Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

PROFESSIONAL FOTO STORY INTERNATIONAL SRL - O FIRMA DE DOI BANI

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Posteugeniusro, on 14 noiembrie 2018 - 11:46, said:


E chiar ilegal art 244 Cod Penal "Acela care folosindu-se de neștiința cuiva produce pentru sine un folos patrimonial comite fapta de înșelăciune"

Păi nu mă folosesc de neștiința lor. Doar o combat prin știința mea. Avocatul e plătit ca să facă ce nu știi tu. La fel și eu.

#38
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

View Posteugeniusro, on 13 noiembrie 2018 - 17:26, said:

Când te-au pus să semnezi contractul ăla trebuia să insiști că vrei să introduci și tu o clauză că dacă nu Ă®ți asigură venituri de 2000 € Ă®n 30 de zile trebuie să Ă®ți plătească despăgubiri de 1 000 000 € fiindcă te-au Ă®ncurcat și ai pierdut alte contracte importante.

Platesti aia 150 de lei si taxa foto de 1500 de lei, ca eu iti garantez 2000 de euro venit, hai nu in 30 de zile, poate in 2-3 luni. Si 1 milion e exagerat, dar poti pune o clauza asa de bun simt de 10,000 de euro.
Eu semnez. Tu te bagi si platesti banii de mai sus?

Edited by argentum, 17 November 2018 - 04:33.


#39
qazzimoro

qazzimoro

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.12.2018
Dacă am "picat" și eu in aceasta teapa, doar ca nu am platit suma de 150 lei, ci de 50 lei cu "promisiunea" ca voi aduce mâine banii, semnând ca am platit suma de 150 lei, exista vreo sansa sa fiu căutat pentru a da și cei 100 lei? Pentru ca nu doresc sa le mai ofer și acei bani și nici sa mai am treaba cu ei. Tin sa precizez ca doar eu am semnat, nu și ei.

Edited by qazzimoro, 11 December 2018 - 21:47.


#40
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
Până și celebra Irene Rudnyk a luat țeapă cu o agenție de genul ăsta, e plină lumea de țepari și pe domeniul ăsta.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PhTxvNlD1yc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#41
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
@qazzimoro, ce crezi ca ti-ar putea face ca sa le dai inca 100 de lei?

#42
qazzimoro

qazzimoro

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.12.2018
Sa ma caute, nu stiu :)). Deși au doar numele și numărul de telefon.

#43
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Postwaterman, on 13 noiembrie 2018 - 15:21, said:

Dacă tu te știi urât de mic și te oprește unu-n stradă să te laude și îți spune că te pot face ei fotomodel e clar țeapă.

150 de lei să mă laude unii toată ziua și să-mi facă poze, nu-i așa rău, mai ales la cât de bocciu sunt... Unde-i găsesc și eu pe băieții ăștia?

#44
qazzimoro

qazzimoro

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.12.2018

View PostSmurfK, on 12 decembrie 2018 - 12:40, said:



150 de lei să mă laude unii toată ziua și să-mi facă poze, nu-i așa rău, mai ales la cât de bocciu sunt... Unde-i găsesc și eu pe băieții ăștia?

Nu o sa te laude toată ziua, te lauda pana le dai banii. După dacă nu vrei sa le dai, devin nervoși.

Edited by qazzimoro, 12 December 2018 - 12:41.


#45
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostSmurfK, on 12 decembrie 2018 - 12:40, said:

150 de lei să mă laude unii toată ziua și să-mi facă poze, nu-i așa rău, mai ales la cât de bocciu sunt... Unde-i găsesc și eu pe băieții ăștia?
Dă adresa pe PM.
Câte zile vrei să te mint că ești numa bun de reclamă la Diesel și la Zara și să-ți fac poze să știu să trec în agendă ?

Și nu e chiar toată ziua... acolo 1 oră. 100 și ceva de poze. Vii cu hainele tale. Te alegi cu peste 100 de poze gen fotomodel de pus pe feisbuc și instagram.

Edited by waterman, 12 December 2018 - 12:56.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate