Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Nadia Comaneci pensionara

* * * - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
157 replies to this topic

#37
mariachi'

mariachi'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 02.07.2007
Din toată discuția asta, cel mai mult mi-a plăcut partea asta, ”cu ce mă ajută pe mine”... Egoismul dus la extrem: ce-s alea patriotism, valori naționale, imaginea țării.. zero barat!
Important e doar ”ce mă ajută pe mine”.

De asta PSD a câștigat și va câștiga mereu în țara asta. Ei au înțeles perfect ce ne ajută pe noi, o sticlă de ulei, un kg de făină, o mărire de 3 lei la pensie... românul e convins doar de ceea ce-l ”ajută” imediat și concret pe el, buricul pământului... Nu patriotismul, valorile naționale, cultura, viitorul copiilor... Nu, astea sunt praf în vânt sau cel mult subiect de bârfă. Important e cât de bine a fost el concret ajutat să trăiască de azi pe mâine. Atâta timp cât vom avea mentalitatea asta, vom fi doar o masă de manevră politică și nimic mai mult...

#38
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017

View PostMcDude, on 10 octombrie 2018 - 20:16, said:

tu chiar ai frustrari majore
repet femeia asta e unul din singurele branduri alaturi de Hagi si Dracula de a mai auzit cineva de noi
e aur pt o tara cum e asta
Vezi ca Hagi isi scuipa adversarii direct in față pe teren cu camerele de filmat focusate pe el..!! Intreaba oameni care au trait acele vremuri daca nu ma crezi sau cere inregistrarile tinute la secret in visteria TVR..!!

#39
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014
@zzhunt

La cati bani face halep cred ca o sa o intereseze maxim o renta de 3000 de iuro

Fata aia are deja afaceri care or sa-ia aduca profit o viata

#40
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017
Halep merita o UE, ea joaca pentru ea si neamul ei, nu pentru Romania. Pe timpul Nadiei nu aveai optiunea asta.

#41
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
saraca..

#42
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View PostOpelAstra2002, on 10 octombrie 2018 - 20:13, said:

Stii ca in timp ce ele erau in cantonament pe litoral sau Poiana Brasov alti copii de varsta lor scoteau cartofi din pamant si n-au vazut marea niciodata ?
Ele ar fi putut scoate cartofi. Dar cei care scoateau nu puteau face gimnastica celor din cantonament plus beneficii de imagine adusa tarii.
Iar daca luam cati bani da tara pe renta in cauza, te informez ca un minister cheltuie creanga cu un numar mare de zerouri in coada inutil..

#43
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Ne complicam cu toti obositii care nu stiu decat de capra vecinului.
E foarte simplu, sunt niste bareme in functie de numarul de medalii pe care le-ai luat in cariera si de importanta lor si rezulta o renta viagera.
Acum ca stii, fa un calcul si baga-l pe copilul tau la un sport, cel mai sigur unul olimpic si o sa fie la fel. Dar stai! Trebuie sa si faca ceva, eventual o medalie de aur pe undeva nu doar asa sa castige cupa cartierelor si sa postezi pe facebook cu ce mandru esti de odrasla ta.
Si, daca nu stii, ca sa iei un aur pe la o olimpiada inseamna ca de pe la 6-7 ani pana pe la 17-18 nu stii nimic altceva decat antranament. Poate dupa 18 ani mai vezi o destrabalare, club sau o prajitura.

@initiator: ce sa faci daca tie ti-a fost lene.. Acum muncesti pana la 65 de ani si iei o duda.

#44
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View PostOpelAstra2002, on 10 octombrie 2018 - 19:51, said:

Nadia, 13.149 de lei/luna dupa 10 ani de activitate. S-a retras in 1980 la 19 ani. O fi mult, o fi putin la valoarea ei ?
Mai sunt vreo 3 sau 4 tarfe care pt 10.000 de dolari si-au batjocorit țara pozand nud cu tricolorul Romaniei. Pensionare si astea de la 18 ani cu 7/8000 lei/luna saracele....
Le-as da io pensii mari din parți... Posted Image Posted Image!!
Se incadreaza si mamica ta acolo ?!
Pina una alta, e o tara libera, nu ?!
Si mamica ta e libera sa pozeze goala, daca vreai, poate primeste mai mult de 10.000 de euro.

#45
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017

View PostOpelAstra2002, on 10 octombrie 2018 - 20:25, said:

Vezi ca Hagi isi scuipa adversarii direct in față pe teren cu camerele de filmat focusate pe el..!! Intreaba oameni care au trait acele vremuri daca nu ma crezi sau cere inregistrarile tinute la secret in visteria TVR..!!
PS: subiect tabu...

#46
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostPaz, on 10 octombrie 2018 - 20:24, said:

Ea nu a facut politica, nu a furat, nu a inselat, nici macar nu a luat vreo decizie pe undeva.
Bad. Very bad :)

View PostOpelAstra2002, on 10 octombrie 2018 - 20:27, said:

PS: subiect tabu...
Daca alegeai alt subiect, poate ca eram de acord cu tine.

#47
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007

View PostOpelAstra2002, on 10 octombrie 2018 - 20:13, said:

Stii ca in timp ce ele erau in cantonament pe litoral sau Poiana Brasov alti copii de varsta lor scoteau cartofi din pamant si n-au vazut marea niciodata ?
ba baiete, stereotipurile nu prea merg la aia care au trait acele vremuri .. hai sa-ti desenez ca sa fie mai concret...
copiii aia, intr-adevar scoteau cartofi dar doar citeva zile pe saptamana / luna, pe cind asta avea trai de lagar 25 de ore din 24, 8 zile pe saptamana, 368 de zile pe an si DA!! minca ciocolata, dar doar cind o prindea, pe ascuns si daca o prindea karoly, minca o ... lula pina ii trecea mustaciosului, plus palme dupa ceafa .. pardon coercitzii pentru imbunatatirea performantelor sportive.

#48
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007

View PostPaz, on 10 octombrie 2018 - 20:10, said:

Ete fleosc, ce satisfactie ca li s-au blocat calculatoarele. Poate erau out of date. Posted Image
io cred ca din motiv de cauza - y2k ...
zic io ;)

#49
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostPaz, on 10 octombrie 2018 - 20:05, said:

A contribuit mult la imaginea Romaniei. Mie mi se pare mult ca pensie daca ma gandesc la perioada de activitate, dar considerand calitatea...

In nici o tara din lume nu se pune tara,partidul,politica in fata persoanei.Astea sunt sechele ramase de pe vremea comunismului.La Nastase i s-a rupt de tara si Ceausescu in anii 70.Cand nu i-a placut a parasit-o si dus a fost.La fel si Tiriac.Un sportiv de performanta mondiala ajunge sa castige destul,cat sa nu fie la mila unei rente viagere.Daca o primeste,normal ca n-o refuza.

#50
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014

View PostOnan_Barbaru, on 10 octombrie 2018 - 20:26, said:

Halep merita o UE, ea joaca pentru ea si neamul ei, nu pentru Romania. Pe timpul Nadiei nu aveai optiunea asta.

Pai de ce nu joci tu pt Ro ... si nu ma refer la gioco di mano

Normal ca joaca pt ea si ai ei...oricare dintre noi ar face la fel.

#51
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostPaz, on 10 octombrie 2018 - 20:05, said:

A contribuit mult la imaginea Romaniei. Mie mi se pare mult ca pensie daca ma gandesc la perioada de activitate, dar considerand calitatea...

Care imagine ? Cea de ultima natie pe care o avem acuma prin reprezentantii guvernului ?
Unii muncesc o viata si nu iau nici 20% din pensia ei, iar ea daca s-a retras asa tanara, nu cred ca merita o asemenea pensie. Punct.
Si da... sunt destule care s-au dezbracat ca sa pozeze... s-au vandut ieftin si imoral, de parca nu aveau ce manca.

Edited by TruculMagic, 10 October 2018 - 20:47.


#52
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostKean, on 10 octombrie 2018 - 20:43, said:

In nici o tara din lume nu se pune tara,partidul,politica in fata persoanei.Astea sunt sechele ramase de pe vremea comunismului.
Nu e asa, toate tarile din lume isi rasplatesc sportivii de performanta. N-are nici o treaba comunismul.

Atat pt tine cat si pt TruculMagic: eu nu sustin ca merita pensia aia mare. Nu stiu. As prefera s-o am eu. Posted Image
Dar meritele nu i se pot nega.

#53
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,886
  • Înscris: 20.10.2015

View PostPaz, on 10 octombrie 2018 - 20:05, said:

A contribuit mult la imaginea Romaniei. Mie mi se pare mult ca pensie daca ma gandesc la perioada de activitate, dar considerand calitatea...

Pensia ar trebui calculata tuturor la fel, dar probabil e o interpretare tendentioasa a presei
E posibil sa ia pensie si din state in suma aia, poate sunt bani pusi de ea intr-o pensie privata etc.

View PostOpelAstra2002, on 10 octombrie 2018 - 19:51, said:

Nadia, 13.149 de lei/luna dupa 10 ani de activitate.

Tu de unde ai informatia asta?

#54
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011
Nu, nu exista rente viagere peste tot!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate