Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

The Witcher

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
267 replies to this topic

#181
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
M-am uitat si eu la primul sezon ieri cu prietena mea. Ce sa zic, cgi decent, efecte decente, actiune ok, actori ok, dar ce m-a disperat a fost timeline-ul, e foarte confuz, de multi ori amandoi nu intelegeam ce se intampla ca ba arata din trecut, ba arata din prezent si problema e ca sunt 3 timeline-uri, 2 in trecut.

Per total accord 5/10 din cauza timeline-ului fustrant si confuz.

#182
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004

View PostKatta92, on 13 ianuarie 2020 - 10:48, said:

... dar ce m-a disperat a fost timeline-ul, e foarte confuz...

Exact ce spuneam si eu, ma prindeam dupa vreun minut-doua de perioada in care era actiunea!

#183
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,710
  • Înscris: 09.05.2008

View PostMizu, on 22 decembrie 2019 - 21:52, said:

Nu mai fiti asa rasisti si bucurati-va de serial. Un elf negru e fix la fel cu un elf alb, doar cromatica difera.
Corect!
E Neagra ca Carbonu' si cei 7 negri mititei.

Cand l-or face si pe Nica a lu' Stefan a Petrei, din balai un brunetel, sa-mi puneti o floare in plus pe mormant, ca deja e prea mult.

#184
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postjarodaldin, on 09 ianuarie 2020 - 02:24, said:

...Geralt care arata artificial parca dintr-un cosplay ieftin
Asta-i rezumatul perfect al intregului serial! :D
Nici daca era fan-fic intr-un subsol filmat cu camera de vacanta nu putea iesi atat de prost!

#185
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Tot serialul, de la cap la coada, lasa impresia de low budget. Nicio scena de lupta nu este credibila, totul pare facut de amatori. Punctul culminant al acestei batai de joc sunt armurile purtate de soldatii Niilfgard. Mai bine ar fi luptat in chiloti, aratau mai credibil decat cu mizeriile astea de costume de clovni pe ei.

In a doua fotografie este o comparatie intre armura unui soldat Niilfgard din jocul video vs gunoiul purtat de actori in show.

Attached Files


Edited by razor01, 16 January 2020 - 16:12.


#186
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 22.05.2011

View Postrazor01, on 16 ianuarie 2020 - 16:09, said:

Tot serialul, de la cap la coada, lasa impresia de low budget. Nicio scena de lupta nu este credibila, totul pare facut de amatori. Punctul culminant al acestei batai de joc sunt armurile purtate de soldatii Niilfgard. Mai bine ar fi luptat in chiloti, aratau mai credibil decat cu mizeriile astea de costume de clovni pe ei.

In a doua fotografie este o comparatie intre armura unui soldat Niilfgard din jocul video vs gunoiul purtat de actori in show.

Ce stii tu,  se cheama  “ball-sack outfit” ... Posted Image

#187
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Ce nebun ești. Am râs cu lacrimi.

#188
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Witcher primește și o serie animată, în stilul Star wars, deja au început să lucreze la ea.

#189
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Un serial destul de greu de urmarit, dupa parerea mea, foarte prost si greoi construit ca si poveste. Timpurile sunt anapoda gradate. Nicidecm are menirea sa iti relaxeze puitin creerul intr o seara de dupa orele munca

mi au placut efectele cata de cat, totuis se cunoaste ca e facu cu un buget moderat.

l am urmarit pana la capat , sezonul 1, din pura curiozitate, dar recunosc ca au fost momente cand m am pierdut in poveste si a trebuit sa derulez inapoi sa inteleg ce se petrecea.

una peste alta...un serial aiurea .

Edited by cuculea, 24 January 2020 - 21:08.


#190
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Bănuiala mea e că cine are acum primul contact cu universul, nici după câteva vizionări nu înțelege prea mult din ce se întâmplă în spate.

#191
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postc6t9, on 24 ianuarie 2020 - 21:47, said:

Bănuiala mea e că cine are acum primul contact cu universul, nici după câteva vizionări nu înțelege prea mult din ce se întâmplă în spate.
Oau...asta e profunda rau

#192
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Colegul vorbea despre universul Witcher , nu era o insulta  Posted Image

Edited by razor01, 24 January 2020 - 22:04.


#193
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postrazor01, on 24 ianuarie 2020 - 22:04, said:

Colegul vorbea despre universul Witcher , nu era o insulta  Posted Image
nici nu mi am imaginat altceva

#194
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Nu e atât de profundă. Lipsesc din cărți fix niște elemente care să plaseze multe personaje într-un context. Mă întreb dacă nu puteau gândi un narator. Dacă tot s-au scremut să modifice până la urmă realitatea cărților.

#195
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
e o aberatie sa zici ca nu intelegi timeline-ul, ca te amesteste
cand Geralt merge la castel si regina e vie atunci e clar ca e in trecut si toata actiunea lui din film s-a petrecut in trecut, iar tot ce apare cu aia mica, i-am uitat numele, este in viitor sau prezent
ce nu-mi place la serialul asta este faptul ca Geralt vorbeste printre dinti tot sezonul si e naibii actorul principal, prost l-au creionat la capitolul asta
si faptul ca sunt enspe mii de denumiri ciudate pe care cu greu le retii, mai usor a fost cu alea din Got
o fi asta urmasul Got? avem sange, nuditate, intriga samd

#196
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Ține de obișnuință. O reacție similară s-a întâmplat și cu Watchmen, unde vreo 75% din film se pun piese de puzzle și nu prea au sens.

#197
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

View Postpersona695, on 26 ianuarie 2020 - 23:37, said:

o fi asta urmasul Got? avem sange, nuditate, intriga samd

Cu diferenta ca asta e varianta low budget. Nicio scena de razboi nu e credibila iar castelele sunt pur si simplu niste fortificatii reale filmate si puse acolo, nu a fost nimic construit special pentru serial.

Edited by razor01, 27 January 2020 - 01:45.


#198
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Erau niste scene cu exterioare ,parca erau filmate pe la noi prin diverse miristi si delusoare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate