Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

exista o metoda de a calcula curbura?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
137 replies to this topic

#73
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,908
  • Înscris: 20.10.2015

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 12:33, said:

succesuri si tie cu abtibildurile ,le vinzi si poate iti iese de restaurant la o masa chinezeasca Posted Image Posted Image
altfel ramane cum am stabilit eu la masa mea rustica si frumoasa si tu ...mananci la ce restaurant vrei.... ca atare daca se poate sa lasi topicul asta in pace


aha ...bine...

ORICINE, care desfasoara ORICE ACTIVITATE legala si poate VINDE ceea ce produce e tot timpul un om infinit mai valoros decat unul care nu face nimic si comenteaza in tribune.

Si mie mi-ar placea sa scriu caietele de sarcini la NASA pentru modulele spatiale sau sa lucrez la MIT la realizarea vehiculelor martiene sau chiar sa lucrez la teste la acceleratorul de particule din Elvetia.
pana si mandra m-a facut. A lucrat la fabricarea sistemelor de comunicatii de pe satelit, acum, probabil la ora asta e imbracata in astronaut si monteaza laseri. Eu? Mai incetisor asa, proiectez si vand piese de cauciuc si poliuretan ca sa nu te zdruncine pe tine cand mergi cu taxiul si nici sa nu ti se faca rau, dar cineva imi da bani pentru asta. Am respect si pentru gunoierul care trece miercuri dimineata si-mi goleste containerul, si mai ales pentru cel care face voluntariat si ajuta pe altii care raman in pana pe autostrada. Ca sa poti analiza ceea ce face altul, trebuie in primul rand sa faci ceva. Daca nu produci, cel putin sa iti ridici potentialul pentru a putea face ceva in viata, altfel daca nici nu muncesti nici nu inveti, e reteta perfecta pentru un loser.

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 12:48, said:

facem fiecare ce poate, spre exemplu eu ma pot lauda ca nu ai dreptate si ca chestiile pe care le-am zis functioneaza.... si ca au venit rusii sau chinezii sa le ia. Acuma tu ma poti crede sau nu. daca sunt prost sau nu si nu am dreptate cu ideile astea o sa stabileasca altii

"O sa te auda colegii mei" zicea Elena Ceausescu.
Adica tu spui o prostie si astepti ca ALTII sa ti-o demonstreze?
Cu ce te face asta destept?

 mdionis, on 02 noiembrie 2018 - 12:50, said:

In geogebra e chiar foarte putin de scris, se pune inegalitatea ca input si vine reprezentarea grafica:
Era o capcana

#74
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
@mdionis, vad ca si tu ca si restul membrilor de pe forum veniti cu critici la adresa mea. Fac o mentiune in primul rand, aia ca majoritatea ideilor cu care am venit le-am pus la aria alternative science, pentru ca acolo e locul ideilor mele, asta facand exceptie , pentru ca intrebarea de la inceput era absolut pertinenta si nu tinea de alternative science. ce a iesit dupa aia ....
In rest sunt satul de critici , mai ales ca am si precizat de atatea ori ca iau niste injectii si da, din cauza lor sunt prost. Sunt plictisit si satul de criticile voastre si sincer nu ma intereseaza nici parerea ta mdionis , cu toate ca este cunoscut faptul ca te ocupi la modul serios cu stiinta. Eu imi vad de treaba mea , linistit, postez de cele mai multe ori pe aria alternative science, ca asa sunt eu, umblu dupa himere si sunt asistat social. In rest n-am deranjat cu nimic. Si tot sincer sunt plictsit sa fiu facut putoare de niste unii de pe forum care habarn-am cine sunt si cu ce se ocupa si poate nu ii duce capul nici jumate cat pe mine. Altfel eu pot lucra si la munci de jos , nu tin neaparat sa ma fac (sa sa cred ca sunt) mare fizician. Tocmai si de aia , doar din cand in cand stau pe alternative science si mai vin cu cate o idee, in rest imi traiesc zilele cum pot, uite de ceva timp am inceput sa ma plimb mult mai mult si sa ies afara la plimbare.... si usor usor osa renunt la forum, pentru ca si asa sunt satul sa stau pe un scaun lipit. Cand am vrut eu totusi sa stau pe calculator si pe forum si sa invat ceva , nu s-a putut pentru ca injectiile la vremea aia erau foarte puternice si chiar stateam ca blocatul in fata ecranului. Acum m-am plictisit eu si o sa renunt incet incet la forum si la fizica daca nu se vrea si o sa mai am tratamentul asta mult  timp. Pana la urma nu mai am timp sa invat fizica sau simulari sau arhitectura de procesoare  whatever ce vroiam eu , ca la 32 de ani si cu schizofrenie naiba mai invata si oricum vin  tinerii din urma sa ma depaseasca. Asa ca un post de ceva anume , mediocru si total anonim , o sa gasesc eu ...si sunt chiar multumit cu asa ceva...si vorbesc foarte serios.... pe bune ca asa ceva vreau.

 Tsunnnami, on 02 noiembrie 2018 - 12:55, said:


"O sa te auda colegii mei" zicea Elena Ceausescu.
Adica tu spui o prostie si astepti ca ALTII sa ti-o demonstreze?
Cu ce te face asta destept?
Nu ma face. Daca as fi putut le-as fi demonstrat eu ideile astea pe are le am, dar dupa cum vezi soarta a fost mai cruda cu mine...iau niste injectii si nu imi pot folosi creierul la adevaratul potential si nici nu imi pot publica vreo cercetare ca sa imi castig respectul cuvenit pentru ca am venit cu ceva interesant.... rautatea de care dau dovada unii de pe forum ma chiar deranjeaza, incepand cu tine si cu altii. Se spune ca desteptul cedeaza primul. E bine si asa , insa mi-e teama ca in cazul meu nu de putine ori s-a trecut de limita suportabilitatii , care e bine sa nu fie chiar jos pentru ca altfel ajungem sa fim luati de prosti. Pana una alta eu am propus o tema serioasa , aia a energiei pe aici pe forum, si vad ca altii isi bat joc pe aici de mine. Cine stie poate unii sunt intelesi cu OPEC-ul sau ceva Posted Image
Personal vad ca altii se tot iau de mine si nu ma lasa in pace....

#75
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,908
  • Înscris: 20.10.2015

 karax, on 01 noiembrie 2018 - 19:27, said:

O sa pun 2 imagini si as vrea  sa imi spuneti daca exista o formula sau metoda de a calcula gradul de curbura , asa cum exista metoda de a calcula unghiurile, la fiecare caz in parte ?

Eu in postul asta nu vad boala, nu vad injectii, vad doar curiozitate-sete de cunoastrere, expunerea unei probleme pe care si altii s-o inteleaga.
"injectiile" si boala sunt doar refugii comode pentru tine in care esti multumit sa te complaci.
Your life, not mine

#76
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Si de unde stii tu ca ma prefac si nu iau injectii si de fapt sunt absolut normal? AAA...vrei adevarul? Pai adevarul e ca tata si cu medicul ala m-au pus pe tratament nu pentru ca as fi nebun in adevaratul sens al cuvantului, ci pentru ca sunt doar depresat , nimic mai mult, si mi-au dat niste injectii la sanchi asa care sa ma sedeze toata ziua. De ce? Pentru ca dupa ce a murit mama am avut niste conflicte extrem de grave cu el.  Dar deh n-ai tu de unde sa stii cum e sa iti moara mama de ciroza hepatica....

#77
BebePanda

BebePanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,242
  • Înscris: 09.10.2018
Fiule, problemele se rezolva in alta parte.

In locul tau as pleca de acasa sa imi castig o paine.

#78
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,274
  • Înscris: 06.01.2007

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 07:40, said:

Presupun ca s-ar baza pe faptul ca  fiecare dreapta sa reprezinte exact numarul de unitati de masura ded pe axa.
Eu nu cunosc nicio axa care sa aibe inșirate unități de măsura pe ea.
Adica kilogram, metru candela, footcandela, amper, watt, etc...
Și nu vad cum o dreaptă ar putea reprezenta un număr de unități de măsura.
Adica... drepata mai mică să reprezinte kilogramul si metrul, aia mai mare Kelvinul weberul si tesla, aia mai mijlocie să nu reprezinte mai mimic.

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 07:40, said:

3 ar fi reprezentat prin o dreapta formata din 3 segmente fiecare cat 1 cantitate din unitatea de masura de pe axa.
dreaptă formată din 3 segmente? Posted Image
Dreapta este o entitate geometrica infinita, segmentul e o chestie finita. Tu nu ai învățat astea la școală? Drepte, semidrepte, segmente deschise, inchise... eu știu că se făceau pe la generală.

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 07:40, said:

Dreapta care ar fi 5 ar avea dedesubt o alta dreeapta care sa fie 2 iar 3 ar fi sub ele ...avem 3+2 cele doua segmente asta insemnand ca x=1 formula fiind de genul dreapta a+dreapta b - dreapta c unde daca a+b=c ,x=1 iar daca a+b < c ai x=2,3,4,5 etc etc in functie de cat de  mic e c fata de a+b. Daca a+b>c  x ar fi cu -  si aici formula s-ar complica....
Aici ai dreptate, N-am ce sa reproșez. Minusul încurca lucrurile mai mult ca plusul. Plus că mai ai si un mai mic acolo. Daca era mai mare era mai simplu, dar fiind mai mic, se poate manca cu mustar si chifla, deci ar putea dispărea oricând, mai e si minusul ala pe-acolo, deci e posibil să rămână doar chifla si farfuria murdară de muștar și steradiani

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 07:40, said:

Atat pana acum,  nu stiu daca e corect ce am scris...

In afară de micile mele observații, cred că absolut totul este corect.

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 07:40, said:

In practica eu oscilez intre 3-4 mari domenii din care sa aleg:
Marfă! Abia aștept să citesc care-s alea.

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 07:40, said:

- fizica particulelor , avantajele fiind ca poti sa descoperi materia la cele mai mici dimensiuni, e placuta si e foarte cautata, plus ca ai putea lucra in domeniul dark matter si energy.
Clar, e un domeniu de viitor. Oricare dintre noi putem mânca o pâine aici. Se caută oameni în draci, am înțeles că si femeia de serviciu de la fizica particulelor câștigă cât un programator.

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 07:40, said:

- fizica computationala , aici avantajul  fiind ca eu as vrea sa simulez tot felul de procese si mecanisme si sa vin cu idei de energie electrica
Păi da. Dar merge foarte bine combinată cu fizica particulelor. Avantajul ar fi că împreună valorează mai mult decât separat.

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 07:40, said:

- arhitectura hardware si cresterea puterii de calcul prin software , avantajul fiind ca aici as putea sa ma ocup exact de ceea ce trebuie ca sa avem simulari cat mai detaliate adica putere de calcul  si procesoare super puternice (daca s-ar putea as vrea sa ajung la nivelul un farming server bagat intr-un procesor de pentium 4 sau ceva)
Buuun! Dar să fie superputernice. Că de arhitectură hardware de-asta simpla e toată lumea sătul. Superputere la tot poporul frate!

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 07:40, said:

- AI-uri si deep learning in asa fel incat AI-urile sa se ocupe de orice fel de simulare si sa vina cu idei de energie electrica. dezavantajul e ca fara putere de procesare ca sa iti permiti sa simulezi materia in cele mai mici amanunte e degeaba un AI....
Ai mai venit tu cu idei de energie electrică si ți-ai luat-o in bot. Trebuie deeplearning nene. Dar dacă faci tu deeplearningul AI-ului, ai scăpat, nu trebuie să mai inveți nimic, da-o dracului de inecuație, o rezolvă deeplearningul ala cu tot cu energia electrica, fizica particulelor și restul harababurii.

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 07:40, said:

As vrea daca as putea sa combin fizica computationala cu arhitectura hardware si algoritmi software pentru puterea de procesare insa sunt 2 domenii oarecum diferite si mi-ar lua foarte mult timp sa invat. Desi parte din  fizica computationala chiar asta insemna , algoritmi software pentru simulari cat mai reusite.
Yeap. Eu sunt de acord cu orice combinație, am și zis deja. În fine, eu le-aș fi combinat altufel, dar dacă așa le-ai gândit tu, e OK. Yeap.. e OK.

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 07:40, said:

Deci ce sa aleg? mentionez ca mi-ar placea si sa fiu de ajutor tarii si sa fac ceva practic pentru tara ...
Alege deeplearningul. Înveți fain frumos totul incepând de la clasa a 3a. La un moment dat ai să poți rezolva grafic inecuația aia de ți-a dat-o colegul Tsunami. Abia în momentul ăla poți face ceva util pentru țară, te angajezi la un Lidl, casier. Hai frate ca nu mai am mult și ies la pensie, vreau și eu o pensie decenta. Da-i cu deeplearningul ala că îmbătrânesc, nu mai pot să te aștept.

Edited by maccip, 02 November 2018 - 15:43.


#79
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Le dau naibii , recunosc ca nu ma pricep....sau cel putin am uitat notiunile de baz a, ca le-am facut acum mult timp...
Altfel vorba ta e nevoie de orice fel de persoane ...si daca acum vreo 2-3-4 ani mai invatam de pe wikipedia fizica , astazi nimic , absolut nimic , mi s-a luat, e greu cu injectiile astea, cred ca o sa si renunt la a avea un invatamant superior , e suficient sa am si eu un salariu anume, sau daca nu chiar pensia asta e suficienta .... uite ma angajez postac (ca mine) pe forumuri si facebook pentru vreun partid politic si aia e, manca si gura mea o paine....

#80
BebePanda

BebePanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,242
  • Înscris: 09.10.2018
Parca ai fost la facultate, nu mancai tu la cantina celor de la drept?

#81
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pai? cum ma cheama daca ma stii atunci?

#82
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,274
  • Înscris: 06.01.2007

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 17:01, said:

...ma angajez postac (ca mine) pe forumuri si facebook pentru vreun partid politic si aia e, manca si gura mea o paine....
Daca reusesti, vinde-mi si mie pontul.
Vreau sa ajung si eu o data macar in beciul postacilor, am de dat cuiva o palma peste ceafă.

#83
BebePanda

BebePanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,242
  • Înscris: 09.10.2018
Victor, 32 de ani. Cu radacini rromesti.

Edited by BebePanda, 02 November 2018 - 17:20.


#84
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
cui mai exact sa ii dai o palma peste ceafa?

Edited by karax, 02 November 2018 - 17:20.


#85
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,274
  • Înscris: 06.01.2007

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 17:20, said:

cui mai exact sa ii dai o palma peste ceafa?
Asta-i bisnisul meu, nu te priveste pe tine.
Tu doar vinde-mi pontul.

#86
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
ma rog , eu o sa caut si o sa ma indepartez de fizica pentru ca mi-a ajuns....sa ma chinui sa incerc sa invat de  pe wikipedia (si serios vorbesc, cat am incercat!!!! in fiecare zi!!! incepand de acum vreo 4-5 ani) si sa constat dupa 5 minute ca nu mai tin minte nimic.... deci sa nu mai aud de fizica si invatat...

#87
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,274
  • Înscris: 06.01.2007
Fizica e destul de abstracta. Cu toata pasiunea, daca nu te poti concentra, nu ai cum sa intelegi mare lucru.
Incercarea ta de rezlvare a acelei inecuatii e de un absurd atroce, sigur nu realizezi.
Asa ceva n-as putea produce nici sa am febra de 41 de grade, asta-i adevarul.

Eu iti doresc sa-ti rezolvi ecuatia personala, optimul pe care-l poti obtine data fiind conditia ta.
Cu mare grija, sa nu faci mai mult rau decat bine. In continuare, eu imi mentin oferta de a te ajuta.
Eu cred ca daca vrei, poti. Esti dotat cu suficienta naivitate, asta arata ca inca esti neuroplastic. Adica e de bine.
Numai sa nu faci vreo tampenie.

#88
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
cat oi mai fi neuroplastic ...ca dupa aia ....muncitor scrie pe mine...oricum e mai bine muncitor fata de ce e acum..se gaseste o munca si pentru mine ...sa nu mai aud de fizica...

#89
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,908
  • Înscris: 20.10.2015

 maccip, on 02 noiembrie 2018 - 15:37, said:

Eu nu cunosc nicio axa care sa aibe inșirate unități de măsura pe ea.
dreaptă formată din 3 segmente? Posted Image
Aici ai dreptate, N-am ce sa reproșez.
In afară de micile mele observații, cred că absolut totul este corect.
Marfă! Abia aștept să citesc care-s alea.
Clar, e un domeniu de viitor. Oricare dintre noi putem mânca o pâine aici. Se caută oameni în draci, am înțeles că si femeia de serviciu de la fizica particulelor câștigă cât un programator.
Păi da. Dar merge foarte bine combinată cu fizica particulelor. Avantajul ar fi că împreună valorează mai mult decât separat.
Buuun! Dar să fie superputernice. Că de arhitectură hardware de-asta simpla e toată lumea sătul. Superputere la tot poporul frate!
Ai mai venit tu cu idei de energie electrică si ți-ai luat-o in bot. Trebuie deeplearning nene. Dar dacă faci tu deeplearningul AI-ului, ai scăpat, nu trebuie să mai inveți nimic, da-o dracului de inecuație, o rezolvă deeplearningul ala cu tot cu energia electrica, fizica particulelor și restul harababurii.
Yeap. Eu sunt de acord cu orice combinație, am și zis deja. În fine, eu le-aș fi combinat altufel, dar dacă așa le-ai gândit tu, e OK. Yeap.. e OK.
Alege deeplearningul. Înveți fain frumos totul incepând de la clasa a 3a.

M-ai spart!!!!!!!
In aderatul sens m-ai facut praf, chiar atata rabdare n-as avea
Toata stima pe de alta parte

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 17:01, said:

Le dau naibii , recunosc ca nu ma pricep....sau cel putin am uitat notiunile de baz a, ca le-am facut acum mult timp...
Altfel vorba ta e nevoie de orice fel de persoane ...si daca acum vreo 2-3-4 ani mai invatam de pe wikipedia fizica ,

Nu pe wikipedia se invata.
Acolo e doar generatia Pro -stii si castigi!
Tu esti un exemplu foarte bun, un rezultat al societatii de azi.
NU AVEM NEVOIE DE SCOALA, GOOGLE E SUFICIENT
Daca te apucai SERIOS de scoala de acum 4 ani azi jucai pe fundul terenului
Daca te apuci acum serios de scoala, la anu pe vremea asta dai TU lectii

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 17:25, said:

ma rog , eu o sa caut si o sa ma indepartez de fizica pentru ca mi-a ajuns....sa ma chinui sa incerc sa invat de  pe wikipedia (si serios vorbesc, cat am incercat!!!! in fiecare zi!!! incepand de acum vreo 4-5 ani) si sa constat dupa 5 minute ca nu mai tin minte nimic.... deci sa nu mai aud de fizica si invatat...

Pentru ca nu pe Wiki se invata. Iti PIERZI vremea. Dar e okay, cineva te plateste, de ce ai mai face ceva? Esti ca losers-ii de pe "De ce trebuie sa muncim, cand o pot face robotii pentru noi?"
Pentru ca altfel ajung ca tine. Daca nu erai platit de cei care muncesc, acum vedeai altfel viata, dar tu acum ai in fata numai dezavantajul ca nu poti sustine o discutie ELEMENTARA in domeniul stiintelor, si nici bani mai multi nu poti avea, pentru ca ori iti trebuie munca fizica, ori e greu cu scoala si internetul asta nu-ti baga-n cap NIMIC.
Ghini, ce sa-ti fac eu?

 karax, on 02 noiembrie 2018 - 13:26, said:

Si de unde stii tu ca ma prefac si nu iau injectii si de fapt sunt absolut normal? AAA...vrei adevarul? Pai adevarul e ca tata si cu medicul ala m-au pus pe tratament nu pentru ca as fi nebun in adevaratul sens al cuvantului, ci pentru ca sunt doar depresat , nimic mai mult, si mi-au dat niste injectii la sanchi asa care sa ma sedeze toata ziua. De ce? Pentru ca dupa ce a murit mama am avut niste conflicte extrem de grave cu el.  Dar deh n-ai tu de unde sa stii cum e sa iti moara mama de ciroza hepatica....

Mi se rupe si de tine si de taica-tu.
Vrei statuie ca ti-a murit mama?
La ce e nevoie?
Pe mine m-a pus mama la tratament la 15 ani.
M-a tratat cu indiferenta. E mai dureros decat injectiile.
Mi-a zis:
Ce mah, ai pretentii sa si bicicleta? Tu n-ai tata, cum poti cere asa ceva cu impertinenta?
SI m-am depresat imediat.
Stii cat m-a tinut?
2 ore.
Dupa 2 ore am avut UN PLAN, Nu m-am agatat de fusta ei sa plang.
Am avut un plan
La 16 ani in vacanta, dupa examenul de treapta a 2-a imi incepeam cariera de om al muncii.
La 5:15 luam primul troleibuz care venea din Pajura si mergeam pana la capt la Electro-Aparataj.
La linie cu muncitorii.
Cand ajungeam acasa la 3, praf, prietenii mei abia se trezeau
La 10 noaptea cand incepea distractia, eram in pat.
6 saptamani la rand, sambata inclusa
SI si-a luat baiatul bicicleta noua, si cort si saltea pneumatica si sac de dormit, ca de, eram vinovat ca murise taica-meu, nu?

La facultate la fel, dimineata lacatus mecanic 8 ore, de la 6:30 la 15, apoi pe jos pana in Politehnica unde incepeam cursurile la 17:30 (sau 18:30 nu mai tin minte), Luni - Vineri
Duminica in primul an aveam la recuperari la geometrie descriptiva, ca Aldea era renumit pentru asa ceva, de nu ma vedeam.

Ajungeam de la scoala acasa pe la 11 noaptea, a doua zi, de la 5 eram in picioare. 6 ani.

Ia zi, iti este mai greusor acum?

De unde stiu ca esti normal, SE VEDE, de acolo stiu, SE VEDE!

#90
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Statuie? Poate pentru tine nu conteaza dar pentru mine conteaza. Si da, am dreptul sa ma plang de sistemul medical din Romania. Cu liste de asteptare si erori medicale... hepatita C se face de obicei prin transfuzie cu sange infectat , iar boul de doctor din botosani (pe atunci eram in botosani) n-a stiut sa faca analiza sangelui sa vada daca e infectat.... dar asta e...intr-un fel maicamea de fapt a fost victima a comunismului ...
Si n-astept nimic de la nimeni pentru chestia asta, am zis ca mie mi-a fost greu.....
Pe dracu nu avem nevoie de scoala...ce act am eu la mana ca am facut o facultate ...ca nicaieri nu ma primeste asa , fara act, si invatat de pe net....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate