Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

4000% este rata de crestere a numarului tinerilor cu tulburari de gen in US si UK.

* * * - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
2040 replies to this topic

#19
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,142
  • Înscris: 27.02.2018
Nu v-a trecut supărarea cu păcăleala de referendum care nu a ieșit, în ciuda manipulărilor bazate pe teamă la care nu au marșat decât 20 la sută din români, atâți cât zicea și băselu că sunt gay? Stați relax ca vor da ăia de sus în curând alte subiecte de mestecat.

#20
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017

View Postdjl, on 19 octombrie 2018 - 13:11, said:

Totuşi, să te bucuri că se sinucid unii care nu dau în cap cuiva în loc să-i ajuţi, mi se pare scârbos Posted Image
Absolut nimic nu-i scarbos.
Esti "tulburat"???
Platesc, te ajut. Daca nu ajung banii eventual fac si un imprumut.
Cu o singura conditie. Te internezi frumusel, si te izolezi de societate.
Pai cum pana mea vrei ajutor, daca tu ati pui paie-n cur si te plimbi pe strada, tipand ca-i dreptul tau sa te futi in cur.
La job, de cate ori discutam altceva decat problemele de serviciu, o dai in "matrimoniale".
da-o draqu-lui de treaba, daca te excit, merci la wc si fa o laba, nu-mi spune ca ai o tehnica fenomenala la supt poula.

Edited by OPEDI, 19 October 2018 - 13:36.


#21
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Daca asta ti se pare ingrijorator, care a fost rata persoanelor care poseda un Iphone din 2007 pana acum? Vorbim strict de valori procentuale.
Cu cat a crescut bitcoinul din 2009 pana acum? Nici macar 10 ani.
Si, acum ceva vreme a fost o stire la radio prin care un stat si-a dublat numarul de trupe dintr-o zona de razboi. Ba, iti dai seama, a avut o crestere de 100%? Treaba e ca au mai trimis unul, ca aveau doar unul.

Edited by sorin147, 19 October 2018 - 13:37.


#22
i0nut_tt

i0nut_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 30.06.2014

View PostPaz, on 19 octombrie 2018 - 13:16, said:

O lume de homosexuali ? Toate femeile sa vina la mine !

Asa gandeam si eu, dar daca si ele se fac "lesbi"?
Asteptatul printului pe cal alb => varsta inaintata = > feminism prost inteles(exagerat) = > barbatii "e porci" => femeile sunt bune.

Viitorul suna "bine", o sa scada numarul talhariilor in randul barbatilor, pe partea cealalta o sa creasca numarul violurilor. :))

Daca ai noroc, sub amenintare te talhareste un metrosex..., pardon heterosexual,si ti se va zice:
" Da ba boss o penseta lu fratele tau, altfel te tai!"
" Daca nu faci hospot sa il prind pe Pikachu te tai!"

Edited by i0nut_tt, 19 October 2018 - 13:43.


#23
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

View Postmishuletzu, on 19 octombrie 2018 - 13:30, said:

decât 20 la sută din români,
In tara in care voteaza o pondere +/- 20-30% din poporul cu drept de vot, ce sanse ar avea ORICEFEL de referendum sa treaca pragul?

#24
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
nu stiu cati dintre voi stiti videoclipul tipului ala homosexual de pe facebook, care povestea ca s-a indragostit un puscarias de el intr-un club si dupaia il urmarea, il batea si il regula, si ii spargea tunelul. Asa o sa ajungem sa vorbim despre teme de genul asta ca sa si o normalitate.

#25
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Da, o sa ajungem la juma de milion in 10-15 ani... bazandu-ne pe ce e aproximarea asta? Ca din pix, zic si eu ca o sa dispara in urmatorii 10-15 ani :)).

#26
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009

View PostPaz, on 19 octombrie 2018 - 13:16, said:

O lume de homosexuali ? Toate femeile sa vina la mine !
Dar te descurci cu toate? Daca nu vin pe rand? Te pricepi la simultane?

#27
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostBalamache, on 19 octombrie 2018 - 13:07, said:

Si eu m-am gandit la asta. Consumul exagerat poate fi o cauza a prostiei umane. Consumul de covrigi in Romania de exemplu. Posted Image

covrigii din Bucuresti, n-am ce zice....excelenti:)....n-ai fost student daca nu-ti plac covrigii :))

#28
vpiti

vpiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 11.01.2010
Titlul este gresit, fiind vorba de o crestere de > 4000% numai in UK. Pentru US articolul nu prezinta date. De asemenea, cresterea pare mare deoarece vorbim de o cifra foarte mica la inceput, de doar 97. Comparativ cu 2016/2017 cresterea a fost de doar 25%, ce este in scadere fata de cresterea 2015/2016 - 2016/2017. 4000% suna mult mai infricosator si este perfect pentru clickbait.

View PostBalamache, on 19 octombrie 2018 - 13:27, said:

Statistica se refera la copiii sub 13 ani. Numarul nu este asa de ingrijorator precum rata de crestere de 4000% in mai putin de o decada. Asta inseamna ca in 10-15 ani vor fi mai mult de un milion doar in US.
Nu, nu se refera la copii sub 13 ani. Poftim aici unde ai statistica pe varste a persoanelor pentru perioada 2017-2018. Dupa cum vezi, copii cu varste ≤ 13 ani reprezinta doar 520 dintre cazuri.
Cresterea de 4000% nu se sustine, fiind mult mai mica acum asadar estimarea ta este falsa. Statistics 101.

#29
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View Postbusiness11, on 19 octombrie 2018 - 13:02, said:

Dar restul sunt niste bulang... care odata cu trendul asta ies la lumina si fac pe transgenderii.

Daca n-ar fi fost trist...

#30
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Dar cei care regreta aceasta procedura? banuiesc ca exista si astfel de oameni, xd Posted Image)....le dau bani  sa le puna putulica la loc ? (cica e o adevarata inventie chestia asta, e ca un balon, are nevoie de pompa Posted Image))

Edited by jimi91, 19 October 2018 - 14:07.


#31
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,631
  • Înscris: 07.02.2003

View PostBalamache, on 19 octombrie 2018 - 12:59, said:

O stire care ar trebui sa ii linisteasca definitiv pe homofobii din tara noastra.
O stire crestina trebuie din start considerata ca posibila exagerare sau fake.
CBN = perspectiva crestina.

View Postmishuletzu, on 19 octombrie 2018 - 13:30, said:

Nu v-a trecut supărarea cu păcăleala de referendum care nu a ieșit, în ciuda manipulărilor bazate pe teamă la care nu au marșat decât 20 la sută din români, atâți cât zicea și băselu că sunt gay? Stați relax ca vor da ăia de sus în curând alte subiecte de mestecat.
Nu le-a trecut clar... mai asteptam :)

Edited by andreic, 19 October 2018 - 14:11.


#32
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View PostOPEDI, on 19 octombrie 2018 - 13:05, said:

Natura dezvolta propriiile mecanisme de protectie.
Prea multi "tulburati""??? =>> mai multe sinucideri
Selecție naturală, God bless Darwin! :D

#33
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View Postjimi91, on 19 octombrie 2018 - 14:06, said:

Dar cei care regreta aceasta procedura? banuiesc ca exista si astfel de oameni, xd Posted Image)....le dau bani  sa le puna putulica la loc ? (cica e o adevarata inventie chestia asta, e ca un balon, are nevoie de pompa Posted Image))

Google is your pretin:

https://adevarul.ro/...19c0/index.html

#34
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,333
  • Înscris: 22.04.2017

View Postandreic, on 19 octombrie 2018 - 14:13, said:

O stire crestina trebuie din start considerata ca posibila exagerare sau fake.
CBN = perspectiva crestina.


Nu le-a trecut clar... mai asteptam Posted Image
N-am citit stirea dar daca e o crestere de la 2 la 80 nu mi se pare nimic spectaculos. Si nici important. Nu e ca si cum am putea face ceva in privinta asta.

#35
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View PostOPEDI, on 19 octombrie 2018 - 13:35, said:

Absolut nimic nu-i scarbos.
Esti "tulburat"???

Pai cum pana mea vrei ajutor, daca tu ati pui paie-n cur si te plimbi pe strada, tipand ca-i dreptul tau sa te futi in cur.


Asa o fi8. Ce face fiecare cu curul lui il priveste.

Insa ar fi niste limite. Ca ai dreptu sa o iei la laba. Dar daca o faci in plina strada si mai trec niste copii pe acolo .... te salta!
Sau daca ai baut 2 beri si te taie ... nu se recomanda sa iti deschizi bracinaru in public... ca cica sunt si femei, ba si copii (sa nu mai zic ca in unele cazuri sunt si niste barbati .. mai putin dotati ...da de asta nu se zice )

Edited by Ghita_Bizonu, 19 October 2018 - 14:31.


#36
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Priviti partea buna: cand vom fi toti transgenderi nu mai tre sa explicam copilului nimic cand vede cupluri pe strada. Nimeni nu va mai intelege nimic.
4000% paranoia

Edited by vimann, 19 October 2018 - 14:39.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate