Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

De ce e atat de greu sa iti faci prieteni in ziua de astazi?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#127
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020

View Posthelen76, on 12 aprilie 2023 - 08:36, said:

Prea multi oameni falsi si pe interes.

View PostBogotta, on 12 aprilie 2023 - 14:59, said:

Lume multa, oameni putini.  
Nu poti fi prieten cu lumea.
Ganduri adanci !   Posted Image

#128
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,038
  • Înscris: 30.11.2021
Ne-am modernizat si noi, atat tot.

Inainte aveai prieteni multi dar daca stai sa te gandesti :D majoritatea erau mancatori, vreo 2 prieteni, restul cunostinte sau mancatori.
Se vedeau la zile de nastere care sunt prieteni si care erau doar de conjunctura.

#129
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023
Nici nu-i recomandat sa ai prea multi prieteni, 4-5 sunt destui, parerea mea.

Locuri de distractie nu prea sunt, sau ca sunt prea jenante pentru aia de se plang ca nu au unde iesi la agatat ori ca isi cauta vreun amic pentru a freca menta mai eficient. Peste tot numai interdictii, multi deontologi pe metrul patrat.

Cred ca principala cauza a lipsei de prieteni adevarati e statul pe net si jocurile. Am ajuns sa imi pot da seama pe strada cand cineva n-a mai iesit din casa de o saptamana, dupa apucaturi, mers si cautatura

#130
CatSeeven

CatSeeven

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.03.2024

Vizualizare mesajrodica1978, pe 16 octombrie 2018 - 20:36, a scris:

Buna seara! Timpul si situatia nu prea imi permit sa am prietenii normale de aceea am cautat ca in timpul liber, ala de cateva zeci de minute inainte de a adormii sau de cele cateva minute in pauzele de la munca sa imi fac prietenii virtuale. Nu am frati si nici parinti cu care sa pot sa vorbesc despre ceea ce port in suflet. Sa dau banii la psiholog doar pentru a imi descarca sufletul nu prea ma lasa buzunarul. Stiu ca fiecare om are la randul sau probleme dar nu inteleg de ce de majoritatea datilor cand am incercat sa ma destainuiesc unei prietene virtuale mi-am luat-o urat peste nas, regretand apoi ca mi-am deschis sufletul.
De ce simt oamenii nevoia de a fi rai?

Ai reusit sa-ti faci prieteni meantime ??? E foarte important !

#131
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,589
  • Înscris: 10.04.2009

View PostTamtamTicaticaPiupiu, on 13 mai 2023 - 18:59, said:

Cred ca principala cauza a lipsei de prieteni adevarati e statul pe net si jocurile. Am ajuns sa imi pot da seama pe strada cand cineva n-a mai iesit din casa de o saptamana, dupa apucaturi, mers si cautatura.

iti dau dreptate, ajungi sa ii recunosti usor... parca sunt zombi, ochii in telefon, nu se uita stanga-dreapta, pot fi calcati si de tren ca oricum nu isi dau seama :lol:

in ziua de azi esti considerat "ciudat" daca nu ai mizeriile alea de instarahat, seibuc sau tictoc :)

a ajuns lumea sa nu mai stie sa vorbeasca/ socializeze fata in fata... e suficient pe seibuc... asta e nivelul din zilele noastre din pacate

#132
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,623
  • Înscris: 15.06.2007
Eu cred ca de dinainte de pandemie nu mai am "prieteni". Nici in copilarie n-am avut prea multi.
Azi sunt "prieten" cu buticaru, cu vecinii, si mai ales catelu, pisica si cei 3 arici care trec seara printre picioarele scaunului din curte pe care stau si beau ceva la o tigara.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate