Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

De ce e atat de greu sa iti faci prieteni in ziua de astazi?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#109
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,864
  • Înscris: 26.01.2010

View Postarsmundis, on 17 octombrie 2018 - 08:43, said:


Mai degraba m-ar deranja daca un prieten bun ar lua bani din banca in loc sa ma intrebe daca nu am sa-i imprumut... Nu vorbesc de aia care si-au facut un obicei din a cere imprumuturi pe care le returneaza cu intarziere sau deloc.

Imi place cum gandesti . Si eu gandesc la fel dar cand vine vorba de mine sa cer ajutor nu as fi in stare sa ma duc la un prieten sa cer , m-as duce la banca ca sa nu pun prietenul in situatia de a ma refuza daca nu ma poate ajuta.

View Postalthea, on 17 octombrie 2018 - 05:04, said:

Pentru că poate. Nefiind față în față cu persoana pe care o bălăcărește e simplu: nu riscă nicio reacție. Nimeni cu spirit de conservare nu scuipă necunoscuți în viața reală, oricât de mare ar fi nevoia (bolnavă) de a o face.

Intrebarea e cum poti sa fii rau cu o persoana care vezi ca deja e la capatul rabdarii ? Cat de neagra sa-ti fie inima incat sa poti sa fii atat de josnic ?

View Postmyshyk, on 17 octombrie 2018 - 07:21, said:

Nu aici iti faci prieteni.

Din pacate am fost in situatia in care am avut nevoie de un prieten.Nu mi se intampla des pentru ca-s genul care se redreseaza imediat dupa orice problema. Prefer sa rezolv problema pe care o am decat sa ma plang de cat de naspa e viata.
In momentul in care simteam ca explodez am primit un telefon de la un user de aici cu care nu am avut foarte mult contact. Cateva cuvinte si o oferta pe care am refuzat-o au fost fix ce aveam nevoie in momentul ala. Habar nu are userul respectiv cat a insemnat telefonul ala pentru mine si probabil nu o sa aibe niciodata. Se fac prieteni si aici daca stii cum sa-i triezi si ai un pic de incredere in oameni.

#110
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018

View PostBebePanda, on 18 octombrie 2018 - 20:30, said:

Rodica, de ce handicap sufera copiii? Au o mama fara prieteni sau e ceva serios?
BebePanda, fara suparare, o sa ignor orice mesaj de la tine. Am vazut cata rautate poate zace in tine si nu vreau sa am discutii cu astfel de persoane

https://tutun-si-rab...e-gandesti.html Posted Image Posted Image Posted Image

#111
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Societatea in care traim acum, te impinge sa fii productiv. Nu prea mai ai timp de prieteni (reali).

#112
floridegheata_15

floridegheata_15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 26.07.2012
Totuşi, vizita la psiholog poate fi cea mai bună idee, chiar dacă îţi cere nişte cheltuieli. Pe lângă faptul că te poţi destăinui cuiva care nu te judecă şi te ascultă, reuşeşti totodată să afli şi ce ai putea schimba sau îmbunătăţi pentru a te apropia de oameni în viaţa reală. Cred că problemele de suflet sau existenţiale pot fi mai bine abordate cu un psiholog decât cu un prieten, care poate nu are calităţile necesare pentru a te asculta şi ajuta. Încearcă, ai numai de câştigat. Vorbesc din experienţă. Poate fi una dintre cele mai bune decizii.

#113
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018
Multumesc

#114
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.01.2015

View Postalthea, on 17 octombrie 2018 - 12:57, said:

Tu trollezi? Încetează.
Nu cred ca este trol Rodica trebuie sa se destainuie undeva, dar nu la prietene,caci una care este fericita rade de ea,care este tot la necaz se bucura ca nu este singura in situatie. La o biserica, la o manastire este liniste si poti sa spui necazul fara sa te barfeasca nimeni.Ca sa atragi un barbat trebuie sa fi gingasa,sa te lasi un pic dominata,barbatul atunci te iubeste, te protejeaza, caci asta este menirea lui,

#115
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018
Multumesc, delfin!
Althea...iti respect parerea, dar e a ta si nu are legatura cu realitatea mea

#116
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postscania_delfin, on 13 februarie 2019 - 21:27, said:

Nu cred ca este trol  
Uită-te în profilul lui și vezi ce mesaje are.
Nu e un user care să creadă în ce a scris, doar trolla. Dacă îi dădea sfatul acela cineva care frecventează cu bună-credință aria Religie nu i-aș fi scris cum am făcut-o.

View Postrodica1978, on 13 februarie 2019 - 22:13, said:

Althea...iti respect parerea, dar e a ta si nu are legatura cu realitatea mea
Nu zic să-mi mulțumești că încerc să-ți țin subiectul curat, dar măcar lasă-mă să-mi fac treaba.

#117
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.01.2015
Scuze,nu am fost atent mai departe,eu am vazut doar ce a scris.Nici eu nu intru pe aria de religie dar am credinta mea de ortodox.

#118
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
E greu pentru ca la varsta asta oamenii au deja viata in mare parte pusa la punct. Au prieteni, familie, pasiuni in care isi investesc deja timpul si energia si nu mai cauta in mod activ noi prieteni, doar daca se intampla sa simta o conexiune speciala cu cineva si sa se lege prietenia in mod natural.

In acelasi timp, cum au spus si alti useri, e important sa te uiti si la tine - ai niste asteptari realiste de la o relatie de prietenie? Tu ce oferi, doar ii incarci pe altii cu problemele tale sau esti si tu alaturi de ei cand au nevoie? Cand primesti un sfat de la ei, devii defensiva, vorbesc cu tine de pomana ca tot ca tine faci sau iei in considerare ce ti-au spus?

#119
Cristina232

Cristina232

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.06.2022
black_dizzy chiar asa este.imi amintesti de raspunsul meu catre cineva acum cativa ani pe o retea de socializare, omul a spus ca vrea doar sa isi faca prieteni.dar eu(fata) , el fiind baiat poate am interpretat gresit intentiile acestuia.la care i-am raspuns:"nu ms, imi ajung prietenii ce ii am deja" se pare ca soarta m-a pedepsit.e foarte greu sa iti faci o prietena fata.
De baieti mi cam frica pt ca pot intentiona altceva,majoritatea sunt asa si ma feresc.Iar daca iesi pe strada cu un amic si il observi pe tipul de care iti place, el poate interpreta ca tu ai deja pe cineva.

Edited by althea, 26 June 2022 - 08:24.


#120
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
O idee ar fi sa cauți oameni cu interese comune cu care să discuți, iar in felul asta ați avea o bază pe care să construiți o prietenie.

#121
mariamarchlove

mariamarchlove

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 09.05.2022
Poate că poți încerca să-ți găsești un fel de hobby, grup de interese sau voluntar. Prietenii se găsesc de obicei acolo.

#122
Kathryyna

Kathryyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2023
In general nu e foarte bine sa ne destainuim mult prea devreme unor necunoscuti. Cred ca si pandemia a limitat viata sociala si oamenii s-au obisnuit apoi cu stilul asta de viata. Recomand evenimentele din oras la care te poti duce singur si sa cunosti oameni noi

#123
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,526
  • Înscris: 20.10.2006
Ca sa ai prieteni in ziua de azi trebuie sa ai interese, pasiuni comune cu ei. Altfel poti avea prieteni doar pe facebook.

#124
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 17.10.2018
Prea multi oameni falsi si pe interes.

#125
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Lume multa, oameni putini.  Nu poti fi prieten cu lumea, decat la modul superficial. Pentru prietenie ai nevoie de oameni. Si sunt foarte greu de gasit in zilele noastre.

#126
antic

antic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 04.12.2004

View Postrodica1978, on 16 octombrie 2018 - 20:36, said:

Stiu ca fiecare om are la randul sau probleme dar nu inteleg de ce de majoritatea datilor cand am incercat sa ma destainuiesc unei prietene virtuale mi-am luat-o urat peste nas, regretand apoi ca mi-am deschis sufletul.
De ce simt oamenii nevoia de a fi rai?

Când mai simți nevoia de a te destăinui, nu o mai face și tu către o femeie.  Caută un bărbat virtual, este mult mai sigur.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate