Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 

Slipknot VS. KOrN

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#19
geesus

geesus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.04.2006

View PostMicroROCK, on Mar 4 2006, 14:12, said:

Voi ce ziceti Slipknot sau KOrn ?care merita ascultat
Sau ce parere aveti despre ei?buni rai .............
Eu prefer Slipknot  is mai misto canta mai fain se si imbraca misto si tot felul stilul...
Astep niste raspunsuri


ADEVARUL E CA AMBELE TRUPE PUT!! DA' RAU DE TOT

CE MI-E K ASCULTI KORN, CE MI-E K ASCULTI SLIPKNOT CE MI-E CA ASCULTI BRITNEY SPEARS... SUNT TOTI IN ACEEASI OALA

#20
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View PostPET, on Apr 14 2006, 03:52, said:

Totusi, aici vorbim de SlipKnoT vs Korn nu de Soad sau Deftones.

Si eu prefer SlipKnoT. Au un tobosar foarte bun, iar Live sunt niste showri care merita sa le vezi. Din cate stiu eu Korn au cantat la budapesta fara basistul pricipal si fara un chitarist.

Oricum, nu prefer stilurile astea, compericale.

@MicroROCK - Ce conteaza cum se imbraca ? Dupa asta judeci tu o formatie ? Sau te lasi atras de imagine in loc de muzica.

huh, pai la korn, cam asta e trademarkul lor ... bass-ul ala care suna mai ciudat :D

View Postgeesus, on Apr 26 2006, 02:45, said:

ADEVARUL E CA AMBELE TRUPE PUT!! DA' RAU DE TOT

CE MI-E K ASCULTI KORN, CE MI-E K ASCULTI SLIPKNOT CE MI-E CA ASCULTI BRITNEY SPEARS... SUNT TOTI IN ACEEASI OALA

geesus, you are gay :death: mai esti si extremist pe deasupra + retardat ;)

#21
shantz

shantz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 02.06.2006
Indiferent ca amandoua treupe se apropie de "muzica comerciala" cred ca merita sa fie ascultate. Imi plac amandoua.... Daca ash fi sa aleg, ash alege Slipknot. Imi place imaginea lor (chiar daca nu e originala) da` la urma urmei... nu-s doar o copie...
Nu mai vorbim de toboshar... care e prea tare... 8-|
...parerea mea!  :naughty:

Attached Files



#22
yoshi_656

yoshi_656

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 30.03.2006

View Postshantz, on Jun 2 2006, 12:32, said:

Nu mai vorbim de toboshar... care e prea tare... 8-|
...parerea mea!  :naughty:
...Agree , tobarul chiar e talentat , pe langa asta e cel putin ciudat cum reusesc sa canta asa bine la viteza aia.
Plus ca e una dintre putinele trupe  care au si "custom percution" , care ,chiar daca sunt niste butoaie suna excelent...

#23
SERGUY

SERGUY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.07.2006
Hm...Slipknot asta imi place mai mult! Sincer cred k la Slipknot nu canta chiar totzi  :D  oricum nu prea mult...cateva sunete acolo baga si ei...normal la cati sunt... :naughty:
Cat despre Korn...cred k nu e asa nashpa au melodii care-mi plac de ex.Word up.(nu-i cea mai smekera da-i hazlie cu videoclip) :notangel:

#24
shantz

shantz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 02.06.2006

View PostSERGUY, on Jul 14 2006, 15:52, said:

Sincer cred k la Slipknot nu canta chiar totzi


Dupa parerea mea exista un mic adevar acolo... da` suna ciudat :))
Am obs ji eu... ca unii din ei mai mult stau :| ji din cand in cand mai baga cate un ciocan in butoi :P BOOM!!!
Ma intrebam daca banii ii impart toti in mod egal chiar daca nu canta toti la fel de mult :)))))

#25
MamaVoastra

MamaVoastra

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,035
  • Înscris: 10.07.2006
nu merita ascultat nici una dintre maretele trupe amintite anterior :P ...iexista alte sute de sugestii de luat in seama.

#26
puchypeaches

puchypeaches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2006
Korn au ritmuri interesante, "dansabile", unele chiar saltarete asa, pozitive. Slipknot...hmm...se spune ca au un sound original ..stim cu totii de ce, insa Slipknot nu poti asculta la nesfarsit :). Nu e genul de formatie pe care il poti asculta si la 50 de ani  :P , asa cum sunt formatii mai vechi, gen Led Zeppelin...nu stiu, dau un exemplu..bine....acum nici Korn nu e  :huh:

#27
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005
As alege Slipknot, doar pentru ca imi plac mai multe piese de la ei decat de la Korn, dar nu cred ca e prea mare diferenta live intre ele.

#28
rockr

rockr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 08.07.2006

View Postyoshi_656, on Apr 13 2006, 17:09, said:

Ambele sunt super comerciale si "plagieaza" nijte stereotipuri... si tot ambele au CATEVA  piese care suna bine.

super comerciale? de unde si pana unde?  :death:

#29
rockr

rockr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 08.07.2006
ah, eu prefer korn, clar! nu-metalul practicat de ei este net superior fata de cel cantat de slipknot...

#30
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
aleg korn..slipknot sunt prea... :death:

#31
yoshi_656

yoshi_656

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 30.03.2006

View Postrockr, on Jul 30 2006, 20:22, said:

super comerciale? de unde si pana unde?  :death:
din intrebarea asta se vede cate trupe de rock ai ascultat pana acum... si mai ales ce sub-genuri de rock/metal.

View Postrockr, on Jul 30 2006, 20:23, said:

ah, eu prefer korn, clar! nu-metalul practicat de ei este net superior fata de cel cantat de slipknot...
din cate stiu eu Slipknot sustin ca ce canta ei se cheama speed-metal... .Daca are influente , aia e cu totul altceva.

#32
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Yoshi slipknot este nu-metal. Daca au luat si ei o chitara cu distors si canta rapid asta nu inseamna ca e speed metal.

#33
yoshi_656

yoshi_656

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 30.03.2006

View Postkill_them_all1000, on Jul 30 2006, 22:50, said:

Yoshi slipknot este nu-metal. Daca au luat si ei o chitara cu distors si canta rapid asta nu inseamna ca e speed metal.
eu asa am auzit intr-un interviu cu ei.... Inseamna ca ei mint ? :D

#34
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Nu mint ci jignesc formatii precum Metallica, Slayer, Exodus etc. James Hetfield si Dave Mustaine au inventat un stil de cantat la chitara de care toata lumea a ajuns in ultimul timp sa isi bata joc. Cantatul la chitara cu distors a inceput sa devina taramul incultilor care nu stiu sa cante la chitara, ca daca ar canta la o chitara normala ar incepe lumea sa ii alerge pe la concerte.

#35
jaymz_kirk_lars_rob

jaymz_kirk_lars_rob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.09.2006
:roflmaofast:  :surprise: speed metal? asta e tare! lol Korn e kiar mai varza decat slipknot care...evident e muci...atata k am vz un solo de tobe a lu joey la care singuru lucru fain a fost k la un moment dat canta cu capun jos...voi ai vz ce ce voce are baiatu ala?  :lol:  parca ar fi constipat in pana mea  :w00t: despre korn nush asha de multa da cum adica bassistu principal? is mai multi? :w00t: loool si la slipknot...9 oameni? dintre care majoritatea is doar pt spectacol?....si ii mai aud pe unii spuneand nu mai stiu ce de metallica....pai prefer cea mai nashpa mel de la ei in locu a tot ce au scos clovnii astia :w00t:

#36
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Speed metal nu are ce cauta aici. Apropo de speed metal..a ascultat cineva solo-ul ala al lead-ului de la Dragonforce, de la turneul european 2006 ? Sincer, daca il are cineva (nu are legatura cu albumele, era o improvizatie, si nici orasul de concert nu l-am retinut) sa faca un bine unui sarman incepator in ale artei :)

Pentru mine Slipknot vs. Korn e ca si cand ai spune Andreea Balan vs. Andra Adam...adica Null vs. Void

Edited by krossfire, 06 October 2006 - 17:59.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate