Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Banca Transilvania trimite clientilor Bancpost noile carduri:

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Am primit card Visa prin curier, și nu am primit încă broșura cu informații.
Am card Mastercard la Bp in momentul de față și totuși au ales să imi dea Visa. Fiind fără comisioane, hai fie....

A trebuit să dau seria și numărul de buletin.  De aia am întrebat dacă se consideră ceva-cumva, un accept al tuturor condițiilor?

#38
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 20.05.2013

View Posthwplanet, on 31 octombrie 2018 - 18:08, said:

Banca Transilvania (BT) a anuntat ca va trimite in perioada urmatoare clientilor Bancpost, banca pe care a cumparat-o recent, cardurile de debit BT care vor inlocui, din 3 ianuarie 2019, actualele carduri Bancpost.
BT a precizat ca a emis, gratuit, aproape 440.000 de carduri noi pentru clientii Bancpost care si-au utilizat cardurile dupa 1 iulie 2017, pe care le va trimite acestora fie prin curierat, fie la sediile BT sau la o parte din unitatile Bancpost.
BT a anuntat, la inceputul acestei luni, ca va oferi celor aproximativ 700.000 de clienti ai Bancpost informatii despre produsele si serviciile corespondente de la Banca Transilvania, precum si Oferta de bun venit la BT.
In cazul in care clientii Bancpost fie nu accepta contactarea de catre Banca Transilvania, fie nu accepta noile conditii contractuale cu aplicabilitate inainte de finalizarea fuziunii, la sfarsitul acestui an, clientii Bancpost vor fi notificati in termenul legal inainte de fuziune, indicandu-li-se in mod clar modul in care produsele Bancpost vor fi preluate de Banca Transilvania. (vezi aici detalii)

https://www.bancheru...ii-utile--18541

Am primit un plic de la BT pe numele bunicii, care e decedata  de 5 ani. Nu stiu cum poate accepta/refuza oferta. Bunica nu a avut card la Bancpost, cred ca a avut un credit prin 2006. Se pare ca BT-ul a platit si pt transferut mortilor.

#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posteumorocanosul, on 04 noiembrie 2018 - 10:18, said:

Te contrazic.
Am Mastercard de la Bancpost și voi primi Mastercard Mondo de la BT.
La fel și ceilalți colegi.
...
Am Mastercard de la BP si voi primi Visa Electron de la BT. Asta apare in scrisorica de 10 pagini primita de la ei.
Din cate am citit la conditii si comisioane la atm cu Visa Electron sunt percepute comisioane mai mici fata de Mastercard, care ar fi echivalente cu comisioanele BP la Mastercard-ul pe care il detin acum. Ramane de vazut daca Visa Electron este limitat, asa cum era in urma cu ceva timp in situatia platilor la comercianti si pe net, schimburi valutare etc.

Edited by MembruAnonim, 10 November 2018 - 14:40.


#40
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Am primit după câteva zile SMS pe telefon:
"Activeaza cardul ***4313 la orice ATM BT pana la 08.01.2019. Codul de activare este 1149. Poti inrola cardul gratuit in aplicatia BT Pay. https://goo.gl/mLBFo6"

#41
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Oferta de Bun Venit

Grupul Financiar BT vă așteaptă cu o ofertă specială.
Vă oferim gratuit până la data de 31 decembrie 2019 următoarele servicii:
  • Cont curent
  • Card de debit
  • Internet Banking
  • Mobile Banking
  • SMS Alert

Toate, doar la solicitarea clientului.

View Postlk1, on 09 noiembrie 2018 - 09:11, said:

Am primit card Visa prin curier, și nu am primit încă broșura cu informații.
Am card Mastercard la Bp in momentul de față și totuși au ales să imi dea Visa. Fiind fără comisioane, hai fie....

A trebuit să dau seria și numărul de buletin.  De aia am întrebat dacă se consideră ceva-cumva, un accept al tuturor condițiilor?
Toate conditiile le gasesti online:

https://www.bancatra...ienti-bancpost/

Termeni, conditii, comisioane: https://www.bancatra...uri/card-debit/

View Postlk1, on 11 noiembrie 2018 - 10:57, said:

... Poti inrola cardul gratuit in aplicatia BT Pay. https://goo.gl/mLBFo6"
Daca functioneaza exact ca un card contactless si fara limitari ar fi super.

#42
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In primul link gasesti oferta asta.

Este doar pentru clientii veniti de la BancPost.

#43
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostMembruAnonim, on 11 noiembrie 2018 - 11:24, said:

Daca functioneaza exact ca un card contactless si fara limitari ar fi super.
M-am uitat pe site-ul BT si poti folosi BTpay direct cu telefonul daca ai NFC, cu bratara BT Pay, sau cu sticker BT pay. contactless bineinteles.

#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da. De asta si astept sa intru in familia BT. Asteptam de mult posibilitatea folosirii telefonului pe post de instrument de plata.

#45
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostVM777, on 11 noiembrie 2018 - 23:15, said:

Eu sunt deja client BT dar și bancpost.
Sa înțeleg ca la mine nu se aplica?
Cred ca se aplica la cardul sau cardurile pe care le vei primi in locul celor de BP.

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In cazul tau probabil ca se aplica pentru contul BP transformat in cont BT. Nu stiu sigur, dar asa este firesc.

#47
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostVM777, on 11 noiembrie 2018 - 23:21, said:

Mie BT nu mi au aprobat card de credit.
Asa. Ca mi am făcut la bancpost 2 carduri de credit, fiecare cu limita de 4 ori cât cerusem la BT...

Momentan plătesc mobile banking la BT.
O sa am gratuit un an?
Daca aveai IB si MB la Bancpost vei avea si la BT, daca nu, nu.
BT iti ofera servicii echivalente cu un an gratuitate, apoi platesti dupa regulile BT.

Edited by menaloty, 11 November 2018 - 23:24.


#48
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Merg la Bancpost pe 16 decembrie să activez și Mobile și SMS Alert. :))), oare se plătește fracția de lună?

#49
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Postlk1, on 12 noiembrie 2018 - 20:05, said:

Merg la Bancpost pe 16 decembrie să activez și Mobile și SMS Alert. Posted Image)), oare se plătește fracția de lună?
Da-o incolo de fractie. Pentru un an gratuit merita. Activeaza-ti online din aplicatia web.

#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmenaloty, on 11 noiembrie 2018 - 23:24, said:

Daca aveai IB si MB la Bancpost vei avea si la BT, daca nu, nu.
BT iti ofera servicii echivalente cu un an gratuitate, apoi platesti dupa regulile BT.
Le primesti nu doar daca le-ai avut la BP.  Doar ca cererea trebuie sa o faci expres, dupa data de 3 ianuarie 2019 in orice sucursala BT.

Azi am fost in consultanta la BT, la solicitarea lor, primita in scrisoarea din octombrie. Am primit si activat cardul la ATM, cu un cod primit prin SMS, si am setat PIN-ul.

#51
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostMembruAnonim, on 12 noiembrie 2018 - 21:32, said:

Le primesti nu doar daca le-ai avut la BP.  Doar ca cererea trebuie sa o faci expres, dupa data de 3 ianuarie 2019 in orice sucursala BT.

Azi am fost in consultanta la BT, la solicitarea lor, primita in scrisoarea din octombrie. Am primit si activat cardul la ATM, cu un cod primit prin SMS, si am setat PIN-ul.
Eu cred ca Ik1 nu a avut mobil banking la bancpost si vrea sa-l activeze pe ultima suta ca sa-l primeasca si la BT.
Ma refeream la aplicatia web a bancpost.
Eu mi-am inrolat telefonul si optiunea de logare cu sms la BT din aplicatia web a BP.

Ce card ti-au dat?

Edited by menaloty, 12 November 2018 - 21:43.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate