Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

De ce este, Maica Domnului, Maica tuturor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
524 replies to this topic

#1
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016
Toată lumea știe că Fecioara Maria l-a născut pe Hristos, Capul Bisericii. Și toată lumea știe că Biserica suntem noi, credincioșii, iar Biserica este Trupul lui Hristos. Deci, credincioșii sunt Trupul lui Hristos.  Păi, dacă este așa, ce mamă naște doar capul copilului, trupul fiind născut de alta?! Așa ceva nu se poate și nici nu s-a imaginat vreodată, măcar! În afară de protestanți, bineînțeles, care o neagă pe Maica Domnului ca fiind și Maica lor... Păi, dacă este așa și nu sunt fii ai Celei care a născut Capul, atunci nu sunt nici Trup al lui Hristos. Nefiind trup al lui Hristos, nu au nici ca Tată pe Dumnezeu, că doar Maica Domnului cu Dumnezeu Tatăl a născut și Capul, pe Hristos adică, dar și Trupul, adică pe credincioșii din Biserică.
  Deci, cine nu o recunoaște pe Fecioara Maria ca Maica lui și nu se închină Ei ca unei maici din vechime, acela nu este al lui Dumnezeu, ci al Satanei. Amin

Edited by Dorel666, 03 May 2018 - 09:06.


#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View PostDorel666, on 03 mai 2018 - 08:48, said:

Toată lumea știe
Nu umbla cu vorbe mari.

#3
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Ce ai bre Dorele asa de dimineata? De obicei apareai pe inserat...
Eu nu stiu ce zici asa ca nu stie toata lumea. Mai explica odata de la inceput pentru mine ,sa vedem daca sunt de acord.

Edited by Seteh, 03 May 2018 - 09:00.


#4
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010
simplu, a intrat in crestinism din paginism si o reprezinta pe gaia, mother earth.

#5
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostSeteh, on 03 mai 2018 - 08:59, said:

Ce ai bre Dorele asa de dimineata? De obicei apareai pe inserat...
Eu nu stiu ce zici asa ca nu stie toata lumea. Mai explica odata de la inceput pentru mine ,sa vedem daca sunt de acord.

Repet, cu drag, pentru domnia ta: dacă credincioșii sunt trupul lui Hristos, care este capul, atunci din femeia din care a ieșit capul, obligatoriu trebuie să iasă și trupul. Nu ești de acord?

View Postcirus6, on 03 mai 2018 - 09:01, said:

simplu, a intrat in crestinism din paginism si o reprezinta pe gaia, mother earth.

Nu știu dacă-i ”gaia”, dar sigur când iese capul, iese imediat și trupul, din aceeași gaură și din aceeași femeie. Nu crezi?

#6
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
https://forum.softpe...ui/page__st__54

https://forum.softpe...i/page__st__126

Mai sunt 2 topicuri pe această temă, spațiu suficient unde fiecare să-și exprime părerile legate de Maica Domnului.

În alte secțiuni de discuții, cum ar fi Poiana lui Iocan, cei care deschid topicuri inutile sunt imediat sancționați.

#7
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postdark, on 03 mai 2018 - 09:09, said:

https://forum.softpe...ui/page__st__54

https://forum.softpe...i/page__st__126

Mai sunt 2 topicuri pe această temă, spațiu suficient unde fiecare să-și exprime părerile legate de Maica Domnului.

În alte secțiuni de discuții, cum ar fi Poiana lui Iocan, cei care deschid topicuri inutile sunt imediat sancționați.

Nu sunt pe aceeași temă, dar nu-i vina mea că domnia ta nu faci diferența între o temă generală și una axata pe un fapt particular.

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

Quote

De ce este, Maica Domnului, Maica tuturor

Vorbeste pentru tine.

#9
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostLex404, on 03 mai 2018 - 09:13, said:

Vorbeste pentru tine.

Domnia ta nu ești interesat de problemele de logică?

#10
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 05.02.2012
Scuza-ma, dar intre cei ca tine si cei care sar in aer prin orientul mijlociu nu este decat un pas Posted Image . Totul tine de interpretare. Nu e mare diferenta intre cei care stau toata ziua cu ochii in biblie, coran sau alta carte scrisa pentru a tine lumea ocupata.

Edited by Andreysc7, 03 May 2018 - 09:17.


#11
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

View PostDorel666, on 03 mai 2018 - 09:14, said:


Domnia ta nu ești interesat de problemele de logică?

Logica si religia sunt doua lucruri diametral opuse.

Nu ai ce logica sa discuti pe o tema care supune punerea in practica a unei teorii inexistente si nedovedite, care tine in contrariu orice logica a fizicii, biologiei si alte stiinte exacte.

#12
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostLex404, on 03 mai 2018 - 09:17, said:


Logica si religia sunt doua lucruri diametral opuse.

Nu ai ce logica sa discuti pe o tema care supune punerea in practica a unei teorii inexistente si nedovedite, care tine in contrariu orice logica a fizicii, biologiei si alte stiinte exacte.

Așa am crezut și eu, până am decis să tratez religia ca pe o problemă de logică și am descoperit că se poate. Eu zic să încerci, apoi să vorbești.

#13
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
LMAO, vedem cu totii nea (Tu)Dorele...

Is prea tanar ca sa bag pastile.

#14
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDorel666, on 03 mai 2018 - 08:48, said:


  Deci, cine nu o recunoaște pe Fecioara Maria ca Maica lui și nu se închină Ei ca unei maici din vechime, acela nu este al lui Dumnezeu, ci al Satanei. Amin
Hotul striga "hotii" . Cam asa si Satana asta ce te inspira sa indemni credinciosii la inchinare falsa. Maria e mama copiilior ce i-a zamislit. Daca a mai si adoptat cativa atunci doar aia pot spune pe drept "mama". Numai ca isus asta nu ii zice mama ci femeie.Oare de ce ?

#15
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007

View Postpacopaco1967, on 03 mai 2018 - 09:35, said:

Numai ca isus asta nu ii zice mama ci femeie.Oare de ce ?

Deoarece a fost pacalit cand era mic ca a fost nascut din duh sfant, nu ca ma-sa s-a culcat cu altu'.

#16
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017

View PostDorel666, on 03 mai 2018 - 09:04, said:

Repet, cu drag, pentru domnia ta: dacă credincioșii sunt trupul lui Hristos, care este capul, atunci din femeia din care a ieșit capul, obligatoriu trebuie să iasă și trupul. Nu ești de acord?
adica, ce a fost mai intai, oul sau gaina ? ... Posted Image

Edited by realduc, 03 May 2018 - 10:01.


#17
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postlaffin, on 03 mai 2018 - 09:56, said:


Deoarece a fost pacalit cand era mic ca a fost nascut din duh sfant, nu ca ma-sa s-a culcat cu altu'.
Sau exista alta explicatie, ca femeile doar zamislesc si atat findca e doar sex, in schimb capacitatea de a fi om e data de Tatal ceresc. Deci nici o femeie nu creeaza . Ele doar sex , si dupa 9 luni cu mari sanse zamisleste un prunc.Nu e contributia femeii nici macar sa hotarasca momentul zamislirii. Asa ca pretentia lui Dorel666 se incadreaza la inspiratie satanica.

#18
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Dorele, ai auzit de termenul agnostic? are mai multe definitii...dar, una, care chiar imi place spune asa.. nu suntem capabili ca oameni sa-l definim pe Dumnezeu, ne depaseste capacitatea de intelegere:)


Doi la mana

Ai vazut acest clip? ce parere ai?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PoYqwT4Q8rM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

titlul induce in eroare..e vorba de altceva;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate