Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

2008 Volkwagen Golf VI

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
433 replies to this topic

#397
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View PostNetFlow, on Oct 15 2008, 11:37, said:

Cam scumpa golf 6, cel putin asa pare. Poate or sa fie "promotii" cu avantaj client xxxxE :)
Din pacate e un golf 5 cu optiune de suspensie adaptiva si motoare CR, Euro5. In rest nu pare mare lucru schimbat. Cred ca mai corect ar fi fost un golf 5.5.

vad ca nu sunt singurul care vede de fapt un g5.5 in loc de 6.0 :) si cred ca netflow are dreptate..

#398
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postromaximusro, on Oct 16 2008, 20:15, said:

vad ca nu sunt singurul care vede de fapt un g5.5 in loc de 6.0 :) si cred ca netflow are dreptate..
am vazut azi la Frankfurt un asa zis GOLF6 ,,,defapt adica un fel de GOLF5.hmmm,,,,,vai steaua lor......

#399
Mate90

Mate90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 31.01.2007
a fost cineva atent la detaliul foarte important din poza asta?masina e luata in prim plan,dar daca va uitati atenti,nimeni nu se uita la ea,doar un pusti din spate care intoarce capu dupa orice masina noua,ca e "frumoasa".se putea mai bine,parerea mea

Attached Files


Edited by Mate90, 16 October 2008 - 20:01.


#400
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
eu sunt curios daca radio cd-ul din standard, 210, e cel mic pus pe golf 5 vara asta. Pt ca arata oribil cu display-ul ala mic si locul de depozitare mare, imi aduce aminte de 307, dar acolo era facut mai cu cap. In cazul in care e asa, practic cam trebuie sa dai bani pe 510 sa nu ai o consola care arata jalnic. Iar la Trendline ai manerele negre, oglinzile la fel si optionala pt a le face in culoarea caroseriei nema. Asa masina are un aspect de ieftin. Dar sa asteptam sa o vedem live.

#401
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View PostMate90, on Oct 16 2008, 21:00, said:

a fost cineva atent la detaliul foarte important din poza asta?masina e luata in prim plan,dar daca va uitati atenti,nimeni nu se uita la ea,doar un pusti din spate care intoarce capu dupa orice masina noua,ca e "frumoasa".se putea mai bine,parerea mea

o fi crezut toti ca e un golf 5  :lol:

#402
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

View PostMate90, on Oct 16 2008, 21:00, said:

a fost cineva atent la detaliul foarte important din poza asta?masina e luata in prim plan,dar daca va uitati atenti,nimeni nu se uita la ea,doar un pusti din spate care intoarce capu dupa orice masina noua,ca e "frumoasa".se putea mai bine,parerea mea
Ideea este una singura:nu s-a dorit o schimbare puternica. Este un fel de "upgrade" al unui succes. Cum sa dai vrabia din mana, pe cioara de pe gard? Nu toata lumea doreste design-uri revolutionare de la un model la altul. Iar pentru clientul de clasa asta, Golf-ul este o masina corecta. Understatement? Poate, dar asta este ideea cu Golful. Oricum, partea noua vine pe linie de tehnologie, motorizari. Am pe vine un articol saptamana viitoare, dupa ce termin recenzia pt Superb.
Mie nu mi-a placut Golful niciodata,insa imi place marca iar modelul asta nu m-a lasat niciodata la greu. Am invatat insa sa-mi placa odata ce am condus-o mai mult timp.Plus ca se vinde 2nd hand f bine. Dar asta am mai zis-o in alte posturi.

#403
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
totusi unde e curiozitatea pentru un model care cica e iubit de popor? :lol: ca vad ca nimeni nu da o ceapa degerata ca g6 e acolo

#404
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

View Postromaximusro, on Oct 20 2008, 09:31, said:

totusi unde e curiozitatea pentru un model care cica e iubit de popor? :lol: ca vad ca nimeni nu da o ceapa degerata ca g6 e acolo
Off-topic:Nu scriam chestia de mai sus pentru tine. Dar cum si tu esti in permanenta off-topic, pot si si eu o data.
On-topic: O fotografie scoasa din context nu face cat o ceapa degerata; daca acolo unde se uita toti canta (Gu)Guta, asta este probabil motivul pentru care tot romu' se uita in partea aia. Dar cum n-ai fost acolo, n-ai de unde sa stii in ce context se incadreaza fotografia. Nu inseamna nimic.

#405
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
Cerea cineva pe aici o poza pe negru. Voila! (pardon) Hier ist!

Attached Files



#406
alinvfx

alinvfx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 27.08.2008
Nush ..mie personal nu mi se pare reusit ...sincer cred ca prefer un G4 putin tunat

Edited by alinvfx, 20 October 2008 - 10:09.


#407
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007

View Postbatman, on Oct 20 2008, 11:02, said:

Cerea cineva pe aici o poza pe negru. Voila! (pardon) Hier ist!
Numai ca este culoarea blue anthracite pearleffect, nu negru ;)

#408
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

View PostVlad_int1, on Oct 20 2008, 12:01, said:

Numai ca este culoarea blue anthracite pearleffect, nu negru ;)
Las' ca-i buna pt romani.Sa-si faca o idee.O am si eu...

#409
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Multam' de poza - eu vroiam in doua usi, pe negru. Am primit in 4, albastru. :lol:

View Postbatman, on Oct 20 2008, 11:02, said:

Cerea cineva pe aici o poza pe negru. Voila! (pardon) Hier ist!


#410
thedeady

thedeady

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 22.01.2007
Marius, poate vor sa rupa gura targului cu nuanta aia de albastru (dupa mine arata  :wub:  )
Aici cate ceva despre varianta de baza comercializata in Romania. Asa cum era de asteptat, preturile sunt mai mici decat cele de lista din Germania. Totusi, ceva din articolul asta mi-a atras atentia : ESP standard? Ma gandesc c-or fi tradus ei gresit legat de versiunea pentru tara mai de la vest, parca too good to be true, la banii astia.

#411
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004

View PostMarius3k, on Oct 20 2008, 12:45, said:

Multam' de poza - eu vroiam in doua usi, pe negru. Am primit in 4, albastru.

Nemultumitului i se ia darul! :D
Lasa ca e buna ca sa-ti faci o idee. Mie mi se pare ca arata mai bine in culori deschise, pt. ca se vede mai bine grila aia de plastic negru din fata si masina arata mai agresiv. Cand e toata neagra, parca nu mai are nici un farmec. Asta spre deosebire de alte masini care arata foarte bine in negru.

Edited by batman, 20 October 2008 - 12:23.


#412
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007

View Postthedeady, on Oct 20 2008, 13:11, said:

Marius, poate vor sa rupa gura targului cu nuanta aia de albastru (dupa mine arata  :wub:  )
Nuanta aia a existat si pe g5 ; chiar avem un coleg de forum care are un golf blue athracit.
Cat despre ESP standard, este doar pentru versiunea de 160 cai TSI.

#413
Ioanides001

Ioanides001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 16.08.2007
Abea acum am vazut ca echipata cu jenti normale masina pare grasa si cu nasu' mic. Cam gretos...
Nu degeaba o arata marketing-ul doar din trei sferturi fata... cind o vezi din flanc e grasa iar din spate are curu mare si lasat. Faina masina...

#414
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008
De ce e mai ieftina la noi decat in Germania?? Si de ce am impresia ca totusi intr-un final e o afacere proasta sa-ti iei masina din Romania DESI e consistent mai redusa ca pret. Sau poate e doar patriotismul din mine ...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate