Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 

DPD curier pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
marcos11

marcos11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.06.2014
DPD curier pareri

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,834
  • Înscris: 07.06.2014
cu o simpla cautare, mai gaseai 3 topicuri despre ei si serviciile lor

https://forum.softpe...d#entry23280696

https://forum.softpe...d#entry22520037

https://forum.softpe...d#entry22233850

#3
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
si noi, teoretic, ce-ar fi trebuit sa facem? how about no...

#4
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018
Pana acum livrarile de la ei sint primite in termen. O singura data au intarziat la ridicarea unui colet returnat firmei. A explicat soferul cu care am discutat ca titularul de ruta a avut o problema de sanatate in familie si nu i-a lasat toate retururile. L-am inteles nu am facut scandal. In schimb la telefonul dispeceratului mi-au raspuns fara probleme iar operatorul mi-a dat numarul soferului de zona.

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,105
  • Înscris: 07.11.2006
Daca vrei sa te angajezi la ei,nu sunt nici mai buni nici mai rai decat restul.
Daca te intereseaza insa functionarea DPD-ului,gasesti pe forum alte cateva subiecte deschise pe aceasta tema.Eu mi-aduca aminte de trei.Poate-s mai multe.

#6
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 22.12.2015
DPD ul din ultimul an cam da rateuri....pe  relatia  EU  -Romania.

#7
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009
Am avut peste 200 livrari din UK catre Romania cu ei in ultimii 10 ani Nici o problema Daca e sa ma intrebi pe mine, cand vorbesti de calitatea serviciilor unor companii nationale/internationale , conteaza MUUUUUUUUUUUUUUULT si zona geografica in care locuiesti in Romania

#8
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,949
  • Înscris: 02.02.2007
de cca 1-2 luni, au o politica pe care eu nu o inteleg, decat daca are ca scop falimentarea: curierul nu mai are numar de telefon, nu poti sa-l contactezi! te suna printr-un numar de centrala, daca nu esti pe faza, ai ratat! la acel numar, bineinteles ca nu raspunde nimeni! eu am atentionat pe cei de la care mai cumpar diverse, sa nu imi mai trimita cu dpd, ptr la la ploiesti au sediu undeva unde rupi masina..

#9
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,061
  • Înscris: 02.03.2003
Trebuie evitati pentru ca nu sunt seriosi. Fac probleme cu buna stiinta si tind sa-i dau dreptate lui richi_e, cineva doreste sa ii falimenteze.
Agentii nu suna, nu livreaza in termen si uneori trimit inapoi marga la expeditor, chiar si in cazul livrarilor internationale.
In ultimii ani au repetat de multe ori aceste "greseli" si nu s-a mai putut lucra cu ei.

Nu cred ca mai exista o firma care sa incerce atat de mult sa se sinucida.

#10
korn24

korn24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 17.03.2006
Am incheiat de curand contract cu DPD, am inceput sa trimit colete de pe 10 aprilie.
Nu vrea nimeni sa-i falimenteze, se falimenteaza singuri. Nici macar nu vin sa ridice comenzile.
Nimeni nu spune nimic, nu poti sa obtii nici un fel de informatii. Este corect ca nu mai au numere de telefon curierii.
Suni intoate directiile fara nici un rezultat. Foarte dezamagit!

#11
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008
nu comandati de la dechatlon daca sunt produse voluminoase. cei de la dpd nu se sinchisesc sa livreze decat dupa zeci de telefoane si cu mari intarzieri. dezastru.

#12
iancuMIC

iancuMIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 10.01.2016
Exprerienta mea cu DPD.
Primesc ieri mesaj ca voi primi coletul intre orele 9-17. Stausul comenzii imi spune ca asteapta confirmarea adresei de livrare; nu pot sa cred, e o gluma imi zic. Mai ramanea sa ma intrebe daca sunt sigur ca am banii de ramburs. Spre seara incerc sa iau legatura cu ei; proasta idee, pentru ca de abia azi dimineata am reusit sa-i contactez dupa ce am insista pret de fo' ora. (azi statusul imi indica faptul ca acel colet a fost azi noapte in Bucuresti, iar dimineata la 07.11, la...Buzau). Aflu ca s-a creat nus' ce  problema si voi primi coletul luni. bun, zic si de ce nu primesc un mesaj in sensul asta?
O brambureala de tot rasu'. Tocmai am sesizat pe cei de la Dedeman (ei sunt furnizorii coletului si cei care si-au alkes firma de curierat) si m-au asigurat ca vor lua in serios aceasta sesizare la modul cum partenerul lor presteaza aceste servicii.
Ca se mai intampla intarzieri inteleg, dar sa ceri confirmarea adresei de livrare (printr-un mod ciudat), sa nu anunti clientul ca vei anula livrarea pentru ziua anuntata, mi se pare sinucidere curata cand serviciile de curierat ale altor firme merg ceas.
Concluziile le trageti voi, eu doar am sesizat acest incident.

#13
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,015
  • Înscris: 01.11.2005
Poate a fost o eticheta rupta/dezlipita si au cerut confirmare...stiu multe cazuri de marfa expediata gresit pe alt continent si nu a murit nimeni...

#14
iancuMIC

iancuMIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 10.01.2016
Sa ne intelegem. Nu mi-au cerut sa le dau adresa de livrare ci doar sa o confirm pe aia initiala. Asta inseamna ca adresa era perfect lizibila, deci cade varianta dumitale. Bun si daca mi-au cerut asta ce s-a intamplat? Nici pana la ora asta nu m-a contactat nimeni sa-mi zica  ceva despre livrare. Ramane pe luni, cred, desi coletul are arrival scan in Galati.
de ce spuneam ca e ciudat modul de a cere confirmare adresa;  in mesajul in care eram "amenintat" ca voi promi pe 3 coletul era si o adresa de genul http://i.idpd. Dupa ce accesai adresa aia vedeai cerea de confirmare adresa.
Asta insemna ca era musai sa ai conexiune la net. Daca nu am, ce fac, pentru ca la telefonul ala, mi-a trebuit o ora de insistente, cu telefonul pe birou, comutat pe speaker. Foarte ciudat mod de comunicare cu clientii; de respect, nu mai vorbim.
Astept sa vad cand si cum voi fi anuntat ca voi primi acel colet.
Repet; am intelegere pentru situatiile care cer asa ceva, nu si pentru indolenta si lipsa de comunicare.

Edited by iancuMIC, 04 October 2019 - 13:35.


#15
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
Ce mai proasta firma de curierat posibil. Am asteptat sa-mi aduca un colet vreo 4 zile si nu vroia curierul sa mi-l aduca acasa pe motiv ca nu are timp. M-am lasat pagubas de livrarea lor si am bifat din aplicatia lor ca refuz livrarea si gata.
La refuzul livrarii trebuiau sa aiba nesimtitii si o rubrica in care sa pot scrie si motivul refuzului..
Nu voi mai folosi serviciile lor.

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am comandat pt prima data la DPD curier pt ridicare intr-un interval orar specific, insa a venit abia a doua zi. Si atunci cu 2-3 telefoane date. Pana acum am folosit cargus, fancurier, sameday si n-am avut problema asta. Nasol, bine ca eram acasa a doua zi ca altfel nu avea cine sa dea pachetul.

#17
Xme

Xme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
am livrat ramburs cu mizeria de dpd in septembrie 2022 si de atunci ma rog de ei sa-mi transfere sumele datorate.

e aproape noiembrie si nu pare ca s-ar grabi. oare ii voi mai recupera .. ?

#18
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022
Exista cumva o firmã fantomã care trimite colete ramburs 69.99 lei la DPD ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate