Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...
 Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 

Prima televiziune U.H.D. din România: Digi 4K.

* * * * - 11 votes
  • Please log in to reply
3336 replies to this topic

#1081
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,144
  • Înscris: 04.02.2011

View PostTruculMagic, on 07 decembrie 2018 - 00:51, said:

Au bagat emsiuni noi ? Ca m-am plictisit de reluari. Mie nu mi se pare chiar 4k acest canal... as zice mai degbara un fhd. De exemplu pe youtube 4k se vede mai clar decat pe digi 4k...

Am impresia că televiziunile clasice își flexează mușchii pentru ultima dată înaintea capitulării în fața contentului online. Eu am TV de 65 inch și o singură dată m-am uitat la TV pentru 5 minute, atunci când a fost instalat serviciul TV. De atunci vede doar desktopul.

#1082
hariseldon01

hariseldon01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 07.10.2018

View PostFly_85, on 31 martie 2019 - 10:07, said:

Sunt multe lucruri care s-au invetat pentru toti ceilalti, numai pt noi romanii, nu ! Daca o anume functie ti se pare ca nu face nimic pe un canal tv romanesc, pune mana pe o antena de satelit si testeaza-ti acolo tv-ul ! Ai sa ramai uimit, pentru ca functile alea chiar lucreaza, unde e cazul.

Ca sa vi sa spui ca HDR iti tine tv-ul cu luminozitatea la maxim, iar imi aduce aminte de baietii cu intunecatul ecranului..
Poate va intruniti la un ceai si picati de acord ce va face HDR-ul asta la tv-urile voastre..

HLG: Hibrid Logo Gama e un fel de extensie a HDR-ului, care a fost creat tocmai pentru ca tehnologia nu merge (nu bate pasul) mana de mana cu televiziunile de la noi..
Nu stii ce e ala si cu ce se ocupa, dar va strica televizoarele unora cand se activeaza niste chestii..

PS: Digi, da-le oamenilor inapoi HDR-ul !!!

Urmatorul tv pe care o sa-l iau va fi testat intr-un magazin unde ofera acces la o antena de satelit !



...asta am scris si eu,doar cu alte cuvinte....;)

#1083
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Cam câți subscrieri are totuși minunea asta de marketing a lui Zoly? Sau e secret de stat?

#1084
dbx

dbx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 19.06.2005
@Orangetm o sa ti se raspunda la intrebarea ta, la fel ca la ale mele despre hdr, dolby, upscaling! Sau abureli gen "la cererea publicului".  Posted Image  digiaproape4k.

#1085
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006

View PostOrangetm, on 31 martie 2019 - 21:01, said:

Cam câți subscrieri are totuși minunea asta de marketing a lui Zoly? Sau e secret de stat?
Greu de contorizat! Daca toti fac ca mine si anuleaza extraoptiunea, chiar dupa prima luna indivizibila...sic.

#1086
DorinuSs

DorinuSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 22.02.2008
las fierbinti imi pare filmat in 4k...poate ma insel.

#1087
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
nu te inseli ;)

#1088
clubalya

clubalya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 06.11.2018
oricum calitatea imagini la protv este net superioara celorlalte canale, la digi sport ...parca focalizeaza doar pe mijlocul imagini sau ma insel? :)

#1089
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,846
  • Înscris: 07.07.2009
Reveniți vă rog la subiectul topicului!

#1090
zeroice

zeroice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 28.12.2006
fileaza si la voi america vazuta de sus?
asta cu putere 92, semnal 100
parca e pe repeat :)

Edited by zeroice, 04 April 2019 - 20:09.


#1091
DorinuSs

DorinuSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 22.02.2008
fileaza la imaginile acelea de deasupra apei, fimate in miscare cu drona cred. in alta ordine de idei - un motiv nou sa te uiti la digi4k - razboiul dronelor. not.

Edited by DorinuSs, 05 April 2019 - 21:51.


#1092
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
Jeg fără hdr si cu aceleași documentare.in loop..5 lei dai ..nu face nici.macar atat
.
După atâtea luni ma declar super dezamăgit
Nu mai amintesc ca toate meciurile sau formula 1 in reluare se vad super aiurea..au mari probleme  cei de la digi....Se pare ca nici.ei nu se uita la acest canal altfel ar fi văzut problemele si ar mai fi rezolvat si. Ele...bine ca plătesc prostii!!!
Vrem hdr  vrem diversificate!! Muzica si filme ziua !! + mai mult sport

Edited by djmaxx, 09 April 2019 - 21:31.


#1093
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 24.01.2013
Nu sunt avocatul lor sau cine știe ce, dar tu crezi ca toate competițiile sportive sunt transmise în 4K?nu mai zic de HDR.. Cei care au posibilitatea de a vedea în alta parte ne pot spune dacă este transmis HDR acest meci.. Pana atunci eu zic sa ne bucuram de calitatea oferita..la 5 lei ăștia amărâti

#1094
cccrys

cccrys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 18.08.2005
Nu se transmite niciun meci in hdr in toata Europa.

#1095
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Pentru 5 lei.. eu ma declar multumit. E ok... Daca ar mai baga in extraoptiune 1 sau 2 posturi 4K UHD.. si sa faca 15 lei ar fi si mai ok..

#1096
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View Postmariusica24k, on 09 aprilie 2019 - 21:41, said:

.. Pana atunci eu zic sa ne bucuram de calitatea oferita..la 5 lei ăștia amărâti
Iar cui nu-i convine, dupa ce critica pe aici canalul, ca d-aia e forum, poate rezolva problema foarte simplu...Sa se dezaboneze...

#1097
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Mai ales ca poti sa te abonezi si sa te dezabonezi online cu cateva clikuri de pe contul digiromania.

#1098
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,148
  • Înscris: 26.09.2005

View Postcccrys, on 09 aprilie 2019 - 22:10, said:

Nu se transmite niciun meci in hdr in toata Europa.
Nu vorbi prostii mai mari ca tine....ia-ti o parabolica si vezi pe sateliti cum o multime de meciuri sunt transmise HDR !!!

Attached Files

  • Attached File  MECI.jpg   274.73K   151 downloads


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate