Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

RATB s-a transformat oficial în Societatea de Transport Bucureºti SA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
97 replies to this topic

#73
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Ar trebui să fie patrule care să se mai plimbe cu mijloacele de transport în comun. Hoţi de buzunare, cei care fac mizerie sau de ce nu, fumează în tramvai.

#74
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 08.08.2018
Haha! Nu sunt patrule pe stradă și te aștepți să fie în STB?

Hoții acționează și cu polițistul de față pentru că se bagă în aglomerație și fură atunci când se deschid ușile, până atunci doar filează. Îți dai seama că ăla știe străduțele de 10 ori mai bine decât un polițist, nu?

Mizerie fac 90% dintre călători, fie că aruncă o sticlă de bere, fie că aruncă un ziar, fie că aruncă o gumă sau un șervețel folosit. Sunt învățați să facă asta pe stradă, cum să n-o facă și-n STB?

De fumat am văzut o singură dată într-un autobuz. Era una tânără, cu mult tupeu pe ea.

#75
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Vorbeam la nivel teoretic... practic, nu ştiu dacă va fi vreodată bine   :(

#76
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postwaterman, on 14 septembrie 2018 - 14:00, said:

Eu nu v-aș sfãtui sã comentați chestii din aria de expertizã a lui djl.
Aria de expertiza a stimabilului nostru coleg djl se opreste cam pe-aici(sa ma ierte ca n-o spun cu rautate)

Attached Files



#77
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
In 780 si 783 aveau niste controlori dedicati care stateau inauntru si te intrebau de sanatate cand urcai, chiar te ajutau sa platesti tariful express.

Acum toti cocalarii merg cu ele intre arcul de triumf si casa presei, sau alte portiuni pe care sunt atatea linii normale, deranjand oamenii care chiar merg la aeroport. Fara sa plateasca cursa, evident.

Edited by don_dannielo, 01 October 2018 - 08:12.


#78
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Pe vremuri se plătea la şofer (când circulau autobuzele "D.A.F."). Măcar puteai sta chiar în faţă   Posted Image
Din păcate între P-ţa Victoriei şi P-ţa Charles de Gaulle (actuala P-ţa Aviatorilor e la statuie) şi Arcul de Triumf şi P-ţa Victoriei 783 rămâne singura legătură directă, R.A.T.B. nesinchinsindu-se de ani să facă o linie cu tarif normal (a fost doar înrtr-o iarnă 631 , dar doar atâta ... deşi ar trebui să existe chiar 2 trasee!).   Posted Image

Edited by djl, 01 October 2018 - 10:37.


#79
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Cum se plateste pe liniile astea preorasenesti/ Regionale?! PRIMARIA BRAGADIRU R421,R424, sms -ul e valabil si pe ele?!
LE
Vad ca cu cardul e 1,5 lei dar cu SMS?!

Edited by Fuserisk, 01 February 2019 - 13:41.


#80
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
La S.T.B. nu se poate achiziţiona doar o singură călătorie prin S.M.S., cu excepţia liinilor expres   :(

View PostValmont43, on 30 septembrie 2018 - 21:05, said:


Posted Image

Aria de expertiza a stimabilului nostru coleg djl se opreste cam pe-aici(sa ma ierte ca n-o spun cu rautate)

Greşişti colegule care ai pus o poză din Polonia   :)

#81
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007
STB are în sfârșit șeful pe care (nu) și l-a dorit niciodatã. Venit din mediul privat cu planuri de eficientizare
https://m.ziare.com/...nanciar-1644101

#82
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostKokoshmare, on 15 noiembrie 2020 - 23:22, said:

STB are în sfârșit șeful pe care (nu) și l-a dorit niciodată.

Nici eu nu prea mi-l doresc

Quote

Mihai Petcu a candidat din partea PMP la alegerile locale pe lista consilierilor generali, dar neobținând un loc în CGMB, și este membru în CA al STB din 2017. A terminat Facultatea de Limbi și Literaturi Străine a Universității ”Dunărea de Jos” din Galați și, conform CV-ului său, este directorul comercial al Key Account Refinish Services, o companie care distribuie produse și sisteme de vopsire și accesorii auto.

not impressed

#83
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007
Numirea e 100% politica, hai sa nu ne iluzionam ca s-a rasturnat caruta cu meritocratie p-aici.
Nicusor e consiliat competent pe partea de mobilitate, sa vedem daca baiatu asta si implementeaza ceva.

#84
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postshefu_de_combinat, on 16 noiembrie 2020 - 00:35, said:

Numirea e 100% politica, hai sa nu ne iluzionam ca s-a rasturnat caruta cu meritocratie p-aici.

Pai unii isi faceau iluzii ca asa ar fi..

View Postshefu_de_combinat, on 16 noiembrie 2020 - 00:35, said:

Nicusor e consiliat competent pe partea de mobilitate, sa vedem daca baiatu asta si implementeaza ceva.

Eu vreau sa il aud pe directoru asta al STB ca zice asa:
De maine controale non stop pe anumite linii impreuna cu politia locala si jandarmeria.
Ca la raziile ale de pe vremuri, oprite toate masinile pe anumite linii, nu scapa nici unu, sunt cateva puncte in orasul asta unde daca opresti si controlezi tot ce misca ai prins 50% din ei.
O ti asa 2 saptamani si brusc sa vezi ce civilizat devine transportul in comun.

#85
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Pai cine mai merge acum cu STB in afara de cativa pensionari si lumpen proletari? Mai are rost sa mai trimiti controlori?
Masinile circula permanent goale, ar trebui suspendat transportul in comun, in contextul actual nu este viabil din perspectiva economica.
Si totodata, ar ajuta la implementarea iminentei carantine generale din Bucuresti, unde se va urmari in primul rand reducerea mobilitatii populatiei.

Edited by doxan, 16 November 2020 - 01:27.


#86
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
omule in București  este o multime de oameni care merge la job zi de zi.sau traiesti in filme in care crezi ca muncesc 70% "de acasa". despre ce vorbesti?

de acord ca in anumite intervale orare frecventa este prea intensa dar nu se poate vorbi de suspendare...

interesant ca noul director are o firma din domeniul auto :D

Edited by bossake, 16 November 2020 - 03:56.


#87
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postbossake, on 16 noiembrie 2020 - 03:55, said:

interesant ca noul director are o firma din domeniul auto

Mda, "interesant".
Sa vedem ce dracu o iesi.

Votez candidatul unei aliante USR-PNL ca sa avem la ce mai interesa cam cel mai tare un absolvent de litere de la PMP. Frumy. Eterne combinatii si permutari la ciolan.

Edited by shefu_de_combinat, 16 November 2020 - 04:55.


#88
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018

View Postdoxan, on 16 noiembrie 2020 - 01:24, said:

Pai cine mai merge acum cu STB in afara de cativa pensionari si lumpen proletari?
Eu. Si strabat juma' de oras pentru a ajunge la Pipera. Deci se subintelege ca nu sunt pensionar si nici... ce-o fi cealalta categorie.

View Postdoxan, on 16 noiembrie 2020 - 01:24, said:

Masinile circula permanent goale, ar trebui suspendat transportul in comun, in contextul actual nu este viabil din perspectiva economica.
Doar in weekend transportul de suprafata este cat de cat lejer. In rest, nu prea gasesc loc pe scaun, desi "ma plimb" la ore matinale.

Vazusem un reportaj in urma cu cateva luni in care aratau cat de goale sunt autobuzele. Boss, ora la care se urcase reporterul in autobuz nu era ora de varf. Nici macar eu nu circul cand e ora de varf si tot e destul de aglomerat pentru orele alea (6-7 dimineata).

#89
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Nu stiu, eu unul nu am mai intrat in STB de mai bine de 9 luni.
Doar masina, taxi, Uber si mers pe jos pe distant scurte cand nu sunt grabit.

#90
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007
Bey djl, ia vezi acilea ca poate reușești sa iti cumperi un tramvai de la STB
https://clubferoviar...60-de-tramvaie/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate