Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 

Combina Frigorifica / Frigider partea a II-a

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1686 replies to this topic

#1639
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 11.07.2006
Daca tot te tine buzunarul si chiar vrei cel mai cel ia de aici:

https://www.miele.ro...icla-12156960-p
https://www.miele.ro...teel-12335900-p

#1640
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,828
  • Înscris: 13.11.2006

View PostPhonyx, on 30 martie 2024 - 19:37, said:

Daca tot te tine buzunarul si chiar vrei cel mai cel ia de aici:

https://www.miele.ro...icla-12156960-p
https://www.miele.ro...teel-12335900-p

Degeaba, lg si samsung sunt cele mai bune in Romania, conform unora...

PS. sunt ieftine cele din linkurile tale dar de calitate, desi sunt neincapatoare pentru ce nevoi am eu :P

#1641
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,828
  • Înscris: 13.11.2006

View PostMMike, on 30 martie 2024 - 11:42, said:

Daca tot vrei comparatii frigider vs combina (Samsung) de 387 l din care frigideru are 273 l (cu doar 38 l mai putin decat frigideru tau ! la care se adauga si congelaroru de 114 l !), uite una aici de din clasa de consum urmatoare, B, care are un consum cu tot cu congelator de numai 134 kwh ! SUB frigideru tau. Deci, si eu pot spune ca nu as da combina asta pe doar un frigider niciodata.


Ia fi atent aici si fa calculele bine, apoi retine ca desi consuma mult, nu dau la schimb cu samsungul din linkul tau.
Ia si vezi cat volum am in frigider si in lada, cat consuma amandoua si cata galagie fac, ca de calitate, ti-a explicat un coleg mai devreme cum sta treaba, dar tu ramai la ce este ieftin si incearca sa nu mai recomanzi ca fiind cele mai bune din Romania, lg si samsung.
Atentie, am scris cele mai bune, nu cele mai scumpe, da?

Attached File  Capturã de ecran 2024-03-30 191053.png   42.62K   13 downloadsAttached File  Capturã de ecran 2024-03-30 191245.png   43.57K   15 downloads

#1642
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,047
  • Înscris: 25.04.2016
Da, daca vrei nemtesti si marci de top fabricate in Germania, costa ! Insa pentru preturi lumesti pentru buzunaru romanului din Romania, merge si Samsung (sau LG).

View PostDY2, on 30 martie 2024 - 20:19, said:



Ia fi atent aici si fa calculele bine, apoi retine ca desi consuma mult, nu dau la schimb cu samsungul din linkul tau.
Ia si vezi cat volum am in frigider si in lada, cat consuma amandoua si cata galagie fac, ca de calitate, ti-a explicat un coleg mai devreme cum sta treaba, dar tu ramai la ce este ieftin si incearca sa nu mai recomanzi ca fiind cele mai bune din Romania, lg si samsung.
Atentie, am scris cele mai bune, nu cele mai scumpe, da?

Attachment Capturã de ecran 2024-03-30 191053.pngAttachment Capturã de ecran 2024-03-30 191245.png
Tie iti recomand sa cumperi din Romania Bosch facut in Turcia sau Liebherr facut in Bulgaria. Spor la cumparaturi.

View PostDY2, on 30 martie 2024 - 20:19, said:

ca de calitate, ti-a explicat un coleg mai devreme cum sta treaba,
Cine ? Care calitate ? Am in casa o combina Samsung no frost de peste 8 ani si functioneaza impecabil, nu a ruginit, nu s-a spart niciun sertar si e silentioasa si foarte silentioasa. Vorbesti in totala necunostinta de cauza. Iar combina aia Samsung din clasa B e excelenta din toate pdv si nu as da-o pe frigideru tau.

Nu mai citi prinre randuri ! NU am zis ca sunt cele mai bune din ro ci printre cele mai bune, desigur in functie de model ! Am zis ca se mai gasesc bune modele Bosch facute in Germania, ca exemplu.

View PostDY2, on 30 martie 2024 - 20:19, said:

Ia si vezi cat volum am in frigider si in lada, cat consuma amandoua
Tu ce compari ?? Frigider si congelator separate cu o combina ?? Oricum, ale tale, consuma enorm raportat la un singur aparat.

Si poate ne spui si ce marca si model sunt si cat au costat.

Edited by MMike, 30 March 2024 - 20:38.


#1643
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,047
  • Înscris: 25.04.2016

View PostDY2, on 30 martie 2024 - 20:19, said:

Ia fi atent aici si fa calculele bine, apoi retine ca desi consuma mult, nu dau la schimb cu samsungul din linkul tau.
Ia si vezi cat volum am in frigider si in lada, cat consuma amandoua si cata galagie fac
Ce sa-mi arati ? Ca ai facut  o afacere foarte proasta ??
Imi pare rau dar tot cu Samsung te tratez. Deci fii tu atent aici, la calcule, volum total de 652 l (402 l frifideru si 243 l congelatoru) adica cu 137 l total mai mult decat ale tale care sunt si separate si care are un consum total de numai 358 kwh fata de ale tale de 435 kwh. Si ia vezi tu cum stai cu auzu, 36 db toata combina side by side, nu cate 35 db din cate 2 surse.
https://www.emag.ro/...rch-Action=view

Edited by MMike, 30 March 2024 - 21:17.


#1644
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,828
  • Înscris: 13.11.2006

View PostMMike, on 30 martie 2024 - 20:38, said:

Da, daca vrei nemtesti si marci de top fabricate in Germania, costa ! Insa pentru preturi lumesti pentru buzunaru romanului din Romania, merge si Samsung (sau LG).

Tu ce compari ?? Frigider si congelator separate cu o combina ?? Oricum, ale tale, consuma enorm raportat la un singur aparat.

Si poate ne spui si ce marca si model sunt si cat au costat.
Am scris ce marca sunt cand le-am luat, la fel ai facut si atunci, asa ca nu are rost sa iti reamintesc.
Nu intelegi ca nu compar nimic ?
Ti-am aratat cat consuma lada frigorifica si frigiderul si cat volum au, atat.
Tocmai ca consuma atat de mult, unul ca tine le-ar arunca la gunoi si ar lua LG sau samsung.
Eu prefer sa am calitate si sa nu ma intereseze consumul lor, nu ma intereseaza comparatiile imaginare ale tale.
Am 515 litri volum total si un consum total de 436KWh pe an.
Este chiar putin consumul pentru ce primesc in schimb.
Pentru tine poate sa para o afacere proasta, dar pentru mine este una chiar ok.

Incerc sa iti explic de ce nu este bine sa recomanzi colegilor, din punctul tau de vedere, pentru ca nu toti au prioritatile tale si nici nevoile tale.
Este ok sa recomanzi ceva ieftin sau scump, dar nu plusa cu faze de genul cele mai bune, cele mai economice, etc, lasa pe fiecare sa isi faca calculele si sa hoatareasca ei ce este bun pentru ei.

#1645
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,047
  • Înscris: 25.04.2016
Citeste ce ti-am scris mai sus si nu mai posta haotic, ca nu-ti iese deloc

Unde ai scris marca la frigifer si lada ca nu vad.

#1646
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,828
  • Înscris: 13.11.2006

View PostMMike, on 30 martie 2024 - 21:26, said:

Citeste ce ti-am scris mai sus si nu mai posta haotic, ca nu-ti iese deloc

Unde ai scris marca la frigifer si lada ca nu vad.
Postari haotice tu faci!
Eu am scris cat volum si cat consuma agregatele mele, nimic mai mult.
Tu habar nu ai ce este aia calitate a unui produs, o dai inainte cu samsung.
Vezi ca alea din linkuri ce consuma putin, congeleaza doar 8kg in 24 de ore, asta ca sa intelegi de ce sunt economice la consum si la pret.
Faptul ca nu folosesti functia search, nu mai este problema mea.

#1647
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,047
  • Înscris: 25.04.2016
De unde stii tu calitatea la Samsung ?? Vs ce ???? Ca te feresti sa zici ce marci ai si cat te-au costat.

8kg in 24 h da si ? Vezi ca are volumu mai mare Samsungu.

Edited by MMike, 30 March 2024 - 21:41.


#1648
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,828
  • Înscris: 13.11.2006
Scrie in descriere la linkurile tale, cat de bune sunt pe partea de congelare, adica 8kg/24h.
Sa nu zici ca ai dat linkul doar in functie de pret.
Informatiile de care ai nevoie in ceea ce priveste marca agregatelor mele, se afla pe forum, foloseste search, sau vrei si aici sa faci flame?
Sunt irelevante preturile si marca, atat timp cat EU am scris doar cat consuma si cat volum au si nu le dau pe samsungul tau ieftin :D

#1649
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,047
  • Înscris: 25.04.2016
Atat timp cat nu spui ce marca si cat ai dat pe ele, te certi singur si postezi doar ca sa faci flame !

#1650
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,828
  • Înscris: 13.11.2006
Nu mai folosi versus, compari, etc., nu compara nimeni nimic cu nimic, intelege odata chestia asta.
Astea sunt informatiile reale, le iei ca atare, este foarte simplu.

#1651
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,047
  • Înscris: 25.04.2016
Ti-am dat raspuns cu capacitatea de congelare a Samsungului. Oricum o iei, nu-ti iese.

Informatii incomplete din partea ta !

#1652
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,828
  • Înscris: 13.11.2006

View PostMMike, on 30 martie 2024 - 21:43, said:

Atat timp cat nu spui ce marca si cat ai dat pe ele, te certi singur si postezi doar ca sa faci flame !
Ai baut ceva?
Am un frigider care consuma atat cat consuma.
Care este relevanta marcii?

Cand am cumparat agregatele, am scris aici ce si cat au fost, iar tu ai procedat identic ca acum, relaxeaza-te omule.

Iti explic ca la gradinita, sus in dreapta ai buton de search, foloseste-l.

#1653
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,047
  • Înscris: 25.04.2016
Nu stau sa caut. Colegului @mstanciu i-ai zis ca ii raspunzi in pm. Mai posteaza odata. Ti-e asa greu ??

Edited by MMike, 30 March 2024 - 21:51.


#1654
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,828
  • Înscris: 13.11.2006
Nu vad de ce trebuie sa iti dau tie explicatii de fiecare data cad ai chef de caterinca.
Am scris o data, ai facut spume.
Acum daca vrei aceiasi informatie, caut-o daca te roade grija cu ce marca imi racesc eu mancarea :D

Tu nu esti colegul @mustanciu, nu mai insista :D

#1655
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,047
  • Înscris: 25.04.2016
Tu te-ai bagat in seama aici. Clar de caterinca.

View PostDY2, on 30 martie 2024 - 21:55, said:

Tu nu esti colegul @mustanciu, nu mai insista :D
Mda....no comment.

Edited by MMike, 30 March 2024 - 22:05.


#1656
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,828
  • Înscris: 13.11.2006

View PostMMike, on 30 martie 2024 - 22:04, said:

Tu te-ai bagat in seama aici. Clar de caterinca.
Eu am postat un adevar pe care ti-l pot proba la orice ora.
Tu nu il accedpti si incepi flame aici.
Ti-a mai scris un coleg ca mereu vrei sa ai ultimul cuvant, asta e firea ta, nu conteaza ca aberezi dar sa fii tu ultimul, acum ai onoarea, pa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate