Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Autopropunere pentru pozitia de supermoderator

* * * - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

#1
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Intrucat monitoxus a facut in trecut un apel la cei care doresc sa se alature echipei, ma autopropun pentru pozitia de supermoderator. Circumstantele si motivele care m-au determinat sa fac acest pas le gasiti in acest topic de la abuzuri: https://forum.softpe...ria-de-abuzuri/

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Ce te recomanda ?
Sper sa nu raspunzi  - "vocea si talentul meu" Posted Image

#3
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
adminu' este asociat la firma ! ... adminii din planul 2 sunt angajati ! ...
moderatorii sunt voluntari ! ...
asadar, sunt facute cartile ! ...
unde amaru' tau sa mai incapi si tu ! ...Posted Image
avem vreo cativa useri care au fost moderatori ! ... intreaba-i de ce s-au lasat de "meserie" ?

Edited by realduc, 25 May 2018 - 15:33.


#4
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,548
  • Înscris: 30.01.2008
Posibil . Sincer eu nu tin mine si imi fac "mea culpa "daca este asa !


Ideea este ca tu sari o etapa .Inainte de a fi SM este important sa fii Mod . De aceea acest topic este de aria "fun".

Nu intereseaza pe nimeni ce ai fost tu pe unde ai fost .Conteaza activitatea ta ca mod si ca user ,pe acest forum si daca poti fi echilibrat sa fii superiorul moderatorilor !


Activitatea de SM nu se rezuma la a scrie pe abuzuri si a da rezolutii !

Edited by Daco_Get, 25 May 2018 - 15:34.


#5
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View PostDaco_Get, on 25 mai 2018 - 15:32, said:

Ideea este ca tu sari o etapa .Inainte de a fi SM este important sa fii Mod . De aceea acest topic este de aria "fun". Nu intereseaza pe nimeni ce ai fost tu pe unde ai fost .Conteaza activitatea ta ca mod si ca user ,pe acest forum si daca poti fi echilibrat sa fii superiorul moderatorilor !
Propunerea vine in circumstantele din topicul indicat. Intrucat e posibil sa se produca o lipsa in echipa, m-am oferit sa asigur continuitatea. Nu vreau sa stric lucruri, vreau sa determin sau chiar sa fiu parte la o imbunatatire.

Edited by bladhaund, 25 May 2018 - 15:39.


#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDaco_Get, on 25 mai 2018 - 15:32, said:

.Conteaza activitatea ta ca mod si ca user ,pe acest forum si daca poti fi echilibrat sa fii superiorul moderatorilor !


Activitatea de SM nu se rezuma la a scrie pe abuzuri si a da rezolutii !
Nu s-ar zice, în cazul celui menționat.

#7
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View Postbladhaund, on 25 mai 2018 - 15:34, said:

Propunerea vine in circumstantele din topicul indicat. Intrucat e posibil sa se produca o lipsa in echipa, m-am oferit sa asigur continuitatea. Nu vreau sa stric lucruri, vreau sa determin sau chiar sa fiu parte la o imbunatatire.
super! sincer.
dar nu ca moderator. ceva mai sus nu ai aspiraţii?

#8
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,548
  • Înscris: 30.01.2008

View Postbladhaund, on 25 mai 2018 - 15:34, said:

Propunerea vine in circumstantele din topicul indicat. Intrucat e posibil sa se produca o lipsa in echipa, m-am oferit sa asigur continuitatea.

Daca ai fi avut ,asa cum zici , experienta ca moderator ,atunci ai fi stiut ca nu poti ""sari"" de la user la SM ,decit daca e vre-un forum de 2 lei !

Deci , sfatul meu ,daca crezi ca poti sa fii echilibrat ,ai o arie de expertiza ,esti empatic cu cei care profeseaza in aria ta de expertiza, vrei sa ii ajuti pe cei care vin in aria ta de expertiza ,da poti candida pentru un post de moderator !

Pentru SM trebuie mai mult de atit ! Iar ca sa fii SM trebuie intii sa probezi ca moderator ! Pe Softpedia !

Edited by Daco_Get, 25 May 2018 - 15:41.


#9
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Pe principiul ridica-te tu să mă așez eu in locul tău . Ce face ciolanul din om vere .  Sper să rămână doar un deziderat  că activitatea nu recomanda deloc  userul .
Oricum eu nu îmi văd viitorul  prea roz cu un moderator  de genul .
Am un trecut încărcat  dar niciodată nimic de reproșat  lui morogan . Ireproșabil  .

#10
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View PostDaco_Get, on 25 mai 2018 - 15:40, said:

Daca ai fi avut ,asa cum zici , experienta ca moderator ,atunci ai fi stiut ca nu poti ""sari"" de la user la SM ,decit daca e vre-un forum de 2 lei !
Nu e chiar o regula. La ultimul forum caruia m-am alaturat am "sarit" direct la admin, intrucat eram parte din echipa de fondatori si cel care se ocupa de administrarea de infrastructura web.

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ireproșabil. :applause: Hai că te ung și pe tine ăștia ceva p-aci.

#12
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,548
  • Înscris: 30.01.2008

View Postbladhaund, on 25 mai 2018 - 15:45, said:

Nu e chiar o regula. La ultimul forum caruia m-am alaturat am "sarit" direct la admin, intrucat eram parte din echipa de fondatori si cel care se ocupa de administrarea de infrastructura web.
Dar cum ceea ce spui tu e o exceptie inseamna ca regula este  cea expusa de mine !

Edited by Daco_Get, 25 May 2018 - 15:47.


#13
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View PostGingisHan2015, on 25 mai 2018 - 15:44, said:

Ce face ciolanul din om vere.
Cel putin in cazul meu, e o propunere sa desfasor activitate pro-bono. Lipseste avantajul material, e doar o munca si o responsabilitate. Dar care stiu sa o fac cu placere.

View PostDaco_Get, on 25 mai 2018 - 15:40, said:

Deci , sfatul meu ,daca crezi ca poti sa fii echilibrat ,ai o arie de expertiza ,esti empatic cu cei care profeseaza in aria ta de expertiza, vrei sa ii ajuti pe cei care vin in aria ta de expertiza ,da poti candida pentru un post de moderator !
Dupa cum probabil ai vazut, propunerea mea include si activitatea de moderare a ariei de specialitate business. Nu e vorba de a fi sef virtual peste cineva. E vorba de a face o treaba mai buna decat o alta persoana pe care o contest. In acceptiunea mea, daca contesti ceva, e util sa propui altceva mai bun in loc.

Edited by bladhaund, 25 May 2018 - 15:51.


#14
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postbladhaund, on 25 mai 2018 - 15:10, said:

ma autopropun pentru pozitia de supermoderator

Seconded!

#15
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

View PostMembruAnonim, on 25 mai 2018 - 15:46, said:

Ireproșabil. :applause: Hai că te ung și pe tine ăștia ceva p-aci.
Mulțumesc  . Bine că îți scoți masca . Apreciez  asta. Cât despre mine in vreo funcție aici  zic că e mai probabil  să câștigăm mondialul  la fotbal următor și încă vreo 4 după aia .
Eu nu am nevoie in virtual. Mă mulțumesc cu real life  .

#16
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007
tineti minte trei cuvinte: bladhaund supermoderator!

Edited by laffin, 25 May 2018 - 16:00.


#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce mască? Cum poți să spui că ireproșabil când moderatorul în cauză face niște abuzuri grosolane de ani de zile.

View PostGingisHan2015, on 25 mai 2018 - 15:57, said:

Mulțumesc  . Bine că îți scoți masca . Apreciez  asta. Cât despre mine in vreo funcție aici  zic că e mai probabil  să câștigăm mondialul  la fotbal următor și încă vreo 4 după aia .
Eu nu am nevoie in virtual. Mă mulțumesc cu real life  .


S-a ajuns să le fie teamă utilizatorilor să mai posteze pe aria de abuzuri.
Situația este cunoscută inclusiv sus.

Edited by MembruAnonim, 25 May 2018 - 16:06.


#18
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Si eu sunt de acord ca ar trebuie sa fie cineva care sa se ocupe de aria abuzuri asa cum trebuie,nu cu genu ala de abordari.....ce ma ai avut curaj sa deschizi aici topic ia stai tu pe margine,deja e prea...ce se intampla
Cred ca daca ar alege pe cineva cum este psdgt sa se ocupe de aria aia ar fi ok,omu pare de cuvant si cu caracter
Stiu ca in trecut chiar erau moderatori care erau trasi la raspundere pentru sanciuni abuzive...

Edited by I2O, 25 May 2018 - 16:05.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate