Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Recomandări mașini de spălat rufe (2018+)

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
3849 replies to this topic

#2269
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003
nu inteleg deloc sistemul de motor DD. fiecare marca, cu inovatia ei. care e mai bun? cum el aleg? prima data am zis LG, apoi Samsung...Bosch...
clar nu ma arunc la un Miele sau un Asko pentru ca si astea au sunt cu probleme si mult prea scumpe (ori e super promotie)

#2270
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
https://m.youtube.co...h?v=SWM32P-ciXI

https://m.youtube.co...Niw&pp=QAFIAQ==

Attached Files


Edited by crisstonne, 23 June 2022 - 14:49.


#2271
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,024
  • Înscris: 16.06.2006
Tinand cont ca acum motoarele sunt inverter, au rotatie si viteza destul de precisa, pot indeplini cu oarecare precizie si taskurile aratate in imaginile anterioare.

Avantajele prezentate trebuie sa fie altele (consum energie, timp de reactie, lipsa curea, etc... nu stiu)

Edited by radurus, 23 June 2022 - 14:53.


#2272
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
Zgomot mic.

#2273
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
@crisstonne motoarele de generatie noua inverter direct drive,de care ai zis mai sus, se pot repara?
motoarele vechi clasice se puteau rebobina


#2274
pexic

pexic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,332
  • Înscris: 29.05.2004
unele da unele nu, depinde cum sunt capsulate, tot bobine au si ele dar doar pe stator.

#2275
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,986
  • Înscris: 25.04.2016

View Postanelise, on 23 iunie 2022 - 12:54, said:

8fiecare marca, cu inovatia ei. care e mai bun? cum el aleg? prima data am zis LG, apoi Samsung...Bosch...
clar nu ma arunc la un Miele sau un Asko pentru ca si astea au sunt cu probleme si mult prea scumpe (ori e super promotie)
AEG, Electrolux....

Cu probleme sunt alea mai ieftine.

Motoru inverter e silentios si consuma putin.

Edited by MMike, 23 June 2022 - 20:26.


#2276
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
Care este diferenta intre AEG si Electrolux...practic vorbind? Am luat un voucher de 400 lei si vreau sa schimb MSR. In general AEG este mai scump cu 500-800-1000 lei fata de Electrolux, la caracteristici asemanatoare/aceeasi clasa. Multumesc!

L.E : La 10 minute dupa lansarea programului s-a epuizat 20M lei din cele 25 disponibile...incredibil.

Edited by Dodo03, 24 June 2022 - 09:11.


#2277
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,024
  • Înscris: 16.06.2006
E acelasi concern, Electrolux.

In ordinea calitatii in ce priveste constructia aparatelor, clasamentul e:
1.AEG
2.Electrolux
3.Zanussi (tot a lui Electrolux e)

De aici vine diferenta de pret cand compari produse cu aceleasi functii.

#2278
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
Da , este ceva de studiat...AEG vs Electrolux..si seria 700 vs 800 :) .

#2279
pexic

pexic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,332
  • Înscris: 29.05.2004
alegi modelele care iti plac apoi te duci la magazine si vezi ce scrie pe eticheta spate, in ordinea calitatii (mai sunt si exceptii): Poland, China, Turkey

#2280
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
In magazine sunt expuse doar anumite modele, in plus AEG sau Electrolux sunt made in Italy? @pexic : de unde ai informatia ca pe AEG/Electrolux scrie China..Polonia sau Turcia? Ce modele?

#2281
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,986
  • Înscris: 25.04.2016

View PostDodo03, on 24 iunie 2022 - 11:57, said:

In magazine sunt expuse doar anumite modele, in plus AEG sau Electrolux sunt made in Italy? @pexic : de unde ai informatia ca pe AEG/Electrolux scrie China..Polonia sau Turcia? Ce modele?
Scrie si Ucraina daca vrei. Pe eticheta de pe msr pusa pe sau langa deschiderea hubloului. O vizita in magazin, te va lamuri. Scrie si made in Italy, dar doar de la seria 7 in sus (pe unele modele) atat AEG cat si Electrolux.
Sfat : daca te orientezi la aceste 2 branduri, poti lua orice model de la seria 7 in sus pe care scrie Made in Italy. Insa, dupa cum vei observa, sunt in jur de 3000 lei sau peste, in acest moment.... Insa unele modele, au garantie 5 ani si 10 ani la motoru inverter.

Edited by MMike, 24 June 2022 - 15:49.


#2282
pexic

pexic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,332
  • Înscris: 29.05.2004
eu a trebuit sa ma duc la.magazine ca la call center Electrolux nu au stiut sa-mi spuna in ce tara e fabricat un anumit model :(  , cand am vazut China in magazin pt. modelul respectiv am ales Samsung made in Poland. mai era un Wirpool made in Italy dar nu avea wifi..


#2283
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,986
  • Înscris: 25.04.2016

View Postpexic, on 24 iunie 2022 - 15:48, said:

eu a trebuit sa ma duc la.magazine ca la call center Electrolux nu au stiut sa-mi spuna in ce tara e fabricat un anumit model :(  , cand am vazut China in magazin pt. modelul respectiv am ales Samsung made in Poland. mai era un Wirpool made in Italy dar nu avea wifi..
In magazin cauti toate modelele care te intereseaza si sunt expuse, te uiti la eticheta de pe hublou pe spate cand il deschizi sau pe msr cand deschizi hublou.

Ai ales prost. Te uiti dupa briz briz-uri si ai ignorat ce era mai important ! Daca pe acel Wirlpool scria Made in Italy trebuia sa-l iei !! Sunt pasari foarte rare msr facute in Italia care se gasesc pe la noi.

La call center habar n-au si nici in magazin vanzatorii nu stiu decat daca se uita pe eticheta, chestiune care mai bine o faci tu.

Stiu ca in altex e pe la 3200 un AEG seria 7, 8 kg, made in Italy. Nu am retinut modelu. Dar NU apare pe site ! E doar in magazin.

Edited by MMike, 24 June 2022 - 16:01.


#2284
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,024
  • Înscris: 16.06.2006
Electrolux incarcare verticala seria 700, Polonia

Attached Files



#2285
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,986
  • Înscris: 25.04.2016
M-am referit la msr normale, nu cu incarcare verticala sau slim. Exista si cu uscator made in Italy.
Si am zis de la seria 7 in sus, DAR am zis ca DEPINDE de model ! Deci atentie ! Pentru asta, trebuie vazut concret in magazin pe eticheta ! Altfel, nu stie nimeni sa spuna, decat cei care au modelu respectiv, in reviewuri.

#2286
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,329
  • Înscris: 05.11.2009
Eu am msr elecrolux din 2009, fabricată în Polonia. A ruginit puțin la sertar, dar asta din cauza mea. Stă din 2009 în bucătărie unde este destul abur, dar văd că nu dă semne de oboseală și mă rog să mai reziste. La consum nu prea e diferență între ea și cele ce se găsesc acum cu tot felul de clase superioare la consum. Mai am o msv electrolux de anul trecut, fabricată tot în Polonia și sunt foarte mulțumită.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate