Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 

Super speta - Contestatie PV si renuntare la permis

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Barbarosa

Barbarosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 08.01.2006
Merci mult pentru raspunsuri  Posted Image
#pasilla
#strongsss

#20
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 10.10.2011
1. schimba avocatul
2. permisul cand l-ai recuperat de la politie ai semnat acolo o foaie in care ti s-a adus la cunostinta ca trebuie predat in 15 zile dupa ce ramane definitiva hotararea
3. schimba avocatul
4. schimba avocatul si spune-i ca e un incompetent

#21
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
eu cred ca noi romanii facem prea multe exercitii de imaginatie, cat despre initiator, ce pot sa iti spun, cauta si alta parere, nu trebuia sa te duci la contestatie daca nu aveai un caz solid, justitia o fi ea independenta, dar un pic tot asculta de anumiti factori, din reflex, acum sincer iti spun practic te-ai incurcat singur, te duceai de prima oara, stateai cuminte pe tusa si scapai, acum trebuie sa cauti alt avocat, sa iti explice exact care sunt pasii care trebuiesc facuti

Edited by althea, 24 May 2018 - 19:17.
citat + răspuns la mesaj sters


#22
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Încetați cu morala, iar v-ați strâns aici toate floricelele albe de pe câmpul SP?

#23
Barbarosa

Barbarosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 08.01.2006

View PostPlaton, on 24 mai 2018 - 19:11, said:

eu cred ca noi romanii facem prea multe exercitii de imaginatie, cat despre initiator, ce pot sa iti spun, cauta si alta parere, nu trebuia sa te duci la contestatie daca nu aveai un caz solid, justitia o fi ea independenta, dar un pic tot asculta de anumiti factori, din reflex, acum sincer iti spun practic te-ai incurcat singur, te duceai de prima oara, stateai cuminte pe tusa si scapai, acum trebuie sa cauti alt avocat, sa iti explice exact care sunt pasii care trebuiesc facuti

Ok. Hai sa explic putin. Nu am facut contestatie dupa o discutie cu avocata ci pt ca asa am simtit. Am avut si doi martori care au confirmat faptul ca am avut dreptate iar martorii erau de pe strada, nu ma cunosteam cu ei.
Nu am fost sanctionat de 3 ori in 20 ani dar acum a fost exces de zel...dar nu conteaza. Asta e, mi-am dat seama ca judecatoria nu-ti da dreptate decat poate in anumite circumstante extreme si de obicei legate de greseli in PV. M-am reprezentat singur convins fiind ca am dreptate dar atitudinea judecatoarei m-a linistit mai ales cand a inceput sa incurce martorii cu intrebari bine punctate dar al caror raspuns era afectat de uitare (dupa 2 luni sa intrebi cati metri erau intre masini sau daca banda 1 era ocupata, e greu si bineinteles ca raspunsurile erau usor diferite dar nu rau intentionate)
A venit si randul meu sa stau pe bara, nu?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate