectata o etica atunci cand mergi la un concert de muzica clasica, folclor sau piesa de teatru.

#21
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Elvis has left the building, Leshe has definitely left the stage... Posted Image

Ce sa-ti povestesc ...

#22
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,124
  • Înscris: 25.02.2007
Daca i se dau banii inainte ca la... prostituate, isi permite.
Ia sa plateasca lumea la sfarsit, patrunsi de actul artistic, sa vezi ce bine merge treaba.

#23
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Prosti sint aia care inghit astfel de tz1ganeli. Dobitocului astuia ar trebui sa i se inchida accesul la orice fel de scena. Sincer, ca organizator e nashpa. Se pot pierde bani seriosi din cauza unor astfel de tembeli

#24
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Poate sunt eu in urma, da' cine pana mea e asta ? Ca n-am auzit de el. Si n-am murit inca.

#25
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,691
  • Înscris: 16.08.2010
Eu mi-am facut o impresie atunci cand s-a "sucit" aici: Despre smerenie cu Taxi si prietenii. "M-au dezinformat domle!"

E greu sa ai coloana vertebrala...

Edited by FreeThinker, 12 December 2018 - 08:41.


#26
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Gunoi...

#27
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,297
  • Înscris: 06.07.2007
Aere de vedeta.
Sa fii considerat un mare cantaret, dar vocea ta sa sune ca un clopot spart: asta inseamna sa fii mafiot.


#28
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 24.02.2011

View Postpufonel, on 12 decembrie 2018 - 01:35, said:

Mama e mare admiratoare a lui Leswe. Mie in shimb mi s-a parut intotdeauna un tip plin de fumuri si foarte afectat. Cum zicea cineva mai sus, e din specia lui Puric, dar si a lui Gheorghe Zamfir sau Marian Nistor. De astia mai tineri hnici nu mai vorbesc. Oameni care se cred buricul pamantului si defapt nu fac nici cat o ceapa degerata. (Hai ca am vorbit prea frumos fata de ce ar merita, dar nu vreau sa-mi iau puncte Posted Image)
Ai uitat de Tudor Gheorghe! Pãi se poate...Posted Image

#29
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostWestPoint, on 12 decembrie 2018 - 00:30, said:

”Gata, la revedere! Îmi pare foarte rău, am spus să închideți ușa! A intrat doamna, la revedere, plecăm! Asta este! Nu, nu. Gata, gata!
E disciplină, gata, gata, disciplină! Puteți să înjurați, să scrieți unde vreți, nu mă interesează. Eu am spus ceva! Gata, gata, la revedere!
Îmi pare foarte rău, nu ne jucăm! Poate să vină mama aici, poate să vină Hristos! Eu am pus niște condiții!”, au fost replicile de final ale
lui Grigore Leşe.

Pai si are dreptate, in pana mea... Oriunde te duci, la un spectacol, la romani, in primul sfert de ora de la inceperea spectacolului e o foiala in sala de nedescris...
Nu mai vorbesc de lume idioata care mananca iaurt cu crontzanele in timpul spectacolului... sau copii care se foiesc sau alearga prin sala.

Un spectacol, de oricare tip ar fi, e sa stai drku pe scaun si sa te uiti la scena in liniste... ca de asta e spectacol.

In strainatate, salile care se respecta, inchid usile fix la ora de incepere a spectacolului.. si poti intra la pauza.. Cine n-a ajuns, sa fie sanatos.

Edited by rosix, 12 December 2018 - 09:19.


#30
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Iar faceti greseala sa comparati Romania cu restul lumii. Asta nu e posibil, noi suntem unici.

#31
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Incerc sa ma pun in pielea lui Leșe, oare ce l-a deranjat ?
1. Nu se poate concentra pe ce cinta , l-a scos din Zen o usa deschisa ?
2. Se vede un Stapin al spectacolului si daca a pus el niste reguli ori te conformezi ori dai de belea ? Se vede un zeu jignit de faptul ca orice fraer isi permite sa ii discute conditiile ?
Nu stiu ca nu sint Lese dar oricum nu e ok , poate doar ar trebui sa cinte si punct, pt cei din sala, pt tot orasul, pt Planeta sau pt Univers / Multivers, de dragul cintarii.

* si la final putin flame, fac ardelenii d'astea ? 🤣🤣🤣

#32
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 28.12.2008
Eu credeam că a dat colţul de mult timp...

#33
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Manelizarea este o boala care a cuprins si patura artistilor, seriozitatea a devenit o virtute din ce in ce mai greu de digerat in societatea romaneasca.

#34
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,124
  • Înscris: 09.01.2007
Arta e una, militaria e alta.
Problema nu e seriozitatea unei profesii, ci mitomania.
Serios, nici Hristos nu are voie ?!?!
Desi mi se pare interesant ce face, nu sunt fan al individului exact din cauza arogantei lui. Pare ca ar fi ultimul preot dac care sta intre popor si apocalipsa, sau ceva.

#35
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View Postlil debul, on 12 decembrie 2018 - 09:51, said:

Incerc sa ma pun in pielea lui Leşe, oare ce l-a deranjat ?
1. Nu se poate concentra pe ce cinta , l-a scos din Zen o usa deschisa ?
2. Se vede un Stapin al spectacolului si daca a pus el niste reguli ori te conformezi ori dai de belea ? Se vede un zeu jignit de faptul ca orice fraer isi permite sa ii discute conditiile ?
Nu stiu ca nu sint Lese dar oricum nu e ok , poate doar ar trebui sa cinte si punct, pt cei din sala, pt tot orasul, pt Planeta sau pt Univers / Multivers, de dragul cintarii.

* si la final putin flame, fac ardelenii d'astea ? ������

Acest individ, Leshe, sau cum dreaq il cheama, este un idiot, care n-a priceput relatia client-furnizor. in care el joaca rol de furnizor, iar spectatorii rol de client.
In caz ca sint baieti destepti, organizatorii de eventuri de amploare se vor feri sa invite un dobitoc, care le poate periclita succesul afacerii. Aaa, refuza prestatia? Nicio problema, returneaza preturile biletelor din propriul buzunar si preia toate costurile legate de organizarea "spectacolului".
Consecinta urmatoare este un loc de cinste pe o lista neagra, buna pentru toti organizatorii, care au de gind sa mai invite vreodata un astfel de "artist".

Si a mai gresit publicul ca nu l-a scos in suturi din tot judetu, nu doar de pe scena

#36
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Lepadarea de satana
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eexmYusoQ3o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

" Grigore Leşe: „Sigur că mi s-au arătat versurile, dar nu mi s-a explicat până la capăt“

https://adevarul.ro/...f59a/index.html

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate