Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 

Disney+.

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
1966 replies to this topic

#973
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,852
  • Înscris: 07.07.2009
Tocmai am văzut primul episod din The Old Man. Sper să ajungă și la noi, chiar merită văzut.

#974
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

 KLM2009, on 13 iulie 2022 - 20:51, said:

Tocmai am văzut primul episod din The Old Man. Sper să ajungă și la noi, chiar merită văzut.
Sa speram. Eu sper sa vedem si The act curand. Este un serial de nota 1 milion !
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Y_5fqDZCjQo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#975
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,372
  • Înscris: 23.05.2003

 KLM2009, on 13 iulie 2022 - 20:51, said:

Tocmai am văzut primul episod din The Old Man. Sper să ajungă și la noi, chiar merită văzut.
Io-s la episodul 5. A ajuns, dar pe alte canale.
În general e OK dar mai scapă în telenovelă p'ici p'colo.

#976
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,418
  • Înscris: 02.06.2020
Azi avem o lună de la lansarea Disney+ în România. Cine a ales plata prin PayPal, lunar, plata pe luna asta s-a făcut automat, ca și în metoda prin card bancar direct.

#977
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008
Si cine a ales abonament anual si-a luat teapa ca astia sunt niste incompetenti .

Edited by cut3ryan, 14 July 2022 - 12:18.


#978
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

 cut3ryan, on 14 iulie 2022 - 12:18, said:

Si cine a ales abonament anual si-a luat teapa ca astia sunt niste incompetenti .
Stai, eu de ce am luat teapa ca am anual ? Am platit pe 8 luni adica si 4 de la ei. Content am, se baga content lunar, unde e teapa ? Ca nu are subtitrare la un sezon si etc ? Asta se intalneste pe orice platforma, asta e. Nu ma deranjeaza oricum lucrul acesta ca stiu engleza.

#979
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,529
  • Înscris: 16.12.2006
Corect, nu e nicio teapa, au avut oferta prea buna la lansare cu 12 luni la pret de 8.

Cine are rezerve sau nu ii connvine trebuia sa aleaga plata pe o luna si pe urma vedea daca il pastreaza in continuare si achita lunar sau se baga la plata anuala ca parca si acum e oferta cu 12 luni la pret de 10 luni.

#980
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 15.11.2005
Nu va agitati, omu' e fan netflix si cum nu gaseste continut similar cu mizeriile de acolo, logic ca troleaza
Nici aici nu e continut puritan dar e mai acceptabil

#981
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 26.06.2009
Ca sa fim corecti erau 12 luni la pret de 10; nimeni nu cumpara (sau prea putini) cele 12 luni consecutiv la pretul ala…
Dar si eu consider ca oferta este ok la banii astia.

#982
gvingi76

gvingi76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 19.03.2007

 sorin96, on 10 iulie 2022 - 18:57, said:

Am crezut ca e la fel ca la varianta desktop cu o rotita intr-o partea a ecranului,insa nu-mi apare pe telefon
As fi vrut sa fac screenshot,insa nu ma lasa aplicatia
Setarile de subtitrare pe telefon nu se fac din aplicatie ci din setarile telefonului. Aplicatia preia setarile telefonului. Cauta in telefon setarile de accesibilitate/titrari si modifica acolo.

Edited by gvingi76, 15 July 2022 - 06:59.


#983
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

 Xman_ghio, on 15 iulie 2022 - 05:40, said:

Ca sa fim corecti erau 12 luni la pret de 10; nimeni nu cumpara (sau prea putini) cele 12 luni consecutiv la pretul ala…
Dar si eu consider ca oferta este ok la banii astia.
Ca sa fim si mai corecti, erau 12 luni la pret de 8, cum am zis prima data :))))

 gvingi76, on 15 iulie 2022 - 06:58, said:

Setarile de subtitrare pe telefon nu se fac din aplicatie ci din setarile telefonului. Aplicatia preia setarile telefonului. Cauta in telefon setarile de accesibilitate/titrari si modifica acolo.
Dap, la accesibilitate la telefon.

Attached Files



#984
Nisip

Nisip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.01.2008
Ma pot plange de Disney+ ca "My name is Earl" s-a terminat in coada de peste si ca NBC l-a anulat?

Lasand gluma la o parte, cred ca in ultimele 3-4 saptamani a fost singurul serviciu de streaming pe care l-am folosit, in detrimentul Netlix si HBOMax.

#985
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 16.01.2007

 cut3ryan, on 14 iulie 2022 - 12:18, said:

Si cine a ales abonament anual si-a luat teapa ca astia sunt niste incompetenti .

Politețea mă obligă să îți respect punctul de vedere, chiar dacă nu sunt de acord cu el. Mă văd totuși obligat să te atenționez că nu ești tu în măsură să apreciezi dacă EU am luat sau nu țeapă. Asta numai eu o pot stabili. De unde îmi cunoști tu preferințele ca să poți da un verdict?
Mi se va tăia și de serviciul ăsta de streaming, cu siguranță, dar deocamdată privesc doar la el, iar de țeapă nu poate fi vorba, în ceea ce mă privește.

#986
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013
Nice :D

Attached Files



#987
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,852
  • Înscris: 07.07.2009
Ori postează ăștia tot în limba originală ori deloc. The Wonder Years nu se poate traduce? Oricum ar fi ok să fie afișat și titlul original.

#988
Jeremy1981

Jeremy1981

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 25.11.2016

 KLM2009, on 16 iulie 2022 - 07:28, said:

Ori postează ăștia tot în limba originală ori deloc. The Wonder Years nu se poate traduce? Oricum ar fi ok să fie afișat și titlul original.
Dupa parerea mea prea multe titluri de filme si seriale sunt traduse in Romana, deseori titlul in engleza este forte puternic si se intelege fara probleme... ANATOMIA LUI GREY - GREY'S ANATOMY
Asa cum nu se traduc titlurile pieselor muzicale din engleza asa ar trebui sa fie si cu filmele. Daca titlul in engleza este ceva mai greu de inteles se poate pune un subtitlu in romana. Totusi in momentul de fata singura tara din lume unde titlurile filmelor si serialelor se lasa intotdeauna in originala sunt Tarile se Jos.

#989
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
Da, pentru ca in olandeza sunt foarte multe cuvinte din engleza. Mie mi se pare normal sa fie ascuns absolut total titlul in engleza si sa fie afisat doar cel in romana, pentru ca nu toti stiu engleza, ca sa nu se mai creeze confuzii. Faptul ca toate site-urile de stiri, luam exemplul lui Netflix cu "Fabrica de bani", au scris "La casa de papel", sau unele, mai rau, gresit, "Casa del papel" in loc de titlul in romana, nu ajuta sub nicio forma la evitarea confuziilor.

#990
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.03.2010

 cut3ryan, on 14 iulie 2022 - 12:18, said:

Si cine a ales abonament anual si-a luat teapa ca astia sunt niste incompetenti .

Daca e sa gandim asa vin si eu cu o completare : teapa si au luat aia care platesc lunar - 30 lei x 12 luni = 360 lei pe cand eu la anual cu oferta lor de lansare am platit 239 lei pe 12 luni.

Edited by eolianu, 16 July 2022 - 14:12.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate