Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

White Astra J 2018

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#55
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014

View Postedi10000, on 04 noiembrie 2018 - 09:47, said:

Eu nu interveneam in discutie asta (nu exista chimie intre Astra J sedan si mine) daca initiatorul nu spunea neadevaruri legate de Hyundai i20 si Sandero diesel. i20 nu are probleme legate de consumul de ulei vs motorul de 140 CP 1.4 turbo care are sute de pagini de discutii pe pagina de profil. Si doi, Sandero are cuplu la diesel superior Astrei, deci nu inteleg de ce se denigreaza Dacia. Una este sa spui ca nu iti place plasticul de la interior, ergonomia, design-ul  pentru ca pana la urma este vorba de preferinte si alta este sa induci in eroare . Mai ales daca este vorba despre o masina conceputa in 2007-2008, deci dpmdv uzata grav moral in anul de gratie 2018. My 5 cents...

Sa o poarte sanatos. Are N discutii legate de sustinerea electricelor, dar isi cumpara masina ICE, penultima generatie.😙

#56
the_same

the_same

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 13.11.2012

View Post_-AppleS-_, on 06 noiembrie 2018 - 10:01, said:

Păi si 1.4t e pe lant. Sau stiu gresit ?
Era vorba de astra h 1.4 aspirat care era pe lant.
Nu stiu de 1.4t pe astra j.

#57
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View PostTorquemada-666, on 06 noiembrie 2018 - 11:04, said:



Sa o poarte sanatos. Are N discutii legate de sustinerea electricelor, dar isi cumpara masina ICE, penultima generatie.😙
Am salvat planeta boss. Ai uitat ca ice polueaza mai putin ca electricele ? Tu o repeti tot timpul. Si eu unul nu am deschis nici un thread despre electrice vreodata, spre deosebire de tine care le iubești atât de tare de Nu te poti abtine sa faci offtopic pe oriunde și să deschizi threaduri despre ele cu miile.



#58
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,082
  • Înscris: 16.10.2018
Ceva noutati mai ai de spus? Lasa-l pe 3T in pace, greseala ta a fost alegerea facuta. Daca luai VAG, erai fratele lui...

#59
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

1590km
6.5l/100km

Pregatirea de iarna e un succes pana acum: anvelopele falken se comporta excelent.

Confirm și eu faptul că mașina merge excelent cu benzina petrom 99, eu am pus jumate de rezervor peste una de 95 (rompetrol) și s-a vazut imediat diferenta, parca s-ar fi trezit din amortire, în plus parca se încălzește și motorul mai repede pe frigul asta.

În rest, parca as face ceva cu pragurile neprotejate, ultima dată când am cautat aparatorile nu prea se găseau. O sa mai caut...


#60
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
ODO: 2164 km
Eficienta consum: 6.7l/100km
Rotile de iarna (allseason) se comporta decent. I-am pus si scutul, de teama zapezilor care au venit, si a substantelor de pe carosabil care ar putea patrunde in compartimentul motor. Scutul s-a potrivit, insa suruburile au fost cam lungi si atarna cumva sub scut, gata sa agate inaintea scutului orice obstacol se intalneste in cale.
Astazi am facut si prima urcare la 4000 rpm (apa avea aproape 90 grade, deci nu era rece) ca sa vad cat de tare pierd controlul pe polei/zapada, desi a patinat usor, s-a comportat foarte decent. Excelenti calutii putere. Excelente cauciucurile Falken.
Niciun repros si sunt destul de perfectionist.

A inceput sa imi placa si sistemul audio care dupa o reglare bass inalte a devenit acceptabil:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BOia5Duir_U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ps: Scuzati calitatea filmarii..

Edited by _-AppleS-_, 28 November 2018 - 22:30.


#61
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 22.05.2011
Pai ce facushi mai frate?
Pai nu mai suntem Mare Inchizitor,  pe toate topicele  cu Tesla/Musk si masini electrice  !?!  ...  Posted Image

Joke aside,  Enjoy !   :)

#62
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Vopseaua ma cam enerveaza la masina. O tin si intr-un mediu mai prafuit( nisip santiere), parcata in apropierea unui drum mai circulat, unde toata ziua masinile care trec in viteza ridica praful, sau arunca particule mici, la marginea bucurestiului.
Ideea e ca s-au infipt/lipit niste particule fine pe ea, unele dintre ele metalice care au ruginit, particule care nu se iau deloc la o spalare cu jet puternic de la omv, nu stiu cum sa procedez sa dau jos particulele fara sa o zgarii. Particulele metalice au format pete de rugina mici in jurul lor care la fel e greu de curatat, pana acum am incercat cu o carpa uda dupa spalare cand se vad bine punctele, insa se deslipesc foarte greu de pe ea, trebuie efectiv dat cu unghia, iar pata de rugina se freaca suplimentar cu carpa ca sa dispara. Am vazut un videoclip in care cineva dadea cu cola.
Stiti vreo alta idee mai buna ? Ce sa folosesc, burete de vase sau perie ?

#63
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
O husa era buna inainte sa patesti de astea .
Ai incercat cu spuma activa la o spalatorie ?
Nu folosi burete de vase ca e prea abraziv si risti sa zgarii stratul de lac/vopsea .
Incearca cu o carpa moale imbibata cu benzina .

Edited by Baxon, 23 December 2018 - 11:59.


#64
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Ma gandeam sa fac o decontaminare cu argila si lubrifiant. Nu stiu exact daca e ceea ce imi trebuie.

#65
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,229
  • Înscris: 12.12.2011
Nu perie. Nu burete pt vase.

Alcool izopropilic + manusa cu microfibra sau o carpa de microfibra.

E buna si argila cu lubrifiant (daca poti, ia ONR - Optimum no rinse)

#66
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Hello, ce parere aveti de jantele astea ? Cei care ati mai luat, sunt cam 544 lei bucata -10% . Sunt o oferta buna sau gasesc ceva mai bun in alta parte ?
Producator:  DEZENT
Model:  TZ dark
Latime/Diametru:  6.50/16
PCD:  5/105
ET:  41
Culoare:  Black/polished
Attached File  ImageOnCar.ashx.jpg   26.64K   43 downloads

Edited by _-AppleS-_, 02 February 2019 - 12:04.


#67
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,082
  • Înscris: 16.10.2018
Nu stiu cum este la Opel insa la grupul VW, sunt anumite oferte (primavara in special) la care platesti 3 si pleci cu 4. Intereseaza-te la tine la reprezentanta, poate prinzi ceva.

#68
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,928
  • Înscris: 28.09.2017
Atenție la "ET", îți ies roțile prea în afară.
Pentru Astra noastră indicat e sa pui așa :

PS:și încă o poză de la ale mele de vară

Attached Files


Edited by A-ONE, 02 February 2019 - 20:31.


#69
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Tocmai am dat comanda de modelul urmator de jante: Mi s-a parut pretul bun pentru 392 lei bucata.
Carmani 14 Paul 6.5x16 5x105 et39 black polish

Attached File  janta-aliaj-carmani-14-paul-black-polish-75x17-5x1143-et45_1.jpg   146.65K   8 downloads

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate