Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Legea .... e aceeasi pentru toti!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
claudiu.oana

claudiu.oana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.01.2006
cum sa incep....  :rolleyes: ...
luni dupa amiaza eram cu prietena la plimbare (cumparaturi, etc) si am zis noi sa trecem strada, sa sarim gardutul de protectie si sa ajungem direct intr-o statie... zis si facut... pana pe la jumatate
in momentul in care escaladam gardutul .... hop! masina politiei langa noi  :w00t:

"ma ce faceti ? voi sunteti de la tara !!!??"
"ia treceti pe dreapta !"

dupa niste comentarii la fel de inteligente unul dintre oamenii legii ii da prietenei procesul verbal la semnat, cu amenda de 25 lei. bun!

eu nu aveam BI la mine, dupa ce da celalalt politist prin statie datele mele, le verifica, imi face si mie proces verbal si imi zice:
"tie nu iti dau amenda! iti dau avertisment!  :w00t:  deoarece il cunosc pe taica-tu!!!  :naughty: "

prietena ....  :death: .... fara cuvinte!

mai mult de atat procesul ei verbal e datat pe 26.06.2006  :w00t:

:o

#2
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
cumva erati la obor? :w00t:
cred ca a fost o actiune a politiei prin bucuresti sa vaneze pietoni care stau slab cu vederea :w00t:
sa vezi cate babe au luat amenda...

#3
claudiu.oana

claudiu.oana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.01.2006

View Postshumilica, on Mar 2 2006, 14:48, said:

cumva erati la obor? :w00t:
cred ca a fost o actiune a politiei prin bucuresti sa vaneze pietoni care stau slab cu vederea :w00t:
sa vezi cate babe au luat amenda...

nu, in galati !  :notangel:

dar in ziua aia au iesit in toata tara baietii, ca mai luasem un radar de dimineata pe la ploiesti !!!

#4
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 15.03.2005
Mie mi s-a intamplat sa nu vrea politistul sa primeasca chitanta (dupa ce am platit amenda) ca i se parea lui ca e luna a 3-a si nu a 8-a. Oricum nu inteleg ceva, am trecut si eu pe langa politisti care dadeau amenzi pe 26, prea chior tb sa fii sa nu vezi 10 politisti pe strada, din care 3 scriu pvc-uri pietonilor....si tu sa traversezi tot pe acolo.

Pe de alta parte...mai bine sa te doara buzunarul decat sa te doara picioarele rupte de vreo masina.

#5
claudiu.oana

claudiu.oana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.01.2006

View Postnepot, on Mar 2 2006, 15:45, said:

Mie mi s-a intamplat sa nu vrea politistul sa primeasca chitanta (dupa ce am platit amenda) ca i se parea lui ca e luna a 3-a si nu a 8-a. Oricum nu inteleg ceva, am trecut si eu pe langa politisti care dadeau amenzi pe 26, prea chior tb sa fii sa nu vezi 10 politisti pe strada, din care 3 scriu pvc-uri pietonilor....si tu sa traversezi tot pe acolo.

Pe de alta parte...mai bine sa te doara buzunarul decat sa te doara picioarele rupte de vreo masina.

eu asa trec mereu, chiar daca as fi vazut "the cops" tot pe acolo treceam, mie nu mi se parea nimic rau  :notangel:

.... eu altceva am pus aici in discutie, nu cat de "chior" sunt eu ....

#6
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postclaudiu.oana, on Mar 2 2006, 14:42, said:

mai mult de atat procesul ei verbal e datat pe 26.06.2006  :w00t:

:o


fa contestatie la politie pentru anularea amenzii mai mult ca sigur ca o sa castigi si nu vei mai de o platit. Daca nu si la tribunal (parca) poti contesta , mai mult ca sigur ca vei castiga din prima.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate