Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Antena 3, pareri, aprecieri, critici ...

* * - - - 22 votes
  • This topic is locked This topic is locked
5010 replies to this topic

#37
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005
Realitatea nu e tot televiziune PSD? v-ati certat? Sau de cand l-au prigonit pe ghitza...

#38
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

View Postchristig, on 22 iulie 2018 - 09:46, said:


Saracu'! Ce-o zis doctorii, mai scapa?

#39
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yTpWxeax1nw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

badea, incisivul inconstient. La 08, i-a dat lovitura de ciocan.

Edited by ionutz_joe2009, 22 July 2018 - 11:51.


#40
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008

View Post2015Dan, on 22 iulie 2018 - 10:54, said:

Iar tu cu treaba ta: sa ne explici noua...

Nu e treaba mea sa explic nimănui nimic. E fix alegerea fiecăruia buna sau rea (din punctul lui de vedere - e ceva greșit aici?). Asta nu prea ai înțeles tu din mesajele nele. Eu mi-am spus o părere și nu am cerut nimănui să fie de acord cu mine și nici nu am pus pumnul în gura cuiva care nu a fost de acord cu mine sau a înțeles ce a vrut. E o mare diferență și nici nu am pretenția să o înțeleagă toata lumea. Uitati-va unde vreți, înjurați pe cine vreți... Știți cum e: cainii latră, caravana trece. Make love not war! :D

Edited by LauCalin, 22 July 2018 - 12:13.


#41
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

View Postionutz_joe2009, on 22 iulie 2018 - 11:36, said:

badea, incisivul inconstient. La 08, i-a dat lovitura de ciocan.
moama cum i-a flambat dovleacul vreo 30cm in jos. cred ca de-atunci s-a rupt ceva prin cortexul badeal.

#42
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011

View Postchristig, on 22 iulie 2018 - 12:17, said:

moama cum i-a flambat dovleacul vreo 30cm in jos. cred ca de-atunci s-a rupt ceva prin cortexul badeal.

Trebuie sa dai dovada de inconstienta ,dupa ce a spus ca bate , ca poate calca in picioare si pe cap  luptatori k1 , l-a mancat sa se suie in ring cu un campion national la Muay Thai. Il omora ala acolo, murea daca-si punea ala mintea cu el.Cum sa te sui in ring cu un campion national?Trebuie sa fii tare dereglat.

Dar cum unii au trait 20 de ani cu lapte de cerb, asa si badea a facut contact cu o partea din realitatea lumii.

Edited by ionutz_joe2009, 22 July 2018 - 12:38.


#43
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Lapte de cerb? deci cu asta se mentin in forma news ancorele de la A3? Posted Image

[ https://scontent.fotp1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/37701993_10155387521787687_6960454300891873280_o.jpg?_nc_cat=0&oh=8779c5ad4fd491277456991ed51a127a&oe=5BCA88FB - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#44
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
lasa-l pe ala cu cerbul, ca nici nu se compara, badea-i crescut cu lapte de varan

Edited by gumball3000, 22 July 2018 - 12:51.


#45
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postgumball3000, on 22 iulie 2018 - 12:50, said:

lasa-l pe ala cu cerbul, ca nici nu se compara, badea-i crescut cu lapte de varan
Asta am spus si eu dar a fost ștearsa postarea..

#46
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011

View PostNimcid25, on 22 iulie 2018 - 12:53, said:


Asta am spus si eu dar a fost ștearsa postarea..

Pe motive de limbaj. Colegul a transmis acelasi lucru mentinand niste minime standarde de decenta.

Te rog frumos sa nu imi raspunzi pe topic, daca doresti sa discutam mai mult pe tema asta o facem pe PM.

#47
2015Dan

2015Dan

    Genuine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,506
  • Înscris: 31.10.2017

View PostLauCalin, on 22 iulie 2018 - 12:11, said:

Nu e treaba mea sa explic nimănui nimic. E fix alegerea fiecăruia buna sau rea (din punctul lui de vedere - e ceva greșit aici?). Asta nu prea ai înțeles tu din mesajele nele. Eu mi-am spus o părere și nu am cerut nimănui să fie de acord cu mine și nici nu am pus pumnul în gura cuiva care nu a fost de acord cu mine sau a înțeles ce a vrut. E o mare diferență și nici nu am pretenția să o înțeleagă toata lumea. Uitati-va unde vreți, înjurați pe cine vreți...
Era vreo injuratura in ce ti-am scris eu?? Nu ai decat sa traiesti in lumea ta populata de varani filantropi, si sa te consideri pasnic ca si ei, dar te rog sa ai putina decenta sa nu-mi atribui mie ceva ce nu am spus. Asta o fi ceva ce ai deprins de la Antena3 si spune multe despre cine invata sa faca asa ceva.  Daca iti place sa te simti o victima, sa-ti fie de bine... Auto-victimizare placuta!

#48
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
pe la 7:03 emisiunea cu parintele care suge de la cerb
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PFXVRz8D7-Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ascultati cu atentie ca exact asa zice

Edited by gumball3000, 22 July 2018 - 13:09.


#49
SacDePureci

SacDePureci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,669
  • Înscris: 12.02.2007
Atunci când o televiziune sau ORICE sursă de știri este prinsa cu știri de fake news, eu din momentul ăla nu mai urmaresc/citesc acea sursă pentru că mă simt prostit. Antenă 3 a fost prinsa cu fake news și sancționată. Ce siguranță ai ca celelalte știri care le prezintă sunt în concordanta cu realitatea? Mi se pare pur și simplu o jignire la adresa privitorului. Din aceasta cauza am redus foarte mult grila de programe disponibile pe televizorul meu.

#50
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

View Postgumball3000, on 22 iulie 2018 - 13:08, said:

pe la 7:03 emisiunea cu parintele care suge de la cerb
....

Cam rotofei domnu' parinte, bag de seama ca si in post suge de la cerb.

#51
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008

View Post2015Dan, on 22 iulie 2018 - 12:58, said:


Era vreo injuratura in ce ti-am scris eu?? Nu ai decat sa traiesti in lumea ta populata de varani filantropi, si sa te consideri pasnic ca si ei, dar te rog sa ai putina decenta sa nu-mi atribui mie ceva ce nu am spus. Asta o fi ceva ce ai deprins de la Antena3 si spune multe despre cine invata sa faca asa ceva.  Daca iti place sa te simti o victima, sa-ti fie de bine... Auto-victimizare placuta!

Ai făcut niște referiri la adresa mea pe baza altor postări. In plus înjurăturile despre care ziceam, erau la modul figurat. Îmi pare rău că nu te-ai prins.
Atâta tot. Nu fac pe victima, dar nici nu îmi doresc să mi se atribuie niste concluzii trase superficial ("Nu ai decat sa traiesti in lumea ta populata de varani filantropi, si sa te consideri pasnic ca si ei, dar te rog sa ai putina decenta sa nu-mi atribui mie ceva ce nu am spus. Asta o fi ceva ce ai deprins de la Antena3"), asta apropo de decenta de care zici. Mă cunoști de undeva ca să știi ce e decent și ce nu în viața mea? Sau te pomenesti daca nu am o părere pe aceiași lungime de undă" cu tine, înseamnă că nu sunt decent... sunt antenist , filantrop, "varanist" ... chestii de-astea.

@sacdepureci, mi se pare cel mai simplu mod prin care poți protesta la adresa unei televiziuni. Nu te uiți la ea, nu dai share, nu pui link, o scoți din lista de programe. Cu alte cuvinte o ignori și îți păstrezi ideile și părerile tale fara sa te înjosești facand referire la ea. Mi se pare f simplu.

Edited by LauCalin, 22 July 2018 - 14:04.


#52
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011

View PostLauCalin, on 22 iulie 2018 - 13:55, said:

@sacdepureci, mi se pare cel mai simplu mod prin care poți protesta la adresa unei televiziuni. Nu te uiți la ea, nu dai share, nu pui link, o scoți din lista de programe. Cu alte cuvinte o ignori și îți păstrezi ideile și părerile tale fara sa te înjosești facand referire la ea. Mi se pare f simplu.

Nu e chiar atat de simplu, niste autoritati trebuie sa-si faca treaba.Nu poti vomita orice pe un post tv.In foamea dupa bani, toate vor recurge la o metoda.Ce metoda?Sau aplicam regula " ce-i bun trebuie sa dispara" inghitit.

Edited by ionutz_joe2009, 22 July 2018 - 14:22.


#53
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View Postgumball3000, on 21 iulie 2018 - 21:39, said:

Daca ala a fost inchis, ce te face sa crezi ca nu va avea si acesta aceeasi soarta?
Dar cine stie, poate se inchide si postul TV intre timp, o ia pe urma patronului infractor.
Da, ala a fost inchis de o judecatoare data afara din magistratura de 2 ori. Pe un dosar instrumentat de un procuror arestat si ultwerior condamnat la inchisoare (cu suspendare)... Da, sigur, toate sunt niste coincidente...Eu u zic ca Voiculescue  vreun sfant, dar totusi nu poti sa nu vezi ca omul a fost pur si simplu "executat" ca la carte pentru ca a deranjat un sistem si o persoana (Basescu)...daca ar fi "stat in banca lui" nu facea o zi de puscarie.

Slabe sanse...s-a incercat inchiderea in fel si chip, lasare fara sediu, boicotarea firmelor care difuzeaza publicitate la ei, etc.
Asta lasand la o parte ca simpla idee de a inchide un post TV care nu iti convine e ceva total nedemocratic.

View Postionutz_joe2009, on 22 iulie 2018 - 14:13, said:

Nu e chiar atat de simplu, niste autoritati trebuie sa-si faca treaba.Nu poti vomita orice pe un post tv.

Nu vomita nimeni nimic. Exista autoritate de control audiovizual- CNA. Cand se incalca leguilsatia audiovizuala, se aplica amenzi.
Incalcarile grave pot duce pana la inchiderea postului- s-a intamplat in cazul OTV.
Antena3 nu incalca "grav" decat ideile aberante si nedemocratice ale unora ca la toate televiziunile ar trebui sa se difuzeze doar ce le place lor, sa se zica doar "m...e PSD" si sa rdiice in slavi doar partidele si personajele politice de la care ei "iau lumina".
Si din cate vad eu, Antena3 critica si PSD la greu.
Cred si eu ca e nasol ca infractori ca Mircea Basescu nu faceau puscarie daca nu exista acest post, care a facut imposibila musamalizarea dosarului...
Eu cred ca ar trebui sa existe chiar mai multe posturi de acest gen, ca dupa 2012 toata presa e aservita "fortelor" anti-PSD. Nu ajunge? Trebuie sa existe un echilibru.
Terminati cu ideile astea infantile, daca  nu cu iz totalitar. Exista libertate de exprimare. Asa cum tu esti liber sa iesi pe strada si sa "vomiti" orice, gen "m...e PSD, moarte lui Dragnea, etc", tot asa un post TV e liber sa il critice pe Johannis ca nu isi plateste datoriile spre exemplu...

Daca Antena 3 n-a fost inchisa nici cand CNA era condusa si populata aproape exclusiv cu PDL-isti si "basisti", nu va inchisa niciodata. Inseamna ca nu a comis niciodata o incalcare grava a nimic.

Edited by epetroiu, 22 July 2018 - 14:47.


#54
aproape40

aproape40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 07.07.2018
Critica e una si minciuna e alta. Imi amintesc un mustacios desenand grafice pe o tabla alba....

Edited by aproape40, 22 July 2018 - 14:29.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate