Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

ING Pay - plata cu telefonul

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
222 replies to this topic

#181
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Root-ul il am pt ca imi este util pentru alte lucruri, nu ca m-ar ajuta cu ceva pt ING

Apoi pe android 10 am inteles ca sunt mai multe aplicatii bancare de momentan inca au probleme.

#182
error2006

error2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 24.11.2006
Sa fac ceva pe aplicatia lor de tot rahatul. Nu pot sa inregistrez dispozitivul. Ma intorc la Revolut.

#183
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,437
  • Înscris: 05.07.2018
Ce eroare iti da? Ce legatura are cu Revolut?

#184
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,462
  • Înscris: 28.10.2018

 error2006, on 08 martie 2020 - 20:48, said:

Sa fac ceva pe aplicatia lor de tot rahatul. Nu pot sa inregistrez dispozitivul. Ma intorc la Revolut.


Dar de ce renuntasei la Revolut?

#185
error2006

error2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 24.11.2006
Nu mai calatoresc mult si nu-l mai folosec. Toti din cercul meu de prieteni, folosim ING.

#186
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,437
  • Înscris: 05.07.2018
Ati folosit vreodata cardul Revolut la plata cu telefonul? Aici e vorba de ING Pay. Folosesc si Revolut, dar... nu vad legatura cu topicul.

#187
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,462
  • Înscris: 28.10.2018
Da, inainte sa mearga Curve in Apple Pay.

De fapt asta a fost motivul principal pentru care mi-am facut cont la Revolut.

#188
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 27.02.2007
salut,

am root aseara telefonul si am o problema, nu-mi mai apare in meniu, in home bank, sa adaug card virtual.
voi aveti problema aceasta? daca intrati in aplicatie, va arata jos, la servicii, ca aveti adaugat card virtual?

multumesc,

#189
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 27.02.2007
salut,
de la ultimul update, nu mai functioneaza homebank daca ai telefonul rootat. voi aveti problema asta?ati gasit vreo solutie?

#190
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
pune versiunea veche

#191
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 27.02.2007

 gumball3000, on 15 iunie 2020 - 15:17, said:

pune versiunea veche

am renunat la root, si n-o sa-l mai rootez

#192
discoshok

discoshok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 17.12.2013
Va rog, faceți ceva sa meargă aplicația pe android 11. Am oneplus, nu e rootat dar nu merge întrucât am trecut la android 11

#193
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 27.02.2007
salut,

va merge gpay din homebank android?

#194
slysoft

slysoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 17.11.2004
E binecunoscut faptul că dacă în homebank sunt două sau mai multe conturi, atunci când îți verifici unul dintre conturi de pe aplicația de mobil, cardul virtual ING asociat plăților cu telefonul este blocat și ți se trimite un mail prin care ți se solicită să generezi un nou card virtual din aplicație. Toate ”bune și frumoase”, a funcționat chiar și așa până săptămâna trecută. La nceputul săptămânii acesteia, am făcut același lucru, mi-am consultat alt cont decât cel asociat cardului virtual, mi-a fost blocat cardul, am intrat să asociez din nou, dar mare surpriză: îmi spune că telefonul meu nu este compatibil cu serviciul. Am încercat de mai multe ori să fac asta și de pe aplicația de mobil și de pe site-ul ING, dar fără succes. Am sunat la ING, am explicat problema, am revenit cu două telefoane în zile diferite, dar mi s-a comunicat că nu s-a găsit o soluție. Telefonul este Xiaomi Redmi Note 8 Pro, update-uri la zi, NFC funcțional.
Vreau doar să știu dacă mai există posesori ai acestui model care au pățit fix același lucru. A cam coincis treaba asta cu introducerea Google Pay și mă gândesc că poate au încurcat bocanele cu anumite modele de telefon.

#195
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,211
  • Înscris: 09.01.2008
Nu e bine cunoscut, si eu am mai multe conturi si nu am patit asta. De fapt nu am patit nimic din tot ce se reclama pe aici.

#196
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 05.11.2009
Sunt plină de nervi pe cei de la ING. Am avut iPhone și aveam instalată aplicația Wallet în care am înregistrat 3 carduri BT, ING și Raiffeisen. Funcționa ca focul cu toate cele 3 carduri. A trebuit să trec pe Android și Mi-am activat INGpay pe telefon și BT pe smartwach. BT funcționează brici. Funcționa și pe telefon cum trebuie, dar INGpay nu funcționează. Am sunat la cei de la ING și mi-au spus că trebuie să intru în aplicația ING și apoi să plătesc.cu telefonul. Păi să mă scuze ING, dar mi se pare o prostie, mai repede plătesc cu cardul. Păcat că Androisul nu are o aplicație gen Wallet în care să poți înregistra toate cardurile.
I s-a mai întâmplat cuiva în ultimul timp să trebuiască intrat în aplicație ca să poată face plata cu cardul ING?

#197
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 05.11.2009
Concluzia mea este că aplicația este cam varză. Nu sunt singura care se vaită de ea. După sărbători o să mă duc într-un self-bank să lămuresc situația. O prietenă din București mi-a spus că de la self bank i-au spu că cei care au card portocaliu nu pot folosi INGpay.

Edited by iogamac, 30 December 2020 - 20:40.


#198
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
Când foloseam ING Pay era necesara doar deschiderea ecranului, fara deblocare, fara a deschide aplicația. Recomand folosirea Google Pay, mi s-a părut o varianta mai rapida fata de ING, și muuuult mai rapida fata de RaiPay de la Raiffeisen.

https://ing.ro/perso...turi/google-pay

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate