Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

4000% este rata de crestere a numarului tinerilor cu tulburari de gen in US si UK.

* * * - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
2040 replies to this topic

#1
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013
O stire care ar trebui sa ii linisteasca definitiv pe homofobii din tara noastra.
Trendul din lumea civilizata este cat se poate de clar. Din ce in ce mai multi tineri se declara cu genul schimbator. Daca in 2009 se declarasera transgenderi doar vreo 90, in 2017 se declarasera transgenderi peste 2000 de adolescenti, numarul lor putand sa ajunga la jumate de milion in urmatorii 10 ani.
Este o veste care bucura inimile a milioane de persoane afiliate la curentele moderne LGTB. Acestia spera ca ultimile obstacole care le mai stau in cale, homofobia, biserica si incultura sa fie eliminate definitiv.

In America, orice adolescenta de 12-13 ani careia i se pare ca cresterea sanilor este o povara sau o trauma pe care nu o suporta, poate cere asistenta unei asociatii LGTB, care o duce la tratament hormonal si la operatie de dubla mastectomie (extirpare de sani). Toate astea pot avea loc prin implicarea casei de sanatate, deci doar cu bani de la contribuabili si se poate face totul fara stirea parintilor, pentru a nu pune procesul de trazitionare in pericol.

Vedeti ca se poate? Numai in tari inapoiate asa ceva nu este INCA posibil. Am zis INCA, pentru ca viitorul nu pare deloc sumbru.

O mica problema ar putea sa existe, dar nu-i bai. Este vorba de procentul mare de suicid in randul adolescentilor transgenderi, 40%, fata de doar 4% restul adolescentilor asazisi "normali"(de parca transgenderii nu ar fi normali) deasemenea procentul mare de tentative de suicid in randul adolescentilor transgenderi, peste 80%, adica 4 din 5 recuinosc ca se gandesc des la sinucidere. Procentele sinucigasilor transgenderi sunt mai mari decat la oricare alta tulburare mintala cunoscuta de medicina moderna.
https://www1.cbn.com...gclPc8wA2kfWmYQ

Edited by Balamache, 19 October 2018 - 13:06.


#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 13.07.2011
sper ca felul in care scri sa fie ironic. Ce ma bucur ca in 10 ani o sa fim jumatate de milion de transgenderi... in curand o sa fie o normalitate. Intalnesti o fata in club, la un bar ceva cand ajungi acasa te f... ea pe tine. Ca e ceva normal sa fim transgenderi.

Eu inteleg ca exista o mana de cazuri care chiar au probleme hormonale si tot felul de nebunii, care poate hai merita sa isi schimbe sexul. Dar restul sunt niste bulang... care odata cu trendul asta ies la lumina si fac pe transgenderii.

Edited by business11, 19 October 2018 - 13:03.


#3
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Acum nu pot să zic că e numai 100% L.G.T.B.-ul de vină. E de vină şi hipersexualizarea, şi depresia cauzată de societatea actuală (prea orinetată spre consum).

#4
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
Natura dezvolta propriiile mecanisme de protectie.
Prea multi "tulburati""??? =>> mai multe sinucideri

#5
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Se poate constata si faptul ca ceea ce era o rusine, acum este motiv de mindrie.
Si inca un lucru, indiferent cine ce zice nu poate sa ma convinga de faptul ca homosexualitatea este ceva normal.

#6
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 11.08.2003

 Balamache, on 19 octombrie 2018 - 12:59, said:

In America, orice adolescenta de 12-13 ani careia i se pare ca cresterea sanilor este o povara sau o trauma pe care nu o suporta, poate cere asistenta unei asociatii LGTB, care o duce la tratament hormonal si la operatie de dubla mastectomie (extirpare de sani). Toate astea pot avea loc fara stirea parintilor, pentru a nu puneprocesul de trazitionare in pericol.
Pe bune? Un minor poate fi operat fara stirea si acordul parintilor? Minor! Operatie de extirpare! Operatie care nu-i pune viata in pericol imediat.
Mai gandim sau ne luam un tricou verde si spunem ca suntem plante?

#7
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

 djl, on 19 octombrie 2018 - 13:04, said:

Acum nu pot să zic că e numai 100% L.G.T.B.-ul de vină. E de vină şi hipersexualizarea, şi depresia cauzată de societatea actuală (prea orinetată spre consum).
Si eu m-am gandit la asta. Consumul exagerat poate fi o cauza a prostiei umane. Consumul de covrigi in Romania de exemplu. :)

#8
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Fac ceva pe homofobi. Eu resping atat homofobii cat si homosexualii.
Dupa cum ne-a explicat un coleg in mod corect, homofobia este o problema patologica, cum este si arahnofobia.
Eu nu ma tem de paienjeni, ci ii strivesc.
Nu am fobie fata de LGBT, pot locui si munci foarte bine alaturi de ei, ne putem lua cafeaua impreuna si le pot repeta de 1000 de ori cu zambetul pe buze ca homosexualitatea este o deviere comportamentala ne-naturala si un pacat. Fara resentimente.

#9
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Totuşi, să te bucuri că se sinucid unii care nu dau în cap cuiva în loc să-i ajuţi, mi se pare scârbos    :disgust:

#10
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
si daca spui cuiva ca departarea de natura duce la degenerare, te crede conspirationist.
din fericire, situatia se va echilibra datorita faptului ca vom fi depasiti demografic de oameni care traiesc actualmente in comuniune cu natura si se supun legilor ei.

#11
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,533
  • Înscris: 01.08.2006
Da, o sa ne f**a in cur homosexualii pe strada. Asta e viitorul Posted Image). Scuzati limbajul.
Exista ceva numit selectie naturala. In prezent, la oameni, nu prea se aplica. Mai mult doar prin sinuceri si accidente prostesti (vezi live-uri pe facebook, accidente masini). Macar asa cine nu poate trai pe planeta, dispare.

Edited by bai3tzash, 19 October 2018 - 13:16.


#12
mobiletron

mobiletron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 15.08.2018
Eu zic ca stirea asta este pe sufletul astora care le place sa reguleze ciudatenii...

Eu sunt old school, regulez femei de orice nationalitate si orice culoare.

#13
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
O lume de homosexuali ? Toate femeile sa vina la mine !

#14
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

 djl, on 19 octombrie 2018 - 13:11, said:

Totuşi, să te bucuri că se sinucid unii care nu dau în cap cuiva în loc să-i ajuţi, mi se pare scârbos Posted Image
Pare-mi-se ca ai pus punctul pe "I".
Este cat se poate de trist pentru acei copii. In loc sa fie ajutati si directionati catre normalitate prin mijloace psihologice, in loc sa fie echilibrati psihic, ei sunt trimisi si mai adanc in bratele tulburarilor psihice, in bratele depresiilor mintale, apoi in bratele mortii. Toate astea sub sub ochii pasivi ai societatii.

 mobiletron, on 19 octombrie 2018 - 13:15, said:

Eu sunt old school, regulez femei de orice nationalitate si orice culoare.
Nu sunt de acord cu aceasta totala lipsa de patriotism. Cum sa f---ti ceva din alta tara? :P

Edited by Balamache, 19 October 2018 - 13:19.


#15
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 13.07.2011
stati sa vedeti cand o sa apara stirea ca reconstruirea genitalelor poate fi facuta in proportie de 100% incl. functionalitate 100%. Ce avem acum femei siliconate si buzate la orice colt, dar ce o sa avem atunci schimbari de sex de zici ca schimbam chilotii. O saptamana femei, doua saptamani barbat si tot asa.

#16
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,533
  • Înscris: 01.08.2006
Astea sunt extreme. 2000 din 7,5 miliarde de oameni? Ce naiba vorbim aici!? :))
Daca suntem paranoici la astfel de procente, inseamna ca noi suntem la fel de anormali ca aia pe care ii blamam.

#17
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

 bai3tzash, on 19 octombrie 2018 - 13:21, said:

Astea sunt extreme. 2000 din 7,5 miliarde de oameni? Ce naiba vorbim aici!? Posted Image)
Daca suntem paranoici la astfel de procente, inseamna ca noi suntem la fel de anormali ca aia pe care ii blamam.
Statistica se refera la copiii sub 13 ani. Numarul nu este asa de ingrijorator precum rata de crestere de 4000% in mai putin de o decada. Asta inseamna ca in 10-15 ani vor fi mai mult de un milion doar in US.

#18
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 13.07.2011

 Balamache, on 19 octombrie 2018 - 13:27, said:

Statistica se refera la copiii sub 13 ani. Numarul nu este asa de ingrijorator precum rata de crestere de 4000% in mai putin de o decada. Asta inseamna ca in 10-15 ani vor fi mai mult de un milion doar in US.

si asta este doar o statistica declarata, numarul celor care nu recunosc sau nu vor sa declare este mult mai mare. In zona sud-est asiatica este ceva foarte normal.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate