Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Banca Transilvania trimite clientilor Bancpost noile carduri:

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Banca Transilvania (BT) a anuntat ca va trimite in perioada urmatoare clientilor Bancpost, banca pe care a cumparat-o recent, cardurile de debit BT care vor inlocui, din 3 ianuarie 2019, actualele carduri Bancpost.
BT a precizat ca a emis, gratuit, aproape 440.000 de carduri noi pentru clientii Bancpost care si-au utilizat cardurile dupa 1 iulie 2017, pe care le va trimite acestora fie prin curierat, fie la sediile BT sau la o parte din unitatile Bancpost.
BT a anuntat, la inceputul acestei luni, ca va oferi celor aproximativ 700.000 de clienti ai Bancpost informatii despre produsele si serviciile corespondente de la Banca Transilvania, precum si Oferta de bun venit la BT.
In cazul in care clientii Bancpost fie nu accepta contactarea de catre Banca Transilvania, fie nu accepta noile conditii contractuale cu aplicabilitate inainte de finalizarea fuziunii, la sfarsitul acestui an, clientii Bancpost vor fi notificati in termenul legal inainte de fuziune, indicandu-li-se in mod clar modul in care produsele Bancpost vor fi preluate de Banca Transilvania. (vezi aici detalii)

https://www.bancheru...ii-utile--18541

#2
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

Quote

In cazul in care clientii Bancpost fie nu accepta contactarea de catre Banca Transilvania, fie nu accepta noile conditii contractuale cu aplicabilitate inainte de finalizarea fuziunii, la sfarsitul acestui an, clientii Bancpost vor fi notificati in termenul legal inainte de fuziune, indicandu-li-se in mod clar modul in care produsele Bancpost vor fi preluate de Banca Transilvania. (vezi aici detalii)
Care e mesajul din fraza de mai sus ?  Posted Image
Daca clientii Bancpost nu accepta noile conditii contractuale Bancii Transilvania "li se vor indica in mod clar modul in care produsele Bancpost vor fi preluate de Banca Transilvania" ?  Posted Image
Sau poate isi vor pierde contul bancar deschis la Bancpost, si odata cu el poate si banii existenti ?!

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Chiar azi am fost sa schimb un card de debit care expira in noiembrie. Ma asteptam sa primesc un card branduit BT. Da, de unde? Probabil ca ma cheama in ianuarie dupa altul sau raman cu asta pana in 2021.

[attachment=2150099:card.jpg]

Edited by MembruAnonim, 31 October 2018 - 18:36.


#4
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Postsuper8, on 31 octombrie 2018 - 18:23, said:

Sau poate isi vor pierde contul bancar deschis la Bancpost, si odata cu el poate si banii existenti ?!
Nici chiar asa. Probabil ca nu vor putea decat sa retraga si in termen de 30 zile sa lichideze soldul, altfel cardul va fi blocat.

#5
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Cardul va fi blocat cu tot cu banii fostilor clienti de la Bancpost ?

#6
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Postsuper8, on 31 octombrie 2018 - 18:39, said:

Cardul va fi blocat cu tot cu banii fostilor clienti de la Bancpost ?
Nu stiu. Cred ca daca nu rezolvi problema in termenii lor, va trebui sa cam pierzi timpul pe la ghiseele lor. Sau poate au ei alta rezolvare.
Adevarul este ca va fi o operatiune de anvergura, care nu are cum sa nu dea nastere si la nemultumiri.
Depinde cat de deschisi vor fi cei de la BT.

View PostMembruAnonim, on 31 octombrie 2018 - 18:32, said:

Chiar azi am fost sa schimb un card de debit care expira in noiembrie. Ma asteptam sa primesc un card branduit BT. Da, de unde? Probabil ca ma cheama in ianuarie dupa altul sau raman cu asta pana in 2021.
In mod sigur vei face trecerea ca toti clientii BP. Posted Image

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, imi place asta. E branduit cu echipa nationala si mi se ofera ceva discount pentru produse FRF si bilete reduse.  :D

#8
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostMembruAnonim, on 31 octombrie 2018 - 18:49, said:

Da, imi place asta. E branduit cu echipa nationala si mi se ofera ceva discount pentru produse FRF si bilete reduse.  Posted Image
Ai 2 luni sa profiti, dupa aia iti da BT peste degete.Posted Image

#9
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 21.10.2009
Bancpost era cam singura banca de care eram multumit in totalitate... internet banking gratuit(fastbanking de pe web, nu app dedicat), fara comisioane la retrageri ...  fara taxe de administrare anuala a contului... sa vedem ce conditii contractuale va oferi BT...

Edited by lex2010, 31 October 2018 - 19:03.


#10
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postlex2010, on 31 octombrie 2018 - 19:02, said:

sa vedem ce conditii contractuale va oferi BT...
Aceleasi ca cele existente acum pe site-ul lor:
https://www.bancatra...rduri-de-debit/

#11
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013

View Postlex2010, on 31 octombrie 2018 - 19:02, said:

Bancpost era cam singura banca de care eram multumit in totalitate... internet banking gratuit(fastbanking de pe web, nu app dedicat), fara comisioane la retrageri ...  fara taxe de administrare anuala a contului... sa vedem ce conditii contractuale va oferi BT...

Eu am dorit internet banking dar am renuntat dupa ce am fost anuntat ca nu e gratuit. Mi se pare ok la BT, doar ca nu-mi place ca nu pot retrage de la orice bancca bani fara comision.
Pana la sfarsitul lui 2019 totul va fi gratuit, inclusiv internet banking. Sa speram ca asa ramane.

#12
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 31.07.2006
Pe website nu am înțeles de ce în ghidul de bun venit spune că timp de 3 luni oferă gratuit toate serviciile extra-pereche (Internet Banking, etc.), iar dacă selectez info despre serviciul IB scrie altceva: serviciu gratuit timp de 12 luni!

Care este adevărul? Am IB și îmi dă 12 luni sau nu am IB si dacă vreau, după preluare, doar 3 luni îmi dă?


#13
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postsuper8, on 31 octombrie 2018 - 18:39, said:

Cardul va fi blocat cu tot cu banii fostilor clienti de la Bancpost ?

Nu.. Clientii vor fi notificati si li se va comunica modul cum va fi preluat soldul in conturi curente BT, cu sau fara card.. dupa care clientii vor hotari ce vor sa faca..

View Postsuper8, on 31 octombrie 2018 - 18:23, said:

Care e mesajul din fraza de mai sus ?  Posted Image
Daca clientii Bancpost nu accepta noile conditii contractuale Bancii Transilvania "li se vor indica in mod clar modul in care produsele Bancpost vor fi preluate de Banca Transilvania" ?  Posted Image
Sau poate isi vor pierde contul bancar deschis la Bancpost, si odata cu el poate si banii existenti ?!

Nu se pierd bani. Cand au preluat VB au deschis conturi curente tuturor clientilor VB si au preluat, in general produsele asa cum erau in VB... in produse corespondente BT, dar trebuie semnate niste hartii.

#14
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
O sa fie acceptat si Euro? Am aflat zilele trecute ca la BT se accepta si transferuri in Euro si se face convertirea in Lei. Si cardul meu Bancpost il pot folosi la BT?

Edited by hwplanet, 31 October 2018 - 19:52.


#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca in 31 am ridicat noul card de debit BP, pentru ca vechiul imi expirase, azi mi-au trimis cei de la BT mesaj ca ma asteapta sa imi inmaneze noul card BT, care va inlocui cardul BP.
Say what! Posted Image

Edited by MembruAnonim, 02 November 2018 - 21:52.


#16
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,576
  • Înscris: 26.06.2010
Risipa de materiale , de asta e atâta poluare.BancPostul nu a procedat bine daca ei deja știau că vor fi preluați de Banca Transilvania.

Edited by andupustiu, 02 November 2018 - 22:09.


#17
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009
E sa fie un dezastru in primele luni.

La BT oricum au închis multe casierii și pe cele rămase le-au mutat in spații și mai mici.

Am fost o data, noroc ca aveau roboțel, la un BT vara asta. Vreo 20 de oameni așteptau afara in soare. Și încă vreo 10 in banca.

Înăuntru. Doua dudui (una la casa, una la info), una la credite și madam șefa.


Pai sa ma cheme pe mine sa semnez ceva ca au cumpărat ei banca mea, și sa stau sa aștept la coada mai mult de 5 minute... buna ziua!

#18
twins1

twins1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 24.01.2007
Oferta este facuta la misto, nu tin cont de tipul cardului avut (ai mastercard iti ofera visa elecron), pentru acelasi tip de card de debit, acelasi angajator fac oferte diferite... concluzia mea e una singura - vor sa scape de clientii BP. Eu nu am sa-i dezamagesc :D - deja am ajuns cu selectia la alte doua banci...ma voi decide in curand.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate