Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 

Orange Money

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
4115 replies to this topic

#217
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Marcko,
Sunt la inceput si ei... eu in primele zile nu am putut alimenta din Shop ca aveau ei nu stiu ce probleme la aplicatie - dupa 2 saptamani, cand am revenit, a fost ok si am facut alimentarea

Immortal,
Bine ca ai rezolvat asa si nu a fost necesara reinstalarea aplicatiei

Edited by rz, 30 April 2019 - 12:25.


#218
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Am facut si eu astazi cont in Orange Shop ca din aplicatie nu ma lasa. Totul in regula, am facut si un top-up cu un card de credit ING. Ce am observat cand am ajuns acasa, este ca in formularul ce l-am primit apare bifat doar card virtual, fara sa fie bifa si pe card fizic. In aplicatie imi apare cardul si nu am varianta sa il comand, ce sa fac, imi vine cardul or ba ? In Shop am fost intrebat daca il vreau livrat acasa.

Sunt limite de tranzactionare anuale ca la Revolut ? Vad ceva limita zilnica de 60000 lei, respectiv 10000 lei care nu prea inteleg ce reprezinta.

Edited by Catean, 30 April 2019 - 18:48.


#219
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Trebuia sa intrebi in Shop... nu stiu cum este la prepay (la abonament totul s-a facut in aplicatia de pe telefon)

#220
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 rz, pe 30 aprilie 2019 - 18:52, a scris:

Trebuia sa intrebi in Shop... nu stiu cum este la prepay (la abonament totul s-a facut in aplicatia de pe telefon)

Am abonament, dar a fost trecut proaspat din corporate pe persoana fizica si de acolo nevoia sa ma duc in shop pentru activare. Voi cum deosebiti cardul virtual de cel fizic? Tinand cont ca nu am nici o optiune sa comand cardul fizic, tind sa cred ca e deja emis si pe drum.

#221
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Mai bine intreaba la suport... la ei cardul virtual este egal cu cel fizic (nu sunt doua separate) deci ce vezi in aplicatie aia vei avea si pe plastic
Am inteles ca doar la platile NFC cu telefonul exista un cont digital (altul decat cel initial) prin care se face plata (apar alte numere pe chitanta)

Edited by rz, 30 April 2019 - 19:04.


#222
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 rz, pe 30 aprilie 2019 - 19:04, a scris:

Mai bine intreaba la suport... la ei cardul virtual este egal cu cel fizic (nu sunt doua separate) deci ce vezi in aplicatie aia vei avea si pe plastic
Am inteles ca doar la platile NFC cu telefonul exista un cont digital (altul decat cel initial) prin care se face plata (apar alte numere pe chitanta)

Am sunat la suport si am dat de o consultanta super pregatita. Se pare ca a fost o eroare a celui care mi-a facut contul in shop. Mi-a spus ca saptamana viitoare se va face un update la aplicatie, si atunci voi avea posibilitatea sa cer si cardul fizic direct din aplicatie. Oricum, nu prea ii vad utilitatea cardului fizic. Pana una alta, am intrebat de Apple Pay si se pare ca vom avea in Iunie Posted image Posted image .

Edited by Catean, 30 April 2019 - 19:08.


#223
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Ai vazut ?
Bafta... serviciul este foarte ok dar sunt ei la inceput de drum (greseli inerente asa cum faceau si in trecut la TV Satelit)

#224
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 05.09.2007

 Catean, pe 30 aprilie 2019 - 19:07, a scris:

Oricum, nu prea ii vad utilitatea cardului fizic.
Doar posibilitate de a scoate bani și de a verifica soldul de la orice ATM din lume, gratuit.

#225
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 vik19, pe 30 aprilie 2019 - 20:38, a scris:

Doar posibilitate de a scoate bani și de a verifica soldul de la orice ATM din lume, gratuit.
Gratuit in RO si cu comisioane serioase in afara RO. Cel putin pentru mine care am ING si Revolut fizice, nu ii mai vad rostul.

#226
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Cardurile Ing lei și Orange lei pot fi folosite și în afara dar înrolate in app curve... scoți și plătești la comercianți fara conversii/comisioane

Edited by rz, 30 April 2019 - 21:13.


#227
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 05.09.2007

 Catean, pe 30 aprilie 2019 - 21:05, a scris:


Gratuit in RO si cu comisioane serioase in afara RO. Cel putin pentru mine care am ING si Revolut fizice, nu ii mai vad rostul.
Pentru tine, nu generaliza.

Edited by vik19, 30 April 2019 - 21:49.


#228
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,529
  • Înscris: 07.04.2005

 darkangel2, pe 25 aprilie 2019 - 00:30, a scris:

Ar fi fost mai bine sa o prelungeasca doar pana la 30 iunie 2019! Posted image

Te-au ascultat astia. Si-au vrut sa-si spele pacatele. Au preungit pana pe 31august Posted image

1.000 euro săptămânal dacă plătești cu cardul tău VISA de la Orange Money

Eligibilitate
Posesorii de card de debit Orange Money care efectuează cel puțin o tranzacție de plată cu cardul în magazin sau online în perioada promoției.

Mecanism
Fiecare tranzacție de plată cu cardul efectuată în perioada promoției, reprezintă o înscriere la tragerea la sorți. Iar dacă îți folosești pentru prima dată cardul VISA de la Orange Money la cumpărături în perioada campaniei, poți câștiga marele premiu de 10.000 de euro, prin tragere la sorți.

Consultă regulamentul campaniei pe site-ul VISA.
Perioada ofertei:
22 aprilie - 9 iunie 2019


https://www.visa.ro/...-cu-cardul.html
https://www.orange.ro/money/oferte/

Attached Files



#229
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Adica trebuie sa dam cu plasticul !

#230
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,529
  • Înscris: 07.04.2005
De fapt in regulament scrie ca poti folosi orice card VISA (debit, credit) de la 16banci participante (indiferent de moneda cardului) pt plati la POS / online (nu retragere de numerar).

Edited by ghitapg2, 04 May 2019 - 21:41.


#231
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 SSpantzer, pe 04 mai 2019 - 21:14, a scris:

Adica trebuie sa dam cu plasticul !

Nu scrie niciunde. Se califica si virtualul.

#232
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,449
  • Înscris: 01.12.2001
Transferul de bani din Oraange Money catre alte banci dureaza asa mult?
Am facut un transfer pr 2 mai si dupa o zi mi-au venit banii in cont la BCR.
Azi la fel. Am facut mai multe transferuri catre diverse conturi BCR, am primit mail si SMS de la Orange ca transferul s-a efetuat dat nika banii virati inrespectivele conturi.
Din Orange Money banii au fost retrasi.
Am sunat la CC si nici la ei in sistem nu apareau tranzactiile de azi.

E problema doar la mine sau dureaza mai mult de o zi transferul banilor din Orange catre alte banci.
De la BCR catre Orange ajung in 2 secunde.
Invers... in 2 zile.
De ce oare?

#233
nmihaic

nmihaic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 30.06.2012
Durează cam jumate de zi da tot ce am facut de vineri seara până duminică intra luni pe la pranz

#234
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,449
  • Înscris: 01.12.2001
Deci asa e la toti? Transferul din Orange Money catre alte conturi dureaza + 24 ore?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate