Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

De ce sunt cladirile in ziua de azi asa de simple?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#37
geobut

geobut

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.11.2018

Vizualizare mesajmyshyk, pe 11 decembrie 2018 - 22:40, a scris:

In schimb,uite o "frumusete "cu toti gura-casca in jurul ei:
Ataŗament cladire.PNG
Nu stiu de ce zic toti gura-casca ca e super gagica, mie nu imi place deloc.
De banii aia putea sa arate fata intr-un mare fel daca trecea pe mana unui barbat bine.
Daca s-a dus ca proasta la primul care i-a spus "esti buna rau fa" a ajuns ce a ajuns.

Si n-am inteles de ce si-a deschis cracii asa devreme, ce era graba asta pe ea sa intre in lumea asta a preacurviei asa pe nepregatite?

#38
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă aş avea bani şi mi-ar veni un arhitect cu o idee din aia, l-aş fugări un un Kalaşnikov. Aia nu e casă, aia e mizerie. O chestie banală care nu iese cu nimic în evidenţă. Vreţi să vedeţi lux mai simplist, dar adevărat. Uitaţi-vă la arhitectura interbelică. Arhitectura modernă (cu unele mici excepţii creative) e expreise a dezumanizării culturale la care am ajuns, la consumerism şi la materialismul istoric de tip capitalist (nu-s comunist, dar capitalismul modern este o formă degenerată).
Şi Cartierul Floreasca iese mai mult în evidenţă decât prostia aia de clădire (e un cartier simplu, nu urât).

Edited by djl, 11 December 2018 - 22:58.


#39
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 10.01.2010

Vizualizare mesajPopaXXX, pe 11 decembrie 2018 - 22:14, a scris:

Uitati-va va rog cu atentie la aceasta poza(casa Macca din Bucuresti) si spuneti-mi de ce nu se mai face si azi asa ceva.

[ https://c1.staticflickr.com/5/4092/5224352536_371baf7719_b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

pentru ca ți se face un calcul estimativ al costului și o sa te prinzi de cap sa nu cazi.

#40
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

Vizualizare mesajPopaXXX, pe 11 decembrie 2018 - 22:14, a scris:

Uitati-va va rog cu atentie la aceasta poza(casa Macca din Bucuresti) si spuneti-mi de ce nu se mai face si azi asa ceva.

[ https://c1.staticflickr.com/5/4092/5224352536_371baf7719_b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Arhitectura asta e pura idolatrie.

#41
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Dute prin Timisoara, sau prin Himalaya, ca vezi tu acolo cladiri si palate ce n-ai vazut nici in Paris. Dute in orasele populate cu Romi... :)

#42
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

Vizualizare mesajandreic, pe 11 decembrie 2018 - 22:51, a scris:

Majoritatea oamenilor cu bani in lume au tot case moderne atat ca mai complexe
Cine vrea sa si exploreze o casa din asta (virtual), ii recomand sa joace jocul Battlefield Hardline. :)

#43
geobut

geobut

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.11.2018
Atat am de zis:
CLICK AICI PENTRU CEA MAI FRUMOASA CLADIRE

#44
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

Vizualizare mesajIon_de_la_Raion, pe 11 decembrie 2018 - 22:58, a scris:

Cine vrea sa si exploreze o casa din asta (virtual), ii recomand sa joace jocul Battlefield Hardline. Posted image
Mai accesibila si fara prea multe adaosuri :) Tnx de idee cu jocul...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fuEefM4VAP8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#45
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
inca la noi in Romania, casele rezidentiale arata diferit si sunt vopsite in toate culorile curcubeului, ca su nu mai zicem ca isi face fiecare gard care mai de care, unu rozosin, vecinul negru, si asa cartierele nu se aseamana intre ele
du-te in vest ca sa vezi case simple care sunt toate la fel

#46
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Alea de 2 posturi mai sus sunt oribile. Parcă m-aş simţi într-o creaţie Ceauşistă, dar cu materiale mai dă fâţe.
Da, geeamurile mari în plac, dar în rest    :puke:

#47
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Looool :roflmaofast:

#48
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Forme oribile, culori oribile, finisaje oribilie... acei arhitecţi gândesc mai puţin decât un computer de acum un sfert de veac (1993). De fapt mulţi creatori se pare că gândesc mai puţin decât pe vremuri.

Edited by djl, 11 December 2018 - 23:24.


#49
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005

Vizualizare mesajPopaXXX, pe 11 decembrie 2018 - 22:14, a scris:

Uitati-va va rog cu atentie la aceasta poza(casa Macca din Bucuresti) si spuneti-mi de ce nu se mai face si azi asa ceva.
acele case nu erau alea oamenilor de rand, de aia

#50
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
sunt modulare si eficiente. cele vechi impopotonate vor sa imite flora, astea noi sunt de camuflaj in natura, imita solul. :)

sincer, ma cam sperie astea vechi..

#51
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Imită prostia şi prostul gust.

#52
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013

Vizualizare mesajadisz, pe 11 decembrie 2018 - 22:30, a scris:


aia nu e casa e monument eu vorbeam de casele de locuit si sincer nu inteleg de ce ar vrea cineva sa locuiasca intr-o casa impopotonata cu gargui cariatide colooane etc asa ceva e bun ca decor pt filme de groaza paranormal nu pt locuit.

Vizualizare mesajdjl, pe 11 decembrie 2018 - 22:47, a scris:

Tanga sunt frumoşi pe anumite fete   Posted image   Şi îmi plac alea care fac plajă topless (dacă-s frumoase).
Casele alea sunt făcute pentru cei care au bani, pentru cei cu o anumită cultură.
Însă problema clădirilor prea simple e că degradate vor arăta mai urât decât cele frumoase şi degradate.

cladirile simple au avantajul ca pot fi restaurate la fel de simplu pe cand alea complexe au nevoie de o restaurare la fel de complexa. mie-mi place stilul modern tu pari atras excesiv de trecut.

#53
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

Vizualizare mesajdjl, pe 11 decembrie 2018 - 23:24, a scris:

Forme oribile, culori oribile, finisaje oribilie... acei arhitecţi gândesc mai puţin decât un computer de acum un sfert de veac (1993). De fapt mulţi creatori se pare că gândesc mai puţin decât pe vremuri.
E foarte frumos de fapt, e in ton cu ce visau pe vremuri cei new age, ce visau fanii sf-urilor samd...

#54
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Visau... şi multe dintre filmele alea erau cam apocaliptice.
Eu visez la ceva frumos, care să le dea oamenilor idealuri de spre mai bine, spre armonie, nu spre consum şi distrugere finală din cauza consumerismului. Nu ne mai distrugem prin războaie, ne distrugem prin alte căi - de distrugere nu am scăpat, că tot hămesiţi suntem.
Arhitectura asta modernă nu inspiră deloc apropiere între oameni. Ba uneori parcă impun mai mult elitism decât în epocile mai elitiste.

Edited by djl, 11 December 2018 - 23:57.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate