Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

More informations about RentAcoder

- - - - -
  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#55
bataglia

bataglia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.10.2005

View PostSergiu_Q, on Mar 3 2006, 22:43, said:

merita timpul pierdut 20$ ?...daca da ...zii ca il poti face ..dar pentru 25 $ :D , ca sa  iti ramana si tie 20$ ...unii mai pun botul la abureli de genul asta (glumesc)
daca ai pus deja bid-ul pt 5$ il poti sterge si pui bidul la care v-ati inteles :)
bafta


Nici nu ma clintesc pana nu fac "level".Pe urma ma fac si eu mare si discutam altfel  :P

#56
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
hehe, your first project. :) Bafta si sa ai parte de mult mai multe. Poate tot in stilul asta: sa iti mareasca ei bidurile de 4-5 ori

#57
bataglia

bataglia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.10.2005

View Postmiromulus, on Mar 3 2006, 22:54, said:

hehe, your first project. :) Bafta si sa ai parte de mult mai multe. Poate tot in stilul asta: sa iti mareasca ei bidurile de 4-5 ori


Dear Bataglia,

Congratulations! Your Rent A Coder bid was accepted by the buyer and you can now begin work.
Here are the details:

===============================================================
Title:flash images (for Bataglia)
Bid amount: $20 placed into escrow by the buyer and awaiting job completion for release to seller.
Bid Date:3/3/2006 4:03:38 PM


:lol:  :lol:  :lol: ma simt ca un copil care a primit jucaria preferata :)
MERCI MULT BAIETI FARA VOI nu as fi reusit!

#58
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
spor la munca si sa auzim de :
"Congratulations, Bataglia! 100% of your work for http://www.RentACoder.com was received by the buyer, signed off on and accepted!
"

#59
C0rnholio

C0rnholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2006

View PostSergiu_Q, on Mar 3 2006, 23:51, said:

spor la munca si sa auzim de :
"Congratulations, Bataglia! 100% of your work for http://www.RentACoder.com was received by the buyer, signed off on and accepted!
"


He he he ... bravo mosule. Ma bucur ca sunt cativa care au gasit folositor postul meu cu linkuri :) ca mi-am tot auzit vorbe. Ce-i drept la RAC nu am afiliati ca aia vor buyeri in principiu ca de coderi nu duc lipsa ( sunt vro 130.000 mi se pare  :rolleyes: )


Am peste 40 de proiecte terminate la RAC, meida 9.40 sunt cam pe locul 1600 si am facut in jur de 1.300$ in vro 13-14 luni cu mentiunea ca sunt o super putoare !!!

Care e treaba ... dupa ce postez bid si vad ca ala e interesat de mine stabilesc foarte clar ce am eu de facut cu el. Toate discutiile sa le porti pe Message Board la site ca in caz de belea in general CODERUL are de pierdut daca nu comunica prin intermediul site-ului. Deci sa spui tot tp tot ce faci .... tot ce ii arati aluia sa uploadezi acolo la momentul respectiv spre siguranta ta. Sa poata sa vada aia de la RAC evolutia proiectului. Teoretic daca iti indeplinesti indatoririle nu prea are cum sa te tapeasca ala din moment ce totul se inregistreaza pe site acolo. Il bagi pe nesmtit la arbitrariu ... si aia analizeaza care e treaba si cine are dreptate. Deci esti cat de cat safe insa trebuie sa stii sa spui pe fata tot pe site si sa-l faci si pe buyer sa spuna tot acolo ce are de zis.

Ca sa castigi biduri ... totul consta in cum formulezi .... sa nu dai cu d-alea "Yeah I can do this ... no problems ..." O iei frumusel ... spui cine esti ce stii sa faci si cel mai important lucru sa mentionezi detalii despre postul lui sa vada ca ai citit atent ce cere el. Ex "I would love to build your website as I have made Car Websites before." Asa ca un exemplu sa zicem ca vrea site despre masini. Sa fii respectuos etc ...

Partea aiurea cu RAC e ca sunt zgarciti buyerii ... banii ii iei sigur ... nu e problema ... WU are comision un pic maricel ... insa e cel mai rapid si sigur mod de a lua banii. Cand ai facut 300-400 $ si ii iei nu te mai oftica asa mult sa dai 30$ comision.

Insa la GetaFreelancer ai intrat ? Acolo sunt mult mai sus preturile si avantajul e al coderului. Sau ScriptLance ... ambele asemanatoare.

Oricum tine-ne la curent cu ce faci in continuare. Bafta multa !!

#60
tobosaru

tobosaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 16.11.2004
Se pot face bani multi pe RAC, dar de la o vreme te plafonezi la 1000-2000$ pe luna daca esti singur.
Solutia?...ELANCE...un Rac mai rasarit unde se discuta mai lejer de bani(adica Buyerii is mai cu dare de mana). Acolo poti prinde proiecte mari si...devi buyer pe RAC:D

#61
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Posttobosaru, on Mar 4 2006, 05:04, said:

Se pot face bani multi pe RAC, dar de la o vreme te plafonezi la 1000-2000$ pe luna daca esti singur.
Solutia?...ELANCE...un Rac mai rasarit unde se discuta mai lejer de bani(adica Buyerii is mai cu dare de mana). Acolo poti prinde proiecte mari si...devi buyer pe RAC:D

Mda, dar nu prea am inteles care-s costurile de inscriere. Am vazut ca trebuie sa platesti pentru fiecare sub domeniu in care vrei sa vezi proiecte si, poate mi s-a parut mie, dar trebuie sa scoti bani seriosi din buzunar doar ca sa participi.

#62
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
da, 500$ inscrierea din ce mi-a spus si mie cineva pt care lucrez

#63
bataglia

bataglia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.10.2005

View Postagain, on Mar 4 2006, 13:51, said:

da, 500$ inscrierea din ce mi-a spus si mie cineva pt care lucrez


:P macar ai vreo siguranta ca vei castiga? la asemenea taxa de inscriere, as gandii ca trebuie sa ai profit cel putin dublu ca sa te risti - (nici nu luam in calcul faptul daca esti si noob )  :coolspeak:

#64
dyzard

dyzard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.04.2005
apropo, cum e faza cu primitul banilor, ca am facut si eu niste job-uri pe acolo dar inca nu mi-am retras nici un $. as prefera prin WU, dar cum se procedeaza mai exact? te anunta ei cand trimit banii? primesti mail cu datele transferului?

#65
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
bataglia iti dai seama ca acolo nu e nici un frelancer ci decat firme, si daca e buna firma , nu vad de ce nu ar scoate acei bani investiti

#66
dyzard

dyzard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.04.2005
again, si tu te joci pe RAC?

#67
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
da

#68
dyzard

dyzard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.04.2005
si cum merge treaba pe acolo?
ca eu am reusit sa fac 6 proiecte si am rating 10 :D

#69
bataglia

bataglia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.10.2005

View Postdyzard, on Mar 4 2006, 17:41, said:

si cum merge treaba pe acolo?
ca eu am reusit sa fac 6 proiecte si am rating 10 :D


si ce profit ai scos? de curiozitate

#70
dyzard

dyzard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.04.2005
pai na, putin, ca si incepator, abia mi-am facut contul, 216 $

#71
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Postdyzard, on Mar 4 2006, 17:43, said:

pai na, putin, ca si incepator, abia mi-am facut contul, 216 $

Daca vrei sa trimiti banii prin WU asteapta pana strangi cam 500$. Comisionul va fi cam 10$ (RAC) + 40 (WU) adica doar 10%. Cu cat trimiti mai putini, cu atat pierzi mai mult.

#72
dyzard

dyzard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.04.2005
da, de aceea nu m-am stresat pana acum cu trimisul banilor. totusi ma gandeam ca voi ati primit deja si imi puteti spune cum decurge procesul. si miromulus, chiar la 500 imi e setat, lol, ca am luat lista cu comisioanele si mi-am facut ceva calcule, si am zis ca cel mai bine ii ridic la 500$. acuma problema e ca nu mai am timp sa fac proiecte :P si ma tot invita domnii de acolo la munca..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate