Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 

De ce?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
De ce cand dau drumul la Nero sa arda un cd, nu mai merge nimik in afara de el pe compu` meu?
asta brusc si fara vreo explicatie logica. sa va povestesc...

Intr-o zi cu ninsoare, ascultam niscai muzica la Winamp si am dat drumu` la nenea nero 5.5.10 sa arda un cd cu mp3`uri. dupa ce a inceput sa scrie, am zis sa deschid solitaireu` sa nu ma plictisesc... brusc, totul incepe sa se mishte din ce in ce mai greu, de parca lucram pe un 486, nu pe Duron 950Mhz 128 DDR WinXP. Cu chiu cu vai am reushit sa deschid task manageru`. Surpriza! Nero.exe imi manca 90% din CPU! Chiar a avut tupeul sa ajunga shi pana la 96%.
   Pana in ziua aia, zilnic am scris cd-uri shi totul a mers struna. dar brusc, nero a innebunit. numa dezinstalarea si reinstalarea l-a potolit.
  Credeam ca s-a rezolvat problema, dar acum 2 zile iara s-a intamplat. Si la numa 4 ore dupa ce reinstalasem sistemul de operare... Si iar singura vindecare a fost reinstalarea lu` nenea nero...
  Problema s-a rezolvat, dar a ramas intrebarea aia: DE CE?
  Poate stiti voi
  Multzumesc

#2
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
99% unitatea ta CD nu (mai) merge (cum ar trebui) pe UDMA ci in mod PIO :)

Verifica si corecteaza.

DACA nu suporta UDMA atunci este normal sa se intample asa. Cat arzi un CD stai si te uiti la TV :D NUMAI daca merge UDMA poti sa mai faci si alte lucruri simultan.

Attached Files



#3
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
Monitox, acum o sa stau cu ochii pe ea ca pe butelie.
Dar tot mai am o intrebare: de ce a inceput s-a intamplat brusc si fara nici un motiv aparent chestia asta? poate unitatea sa treaca singura din UDMA in PIO ? ca io nu imi amintesc sa fi facut asha ceva

#4
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
poa' sa treaca singura. Win face treaba sta la nush'cate errors cu o anumita unitate. nu cred ca trebuia sa reinstalezi... cred ca un reboot rezolva problema... hmmm, cred...

#5
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
reboot nu a rezolvat...

#6
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
atunci trebuia sa pui "de mana" setarea de UDMA back...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate