Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Antena 3, pareri, aprecieri, critici ...

* * - - - 22 votes
  • This topic is locked This topic is locked
5010 replies to this topic

#19
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View PostSucre-Bolivar, on 21 iulie 2018 - 21:14, said:

Aici putem discuta despre aceasta supernova a mass media din Romania .
Doar gunoi, media aservita fostilor securisti.

View PostSucre-Bolivar, on 21 iulie 2018 - 22:56, said:

Voiculescu la pus sef pe Gadea
un pastor neo protestant, care a facut treaba serioasa si a facut A3 o forta media
care decide alegeri .
Ce sa faca, manipuleaza alegerile, e legal ? Posted Image

Edited by andreic, 21 July 2018 - 23:25.


#20
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
deci voi care vă uitați la Rareș Bogdan, că nu-i suportați mutra lu Gadea, aveți impresia că vă uitați la un canal de știri imparțial și la o emisiune prezentată/moderată profesionist de către un bun prezentator ?!?  .

Edited by catalina1, 22 July 2018 - 08:01.


#21
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Pe cand si un mesaj pentru ,, cel mai tare post de stiri din Romania '' ??

https://adevarul.ro/...39e8/index.html

#22
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Da, A3 este un post echidistant, unde activeaza cei mai mari profesionisti din media romaneasca, drept dovada stau multitudinea de premii luate de-a lungul timpului. Domnul Voiculescu, cel care a lansat trustul din care acest post face parte, este o persoana cu coloana vertebrala, un adevarat filantrop, si de ce nu? chiar un martir, fiind intemnitat pe nedrept de catre exponentii statului paralel, impotriva carora lupta neobosit.
Cuvintele sunt de prisos, audientele vorbesc de la sine, acest post devansand la mare distanta concurenta. Telespectatorii acestui post fac parte din categoria celor mai fini intelectuali pe care ii are tara noastra, oameni coerenti, cerebrali, imaginea in oglinda a valorilor promovate acolo.
A3 merge inainte, in ciuda piedicilor, criticilor si a mijloacelor neloiale prin care acest stat paralel vrea sa reduca la tacere un far calauzitor in bezna mentala, cauzata de mizeria morala si politica omniprezenta in societate. Merge inainte promovand adevaratele valori, ale caror exponenti sunt moderatorii si conducerea trustului. Merge inainte, singura noastra speranta pentru o lume mai buna, mai morala, mai verticala!

Edited by catalina1, 22 July 2018 - 08:53.


#23
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
Antena 3 a anunțat ieri că un preot s-a hrănit 20 de ani cu lapte de cerb!!! Gâdea și Badea sug la țâța „taurului” Voiculescu?

[ https://s3.comisarul.ro/858598b14b7773fe0e165dd416e39097.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Posted Image

Edited by christig, 22 July 2018 - 09:04.


#24
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

View Postandreibb, on 21 iulie 2018 - 22:40, said:


daca si-ar respecta si CNA-ul regulamentele cum sunt respectate regulamentele pe softpedia...
Ca tot vorbim de Antena3

Poți să spui concret la ce regulamente CNA te referi și pe care A3 le încalcă?
Eu totuși nu înțeleg ceva: dacă nu îți place ce zic aia, nu îți convine, consideri că e sub demnitatea ta sa te uiți... de ce te uiți atunci? Ai o telecomanda, schimbi canalul. Nici eu nu mă uit pe Taraf TV. Asta înseamnă că trebuie să se închidă postul pentru că promovează manelele și mie nu îmi convine treaba asta? :D

#25
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View Postchristig, on 22 iulie 2018 - 09:03, said:


Cum a muls/supt domnia sa cerbul?

#26
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View PostLauCalin, on 22 iulie 2018 - 09:09, said:

Poți să spui concret la ce regulamente CNA te referi și pe care A3 le încalcă?
Eu totuși nu înțeleg ceva: dacă nu îți place ce zic aia, nu îți convine, consideri că e sub demnitatea ta sa te uiți... de ce te uiți atunci? Ai o telecomanda, schimbi canalul. Nici eu nu mă uit pe Taraf TV. Asta înseamnă că trebuie să se închidă postul pentru că promovează manelele și mie nu îmi convine treaba asta? Posted Image

E sub demnitatea romanilor de bun simț să admită / permită existenta unei asemea mizerii. Degeaba nu ma uit eu la aneta, daca zilnic interactionez cu imbecili talibanizati de canalul ăsta la propriu. Posted Image

Edited by dalu364, 22 July 2018 - 09:18.


#27
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Eu cred că îi poți evita. Tu cu treaba ta (digi24, rock fm, national geographic) , ei cu treaba lor (A3, taraf tv, paprika tv). Simplu. Nimeni nu îți bagă pe gat, că sa-ti vina greata. :)

#28
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View Postchristig, on 22 iulie 2018 - 09:03, said:


Asta-i intr-adevar un subiect demn pentru varanisti. Posted Image  Eu  cred ca i-o fi placut si cerbului.  Posted Image Posted Image

#29
andreibb

andreibb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,698
  • Înscris: 16.05.2008

View PostLauCalin, on 22 iulie 2018 - 09:09, said:

Poți să spui concret la ce regulamente CNA te referi și pe care A3 le încalcă?
Eu totuși nu înțeleg ceva: dacă nu îți place ce zic aia, nu îți convine, consideri că e sub demnitatea ta sa te uiți... de ce te uiți atunci? Ai o telecomanda, schimbi canalul. Nici eu nu mă uit pe Taraf TV. Asta înseamnă că trebuie să se închidă postul pentru că promovează manelele și mie nu îmi convine treaba asta? Posted Image
sigur, uite aici:

TITLUL IV
Asigurarea informării corecte şi a pluralismului

ART. 71
(1) În programele de ştiri şi dezbateri informarea în probleme de interes public, de natură politică, economică, socială şi culturală, trebuie să respecte următoarele principii:
a) asigurarea imparţialităţii, echilibrului şi favorizarea liberei formări a opiniilor, prin prezentarea principalelor puncte de vedere aflate în opoziţie, în perioada în care problemele sunt în dezbatere publică;
B) asigurarea unei distincţii clare între faptele şi opiniile prezentate;
c) evitarea oricăror forme de discriminare pe considerente de rasă, etnie, religie, naţionalitate, sex, orientare sexuală sau vârstă.
(2) Prevederile alin. (1) lit. a) sunt respectate şi în cazul în care punctele de vedere exprimate aparţin experţilor, jurnaliştilor, reprezentanţilor partidelor neparlamentare, minorităţilor, organizaţiilor neguvernamentale, sindicatelor şi patronatelor.
(3) Prezentarea principalelor puncte de vedere aflate în opoziţie se asigură, de regulă, în cadrul aceleiaşi emisiuni sau, în mod excepţional, în emisiunile următoare; în cazul în care cei solicitaţi refuză să îşi precizeze punctul de vedere, acest fapt se menţionează pe post.


ART. 74
(1) În programele de ştiri, inclusiv ştirile sportive, din timpul total destinat exprimării oamenilor politici radiodifuzorii vor aloca un procent de 60% reprezentanţilor puterii (senatori, deputaţi, reprezentanţi ai administraţiei publice centrale şi locale) şi, respectiv, un procent de 40% opoziţiei parlamentare, parlamentarilor independenţi şi partidelor politice neparlamentare, precum şi reprezentanţilor locali ai acestora.
(2) Numărul reprezentanţilor puterii şi ai opoziţiei, participanţi la emisiunile de dezbatere, va fi egal.
(3) În scopul unei informări corecte şi al liberei formări a opiniilor, radiodifuzorii vor ţine cont de ponderea partidelor parlamentare şi de importanţa temelor aflate în dezbatere.
(4) Se exceptează de la prevederile alin. (1):
a) timpul alocat primului-ministru, atunci când acesta reprezintă România la evenimente internaţionale oficiale, interne sau externe;
B) timpul alocat unor relatări şi intervenţii referitoare la producerea de calamităţi naturale sau de epidemii, la măsurile de înlăturare a efectelor acestora; această excepţie nu anulează dreptul opoziţiei de a-şi exprima punctul de vedere în legătură cu evenimentul în cauză şi cu măsurile stabilite de autorităţi.


eu cred ca astea sunt incalcate in mod frecvent, fie in mod direct (sunt invitati numai cei care au pareri ca ale lor) fie indirect (mai invita si pe unul din tabara cealata, dar raportul este de 5:1 si acela cand incepe sa spuna ceva este imediat acoperit de ceilalti si nu este lasat sa isi termine ideea)

Mai grav, intreruperea este facuta des de moderator, care nu are o opinie echidistanta.

NB chestia asta am remarcat-o uneori si la Realitatea.

#30
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
le badaul si-a dezvelit iar trupul neprihanit in fata a mii de fane... de vrasta a 3 a
na la tata..hraniti va cu lapti de bade!

[ https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2018/07/21/Badea-1000x600.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by christig, 22 July 2018 - 09:47.


#31
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View PostSucre-Bolivar, on 21 iulie 2018 - 21:14, said:

Deoarece vechiul topic a fost inchis . Asa ca deschid unul nou .
Aici putem discuta despre aceasta supernova a mass media din Romania .
Insa incercati sa discutati decent vechiul topic a fost inchis si din cauza limbajului.


Ce parere am au despre A3... cred ca stie deja toata lumea de aici.
Pe scurt A3 a facut istorie , a aparut ca o  stea stralucitoare intr o lume media
lipsita de consecventa si verticalitate . Si a transformat aceasta lume destul de indoielnica
a obligat pe multi sa arunce mastile ( Irealitatea, b1 )
Pai Antena 3 este singura televiziunie cu cel mai mare market-share care isi are platite impozitele si  n-are datorii la sta
In plus, trustul Intact este singurul trust care are jurnalisti adevarati, in rest sunt numai propagandisti

#32
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View PostWinstonMontana, on 22 iulie 2018 - 09:53, said:

In plus, trustul Intact este singurul trust care are jurnalisti adevarati,..........................
Citatul zilei !!! Posted Image
Are intr-adevar, lingăi adevarati si tâmpiti grămadă !! Auzi stire........cică o trăit ăla cu lapte de cerb atâta amar de timp. Posted Image Posted Image

Era odată un user, Cerbu Cornel, anti-aneta si anti pesede.....cred că dupa stirea  s-o fi simtit razbunat. Nea` Cornele , dacă citesti pe aici, dă-le tată lapte de supt.

Edited by dalu364, 22 July 2018 - 10:14.


#33
Matchpoint

Matchpoint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 19.06.2018

View Postdalu364, on 22 iulie 2018 - 10:11, said:


Citatul zilei !!! Posted Image
Are intr-adevar, lingăi adevarati si tâmpiti grămadă !! Auzi stire........cică o trăit ăla cu lapte de cerb atâta amar de timp. Posted Image Posted Image
Vezi că stirea cu laptele de cerb a preluat-o si oficina Sri zis Realitatea Insolventă deci si cei de acolo sunt niste jurnalisti tămpiti!aaaa!dar stai că acolo nu sunt jurnalisti ci securisti!🤣🤣🤣

#34
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
rog u  moderator sa ciorecteze titlul "Antena 3 singurul post TV santajist cu patron infractor, pareri, aprecieri, criici"

#35
aproape40

aproape40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 07.07.2018
Chiar eram curios cand apare un sustinator pe topic.

#36
2015Dan

2015Dan

    Genuine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,506
  • Înscris: 31.10.2017

View PostLauCalin, on 22 iulie 2018 - 09:09, said:

Poți să spui concret la ce regulamente CNA te referi și pe care A3 le încalcă?
Eu totuși nu înțeleg ceva: dacă nu îți place ce zic aia, nu îți convine, consideri că e sub demnitatea ta sa te uiți... de ce te uiți atunci? Ai o telecomanda, schimbi canalul. Nici eu nu mă uit pe Taraf TV. Asta înseamnă că trebuie să se închidă postul pentru că promovează manelele și mie nu îmi convine treaba asta? Posted Image
Poate ca tu nu intelegi multe, dar incearca totusi sa intelegi ca dupa "logica" ta nici tu nu ar trebui sa citesti si sa contrazici postarile de aici cu care nu esti de acord. Ce zici, incerci sa iti respecti putin "principiile"?

View PostLauCalin, on 22 iulie 2018 - 09:22, said:

Eu cred că îi poți evita. Tu cu treaba ta (digi24, rock fm, national geographic) , ei cu treaba lor (A3, taraf tv, paprika tv). Simplu. Nimeni nu îți bagă pe gat, că sa-ti vina greata. Posted Image
Iar tu cu treaba ta: sa ne explici noua aici cat de grozav este canalul A3, cat de filantrop este patronul lui, si ce frumos din partea lui ca acorda burse. Si, in general, hai sa-i uitam trecutul securistic pentru ca, iata, este un om de bine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate