Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Autopropunere pentru pozitia de supermoderator

* * * - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

#37
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postcatalina1, on 25 mai 2018 - 19:01, said:

Pentru ca ești un user care a recunoscut deschis ca nu vrea sa fie echitabil, ca are o agenda, ca nu recunoaște tuturor libertatea de exprimare.
Tocmai din motivul ca sa nu apara interpretari "politice" propunerea mea nu vizeaza moderarea directa a unei arii fierbinti. Ci supervizarea unor arii si moderarea directa doar a ariei unde nu ar trebui sa fie prea multe pasiuni.

View Postcatalina1, on 25 mai 2018 - 19:01, said:

Dar se pare ca nu, tu nu înțelegi ca ești total nepotrivit pentru o astfel de poziție.
Cred ca parerea ta e subiectiva din cauza interactiunii noastre destul de ample pe forum. Cred ca este un avantaj cand ai colaboratori care gandesc diferit de tine si nu doar te aproba in ce faci.

Edited by bladhaund, 25 May 2018 - 19:38.


#38
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011

View Postbladhaund, on 25 mai 2018 - 19:33, said:

Tocmai din motivul ca sa nu apara interpretari "politice" propunerea mea nu vizeaza moderarea directa a unei arii fierbinti. Ci supervizarea unor arii si moderarea directa doar a ariei unde nu ar trebui sa fie prea multe pasiuni.

Cred ca parerea ta e subiectiva din cauza interactiunii noastre destul de ample pe forum. Cred ca este un avantaj cand ai colaboratori care gandesc diferit de tine si nu doar te aproba in ce faci.

Părerea mea se bazează pe niște posturi concrete scrise de tine negru pe alb. Un om care afirma fără loc de interpretare ca nu recunoaște tuturor libertatea de exprimare nu cred ca ar fi bine sa fie sueormoderator. Părerea mea, na.


Si nu, nu e vorba de gândit diferit decât dacă te referi la un singur punct: libertatea de exprimare. Nu trebuie sa ma aprobi, ci doar sa dai doi bani pe aceasta valoare. Ultima fraza e cam incorecta fata de mine, dar m-am obișnuit

Edited by catalina1, 25 May 2018 - 19:42.


#39
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Toata viata am avut o neplacere pentru genul asta de autopropuneri la functii .Se mai intampla si la noi dar dau cu flit instant.  Omul trebuie sa isi dovedeasca priceperea si va fi remarcat de cei in drept .
Tu sigur ai fi partizan .Nu e un repros ca user neaparat incomod, dar teoretic un bun moderator ar fi bine sa fie impartial,  altfel apar suspiciuni intre tabere si iarasi e panarama cat casa .

#40
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postcatalina1, on 25 mai 2018 - 19:01, said:

Pentru ca ești un user care a recunoscut deschis ca nu vrea sa fie echitabil, ca are o agenda, ca nu recunoaște tuturor libertatea de exprimare.
Imi pare rau ca nu am reusit sa te fac pe deplin sa intelegi ce am vrut sa-ti transmit in nenumarate mesaje si dezbateri si ramai cantonata strict in ideea aceasta, ca eu "nu". Este doar eu "altfel". Intamplator asta propun si prin schimbare, tot "altfel", dar nu inseamna acelasi lucru.

View PostGeth, on 25 mai 2018 - 19:01, said:

Ai avut noroc ca esti de aceeasi parte a baricadei pe partea politica cu moderatorii din poiana, care au inchis ochii la nenumarate mizerii de-ale tale, ca altfel erai banat de mult. I-ai facut pe nenumarati useri pe care nici nu-i cunosti: hoti, infractori, spalatori de infractori, etc.
Spre satisfactia ta, pozitia aceasta m-ar transforma in ceva asemanator unei instante, care judeca exclusiv pe baza de probe si nu de pareri sau impresii. Adica altfel decat acum, cand e mai mult pe impresii si pareri preconcepute.

#41
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011
Ai afirmat negru pe alb ca nu recunoști tuturor libertatea de exprimare. Nu e nici o vorba de neînțelegerea mea.

#42
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View PostGingisHan2015, on 25 mai 2018 - 19:40, said:

Toata viata am avut o neplacere pentru genul asta de autopropuneri la functii .Se mai intampla si la noi dar dau cu flit instant.  Omul trebuie sa isi dovedeasca priceperea si va fi remarcat de cei in drept.
Dupa cum am precizat in mesajul de deschidere, este un procedeu recomandat chiar de proprietarul forumului. Hai sa-i dam putin credit, daca asa a vrut. Sunt convins ca si in activitatea ta exista misiuni pe baza de voluntariat, unde nu te "remarca" comandantii, ci te oferi tu. Probabil ca percepi gresit ca o avansare "in grad", e doar o avansare in "treaba". Poate unii stiti ca softul unui forum permite sa nu scrie "functia" dupa username, nu tin neaparat sa scrie ceva special sau superior acolo.

View PostGingisHan2015, on 25 mai 2018 - 19:40, said:

Tu sigur ai fi partizan .Nu e un repros ca user neaparat incomod, dar teoretic un bun moderator ar fi bine sa fie impartial,  altfel apar suspiciuni intre tabere si iarasi e panarama cat casa .
Nu este vorba de a modera nicio arie politica, asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji. Este vorba de a "modera" doar neintelegeri intre useri.

Edited by bladhaund, 25 May 2018 - 19:51.


#43
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,993
  • Înscris: 30.11.2017
eu as propune mai bine un arie separată unde mozii si supermozii să troleze intre ei, noi doar să citim si să avem acces la un nr limitat de comentarii, ar fi fun

#44
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017

View Postbladhaund, on 25 mai 2018 - 19:41, said:

Spre satisfactia ta, pozitia aceasta m-ar transforma in ceva asemanator unei instante, care judeca exclusiv pe baza de probe si nu de pareri sau impresii. Adica altfel decat acum, cand e mai mult pe impresii si pareri preconcepute.
Tu nu o sa ai niciodata capacitatea de a judeca pe baza de probe, ci doar pe baza de impresii, zvonuri si alte tampenii subiective. Fiindca asa esti tu.

Esti un fanatic partizan cu o anumita agenda politica de indeplinit, care nu are ce cauta intr-o asemenea functie. Din contra, ar trebui sa zici multumesc ca nu esti inca banat.

#45
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Pai noi doi aveam asemenea neintelegeri. Eu eram bugetar nesimtit pentru ca din pasiune pentru motoare si mecanica am ramas in armata urmand ulterior cursurile superioare ale unei scoli militare intai si apoi in continuare .
Recent ne-am intors dupa o rotatie in teatrul de operatiuni din Orient in care am avut si victime .Nu e prima in cariera si cu toate astea retin sigur ca te-am deranjat adesea pe aici .
Cum moderezi tu impartial nesimtitul tablagiu- pokerist- hot de motoare de Aro, cum se exprima altadata un alt nefericit aici ?

#46
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View PostGingisHan2015, on 25 mai 2018 - 20:00, said:

Cum moderezi tu impartial nesimtitul tablagiu- pokerist- hot de motoare de Aro, cum se exprima altadata un alt nefericit aici ?
Daca a incalcat regulamentul. Nu e treaba mea ce face in viata reala, ci doar ce face pe forum. Pot sa am o opinie, insa, speri ca-mi recunosti acest atribut. Nu confunda exprimarea de opinii cu activitatea administrativa.
In rotatia din Orient, ma hazardez sa presupun, te-ai oferit voluntar?

View PostGeth, on 25 mai 2018 - 20:00, said:

Tu nu o sa ai niciodata capacitatea de a judeca pe baza de probe, ci doar pe baza de impresii, zvonuri si alte tampenii subiective. Fiindca asa esti tu.
Te referi la judecare apriori a cuiva pe baza de impresii si faci o judecata pe baza de impresii? Posted Image
Inteleg ca ai o opinie personala puterica. Cu atat mai mult vei fi satisfacut daca o sa ai dreptate si iti voi da dreptate pentru ca asa arata probele.

Edited by bladhaund, 25 May 2018 - 20:20.


#47
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Pai eu zic ca l-o fi incalcat sau nu mai stiu eu defintia flameului si offtopicului ca si a atacului la persoana .Ca nu era treaba nimanui sa discute despre viata din afara forumului ba inca sa mai si sustina ca militarii fura motorina si motoarele armatei ca sa isi faca Aro acasa .
Cu referire la mine, ca pe mine ma cita in quote .Nu imi amintesc sa fi primit vreo sanctiune desi am raportat,  asa cum nu apare nici o sanctiune nici altui mascarici care pe PM ma facea impotent,  si ca de asta cresc copii altuia .
Treaba e asta ? In fine, pana la coada eu am ajuns josnic indezirabil pentru ca am sugerat ca ala avea curaj dupa ce mai participa pe la intalneli cu uni colegi .
Si rau am ajuns tot eu care avusesem discretia de a nu mai bate toaca cu ce imi facea ala pe privat .
Pe privat era tare in clanta si astepta sa ma intorc ca imi rupe capul .Dupa ce m-am intors vad ca si-a cerut banarea la cerere .

#48
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postcatalina1, on 25 mai 2018 - 19:43, said:

Ai afirmat negru pe alb ca nu recunoști tuturor libertatea de exprimare. Nu e nici o vorba de neînțelegerea mea.
Imi pare rau ca nu vezi cu ochi buni demersul meu. Probabil ca nu am reusit eu sa ma fac inteles in cele cateva randuri ale unui post pe forum. Daca vrei, ne putem intalni intr-o dupa-amiaza si dezbatem pe indelete pozitionarea filozofica care aparent ne desparte, desi eu cred ca ne uneste. Sunt aproape sigur ca dupa dezbatere voi avea sprijinul tau. My office or yours? Posted Image

Edited by bladhaund, 25 May 2018 - 20:45.


#49
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011

View Postbladhaund, on 25 mai 2018 - 20:43, said:

Imi pare rau ca nu vezi cu ochi buni demersul meu. Probabil ca nu am reusit eu sa ma fac inteles in cele cateva randuri ale unui post pe forum. Daca vrei, ne putem intalni intr-o dupa-amiaza si dezbatem pe indelete pozitionarea filozofica care aparent ne desparte, desi eu cred ca ne uneste. Sunt aproape sigur ca dupa dezbatere voi avea sprijinul tau. My office or yours? Posted Image

Mda, pune tu problema asa ca să ma transformi pe mine în aia rea...

Poziționarea aia nu are cum sa ne unească, vedem diametral problema.

#50
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postbladhaund, on 25 mai 2018 - 15:10, said:

Intrucat monitoxus a facut in trecut un apel la cei care doresc sa se alature echipei, ma autopropun pentru pozitia de supermoderator. Circumstantele si motivele care m-au determinat sa fac acest pas le gasiti in acest topic de la abuzuri: https://forum.softpe...ria-de-abuzuri/

Personal, iti apreciez activitatea , stilul si continutul postarilor.
Ca judecator, mai sunt necesare cateva calitati.
Daca crezi ca ale ai....succes ...!!

#51
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
Eu il propun pe @radumiki sa ocupe functia de super moderator pe Forumul Softpedia! Posted Image Posted Image Posted Image

*Cred ca nu il contesta cineva....

Edited by xmanyacs77, 26 May 2018 - 13:48.


#52
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
Moderarea (si supermoderarea) nu se limiteaza la decizii, ci include lamurirea/clarificarea, bazata pe analiza si dialog. Din pacate, acesta e un ideal prea greu realizabil. In realitate, decidentii sunt suprasolicitati, multi depasind pragul de uzura. Pe de alta parte, administratia forumului e foarte prudenta in materie de promovari, nu atat din cauza efectelor negative pe care unele promovari neinspirate le-ar avea asupra membrilor, cat mai ales din cauza efectelor asupra celorlalti din echipa de moderare. De aici rezulta conservatorism si toleranta fata de atitudini criticate de alti membri.
In aceste conditii, va propun
sa infiintati o functie intermediara neoficiala: fara instrumentele moderatorilor, doar cu dreptul de a posta pe orice topic de pe Abuzuri si de a modera "in pagina" pe anumite arii. In sistem, ar fi necesar doar sa li se aloce o culoare diferita, fara drepturi software, acestea fiind doar cele recunoscute printr-un mic adaos la Regulament, cu textul subliniat mai sus. Referitor la culoare, Help-erii sunt un precedent. Lipsa accesului la rapoarte va fi suplinit prin mesaje private. Rolul intermediarilor e sa faciliteze verdicte corecte si greu atacabile ale decidentilor, economisindu-le timpul si protejandu-i de conflicte si de stress. Ulterior, echipa de moderare poate fi completata cu intermediarii care au confirmat asteptarile, in masura in care pot sa fie suficient de activi si doresc.

#53
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postxmanyacs77, on 26 mai 2018 - 13:46, said:

Eu il propun pe @radumiki sa ocupe functia de super moderator pe Forumul Softpedia!


Sustin cu deosebita caldura si apreciere.

#54
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Attached File  perie de haine.jpg   4.59K   7 downloads

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate