Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

ING Pay - plata cu telefonul

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
222 replies to this topic

#217
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 lucext, on 01 ianuarie 2021 - 13:06, said:

e vorba de o neînțelegere referitor la cardul fizic (portocaliu) vs cardul virtual generat în aplicație.

Da-mi, te rog, voie sa iti spun ca si ce spui tu este o aberatie. Ceea ce faceti voi este dezinformare si denigrare a unei banci. Daca erati de buna credinta, v-ati fi interesat inainte sa emiteti minciuni si denigrari la adresa bancii.

Cardul virtual apare ca urmare a activarii serviciul platii cu telefonul aka INGPay. Deci daca ai cardul virtual activ in aplicatia de homebank ING, automat poti face plati cu telefonul, iar telefonul A40 al stimatei colege este capabil de plati cu telefonul prin NFC.

Edited by MembruAnonim, 01 January 2021 - 20:45.


#218
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
Desi pe fond ai dreptate, atitudinea lasă de dorit, nu spune nimeni să vorbești cu dvs. cum solicită pe pagina trecută posesoarea de A40, dar mai respectuos ar fi de preferat.

Poate sunt și mai înțelegător pentru că am auzit de nepot, deci e posibil sa fie ceva decalaj tehnologic, și îți spun sincer că nu m-ar mira că vreun ametit de la suport sa o fi expediat zicandu-i de culoarea cardului, că o fi văzut că e o persoana fara cunoștințe și nu o fi vrut să își bată capul.

#219
lucext

lucext

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 08.09.2006
Doua probleme:
1. Activarea GooglePay de către cineva venit de pe iOS nu e intuitivă (aplicația deși nu e disponibila pentru România, poate fi folosita prin activare printr-o aplicație terță). Nu știu la ce pas anume s-a blocat persoana și nu pot sa o ajut pentru că nu folosesc nici eu Android. Nici tu care susții că e simplu nu te-ai străduit să înțelegi problema (tehnica sau poate doar de înțelegere) și nu i-ai dat vreo îndrumare concretă.
2. Ești un personaj toxic prin atitudine și limbaj care degradează calitatea discuțiilor pe acest forum.

#220
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Nu costa emiterea unui card instant. Am cerut ieri eu unul și nu a costat nimic și spunea tipa din ING Iulius mall Timișoara, că nu o sa coste nici anul acesta.

#221
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 MembruAnonim, on 01 ianuarie 2021 - 20:43, said:

Am venit pe topic în urma raportului, dar unica problemă aici e limbajul tău agresiv. Controlează-ți-l!

#222
lucext

lucext

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 08.09.2006
Cineva care a folosit plata cu Ing prin aplicația proprie și prin Google pay poate sa facă o comparație?
Se mai justifică folosirea homebank pentru plati?

Edited by lucext, 02 January 2021 - 21:12.


#223
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Homebank-ul pentru plati e Ok, dar ING Pay nu. Mai bine folosesti Google Pay ca nu vei avea de bagat pin la POS pentru sume peste 100 lei si alte validari ca la Ing Pay.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate