Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

Bani pe net

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Ce metode/job-uri de facut bani pe net cunoasteti care sa functioneze? Ma pricep sa tastez repede pot tasta chiar si 80 de cuvinte pe minut chiar si mai mult. De asemenea pot sta in fata pc-ului si 12 ore si mai mult chiar. Exclus Freelancer unde nu am gasit niciun Job pe care sa-l pot face.

Edited by hwplanet, 07 July 2018 - 21:12.


#2
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
tastator ?

#3
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 30.01.2017
Bani face doar daca stii .NET

Edited by YourFan, 07 July 2018 - 21:21.


#4
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
iti zic eu o metoda prin care poti castiga multi bani doar ascultand radio, sunand la un nr [international fix sau mobil] de pe telefonul tau mobil

ti-am trimis mesaj

#5
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
troll , eventual la rusi

#6
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Videochat, mai puțin chat și mai mult video.

#7
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 30.01.2017

 rickysyv, on 07 iulie 2018 - 21:52, said:

Videochat, mai puțin chat și mai mult video.
Mai putin creier si mai mult pui/pisica

Edited by YourFan, 07 July 2018 - 22:09.


#8
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 hwplanet, on 07 iulie 2018 - 21:11, said:

pot tasta chiar si 80 de cuvinte pe minut chiar si mai mult.
Tasteaza de 80 de ori pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza intr-un minut.

#9
james_tont89

james_tont89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 25.11.2015
videochat pe internetul ascuns, seducand porci

#10
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Tasteaza de 80 de ori pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza intr-un minut.

Iti tastez si mai repede orice cuvant imi dai. Cat oferi?

#11
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
Periodic, mai apare cate un topic pe tema asta,
rezultatul fiind de fiecare data absolut acelasi...

Edited by dygey, 07 July 2018 - 22:48.


#12
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,677
  • Înscris: 03.12.2014

 hwplanet, on 07 iulie 2018 - 21:11, said:

Ce metode/job-uri de facut bani pe net cunoasteti care sa functioneze? Ma pricep sa tastez repede pot tasta chiar si 80 de cuvinte pe minut chiar si mai mult. De asemenea pot sta in fata pc-ului si 12 ore si mai mult chiar. Exclus Freelancer unde nu am gasit niciun Job pe care sa-l pot face.
poți să transpui operele lui Shakespeare în format digital. Sigur cineva din GB va plăti pentru efort.
oops, nu, cineva ți-a luat-o înainte.
poți să transpui operele lui cui vrei tu
oops, nu, cineva ți-a luat-o înainte
mai rămâne să cerșești la biserică
oops, nu, cineva ți-a luat-o înainte

#13
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 hwplanet, on 07 iulie 2018 - 21:11, said:

Ce metode/job-uri de facut bani pe net cunoasteti care sa functioneze?

Nu exista bani pe net.. Daca ar exista, toata lumea s-ar buluci si n-ar mai munci nimeni, ai vedea metrourile goale dimineata si numai oameni liberi prin oras si prin cafenele indiferent de ora.

 dygey, on 07 iulie 2018 - 22:48, said:

Periodic, mai apare cate un topic pe tema asta,
rezultatul fiind de fiecare data absolut acelasi...

Orice om are o dorinta ascunsa de a castiga la pacanele, invartind ruleta sau alegand niste numere... Nimeni nu-si doreste in viata asta sa munceasca ca boul fara sa-i pice nimic in tolba din jocul probabilistic al hazardului.  Cunosc oameni care, dupa ce au luat primul salariu din viata lor, au mers direct in sala de jocuri si l-au facut praf.  Viata asta e prea scurta pentru a fi traita liniar, fara sincope si tras de maneta la pacanele.

Edited by rosix, 08 July 2018 - 07:53.


#14
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

 hwplanet, on 07 iulie 2018 - 21:11, said:

Exclus Freelancer unde nu am gasit niciun Job pe care sa-l pot face.
Da, ala e cam nasol.
Dar exista alte 29865 de site-uri similare.
Pentru inceput, alegi pe cele unde nu se plateste nimic in avans (gen abonament lunar Freelancer).
Iar joburi Data Entry sint c*c*lau !!!
Da, sint cel mai prost platite, dar sint o tona, in ultimele zile tot vad pe frelancer "convert jpg to doc"....
Pe de alta parte Data Entry sint multe si prost platite deoarece este cel mai nasol si de cel mai jos nivel job, un fel de muncitor necalificat.
Incearca sa avansezi la nivelul 2 ;) alte talente, alte cunostinte..... orice altceva ?!

#15
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Intri pe net și îți cauți un job.
Așa se fac bani pe net.

#16
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 rosix, on 08 iulie 2018 - 07:53, said:

Orice om are o dorinta ascunsa de a castiga la pacanele, invartind ruleta sau alegand niste numere... Nimeni nu-si doreste in viata asta sa munceasca ca boul fara sa-i pice nimic in tolba din jocul probabilistic al hazardului.  Cunosc oameni care, dupa ce au luat primul salariu din viata lor, au mers direct in sala de jocuri si l-au facut praf.  Viata asta e prea scurta pentru a fi traita liniar, fara sincope si tras de maneta la pacanele.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6apMqv4k1Iw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Mi-am incercat norocul. Uneori realizez ca nu spune nimeni nimic, desi sunt foarte sigur ca exista metode de a castiga bani. In mod normal, nimeni nu isi face averi peste noapte din munca cinstita, doar cei mai prosti vor crede asta. Daca facem un calcul sa spunem cu 3000 / de lei pe luna cati ani ti-ar trebui sa faci mii de Euro? Raspunsul cel mai util a fost dat de cristirg si ii multumesc pe aceasta cale, voi incerca metoda lui. Evident ca in viata trebuie sa te ajuti singur dupa cum se poate vedea cine stie nu spune pentru ca ie frica ca afla toata lumea si nu-i mai merge lui afacerea, dar sa spui ca nu exista asa ceva deja e nesimtire.

Quote

Nu exista bani pe net.. Daca ar exista, toata lumea s-ar buluci si n-ar mai munci nimeni, ai vedea metrourile goale dimineata si numai oameni liberi prin oras si prin cafenele indiferent de ora.

Criptomonedele ce reprezinta? Nu o metoda de a face bani? Bitcoin-ul? Desigur. Daca in 2009 aveam anii care ii am acum altfel era situatia, faceam parte si eu acum din lumea celor bogati.

Quote

Daca ar exista, toata lumea s-ar buluci si n-ar mai munci nimeni,

Stai linistit(a), exista desigur, dar lumea tot va munci. Nu sunt toti asa de priceputi incat sa caute si sa invete si chiar sa creada astfel de lucruri, ei au fost manipulati sa creada ca munca este singura solutie de a face bani.

Quote

Intri pe net și îți cauți un job.

Probabil mi-as cauta un Job desigur asa de forma sa nu zica lumea ca fac bani necinstit. Spun ca mi-am facut vile, afaceri din salariul ala de 2000-3000 de lei / luna. Dar pana una alta nu am ajuns inca la stadiul acela. Bineinteles ca mi-as bate joc si de patroni, ca eu sunt seful cel mare si boss-ul... Posted Image nu sa-si bata el joc de mine. Poate realizezi ca aia care sunt la metrou se duc la munca asa de plictiseala ca sa treaca timpul? Ca sa nu bata la ochi ca ei fac banii necinstit. Deci lumea tot va munci! Asa daca stai acasa, bate la ochi, cum ai tu bani daca nu muncesti? In fond este mai credibil daca esti vanzator de exemplu, da domle' eu am bani muncesc sunt vanzator. Din munca de vanzator mi-am facut averi si am mii de Euro, decat daca ai sta acasa te-ai plimba.... nu am dreptate?

Asta cu statul acasa cade, nu sta nimeni acasa. Toata lumea munceste.. asa de forma. Unii ca trebuie, altii de forma cateva ore la misto.

Edited by hwplanet, 08 July 2018 - 12:21.


#18
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Gizăse.

Să ai baftă...

Să ne zici și nouă metoda să nu ne mai ducem la muncă precum fraierii...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate