Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...
 Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 

Vodafone TV.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
839 replies to this topic

#757
Anonymous007

Anonymous007

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 19.03.2022
A intrat MAD World și pe aplicația Vodafone TV.

Attached Files



#758
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Mai bine spune-ne de ce face buffering si chiar si freeze frame aplicatia asta pe orice dispozitiv; atunci cand functioneaza, fireste.

#759
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,773
  • Înscris: 21.08.2008
Pentru ca e gestionata de Vodafone si nu de Digi. La aia merge DigiOnline pot sa spun instantaneu.

#760
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Exact. Daca vrei sa vezi un meci de la Wimbledon (de pilda), il vezi la Digi, unde zburda aplicatia (de Android). La Vodafone TV "ingheata" jucatorii cu racheta in mana, in timp ce comentatoru' vorbeste in continuare...
Iar web ce sa mai zic? In primul rand ca la accesarea web meniul e ciuntit (aici @danghetau stie mai multe :) ). Iar mai nou am vazut ca "gafaie" cu cerculete de buffering si PC-uri cu i5 si 16 GB RAM.
O bataie de joc...

#761
Daniel1122

Daniel1122

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 10.03.2023
Cam asa e. Digi e etalon de calitate si stabilitate in Romania. Nu ma asteptam sa cada asa rau firmele astea mari gen Vodafone si Orange.

#762
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,773
  • Înscris: 21.08.2008
In plus, pentru o sesizare făcută, m-au sunat de la 3 departamente diferite, abia am scăpat de ei, in sensul bun zic. La Vodafone mi-au închis telefonul când au auzit cd le ceream. Sa mai sune înapoi???

#763
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,859
  • Înscris: 07.07.2009

 Anonymous007, on 05 iulie 2023 - 23:01, said:

A intrat MAD World și pe aplicația Vodafone TV.
Ca de obicei la mine nu e. Ciudată chestie.

#764
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,454
  • Înscris: 29.04.2010
Nici la mine nu e MAD, ca si Kanal D2, dealtfel. Bine ca avem Proteveu hashdeu si KanalDeu hashdeu de 2 ori…

#765
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,241
  • Înscris: 22.02.2017
Mie imi apare, poate aveti abonamente mai vechi...

#766
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
Ca sa vedeti toate canale trebuie sa aveti asociat pe cont mediaboxul Vtv...Daca aveti Vtv, in aplicatia mobila va aparea profilul Acasa, iar pe web profilul MM(mediaboxul meu). Daca aveti mediaboxul Vtv, sunati sa va asocieze in My Vodafone, in Servicii/Vodafone TV/Dispozitive, Vtv-ul. Daca nu aveti Vtv nu se vor vedea toate canalele...

Edited by geanny06, 07 July 2023 - 00:10.


#767
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,859
  • Înscris: 07.07.2009
Pentru câteva porcării sigur nu o să trec pe abonament nou. Ce politică au ăștia.

#768
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,773
  • Înscris: 21.08.2008
Eu nu am mediabox Vodafone și am în aplicație cele două canale menționate anterior, nou introduse.

#769
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Eu am (si) un mediabox Horizon :) si am toate canalele in discutie. Dar asta nu inseamna ca le si pot vedea bine, uita-te mai sus, la discutie.
Cred ca exista in Sfantul Sistem al Vodafone o mare varza, iar VTV nu face exceptie, dovada ce vorbim noi acum: cine ce posturi are si ce conditii (crede el ca) indeplineste etc...

A propos de varza: canalul MAD este singurul caruia, cand ii dau Play (web), agraieste asa:
"Conținutul nu poate fi rulat din cauza restricțiilor browser-ului web"
Restul canalelor nu se plang de chestia asta...

Tot MAD ma lasa (eu cred ca e chestiune de setari ale lor si de moment, deci) doar sa-l adaug in lista de vizionari.
Etc.
Mai lucreaza astia la el :)

Am si o intrebare:
Prima 4K cum apare (in lista sau cu Play) daca il accesezi cu dispozitive (tableta-aplicatie, PC-web etc) care nu sunt 4K?
Eu cand intru web in VTV cu un laptop normal imi zice de dinainte, din lista, ca "redarea continutului nu este disponibila"

#770
ARG1985

ARG1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 08.07.2018
Nici mie nu imi merge noul canal...

#771
Alberto4

Alberto4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 12.05.2017
Mie îmi merg toate canalele și nu am decodorul VTV. Am doar 2 carduri CI

#772
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
In aceeasi situatie sunt si eu, la alta locatie (am mai ramas cu doua abonamente, toate, dintre care unul este pe inchidere): 2 CI+, dar VTV full.
Eu cred ca a contat si agitatia aia initiala, la care multi nu s-au bagat si la care noi ne-am cam tocat nervii. Atunci cand au lansat VTV si existau tot felul de aberatii in sistemele lor etc (alte aberatii decat acum Posted Image )

#773
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009

 Sceleron, on 07 iulie 2023 - 09:09, said:

Eu am (si) un mediabox Horizon :) si am toate canalele in discutie. Dar asta nu inseamna ca le si pot vedea bine, uita-te mai sus, la discutie.
Cred ca exista in Sfantul Sistem al Vodafone o mare varza, iar VTV nu face exceptie, dovada ce vorbim noi acum: cine ce posturi are si ce conditii (crede el ca) indeplineste etc...

A propos de varza: canalul MAD este singurul caruia, cand ii dau Play (web), agraieste asa:
"Conținutul nu poate fi rulat din cauza restricțiilor browser-ului web"
Restul canalelor nu se plang de chestia asta...

Tot MAD ma lasa (eu cred ca e chestiune de setari ale lor si de moment, deci) doar sa-l adaug in lista de vizionari.
Etc.
Mai lucreaza astia la el :)

Am si o intrebare:
Prima 4K cum apare (in lista sau cu Play) daca il accesezi cu dispozitive (tableta-aplicatie, PC-web etc) care nu sunt 4K?
Eu cand intru web in VTV cu un laptop normal imi zice de dinainte, din lista, ca "redarea continutului nu este disponibila"

Mad pe web functioneaza...pe Chrome...la Prima 4k la fel ca la tine...Pe Vodafone tv instalata pe un Google Tv functioneaza toate cu exceptia Prima 4k, chiar daca tv-ul.este 4k...dau pe el, dar se deschide inghetat...de fiecare data cu imaginea de la momentul respectiv...nu schiteaza nicio secunda de play...pur si simplu stop cadrul imaginii care ar trebui sa se redea in acel moment...

#774
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Acum am verificat si eu MAD (nu ca o sa ma uit vreodata :) ). Merge cu orice browser in acest moment (am testat Chrome-based si Firefox-based). Au reusit sa-l seteze astia. Nu are Replay etc.
Nota: in general, la VTV cand spun "merge" inseamna ca poate fi accesat si da semne de viata, nu ca ar merge pur si simplu lin si fara opinteli.
Oricum, dintre toate dispozitivele, eu folosesc cel mai des un PC conectat cu HDMI. Poate pentru ca PC imi face cele mai putine fitze, nu imi dau seama acum. Overall, am invatat sa nu ma bazez pe VTV. Am si Digi Online si ala e beton.
In principiu atunci cand o fac, folosesc VTV pentru Replay. Dar nu prea des
:D Cea mai tare faza e ca nu mai am Prima 4K in lista, in acest moment :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 1 anonymous users

ARG1985

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate